Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

Πάρα πολύ ωραίος ο αγώνας!!! Στους 2 πρώτους γύρους ήμασταν πλάι πλάι με tanthopo και Giannis Christod και οι μάχες ήταν φοβερές. Μετά βρήκα ρυθμό και άρχισα να ανοίγω σιγά, φαινόταν και ένα Θοδωρής στο βάθος :p  Άρχισα μετά να πέφτω ώσπου έφαγα και ένα τετ α κε στον 14ο γύρο και έδεσε το γλυκό. Ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί δε μπορώ να είμαι σταθερός στους χρόνους και κάποια στιγμή μέσα στον οποιονδήποτε αγώνα θα φάω σβούρα, πρέπει να το ψάξω αυτό. :lol:

 

post-64655-0-10913900-1439204506_thumb.j

 

post-64655-0-87729500-1439204489_thumb.j

 

post-64655-0-26176100-1439204497_thumb.j

 

Σε αυτό το σημείο η κίνηση του tanthopo ήταν εκπληκτική, αν δεν υπήρχε η μικροεπαφή θα ήταν το τέλειο προσπέρασμα, ήταν όμως μια πολύ έξυπνη κίνηση.

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Eβαλα το audi που πιστεύω είναι φοβερό εργαλείο όταν του αφιερώσεις χρόνο, αν δεν αρέσει Ακη βάλε αυτό που έλεγες.

 

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. @Thodoris1884, Την επόμενη φορά να βάλεις 100άρα, με τα ίδια λίτρα βγάζει πιο πολλά χλμ (ή τουλάχιστον έτσι μου λέει κάθε φορά ο βενζινάς μου) :p

 

 

Για να καταλάβετε τι εννοεί... :wacko: (Δείτε με ήχο on και παρατηρήστε τον δείκτη της βενζίνης.)

 

 

 

Είχε bugarei το fuel στο setup και έδειχνε ότι ναναι. Βλέπω στο chat τα παιδιά να ρωτάνε πόσο fuel, κάποιος ειπε 33, ωραία λέω βάζω 33. :cool::tomato:

Final lap out of fuel. :slap:  :lol:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβετε τι εννοεί... :wacko: (Δείτε με ήχο on και παρατηρήστε τον δείκτη της βενζίνης.)

Είχε bugarei το fuel στο setup και έδειχνε ότι ναναι. Βλέπω στο chat τα παιδιά να ρωτάνε πόσο fuel, κάποιος ειπε 33, ωραία λέω βάζω 33. :cool::tomato:

Final lap out of fuel. :slap::lol:

Εμείς οι δυό είμαστε εκτός συναγωνισμού στα παθήματα ευτυχώς που κάναμε κι ενα restart αλλιώς θα χτύπαγα σερί αποτυχημένων εκκινήσεων είχα και τον

Vita και το μόνο που τον ενδιέφερε ήταν να απαλλαγεί από μένα:-P :-D Team mate να σου πετύχει! ?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εμείς οι δυό είμαστε εκτός συναγωνισμού στα παθήματα ευτυχώς που κάναμε κι ενα restart αλλιώς θα χτύπαγα σερί αποτυχημένων εκκινήσεων είχα και τον

Vita και το μόνο που τον ενδιέφερε ήταν να απαλλαγεί από μένα:-P :-D Team mate να σου πετύχει!

Ηταν λίγο άδικο για εμάς να είμαστε δεύτεροι και να ξανακάνουμε εκκίνηση μίστερ εξ τσάμπιον..

Κάνετε τα ίδια κόλπα με τον @akis_z80 ,που έκανε και ο Πρόστ με τον μπαλέστρ...

Περιμένω το κάπ με αγωνία, για να σου δείξω ποιος πρέπει να είναι το Ν1 στην ομάδα..

Καλά να περάσεις στην Κρήτη.. :) 

Είχε bugarei το fuel στο setup και έδειχνε ότι ναναι. Βλέπω στο chat τα παιδιά να ρωτάνε πόσο fuel, κάποιος ειπε 33, ωραία λέω βάζω 33. :cool::tomato:

Final lap out of fuel. :slap:  :lol:

Για άλφα ρομέο το είπανε αυτό νομίζω... Έτρεχε κανένας με άλφα ρομέο??

(Σωτήρα μου όποιος και αν είσαι, σου χρωστάω κέρασμα!!!)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μήπως βούλωσαν τα μπεκ και έμεινες; :p

 

 


Για άλφα ρομέο το είπανε αυτό νομίζω... Έτρεχε κανένας με άλφα ρομέο??

(Σωτήρα μου όποιος και αν είσαι, σου χρωστάω κέρασμα!!!)

 

Δε θυμάμαι αν το πε και κανένας άλλος αλλά εγώ σίγουρα είπα 33 και ήταν για το GT86.

 

post-64655-0-56675500-1439221305_thumb.j

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάποιος ρώτησε στο TS κι εγώ 33 είπα και με τόσο τελείωσα τον αγώνα με πορτοκαλί ένδειξη καυσίμου. Στο setup με 33 λίτρα μου έδειχνε 19.9 γύρους. Μάλλον έχω πιο ελαφρύ πόδι (φαίνεται κι απ'τους χρόνους μου) :p.

Έγινε επεξεργασία από sud1500t
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To εξωφρενικό είναι στο τελευταίο καρέ όπου ο Ακης ακουμπάει τον προφυλακτήρα μου τη στιγμή ακριβώς μα ακριβώς που περνάω τη γραμμή τερματισμού, βλέπετε πως ακριβώς εκείνη τη στιγμή ανάβουν τα φώτα των φρένων ένδειξη ότι μόλις τερμάτισα.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Καταπληκτικό το βίντεο με τα highlights!!! Μπράβο panosdimp!

 

Από Σεπτέμβριο προβλέπω συναρπαστικό πρωτάθλημα:

- Κινδυνεύει η αυτοκρατορία του Akis από τον panosdimp?

- ή μήπως από τον Gomar, ο οποίος ξεκίνησε ήδη τις προπονήσεις εν μέσω διακοπών;

- Αγνωστος X ο liakjim, ικανός για το καλύτερο αλλά και για το χειρότερο!

- Φήμες θέλουν τον thodorisGR να αλλάζει βενζινά (ίσως και να βάλει υγραεριοκίνηση),

- ενώ o viτas - το πουλέν του panosdimp - θεωρείται δυνατό αουτσάιντερ και υποψήφιος για το aliens club!

- Σιγή ιχθύος μέχρι στιγμής για τις διαθέσεις και την αγωνιστική κατάσταση των περσινών φαβορί (racer, christian, kyr, aristeidis, κλπ)- κακές γλώσσες μιλάνε ακόμα και για μεταγραφή σε άλλο άθλημα (βλέπε pCars :-) ),

- ενώ αινιγματικές είναι οι παρουσίες και η αγωνιστική δυναμική των rookies οδηγών (arkoudadis, lgalkis, κλπ), κάποιοι από τους οποίους (sud1500t) έδειξαν άγριες διαθέσεις στα φιλικά και στα hotlaps του καλοκαιριού και αναμένεται να έχουν πρωταγωνιστικό ρόλο την καινούρια χρονιά!

- Η ευχάριστη έκπληξη του καλοκαιριού είναι για πολλούς ο panos2171, ο οποίος βελτίωσε θεαματικά τους χρόνους του και πλέον βάζει πολύ ηψηλούς στόχους για τη χρονιά που έρχεται! - - Ακόμα, άγνωστη παραμένει και η κατάσταση των παλιών γνώριμων (Billys, Poloman, κλπ), σίγουρα όμως θα έχουν δύσκολο έργο, καθώς ο ανταγωνισμός και το επίπεδο αυξάνονται συνεχώς, 

- Τέλος, σταθερή αξία με στόχο μια αξιοπρεπή εμφάνιση παραμένω εγώ (anthemius) και ο φίλος wolves, προσφέροντας σχεδόν κάθε Κυριακή δυνατές συγκινήσεις και γοητεία στη μάχη της ουράς! Οι πληροφορίες μου αναφέρουν πως θα πρέπει να ανησυχώ έντονα σε περίπτωση που αρθούν τα capital controls και αποφασίσει ο wolves να αναβαθμίσει τον εξοπλισμό του, ο οποίος είναι ο μοναδικός οδηγός που ξέρω να οδηγεί χωρίς τιμόνι :-) !

 

Σίγουρα θα ξέχασα πολλούς ακόμα, ίσως να έχουμε και νεες συμμετοχές, πάντως σαν προσωπικό σχόλιο από την μέχρι τώρα συμμετοχή μου στους αγώνες, και πέρα από χρόνους και κατατάξεις, θα ήθελα να πω πως χαίρομαι που γνώρισα την παρέα του assetto corsa στο thelab.gr, γιατί πραγματικά το παιχνίδι παίρνει άλλη διάσταση με το multiplayer και τους αγώνες και ιδιαίτερα με αυτήν την παρέα, που εκτός από το να διοργανώνει αγώνες, έχει κέφι, πάθος, αλλά και καλή διάθεση ώστε να το ευχαριστιόμαστε όλοι και να μην αφήνουμε τις παρεξηγήσεις να μας χαλάσουν τη διάθεση. Ελπίζω να συνεχίσουμε έτσι και καλύτερα, και αν κάποιος φίλος θέλει να συμμετέχει στα gatherings και το σκέφτεται, να μη ντραπεί, και να δηλώσει συμμετοχή! Εξάλλου με τόσα aliens που μαζευτήκανε εδώ, θέλουμε και πιο άπειρους για να ανταγωνιζόμαστε και μεταξύ μας εμείς οι γήινοι! :-)

 

Άντε, καλό καλοκαίρι!

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Οι πληροφορίες μου αναφέρουν πως θα πρέπει να ανησυχώ έντονα σε περίπτωση που αρθούν τα capital controls και αποφασίσει ο wolves να αναβαθμίσει τον εξοπλισμό του, ο οποίος είναι ο μοναδικός οδηγός που ξέρω να οδηγεί χωρίς τιμόνι

Ειναι και ο @Stathis1, που μαλιστα ειναι και πολυ καλυτερος απο μενα, ο οποιος ευτυχως το εχει ριξει στο "κυνηγι δυνοσαυρων".

Έγινε επεξεργασία από wolves
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

μπορουμε να εχουμε ενα perma ban στα 3 παρακατω ζωα:

ENGS
Herman Olsen
Wolf Kalashnikov

τους πετυχα σε αλλο σερβερ ομως, οποτε δεν ξερω κατα ποσο ειναι εφικτο να γινει αφου δεν εχω αλλα στοιχεια περα απο το ονομα.

Να ειστε σιγουροι παντως οτι δε θελετε να μπουνε καποια στιγμη στο σερβερ μας.

Link to comment
Share on other sites

Θα ψάξω στα ονόματα που μπαίνουν κι αν τους βρω το αίτημα σου θα ικανοποιηθεί.

Εμένα άλλο με στεναχωρεί,δεν μπορώ να πάω το alfa 4c η το χουν καταστρέψει η εγώ είχα κακή διάθεση, μα να γλιστράει τόσο, δεν τολμάς να αφήσεις το γκάζι διπλώνει αμέσως.

Για τσεκάρετε κι εσείς κι αν είναι βάζουμε gt3.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.