Jump to content



Recommended Posts

  • Replies 25,5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • astrolabos

    2261

  • PetrosD

    2039

  • HotPeanut

    1614

  • wrong method

    1495

19 minutes ago, wesker said:

Πρώτη φορά 3 μέρες με πυρετό που δεν πέφτει.Ελπιζω το αντιπυρετικό ζουμί του νοσοκομείου να φέρει αποτέλεσμα.....

Πρώτα από όλα, περαστικά.

Δεύτερον, για ποιό λόγο έχεις πυρετό; Έκανες εξετάσεις αίματος;

Τρίτον, ο μόνος λόγος να ρίξεις τον πυρετό, είναι η δυσφορία που προκαλεί. Ο πυρετός είναι φίλος σου, είναι ένδειξη ότι το σώμα σου πολεμάει. Όταν τον ρίχνεις τεχνητά, απλά δυσκολεύεις το σώμα σου να πολεμήσει και θα διαρκέσει παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος Wizard! έγραψε:

Πρώτα από όλα, περαστικά.

Δεύτερον, για ποιό λόγο έχεις πυρετό; Έκανες εξετάσεις αίματος;

Τρίτον, ο μόνος λόγος να ρίξεις τον πυρετό, είναι η δυσφορία που προκαλεί. Ο πυρετός είναι φίλος σου, είναι ένδειξη ότι το σώμα σου πολεμάει. Όταν τον ρίχνεις τεχνητά, απλά δυσκολεύεις το σώμα σου να πολεμήσει και θα διαρκέσει παραπάνω.

Ευχαριστώ φίλε μου. Ναι μου κανανε στο νοσοκομειο, δεν εδειξαν τπτ οι εξετάσεις, οπότε προφανώς κάποια ίωση. Ούτε η ακτινογραφια θωρακα έδειξε κάτι. Για την δυσφορία θέλουν να τον ριξουν προφανως, δεν παλευεται 39 πυρετος συνέχεια, μολις περνάει η επιδραση του ντεπον να ανεβαινει ξανα....

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, wesker said:

...δεν παλευεται 39 πυρετος συνέχεια, μολις περνάει η επιδραση του ντεπον να ανεβαινει ξανα....

Αυτό το αποφασίζεις εσύ. Απλά το λέω, γιατί πολύς κόσμος παίρνει αντιπυρετικά και στο 38° για να πέσει και στην ουσία "βλάπτει" τον οργανισμό του έτσι.

Επίσης, υπάρχουν διάφοροι μύθοι, ότι ο υψηλός πυρετός, 39+, μπορεί να προκαλέσει ζημιά στα νεφρά, βλάβες στον εγκέφαλο, κλπ.

http://annapardali.gr/o-piretos-mas-kani-kalo/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Α δεν ξέρω,μετά το θερμόμετρο,και στο άκουσμα ότι ο πυρετός επιμένει στο 39 3 μέρες σερί η γαλανομάτα γιατρινα με καλωδίωσε.....

Sent from my iPhone using Tapatalk

Α δεν ξέρω,μετά το θερμόμετρο,και στο άκουσμα ότι ο πυρετός επιμένει στο 39 3 μέρες σερί η γαλανομάτα γιατρινα με καλωδίωσε.....Πάντως το αίσθημα του να είσαι άρρωστος,να έχεις πυρετό,να νιώθεις λες και έχεις τρέξει χιλιόμετρα ,να βηχεις και να πονάς δεν παλεύετε...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πριν 11 λεπτά, το μέλος wesker έγραψε:

στο άκουσμα ότι ο πυρετός επιμένει στο 39 3 μέρες σερί η γαλανομάτα γιατρινα με καλωδίωσε

χάλασε ο θερμοστάτης, μη μασάς. Πες να σου βάλουν άλλον :p

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος wesker έγραψε:

Α δεν ξέρω,μετά το θερμόμετρο,και στο άκουσμα ότι ο πυρετός επιμένει στο 39 3 μέρες σερί η γαλανομάτα γιατρινα με καλωδίωσε.....

Sent from my iPhone using Tapatalk

Γρήγορα και πάλι καλά, γερός και δυνατός... και να πας για ρεβάνς "καλωδίωσης" με τη γιατρίνα :sarcastic:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος UltraB έγραψε:

Περαστικά! Κάντε ένα κρύο μπάνιο όταν έχετε πυρετό, βοηθάει.

Όχι κρύο, αλλά χλιαρό και ποτέ όταν ο πυρετός είναι σε φάση που ανεβαίνει. Κατά τα άλλα περαστικά σου @wesker!!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος UltraB έγραψε:

Περαστικά! Κάντε ένα κρύο μπάνιο όταν έχετε πυρετό, βοηθάει.

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου!!

πριν 8 ώρες, το μέλος astrolabos έγραψε:

χάλασε ο θερμοστάτης, μη μασάς. Πες να σου βάλουν άλλον :p

Χαχαχαχαχαχαχαχαχα.... Λες;;;

πριν 6 ώρες, το μέλος Delijohn έγραψε:

Γρήγορα και πάλι καλά, γερός και δυνατός... και να πας για ρεβάνς "καλωδίωσης" με τη γιατρίνα :sarcastic:

 

Λές; Δεσπινοίς πρέπει κι εγώ να σας καλωδιώσω.... Να σας ανταποδώσω το καλο που μου κανατε....

πριν 1 ώρα, το μέλος GriGaS έγραψε:

Όχι κρύο, αλλά χλιαρό και ποτέ όταν ο πυρετός είναι σε φάση που ανεβαίνει. Κατά τα άλλα περαστικά σου @wesker!!!

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.