Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

α τι κριμα...χαλασε :p

720p μικρουλης ειναι.

ποσο κάνατε;;

Θα σε πω αύριο το απόγευμα που θα πιάσω τιμόνι,την Τετάρτη που έκανα μια προπονησούλα  έβγαλα κι εγώ  2.04.7 με ένα δικό μου σετάπι που θέλει όμως βελτίωση ,πάντα έχω την εντύπωση πως θέλει βελτίωση :D ,στο mugello πείραξα τις πιέσεις λίγο πριν μπούμε στο qualify :D με την ψυχή στο στόμα πάντα αλα ελληνικά :D.

Η πλάκα είναι πως όλο με το τιμόνι στριμμένο με βγάζει τελευταία στο hot lap ,έχει τίποτα μαζί μου ? Τί να πω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

                                                                                 ΣΗΜΕΡΙΝΌΣ ΑΓΏΝΑΣ

                                                                                          Zandvoort
                                                         Toyota gt86 vs Alfa romeo mito qv

 

Practice 60 min ώρα 20:50

Qualify   15 min ώρα 21:50

Race      18 laps  ώρα εκκίνησης  22:05

Grip στο practice 95% αν θέλετε να αυξηθεί για το qualify μπήτε και κάνετε γύρους από την αρχή.

 

 Kανόνες αγωνιστικής συμπεριφοράς +




Σημαντικό:

    Αν έχουμε επαφή με άλλον οδηγό και τον βγάλουμε εκτός του παραχωρούμε σε ασφαλές σημείο τη θέση μας.
    Προσοχή όταν ξαναμπαίνουμε στην πίστα. Ακόμη και αν βγούμε εκτός πίστας από λάθος άλλου οδηγού, αυτό δε μας δίνει το δικαίωμα να μπούμε καρφί στην πίστα και να χαλάσουμε τον αγώνα και των υπολοίπων.
    Χρήση virtual mirror (f11) Στο εξής μπαίνει υποχρεωτικά από τον σέρβερ.
    Για καλύτερο spatial awareness προτείνεται το Hellicorsa Application Download
    Xρήση teamspeak .
    Το password δίνεται από δώ η από το teamspeak .

post-63928-0-25464600-1439106997_thumb.j

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το grip αυτό ξεκινάει από το practice και συνεχίζεται μέχρι τον αγώνα; Δηλαδή αν στο practice το φτάσουμε 98% θα είναι τόσο και στον αγώνα ή έρχεται στο αρχικό 95% μετά από κάθε section;

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το grip αυτό ξεκινάει από το practice και συνεχίζεται μέχρι τον αγώνα; Δηλαδή αν στο practice το φτάσουμε 98% θα είναι τόσο και στον αγώνα ή έρχεται στο αρχικό 95% μετά από κάθε section;

Έχουμε πλήρη μεταφορά grip (session transfer 100%).

 

@panosdimp, 18 γύροι μου φαίνονται μια χαρά.. ~35 λεπτά αγώνας :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

    Να ευχηθώ καλό καλοκαίρι σ όλους ,παρόντες και απόντες από το σημερινό αγώνα ,για μένα ήταν ένας φοβερός αγώνας από το πρώτο ως το τελευταίο λεπτό ,ελπίζω όλοι να περάσατε καλά .

Ραντεβού το Σεπτέμβρη η ίσως και λίγο πρίν και μη ξεχνάτε όταν μιλάμε για club racing μιλάμε για thelab .

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σε όλους...

Το replay του αγώνα είναι εδώ...

https://drive.google.com/file/d/0B81zEBE8GoIlZlk1bndqM0lpajA/view?usp=sharing

 

Για ακόμα μια φορά οι μάχες με τον Thodoris1884 ήταν απολαυστικές.....

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στον panosdimp και στο μπροστινό γκρουπ!

 

Να σας πω κι εγώ τα νέα από την γαλαρία: Στους 3 πρώτους γύρους, συναρπαστικές μάχες με panos2171 και Giannis Christod (οφείλω και μια συγγνώμη στον Giannis γιατί σε κάποια φάση μπήκα σφήνα ανάμεσά τους, μάλλον αντικανονικά) και από απόσταση αναπνοής να παρακολουθεί ο wolves περιμένοντας να εκμεταλλευτεί τη σύγκρουση των τριών, αλλά μάταια. Μετά τον 3ο γύρο, οι διαφορές άνοιξαν και δεν είχε ενδιαφέρον.

 

Δε μπορώ να καταλάβω πάντως πως γίνεται σε κάθε αγώνα να είμαι πολύ μακριά από το προσωπικό μου ρεκόρ σε hotlap... Ενώ σε hotlap είμαι συνήθως σταθερός στο 2.07, στον αγώνα ήμουν στο 2.09 σταθερα... ίσως φταίει που τελευταία στιγμή άλλαξα την πίεση των ελαστικών (default setup κατά τ' άλλα), χωρίς κάποιο ιδιαίτερο λόγο..ή μήπως δικαιολογείται από τη διαφορά στο grip? 

 

Anyway, απ' ότι καταλαβαίνω θα κάνουμε ένα διαλλειμα μέχρι τον Σεπτέμβριο και αυτό το διάστημα θα είναι μια καλή ευκαιρία να δούμε τι πήγε καλά και τι άσχημα αυτή τη σεζόν και να προετοιμαστούμε καλύτερα για την καινούρια αγωνιστική χρονιά! Καλό Καλοκαίρι και... Προσοχή στο δρόμο! :-)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω κι εγώ τα νέα από την γαλαρία: Στους 3 πρώτους γύρους, συναρπαστικές μάχες με panos2171 και Giannis Christod (οφείλω και μια συγγνώμη στον Giannis γιατί σε κάποια φάση μπήκα σφήνα ανάμεσά τους, μάλλον αντικανονικά) και από απόσταση αναπνοής να παρακολουθεί ο wolves περιμένοντας να εκμεταλλευτεί τη σύγκρουση των τριών, αλλά μάταια. Μετά τον 3ο γύρο, οι διαφορές άνοιξαν και δεν είχε ενδιαφέρον.

 

Καλά έκανες και χώθηκες, αγώνες κάνουμε, πρέπει να εκμεταλεύεσαι τα "παράθυρα" και το έκανες πολύ καθαρά. Σήμερα είχα την καλύτερη μάχη στους μέχρι τώρα αγώνες του thelab με τον Anthemius (χωρίς παρεξήγηση @panosdimp ), πολύ καθαρός όταν και βρεθήκαμε αρκετές φορές δίπλα-δίπλα, το καταευχαριστήθηκα! Αν δεν έκανε το λάθος ο panos2171 δεν θα τον έφτανα, είχε πολύ πιο γρήγορο ρυθμό από εμένα. Συγχαρητήρια στους πρώτους και καλό καλοκαίρι στον νικητή. Εγώ φέτος δεν θα πάω διακοπές, οπότε αν κανονιστεί κάποιο "φιλικό" θα δώσω το παρών.

 

Υ.Γ. @Thodoris1884,  Την επόμενη φορά να βάλεις 100άρα, με τα ίδια λίτρα βγάζει πιο πολλά χλμ (ή τουλάχιστον έτσι μου λέει κάθε φορά ο βενζινάς μου) :p

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ. Μπράβο σε όλους.

 

Είχα καλό λόγο βέβαια που έλειπα

post-46220-0-86254300-1439189467_thumb.j

 

Δεν ξέρω αν θα ξανα μπεί combo , αν όχι , καλή άδεια σε όσους μπορούν, καλό υπόλοιπο καλοκαιριού σε όλους, ελπίζω τα αντανακλαστικά που οξύνθηκαν εδώ να μη απαιτηθούν στην ζούγκλα εκεί έξω κ αν κάποιος βρεθεί Χανιά (ή κ παραπέρα), θα χαρώ να συναντηθούμε για καμιά ρακή ( ε Παναγιώτη??? ), αν ναι όποτε μπορώ εδώ θα είμαι.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.