Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

Κρίμα μεγάλο γιατί εσύ άμοιρε δεν έφταιγες ,εγώ είμαι απαρηγόρητος γιατί δεν πρόσεξα πως ήταν στριμμένο το τιμόνι όλο δεξιά ευτυχώς  δεν πήρα και κανέναν άλλο στο λαιμό μου.

Ακόμα πιο μεγάλο το κρίμα γιατί αν είμαστε 5 εκεί μπροστά θα γινόταν χαμός.

Tι επίπεδο έχουμε φτιάξει όμως, περάσαμε τους ξένους που έμπαιναν μέσα όλη τη βδομάδα viva thelab .

Δε σε έβλεπα απο εκεί που ήμουν..

Επρεπε να είμαι δευτερος για να το καταλάβω...

Αλλά έχω μια απορία.. Οταν ξεκίνησες, το τιμόνι απο την G27 σου ήταν ευθεία??

Κρίμα για τους Θοδωρή και Πάνο που αν δεν είχαν τα προβλήματά τους δε θα τους βλέπαμε ούτε με κυάλια..

Ο Βήτας σήμερα έκανε τα διαστρικά του και ο Ιάσωνας ήταν too fast! Εύγε σε όλους, απλά προπονηθείτε στα pit stops :D

 

H κλασική οικογενειακή φωτογραφία.. Ένα μπράβο σε όλους για την καθαρή οδήγηση. Τέτοιος αγώνας πριν 1 χρόνο θα χρειαζόταν 10 restarts..

QRKMmV8.jpg

Εσύ έκανες έναν πολύ σταθερό all round αγώνα, δεν έκανες λαθάκια, αν και για κάποιο λόγο στο τέλος οδηγούσες με άγχος....

Link to comment
Share on other sites

@rapid_fast, ο λόγος είναι απλός και τον ξέρεις :p

Πλησίαζες με ρυθμό 0.5sec ανά γύρο και πήγαινα όσο πιο γρήγορα μπορούσα για να μείνω μπροστά!

Εξόδους όντως δεν είχα, αλλά μικρολαθάκια στην προσπάθεια να πιάσω το ρυθμό των μπροστινών είχα συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Δε σε έβλεπα απο εκεί που ήμουν..

Επρεπε να είμαι δευτερος για να το καταλάβω...

Αλλά έχω μια απορία.. Οταν ξεκίνησες, το τιμόνι απο την G27 σου ήταν ευθεία??

Εσύ έκανες έναν πολύ σταθερό all round αγώνα, δεν έκανες λαθάκια, αν και για κάποιο λόγο στο τέλος οδηγούσες με άγχος....

Πρέπει να είχε κάνει μια πλήρη περιστροφή αλλιώς θά βαζα όπισθεν παρεμπιπτόντως τόχω κάνει καί αυτό κάποτε στο silverstone και ευτυχώς πίσω μου ήταν ο Δημήτρης (sir Jim liak)και δεν μου έψαλε τα εξ΄ αμάξης ,έχω ρεπερτόριο σου λέω, να δω τι άλλο έχει μείνει να κάνω .

Αλλη φορά θα πατάω το f5 έχω ελευθερώσει και την κάμερα θα κάνω ένα τσεκ απ πρώτα η θα κάνω αυτό που είπε ο jason να το στρίβω δηλαδή όλο και μετά να το επαναφέρω στο κέντρο .

Ακη έχει πρόβλημα το zandvoort με τα 24 slots χθες που προσπάθησα να μπώ κόλλαγε!

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
Link to comment
Share on other sites

Ακη έχει πρόβλημα το zandvoort με τα 24 slots χθες που προσπάθησα να μπώ κόλλαγε!

Μπήκε το Zand. Έχει μόνο 18 ελεύθερες θέσεις, μάλλον γιαυτό σου κόλλαγε όταν έβαλες 24.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γενικά είμαι ευχαριστημένος από τον αγώνα μου χθες, μακρυά από τον ρυθμό των συνήθως υπόπτων βέβαια αλλά τουλάχιστον οι χρόνοι μου ήταν συνεπείς. Είχα 2 εξόδους που με κράτησαν μακρυά από τον liakjim με τον οποίο είχαμε παραπλήσιο ρυθμό (παρ' ότι αυτός με gamepad κι εγώ με G27 :p ), η πρώτη στον 4 γύρο όταν το grip των ελαστικών μειώθηκε απότομα (λίγο scripted μου κάνει αυτό) και η δεύτερη στον 10 γύρο οπότε μπήκα για pitstop. Μάχη επίσης είχα με τον Chris M αλλά εξ αποστάσεως, μια κι αυτός είχε 2 εξόδους στα ίδια χρονικά σημεία με εμένα, και αλλάξαμε θέσεις 2-3 φορές. Συγχαρητήρια σε όλους κι από εμένα για την συμπεριφορά στην 1 στροφή, πολύ καλό το επίπεδο των παιδιών. Παραλίγο να το ξεχάσω,σε συνέχιση του μοτίβου του προηγούμενου αγώνα, πάλι καθυστέρησα τoν panosdimp για κανα-δυο γύρους στην αρχή ;) .

 

@panosdimp μου έχει τύχει κι εμένα αυτό με το τιμόνι στο AC, είχε κάνει μια περιστροφή μόνο του πριν την εκκίνηση χωρίς να επανέλθει αυτόματα.

 

Το Zandvoort έχει 18 grid slots, όχι 24.

 

Edit: Με πρόλαβε ο Akis

Έγινε επεξεργασία από sud1500t
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν βάζετε κάποιο από τα καινούργια αυτοκίνητα στο combo? (δεν έχω δει τί βάλατε απλά είδα τον Πάνο να λέει για τις BMW πιο πάνω).

 

Αν θα με ρωτάγατε θα έλεγα το Audi 90's λάστιχα ή το Toyota με τα ECO λάστιχα.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παραλίγο να το ξεχάσω,σε συνέχιση του μοτίβου του προηγούμενου αγώνα, πάλι καθυστέρησα τoν panosdimp για κανα-δυο γύρους στην αρχή ;)

Δεν ήταν καθυστέρηση αυτό ίσα ίσα που την ευχαριστήθηκα τη μάχη μας άλλωστε εκείνη τη στιγμή ήμουν σίγουρος πως δεν υπήρχε περίπτωση να φτάσω τους πρώτους ,είχε πάρει μπροστά και το κασετόφωνο του εγκεφάλου μου και η βελόνα είχε κολήσει σε ένα ψιλοράπ τραγουδάκι που ως φαίνεται το πυροδότησε η γκάφα που έκανα με το τιμόνι στην εκκίνηση .

Το τραγουδάκι είμαι σίγουρος πως το ξέρουμε όλοι μας και ειδικά εκείνοι που κάνουν και μια αυτοκριτικούλα που και που ,λέει λοιπόν το τραγουδάκι μονότονα σε κάποιο σημείο "πόσο μαλ@κ@ς είσαι" ε αυτό μου χε κολλήσει τη στιγμή που ανταγωνιζόμαστε ! :D

 

Γιατί δεν βάζετε κάποιο από τα καινούργια αυτοκίνητα στο combo? (δεν έχω δει τί βάλατε απλά είδα τον Πάνο να λέει για τις BMW πιο πάνω).

 

Αν θα με ρωτάγατε θα έλεγα το Audi 90's λάστιχα ή το Toyota με τα ECO λάστιχα.

 

 

Τα bmw δεν τα βαλα για να μείνουν απλώς έβαλα το zandvoort και θα φτιαχνε ο Ακης την entry list με ότι άλλο αυτοκίνητο θα επιλέγαμε είπαμε για toyota αλλά εγώ είμαι σύμφωνος και με miura kai me audi

 

Παρακολούθησα και το ριπλευ jim μιλάμε ο αντίχειράς σου ο αριστερός βάραγε υπερωρίες σε κάθε στροφή αλλά οι γραμμές σου πάρα πολύ καλές μπράβο θυμήθηκα την εποχή που με κορόιδευε ο vitas που τον ανταγωνιζόμουν με ένα rumblepad logitech.

Να πώ κι εγώ τώρα που κατακάθισε η σκόνη και η ένταση από τον αγώνα πως ήταν πράγματι ένας από τους καλύτερους αγώνες που έχουμε δώσει ασχέτως θέσεων και επιδόσεων ,έχουμε ωριμάσει πάρα πολύ μπράβο κι από μένα σ΄ όλους που συμμετείχαν και να δούμε να ρχονται από το Σεπτέμβρη και κάποιοι που αποστάτησαν τελευταίως,ονόματα δεν λέμε και υπολήψεις δεν θίγουμε για τον ΑΡΗ λέμε.

Το ffb μου άρεσε πάρα πολύ, στην αρχή δεν κατάλαβα και πολλά αλλά όσο έπαιζα τόσο φαινόταν το βάθος των θετικών αλλαγών ,με εντυπωσίασε σε κάποια στιγμή που έπιανες ακόμα και τις οριζόντιες η εγκάρσιες, όπως θέλετε πέστε τις ,μετατοπίσεις των τροχών από την απότομη μεταφορά βάρους πάνω στο φρενάρισμα ,επίσης μου φάνηκε πως να το πω  πως η πληροφόρηση ήταν πιο γεμάτη και συνεχής.

Πάρε και μια poll για σήμερα

http://www.poll-maker.com/poll377128x5dA84cb2-14

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν βάζετε κάποιο από τα καινούργια αυτοκίνητα στο combo? (δεν έχω δει τί βάλατε απλά είδα τον Πάνο να λέει για τις BMW πιο πάνω).

 

Αν θα με ρωτάγατε θα έλεγα το Audi 90's λάστιχα ή το Toyota με τα ECO λάστιχα.

Καινούρια βάλαμε. GT86 και MiTo. Αυτή τη στιγμή επιτρέπονται τα semis αλλά αν συμφωνούν και οι υπόλοιποι ευχαρίστως να τα αλλάξουμε σε street, όπως τα έχω στο δικό μου server δηλαδή (Double Dragon).

 

Μη σας τρομάζει το street λάστιχο. Έχει μεν λιγότερη πρόσφυση, αλλά είναι πιο προοδευτικό.

Έγινε επεξεργασία από akis_z80
Link to comment
Share on other sites

1) είχε πάρει μπροστά και το κασετόφωνο του εγκεφάλου μου και η βελόνα είχε κολήσει σε ένα ψιλοράπ τραγουδάκι που ως φαίνεται το πυροδότησε η γκάφα που έκανα με το τιμόνι στην εκκίνηση 2) θυμήθηκα την εποχή που με κορόιδευε ο vitas που τον ανταγωνιζόμουν με ένα rumblepad logitech.

 

1) Εχεις το μοναδικό κασετόφωνο που κολλάει η βελόνα του.. Εμάς μόνο τα πικάπ κολλάνε...

2) Ακόμα το κάνω.. απλά τότε με ανταγωνιζόσουν, ενώ τώρα ιδρώνω και αδυνατώ απολύτως να σε ανταγωνιστώ εγώ..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ωραιος!!Ειδα και τα μουτρα μου μεσα!!

Δοκιμαζα το combo που τρεχει και η πιστα ειναι αρκετα ωραια,με γρηγορες στροφες.

Με το Mito εκανα 2,11,107,θεωρω οτι πεφτει και αλλο λιγο,μεχρι να δωσουν χρονο οι υπολοιποι.

Με το 86 εκανα αρκετα παραπανω,και αυτο γιατι δεν μπορω να το κρατησω σταθερο,

οπως και με τη bmw εχθες.νομιζω οτι η g25 δεν ειναι αρκετα γρηγορη στη επαναφορα και προσπαθω να το γυρισω εγω

και δεν το καταφερνω.Θα δοκιμασω και με λιγοτερες μοιρες βεβαια.

Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφίες από το χθεσινό αγώνα. :)

 

Ρε σεις μη γελάτε ήθελα να φανούν οι ζάντες να πάρω καμιά χιλιάδα sefies και να τις ανεβάσω στο φισεμπούκι να τρελαθώ στα λάικ, γι αυτό έστριψα το τιμόνι μια περιουσία τις πλήρωσα να μην τις δείξω ,βέβαια μετά πλήρωσα την αλλαζονική μου επιδειξιομανία γιατί αυτός ο αφέτης έσβησε πολύ γρήγορα τα κόκκινα φωτάκια και δεν πρόλαβα να επαναφέρω! :p:D

1) Εχεις το μοναδικό κασετόφωνο που κολλάει η βελόνα του.. Εμάς μόνο τα πικάπ κολλάνε.

Ρε συ ξυπνάκια σέ χω κάνει και τημμειτ τρομάρα σου ποιητική αδεία λέγεται ! :p:D

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις μη γελάτε ήθελα να φανούν οι ζάντες να πάρω καμιά χιλιάδα sefies και να τις ανεβάσω στο φισεμπούκι να τρελαθώ στα λάικ, γι αυτό έστριψα το τιμόνι μια περιουσία τις πλήρωσα να μην τις δείξω ,βέβαια μετά πλήρωσα την αλλαζονική μου επιδειξιομανία γιατί αυτός ο αφέτης έσβησε πολύ γρήγορα τα κόκκινα φωτάκια και δεν πρόλαβα να επαναφέρω! :p:D

 

Όχι ρε συ, ποιος σου είπε ότι γελάμε. Και η αιτιολογία σου είναι άκρως πιεστικότατη. :shifty:

 

Επίσης, ποιος είχε τη φαεινή ιδέα να χει συννεφιά ο αγώνας; Ούτε με τον ήλιο μπορούσα να παίξω ούτε με σκιές. :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

μπαινω στον σερβερ.Οποιος θελει ας μπει.
Το οτι δε μπορεις οσο ειναι σε race session, ειναι bug or not?
δηλαδη αν καποιος ειναι μονος του και παταει συνεχεια restart , ο αλλος δε θα μπορει να μπει ;

Link to comment
Share on other sites

New feature είναι, από τα πιο πολυζητημένα!

Ελπίζω να μπορέσω να μπω κι εγω την Κυριακή, αν και είναι πολύ νωρίς ακόμα για σχέδια.

Ψήφος εμπιστοσύνης πάντως σε Zandy και GT86 με street λάστιχα!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.