Jump to content



Μου τρώει το paypal 1 ευρω σε καθε αγορά μου?


the_Scientist

Recommended Posts

Χθες ψώνισα απο ebay, αρχικά οταν δηλωσα την καρτα μου στο paypal μου χρεώνει 1.50 το οποιο το πιστωνει πάλι, αλλα μετα μου ήρθε και ενα αλλο μήνυμα στο κινητό απο winbank που λεει οτι μου εφαγε 1.00ε. Πήγα να κάνω αγορά 2,5ευρώ και μου ήρθε ενα μήνυμα που λεει οτι χρεώθηκαν τα 2.5 και αλλο ενα μήνυμα που λεει οτι χρεωθικα 1.00ε. Τί γίνεται? Φταίει μηπως το οτι ειναι χρεωστική κάρτα? (debit-απο τραπεζικό λογαριασμό)

Link to comment
Share on other sites

Η χρεωστική σου είναι, έχει κόστος συναλλαγής 1€.

Μεγαλύτερη αλητεία απο αυτό δεν έχω ακούσει ΠΟΤΕ στην ζωή μου.

Είναι όλες έτσι στην Ουγκάντα??

Μα το θεό να τους την βάλεις στον πάτο.

Αν και δες μήπως σου παίρνουν 1 και μετά σου βάζουν 1, που το κάνουν πολλές φορές για τεστ πως δουλεύει η κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

απλα ανοιξε λογαριασμο και βαλε τον αριθμο του στο paypal ή παρε μια καρτα συνδεμενη με αυτον και βαλε αυτην στο paypal (visa,mastercard)

γινεται να βαλω τον αριθμο λογαριασμου στο paypal και να χρεωνει απο αυτον? Δεν νομιζω. Θελει καρτα.

Αν γινεται δωσε info

Link to comment
Share on other sites

Το τσέκαρα σε ATM και οντως μου τα εχει φαει. Να φανταστήτε ηθελα να κάνω αγορά 2,30 και πλείρωσα 3,30 το προιόν και επειδη εβαλα να επιβεβαιωθεί η κάρτα στο paypal (μετα την αγορά) πλειρωσα αλλο 1 ευρω εκει. Διοτι το paypal μου πήρε 1,50 απο την κάρτα και το βαζει στο paypal για να επαληθευσω την κάρτα, αλλα για την συναλλαγη αυτη, χρεώθηκα 1 ευρω.

Αυτο με τα 2 ευρώ το εχει ενας φίλος μου, γιαυτο ειπαμε να φτιαξουμε τον λογαριασμό μηπως δουμε ασπρη μέρα, επισεις τρώει αλλα 2 ευρω σε περίπτωση αναληψης μετριτών.

Link to comment
Share on other sites

γινεται να βαλω τον αριθμο λογαριασμου στο paypal και να χρεωνει απο αυτον? Δεν νομιζω. Θελει καρτα.

Αν γινεται δωσε info

Απορω πως και δεν το εχεις δει!

My account -> profile -> Add or edit bank account

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γενικά σας το λεω, το να πληρώνετε 1/2€ για κάθε συναλλαγή είναι μεγαλύτερη αλητεία από την παιδική πορνογραφία.

Τα βρίσκουν και τα κάνουν, τράπεζα που το λέει αυτό απλά "ευχαριστώ, της μάνας σας" και πάτε στην επομενη.

Link to comment
Share on other sites

Απορω πως και δεν το εχεις δει!

My account -> profile -> Add or edit bank account

ναι αυτό είναι για να μεταφέρεις χρήματα από το paypal στον λογαριασμό σου, δεν είναι για να τον χρεώνεις στις αγορές. Ή κάνω λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Με προπληρωμένη Eurobank πάντως δεν κρατάει τίποτα σε κάθε συναλλαγή, είτε γίνεται μέσω PayPal είτε όχι. Χρεώνει μόνο την επαναφόρτιση η οποία είναι €1 ή €2 ανάλογα το πόσα βάζεις μέσα (IIRC με €2 βάζεις μέχρι €500 στην κάρτα).

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα απο κοντά και το ξεκαθάρισα το θέμα, γιατι τα ετρωγε αυτα? επειδη ειχα μια υπηρεσία που με ειδοποιεί στο κινητό οταν γινεται συναλαγή την οποια την αναφερει στο συμβολαιο σε καποια σελίδα 248 απο τις 5000 που υπογραφουμε. Σημερα την απενεργοποίησα και τωρα ειναι οκ (ελπιζω).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.