Jump to content



Recommended Posts

  • Replies 25,5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • astrolabos

    2261

  • PetrosD

    2039

  • HotPeanut

    1614

  • wrong method

    1495

νταξ, μου τη σπάνε τόσο κάτι εφαρμογές στο google play... είναι καθαρά διαφημιστικές εφαρμογές που στα διαλείμματα σε αφήνουν να προσπαθήσεις να παίξΔΙΑΦΗΜΙΣΗ πάλι... κ μετά αν θες παίζεις λιγΔΙΑΦΗΜΙΣΗ... ΠΑΛΙ... 

Spoiler

tiny f*cking miner :angry::rant85::rant85:

 

Έγινε επεξεργασία από Delijohn
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, tommybertsen said:

Θα ανοιξει καινουριο μουσειο διπλα στη σχολη; :p 

Μακάρι να μην πήγαιναν σκουπίδια και να αξιοποιούνταν κάπου αλλά...

 

Βέβαια δε ξέρω πόσες από αυτές δουλεύουν αλλά απ το να πάνε για πέταμα (που αυτό κατάλαβα), ας τις έδιναν σε σχολεία, σε κόσμο ή ιδρύματα που τις έχει ανάγκη τέλος πάντων (όσες δουλεύουν).

 

Η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα μια για ενθύμιο μιας και δεν έχω κάποια CRT σπίτι.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Eγω πεταξα την τελευταια CRT πριν 5 χρονια επειδη δε δουλευε (ανοιγε και μετα ασπριζε και εμενε ετσι). Ηταν μια AOC που αντεξε 12 χρονια απο το πλαισιο :p 

Kαι συμφωνω για οσες λειτουργουν να πανε καπου που θα χρειαζονται φυσικα!!

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tommybertsen said:

Eγω πεταξα την τελευταια CRT πριν 5 χρονια επειδη δε δουλευε (ανοιγε και μετα ασπριζε και εμενε ετσι). Ηταν μια AOC που αντεξε 12 χρονια απο το πλαισιο :p 

Kαι συμφωνω για οσες λειτουργουν να πανε καπου που θα χρειαζονται φυσικα!!

Πάντως ξέρω κόσμο που "θέλει οθόνη" και όταν τους χαρίζω CRT το παίζουν δύσκολοι... Και η ποιότητα εικόνας είναι σημαντικά καλύτερη από τη φτηνιάρικη 1st gen TFT.

Από την άλλη, τα εκπαιδευτικά ιδρύματα έχουν πολλές δεκάδες που δεν χρησιμοποιούνται και δεν είναι καθόλου εύκολο γραφειοκρατικά να "χαριστούν". Βέβαια όπου υπάρχει θέληση, υπάρχει και τρόπος...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν ειχα χωρο στο συγκεκριμενο σπιτι που ειμαι , θα ειχα σιγουρα μια spare CRT! Αν δε χαλουσε η AOC θα ηταν ακομη σε καποια αποθηκη σιγουρα (ή θα ειχε μεινει στο σπιτι στη Θεσσαλονικη).

Χρειαζεται συγκεκριμενη διαδικασια για να τις χαρισεις ε; Σα τα βιβλια ενα πραμα;

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ ακόμη CRT στο workstation που κάνω μοντάζ, λόγω τέλειου contrast και black level, που για να βρεις ισάξια TFT δυστυχώς πρέπει να τα σκάσεις πολύ χοντρά (2 με 5 χιλιάρικα~).

Ακόμη έχω μια philips 29άρα CRT TV btw αλλά αν την άλλαζα πάλι θα πήγαινα σε CRT 29-32~ από καμια αγγελία. :p

 

κάνω αργό φορματ σε 4TB seagate, έχουν περάσει 4 ώρες και είναι στο 60% !

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.