Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

Επιτέλους κατάφερα να γυρίσω μερικούς γύρους στο Silverstone με το P1, θα μπεί κανείς το απόγευμα για practice?

 

Απ΄ότι φαίνεται δεν θα καταφέρω να βρώ χρόνο τουλάχιστον αυτή τη σεζόν για iRacing, έρχονται και μερικά καταπληκτικά νέα games που θέλω να παίξω (Bloodborne@PS4, GTA V + Witcher 3 @ PC) οπότε για simracing το AC εξακολουθεί να είναι η νο 1 επιλογή που ούτως ή άλλως σαν εξομείωση κατά την ταπεινή μου γνώμη είναι ανώτερο του iRacing και απαιτεί σαφώς λιγότερο χρόνο.

 

Επίσης από σήμερα με ένα μικρό επιπλέον κόστος προστίθεται στο Server το Stracker για να υπάρχουν live webbased results, περισότερες λεπτομέρειες σε λίγο.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

εγω καταφερνω 1.03.500 το καλυτερο μου σε αγωνα με κυνηγητο.(ειδικα χθες ριξαμε με εναν ξενο 12 γυρους καθαρο αγωνα με συνεχομενη κοντρα)
αλλιως ειμαι 1.04.χχχ
δε μπορω να πιασω το 1.02.χ ακομα.παρολο που εχω προσπαθησει για ρυθμισεις στο p1

Link to comment
Share on other sites

Επίσης από σήμερα με ένα μικρό επιπλέον κόστος προστίθεται στο Server το Stracker για να υπάρχουν live webbased results, περισότερες λεπτομέρειες σε λίγο.

Φανταστικό νέο. Εμείς τί πρέπει να βάλουμε?

 

θα μπεί κανείς το απόγευμα για practice?

Τί ώρα λες? Κατά τις 1700 ή πιο μετά?

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ανάγκη να βάλετε τίποτα, το add-on τρέχει στον server και ανανεώνει την σελίδα live αλλά μπορείτε να βάλετε το ptracker για in-game results, setup sharing κτλ.

Λέω να μπω κατά τις έξι σήμερα το απόγευμα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι αργος κατω απο 1.05 (P1) δεν μπορω να πεσω με default setup..λογικα θα μπω κ γω εκεινη την ωρα..αλλα αυριο στον αγωνα δυσκολα να μπω γιατι εχει το el clasico στις 22:00.. :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για χαβαλέ λέω να αρχίσουμε να δίνουμε βαθμούς από εδώ και πέρα και να κάνουμε ένα πρωτάθλημα σαλάτα με τα combos κάθε εβδομάδος μιάς και πλέον μπορούμε με το stracker.

 

Λέω να δίνουμε τους παρακάτω βαθμούς σε κάθε αγώνα που τρέχουμε:

 

1. 25

2. 20

3. 17

4. 12

5. 10

6. 8

7. 6

8. 4

9. 2

10. 1

 

Let me know :D

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@fuz1on

 

Ναι δεν αλλάζουμε τον τρόπο διεξαγωγής των αγώνων απλώς θα δίνουμε βαθμούς σε κάθε αγώνα για να έχει πιο χαβαλέ το άθλημα και να γίνει λίγο πιο ανταγωνιστικό. Υπόψην ότι μπορούμε να βάλουμε penalties οπότε εάν δούμε να πέφτει ο ένας πάνω στον άλλο για τους βαθμούς (που δεν έχουν και καμμία σημασία δεν θα υπάρχουν βραβεία για το greek gathering) απλά θα μηδενίζετε :D

Έγινε επεξεργασία από geovas77
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@geovas77
να βαζουμε ομως races count
εννοω , καποιος που δε θα μπορει να τρεξει και δε θα παιρνει βαθμους,ας φαινεται και ποσες φορες εχει αγωνιστει ο καθενας.

Υ.Γ αν εχω προχωρησει το project , ισως μπω για λιγο σημερα

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που έχουν γίνει αρκετά Race Session έφτιαξα ένα παράδειγμα για τη μορφή που θα είναι ο πίνακας του Πρωταθλήματος ! Κάνοντας click πάνω στο θαυμαστικό του κάθε αγώνα πηγαίνετε στα αποτελέσματα και εκεί φυσικά μπορείτε να κάνετε click για να δείτε laps κλπ.

 

http://managerdc2.rackservice.org:50299/championship?cs_id=1

Έγινε επεξεργασία από geovas77
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλες δόξες όντως.

Μας επισκέφτηκαν κ εξωγήινοι, είδα αν όχι τον πιο γρήγορο έναν από τους πιο γρήγορους οδηγούς, τόν Anssi.

 

Μεγάλη διαφορά το green grip. Στο quali με την πίστα στο 95% με το ζόρι να κατέβω κάτω απο 1:04, όταν πήγε 96% πήγα στο 1:03:500 και στους τελευταίους γύρους με άδειο ρεζερβουάρ και 100% grip πλέον, πήγα στο 1:02:500. Ο Anssi φυσικά τον είδα κάπου στο 1:01:800?

 

Γιώργο με πέταξε 3 φορές ο server. Εγώ φταίω?

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι αργος κατω απο 1.05 (P1) δεν μπορω να πεσω με default setup

εισαι γρηγορος σε σχεση με εμενα :hehe:

 

είδα αν όχι τον πιο γρήγορο έναν από τους πιο γρήγορους οδηγούς, τόν Anssi.

οι φινλανδοι και στα "ψηφιακα" racing θεριζουν; ή τυχαιο; :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω κι εγώ σε λίγο!

@panos2171  μου φαίνεται πρέπει να κάνουμε καμιά απιστία στην Ιταλίδα γιατί μας βλέπω στις τελευταίες θέσεις αύριο,το mclaren πάει σφαίρα.

@Billys  παράτα την σου λέω δεν θα δεις χαίρι με τη Χιονάτη!

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@panos2171  μου φαίνεται πρέπει να κάνουμε καμιά απιστία στην Ιταλίδα γιατί μας βλέπω στις τελευταίες θέσεις αύριο,το mclaren πάει σφαίρα.

@Billys  παράτα την σου λέω δεν θα δεις χαίρι με τη Χιονάτη!

 

Αυτό δεν είναι απιστία, ιεροσυλία είναι :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.