Jump to content



Recommended Posts

Μόλις τώρα, το μέλος tommybertsen έγραψε:

30€/μηνα για 4mbps ιντερνετ; Τι λεει το "πακετο" ακριβως; Εδω με τα απεριοριστα και μπλαμπλαμπλα, (2play)  24.90€ ειναι . Εγω εχω προπληρωμενο με 15€ το μηνα για ενα χρονο (15*12 δλδ)  χωρις λεπτα σε σταθερα κλπ (αστικη χρεωση-απλα δε χρησιμοποιω το σταθερο). Εκει τι φαση; 30€ εχει η vdsl ρε φιλε

Ηταν το τότε 2play economy πακέτο και επειδή δεν υπήρχε διαθεσιμότητα τότε με είχαν βάλει στο 2play πακέτο το κανονικό και στη συνέχεια τα " μαγείρεψαν " ετσι και βγήκε ο αριθμός μου βλέπεις. Αλλες φορές είναι 55 ευρώ άλλες 50 άλλες κοντά στα 60. Οτι πάρουμε από κινητά τα χρεωνόμαστε. Οτι νάνε έχουν κάνει. 

 

Ρεζιλίκια, γενικά έχει και το νησί πρόβλημα σε οτιδήποτε έχει σχέση με υπηρεσίες. Αντε βγάλε άκρη.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 25,5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • astrolabos

    2261

  • PetrosD

    2039

  • HotPeanut

    1614

  • wrong method

    1495

Και ποιος παιρνει ρε φιλε σε κινητο απο σταθερο οταν δεν εχει λεπτα ομιλιας; LOLEN δηλαδη...

Πανε κραξε τους και κανε αλλαγη πακετου σε 2play που εχει απεριοριστα με 24.90 που ειναι και στανταρ το παγιο. Εκτος και αν δεν εχει "ληξει" το συμβολαιο και φας penalty...

 Και εχει νομιζω και 60λπτ σε κινητα. Αν δε μπορουν να στο κανουν απειλεις οτι θα φυγεις  (αν εχει συμπληρωθει το 24μηνο).

 

Τωρα βλεπω το προπληρωμενο που ειχαν για VDSL οταν εκανα το ADSL , δε το εχουν. Ας μου πουνε οτι δε μου το γυρνανε προπληρωμενο VDSL 50 οταν θελησω (Οκτωβριο) και θα με ξαναδουνε σιγουρα :p 

Link to comment
Share on other sites

Τους έχω αναφέρει για πακέτο. Μάλιστα πέρυσι κάναμε αυτην την αλλαγή και πλέον έρχεται εδώ και κάποιους μήνες στα 55 περίπου ευρώ. 

Το συμβόλαιο λήγει Ιανουάριο ή Φλεβάρη. Το θέμα είναι πόσο θα μου πάει σε €€ η υπόθεση να τους ξεφορτωθώ. 

 

Η τελευταία φορά που διαμαρτυρήθηκα με τη Forthnet για το θέμα της χαμηλής ταχύτητας και ότι δεν δικαιολογείται η τιμή για τα όσα μου προσφέρουν καταλήξαμε σε μικροτσακωμό απειλώντας τους ότι θα φύγω από την εταιρεία τους και θα πάω στον ΟΤΕ. Είπαν να φέρω τεχνικό ή να στείλουν εκείνοι και να τον πληρώσω εγώ. Το αρνήθηκα. Εν τέλη μου πρόσφεραν και τεχνικό να έρθει τελικά δωρεάν αλλά μιας και ήταν γιορτές ( μέσα Δεκέμβρη ) δεν ήθελα γιορτινές μέρες να έχω τρεχάματα. 

 

Δυστυχώς ή ευτυχώς μονόδρομος ο ΟΤΕ, για την Κέρκυρα από ότι φαίνεται. Συνεχώς βλέπω το βανάκι του ΟΤΕ στο δρόμο για επισκευές στο κέντρο του νησιού και σε σχέση με μία εμπειρία που είχα μαζί τους όταν ήμουν Θεσσαλονίκη, πολύ εξυπηρετικοί και το πρόβλημα που είχα με τη σύνδεση μου τότε είχε λυθεί σε διάστημα ημερών. Μπορεί να το επιβεβαιώσει και ο Πάνος @PANOSMAMBAX

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ημουν σιγουρος..

Το θεμα ειναι οτι πιο πισω (καμποσες σελιδες) , το κυπριακο μονο που δεν αναλυθηκε, ομως κανενας δεν εκανε παρατηρηση... 

 

Συγγνωμη για τα εκτεταμενα σχολια (6 στον αριθμο), δε θα ξαναγινει. Πειτε οτι θελετε λεγεται το θεμα ομως, και δε καταλαβα ποτέ το γιατι 5 διασπαρτα σχολια σε 700 σελιδες ειναι τοσο μεγαλο προβλημα (ναι ξερω, 5 ο ενας 5 ο αλλος γινονται 700 οι σελιδες). Ενιγουει , επαναλαμβανω (απο πλευρας μου τουλαχιστον) , δε θα ξαναγινει

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Είπα να μην απαντήσω... @tommybertsen με κάλυψες! Στο πείτε οτι θέλετε ΟΛΟΙ λένε οτι να ναι δεν υπάρχει περιορισμός... γιατί ξαφνικά γκουχ γκουχ (επιλεκτικά)?? Εδώ μέσα μερικοί λιώνουν καθημερινά τι να λέμε.. και καλά κάνουν δλδ δικαίωμά τους.

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος Dj_ALeX έγραψε:

Είπα να μην απαντήσω... @tommybertsen με κάλυψες! Στο πείτε οτι θέλετε ΟΛΟΙ λένε οτι να ναι δεν υπάρχει περιορισμός... γιατί ξαφνικά γκουχ γκουχ (επιλεκτικά)?? Εδώ μέσα μερικοί λιώνουν καθημερινά τι να λέμε.. και καλά κάνουν δλδ δικαίωμα τους.

Like Like

Link to comment
Share on other sites

Αγορίνα δε μπορούμε να διαβάζουμε ΟΛΟ το φόρουμ. Αν πέσει κάποια αναφορά ή αν είμαστε στον υπολογιστή μας και μπούμε και δούμε ότι κάτι ξεφεύγει το λέμε.'

Εγώ δε μπορώ να καταλάβω γιατί είναι τόσο δύσκολο πια να ανοιχτεί ένα θέμα και να ειπωθούν εκει μέσα όσα θέλετε. Και πρέπει κάθε φορά να κάνουμε τους αστυνομους!

 

@Dj_ALeX επέτρεψέ μας να φτιάχνουμε εμείς τους κανόνες του φόρουμ και να λέμε ότι στο ΠΟΘ θα λέτε ότι γουστάρετε εκτός από θέματα που έχουν να κάνουν με τις υπόλοιπες κατηγορίες του φόρουμ. Σιγά σιγά θα κάνετε και συζήτηση για αναβάθμιση εδώ μέσα...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, karmen1983 said:

 

@Dj_ALeX επέτρεψέ μας να φτιάχνουμε εμείς τους κανόνες του φόρουμ και να λέμε ότι στο ΠΟΘ θα λέτε ότι γουστάρετε εκτός από θέματα που έχουν να κάνουν με τις υπόλοιπες κατηγορίες του φόρουμ. Σιγά σιγά θα κάνετε και συζήτηση για αναβάθμιση εδώ μέσα...

1) Ποτέ δεν σου "στέρησα" νομίζω αυτό το δικαίωμα (δεν μου πέφτει και λόγος) αλλά άσχετο αυτό που λές και το ξέρεις. 2) Δεν γνωρίζω επί του θέματος και ούτε πρόκειται απο την πλευρά μου να γίνει κάτι τέτοιο. Δεν είμαι εγώ αυτός που ψάχνεις... εγώ είμαι τουρίστας σε αυτό το thread!

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
Link to comment
Share on other sites

Ε δε μπορει , 2 σελιδες off ηταν με θεματα που αφορουσαν το "χρεωκοπια" ή το "ειδησεις απο την Ελλαδα και ολο τον κοσμο" , και δε το ειδε κανεις; Επετρεψε μου να αμφιβαλλω οτι δε το ειδε κανενας admin. Ουτε εγω θα βαλω την "μασκα" και θα κανω αναφορα posts στο ΠΟΘ. Anyway...

Ειπα , οτι δε θα ξαναπω κατι που μπορει να ταιριαξει σε αλλο θεμα, και τελος λοιπον. 

 

Spoiler

 

Για να το πιστοποιησω, οριστε :hehe: 

 

υπευθυνηδηλωση0.jpg

:p 

 

 

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

 

Όπα παιδιά, το αρχικό ποστ που έκανα ήταν γιατί ήθελα να τα βγάλω από μέσα μου γιατί ένιωσα σαν να έκανα "επίθεση" ή σαν να πρόσβαλα των υπάλληλο της forthnet με τα παράπονα μου. Δεν ήξερα αν έκανα σωστό ή λάθος. Δεν περίμενα να επεκταθεί. Δεν έχω σκοπό να φτιάξω τόπικ γι αυτό καθώς ότι και να πούμε μεταξύ μας δε θα μας βγάλει πουθενά. Το λόγο έχει η forthnet, και ότι και να κάνω έχουν το άλλοθι " είστε μακριά από ΑΚ ", " φταίει ο ΟΤΕ, ο Νίκος Κούκος, η καλωδίωση, το σύμπαν - δεν φταίμε εμείς -  :p " και τα λοιπά.  

 

Συγνώμη εκ μέρους μου.

Ας ηρεμήσουν οι τόνοι.

 

** Επίσης πρόβλημα με τις γραμμές του νησιού έχουν και άλλοι Κερκυραίοι, αλλά στο νησί λίγοι είμαστε όσοι έχουμε γνώσεις πληροφορικής, γενικά τεχνολογίας, οπότε κανείς δεν ασχολείται κατά κύριον λόγο. Οι περισσότεροι δεν γνωρίζουν ή δεν ασχολούνται ή καλύπτονται με όσα τους προσφέρει η ΧΨ υπηρεσία αδιαφορώντας αν κανονικά θα έπρεπε να λαμβάνουν περισσότερα ή να εξυπηρετούνται καλύτερα και ταχύτερα. 

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, SpirosKGR said:

** Επίσης πρόβλημα με τις γραμμές του νησιού έχουν και άλλοι Κερκυραίοι...

Επειδή όπως ξέρεις, βρέθηκα στο νησί πριν λίγο καιρό, είναι για κλάμματα η συνδεσιμότητα...

Από τα πιό τουριστικά νησιά της Ελλάδος, με 4G πουθενά, 3G σε κάποια σημεία και σε αυτά, έπιανε, αλλά δεν έφερνε ούτε email καλά καλά...

Η γυναίκα μου με Ελληνικό τηλέφωνο, Vodafone κι εγώ με το Ιρλανδικό, που έπιανε Cosmote/Wind, όποιο είχε καλύτερο σήμα... Και το καλύτερο από τα δύο, ήταν no-σήμα...

Για WiFi δε λέω, στα ελάχιστα μέρη που βρήκαμε, σερνόταν...

Απορώ πως δεν πήρατε τα σκουπίδια να πάτε να τα στοιβάξετε έξω από τα γραφεία του πΟΤΕ... (αλήθεια, τα μάζεψαν τα σκουπίδια; )

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.