Jump to content



Ch.L-UEFA, & ΝΒΑ και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις v2.0


astrolabos

Recommended Posts

Το πρόβλημα έγκειται στο ότι απαιτούμε η δικαιοσύνη ν' απονέμεται σε όλους τους υπόλοιπους πλην ημών.

Το ελληνικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου είναι αναξιόπιστο, διεξάγεται σε τριτοκοσμικά γήπεδα, προσελκύει αμφιβόλου προέλευσης και υπόστασης ολιγάρχες-εθνικούς επενδυτές-συναγελαζόμενους με την εκάστοτε κυβέρνηση επιχειρηματίες, οι οποίοι μοναδικό σκοπό έχουν το κτίσιμο διαπλεκόμενων, δήθεν επιχειρηματικών, δραστηριοτήτων και το τάισμα οργανωμένων δυνάμεων κρούσης, έτοιμων να υπερασπιστούν τα δίκαια της ομαδάρας-προεδράρας.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πάνοπλος ο ΠΑΟΚ για την κατάκτηση του πρωταθλήματος ντε. Το είπε και ο Ιβάν χτες το πρωί ότι θα κατέβει με όλα του τα όπλα :hehe: 

ΥΓ: Κατάντησε αηδία... Το γκολ κανονικό είναι (φαίνεται και από διαφορετική λήψη ότι πάει να αποφύγει ο τύπος την μπάλα στην οποία πάει με φόρα, αλλά από την λήψη αυτή μοιάζει να καλύπτεται κιόλας - είναι λήψη κινητού χωρίς κόψε-ράψε). 

Τώρα εγώ αηδιάζω με συνοπαδούς μου που λένε πως το όπλο του Ιβάν είναι...Photoshop :hehe: 

Και κάπως έτσι το αγωνιστικό κομμάτι, πέρασε σε 2η μοίρα...

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, tommybertsen said:

Πάνοπλος ο ΠΑΟΚ για την κατάκτηση του πρωταθλήματος ντε. Το είπε και ο Ιβάν χτες το πρωί ότι θα κατέβει με όλα του τα όπλα :hehe: 

ΥΓ: Κατάντησε αηδία... Το γκολ κανονικό είναι (φαίνεται και από διαφορετική λήψη ότι πάει να αποφύγει ο τύπος την μπάλα στην οποία πάει με φόρα, αλλά από την λήψη αυτή μοιάζει να καλύπτεται κιόλας - είναι λήψη κινητού χωρίς κόψε-ράψε). 

Τώρα εγώ αηδιάζω με συνοπαδούς μου που λένε πως το όπλο του Ιβάν είναι...Photoshop :hehe: 

Και κάπως έτσι το αγωνιστικό κομμάτι, πέρασε σε 2η μοίρα...

Μια χαρά εκτεθειμένος είναι. Αν κοιτάς την φωτογραφία του Metrosport στο εξώφυλλο, χαίρω πολύ. Αν βρουν και μια λήψη από κινητό κάπου στο κέντρο του γηπέδου, καλύπτεται από την μισή ΑΕΚ + τον Κατσουράνη.

 

Ο Μαουρίσιο είναι οφ σάιντ, δεν καλύπτεται. ΑΛΛΑ, δεν φαίνεται να επηρεάζει και την φάση, από την άποψη ότι είναι πίσω από τον Μπάρκα ενώ και οι αμυντικοί της ΑΕΚ πιθανόν δεν θα σταμάταγαν την μπάλα ακόμα και αν ο Μαουρίτσιο ήταν στον... πάγκο, αντί για δίπλα τους. Εκεί λες ότι αναλαμβάνεις την ευθύνη και κατακυρώνεις το γκολ.

 

Εγώ πάντως έχω την εξής απορία. Τόσο σπρώξιμο στον ΠΑΟΚ ώστε να του επιστραφούν οι -3 βαθμοί και να παίξει και με κόσμο στην Τούμπα, γιατί να πέσει σύρμα να ακυρωθεί το γκολ; Τελικά σπρώχνουν τον ΠΑΟΚ ή προσπαθούν να δυναμιτίσουν το πρωτάθλημα;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Από βίντεο από την Θύρα 5 είναι αυτό που λέω, δηλαδή από εκεί που βρίσκεται ο βοηθός, εκεί στο κόρνερ κοντά, δεν κοιτάζω τη metrosport γιατί όταν κοιτάζεις πολύ metrosport, νομίζεις ότι σε ψεκάζουν :hehe: 

 

Αλλά καλύπτεται ή όχι, δεν επηρεάζει φάση, αποφεύγει την μπάλα με το αεροπλανικό που κάνει (γιατί καταλαβαίνει - θεωρώ - πως η μπάλα πάει μέσα και δεν θέλει να διακινδυνεύσει το οφσάιντ), ισχύει και αυτό που λες εσύ,

και εκεί κάπου ξεκινάει το πανηγύρι... 

 

πριν 9 λεπτά, το μέλος yanni έγραψε:

Τόσο σπρώξιμο στον ΠΑΟΚ ώστε να του επιστραφούν οι -3 βαθμοί

Δεν έχω ιδέα αν πρόκειται για σπρώξιμο. Απλά πρόκειται για αστεία απόφαση. Δηλαδή δίνεις ένα ματς στα χαρτιά με 0-3 , που σημαίνει αυτόματα ότι υπαίτιος είναι ο γηπεδούχος για διακοπή (ματς που δεν ξεκίνησε ωστόσο), και δεν τον τιμωρείς παρά μόνο με πρόστιμο. Αν θες η απόφαση να έχει μία βάση α) την βγάζεις πρωινές ώρες και όχι ξημερώματα και κινείς υποψίες, β) ανακαλείς την απόφαση και διατάζεις να γίνει το παιχνίδι και να κριθεί στο χορτάρι. Δεν κάνεις κοπτορραπτική. Αυτά είναι γελοία ως και επικίνδυνα, για να μην πω σκανδαλώδη... 

 

Για το όπλο photoshop τι έχεις να πεις; Μήπως ήταν θήκη iphone? Μήπως αναπτήρας ; :rofl: 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, tommybertsen said:

Από βίντεο από την Θύρα 5 είναι αυτό που λέω, δηλαδή από εκεί που βρίσκεται ο βοηθός, εκεί στο κόρνερ κοντά, δεν κοιτάζω τη metrosport γιατί όταν κοιτάζεις πολύ metrosport, νομίζεις ότι σε ψεκάζουν :hehe: 

Νομίζω η γραμμούλα της Nova είναι πιο αξιόπιστη. Σπάνια περίπτωση, αλλά εδώ νομίζω είναι πιο αξιόπιστη.

 

Quote

Αλλά καλύπτεται ή όχι, δεν επηρεάζει φάση, αποφεύγει την μπάλα με το αεροπλανικό που κάνει (γιατί καταλαβαίνει - θεωρώ - πως η μπάλα πάει μέσα και δεν θέλει να διακινδυνεύσει το οφσάιντ), ισχύει και αυτό που λες εσύ,
και εκεί κάπου ξεκινάει το πανηγύρι... 

Μιας και θυμήθηκα τον Κατσουράνη, το γκολ του Ολυμπιακού τότε που δεν ακυρώθηκε ήταν παρόμοιο. Βασικά εδώ ο παίκτης του Ολυμπιακού επηρέαζε τον τερματοφύλακα.

Το ντέρμπι που... γράφτηκε στην ιστορία! | Superleague | gazzetta.gr

Quote

Δεν έχω ιδέα αν πρόκειται για σπρώξιμο. Απλά πρόκειται για αστεία απόφαση. Δηλαδή δίνεις ένα ματς στα χαρτιά με 0-3 , που σημαίνει αυτόματα ότι υπαίτιος είναι ο γηπεδούχος για διακοπή (ματς που δεν ξεκίνησε ωστόσο), και δεν τον τιμωρείς παρά μόνο με πρόστιμο. Αν θες η απόφαση να έχει μία βάση α) την βγάζεις πρωινές ώρες και όχι ξημερώματα και κινείς υποψίες, β) ανακαλείς την απόφαση και διατάζεις να γίνει το παιχνίδι και να κριθεί στο χορτάρι. Δεν κάνεις κοπτορραπτική. Αυτά είναι γελοία ως και επικίνδυνα, για να μην πω σκανδαλώδη... 

Ήταν σπρώξιμο. Ο ΠΑΟΚ έχει πάρει σφυρίγματα τώρα τελευταία και αν ήταν ο Παναθηναϊκός στην θέση του και είχαν συμβεί αυτά που έχουν συμβεί από οπαδούς και παράγοντες του ΠΑΟΚ στα τελευταία παιχνίδια, πριν το χτεσινό, θα μέτραγε ήδη εκατοντάδες χιλιάδες ευρώ πρόστιμα, 5-10 βαθμούς μείον και κεκλεισμένων των θυρών μέχρι να... αλλάξει sockets η AMD. Και όλα αυτά την ίδια περίοδο που παγώνει το πρόστιμο της ΣΕΚΑΠ και η κυβέρνηση μεθοδεύει λύση στο Σκοπιανό. Προσωπικά αν πήγαινα με όνομα "Βόρεια Μακεδονία", θα ήθελα την στήριξη του κόσμου του ΠΑΟΚ, όσο χοντροκομμένο και αν ακούγεται αυτό.

 

Για να μην παρεξηγούμαστε, δεν με πείραζε το σπρώξιμο στον ΠΑΟΚ. Όλο και κάποιον σπρώχνουν τα τελευταία χρόνια, ας είναι και μια φορά ο ΠΑΟΚ. Αλλά δεν μου άρεσε καθόλου που ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ, μια ΠΑΕ καλύπτει τον κάφρο που πέταξε αντικείμενο στο γήπεδο, αντί να βγει να πει "Αναλαμβάνουμε την ευθύνη επειδή τον βάλαμε μέσα και επειδή τον βάλαμε πίσω από το πάγκο του φιλοξενούμενου. Ας φάμε το -3 παρόλο το θέατρο του Γκαρθία. Θα παλέψουμε στο γήπεδο να το σηκώσουμε. Όσο για τον οπαδό. Μην του σερβίρετε ούτε πορτοκαλάδα όσοι καταστηματάρχες είστε ΠΑΟΚτζήδες. Μην του πουλάτε ούτε τσίχλα όσοι ΠΑΟΚτζήδες έχετε περίπτερο. Μην του λέτε ούτε καλημέρα οι υπόλοιποι ΠΑΟΚτζήδες".

Αν η διοίκηση είχε αντιδράσει έτσι, ίσως να μην δείχνατε και αυτή την κακή αγωνιστική εικόνα στην Τρίπολη και να το καθαρίζατε το ματς. Ο ΠΑΟΚ τους τελευταίους μήνες είχε βρει κάτι που δεν είχε ΠΟΤΕ. Μέταλλο και νοοτροπία πρωταθλητή. Η κλάψα της διοίκησης μετά το ματς με τον Ολυμπιακό θεωρώ ότι πέρασε λάθος νοοτροπία στους παίκτες.

Quote

Για το όπλο photoshop τι έχεις να πεις; Μήπως ήταν θήκη iphone? Μήπως αναπτήρας ; :rofl: 

3D Fashion Creative Gun Shape Hard Phone Case Cover for iPhone 5 5S 6 6S Plus SE | eBay

Yeap!.... θήκη. :p

Έγινε επεξεργασία από yanni
  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Βάζω "public" το post μου στο fb, μπορείς να τσεκάρεις την άποψή μου γενικότερα :) σπάνια γράφω "ποδοσφαιρικά" σχόλια εκεί (βρίσκεται στο πλάι λινκ από το προφίλ μου ). Για να μη το κάνω τσάτ το συγκεκριμένο thread :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, tommybertsen said:

Βάζω "public" το post μου στο fb, μπορείς να τσεκάρεις την άποψή μου γενικότερα :) σπάνια γράφω "ποδοσφαιρικά" σχόλια εκεί (βρίσκεται στο πλάι λινκ από το προφίλ μου ). Για να μη το κάνω τσάτ το συγκεκριμένο thread :) 

Δεν θέλω να μοιράζομαι τις ποδοσφαιρικές μου ανησυχίες με τον Zuckerberg :p

Καλά δεν υπάρχει λόγος να γίνει τσατ. Και να πείσω εγώ εσένα ή εσύ εμένα, δεν αποφασίζουμε για τις τύχες του Ελληνικού ποδοσφαίρου.

:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η λογική του παραλόγου θέλει τον όποιον επενδυταρά της πλάκας ν' απαιτεί το πρωτάθλημα επειδή έβαλε χρήματα.

Αν τα σκάσεις, ασχέτως του αν τα παίρνεις πίσω στο πολλαπλάσιο, και δεν πάρεις κούπα, ξεκινούν τα οικονομικά προβλήματα και η απαξίωση της "επένδυσης".

Αναμένω παρόμοιες κινήσεις και από τον Αμπράμοβιτς, ο οποίος θα έπρεπε να μπουκάρει κάθε τρεις και λίγο στους αγωνιστικούς χώρους, για να προστατέψει την επένδυσή του.

Υ.Γ. Γιατί δεν μαζεύονται οι ιδιοκτήτες των ομάδων (ιππότες στρογγυλής τραπέζης) με σκοπό να παίξουν το πρωτάθλημα στη ρώσικη ρουλέτα; Ο τελευταίος επιζών ανακηρύσσεται -αυτομάτως;):hehe:- πρωταθλητής.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν και είναι για τα ανέκδοτα, έχει βάση :p 29067014_1832888183390932_8210350523455373312_n.jpg

πριν 10 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Υ.Γ. Γιατί δεν μαζεύονται οι ιδιοκτήτες των ομάδων (ιππότες στρογγυλής τραπέζης) με σκοπό να παίξουν το πρωτάθλημα στη ρώσικη ρουλέτα; Ο τελευταίος επιζών ανακηρύσσεται -αυτομάτως;):hehe:- πρωταθλητής.

Δεν συμφέρει τον Ιβάν. Μέχρι να βγάλει το όπλο, θα έχει χτυπήσει το χέρι στην μπάκα του :hehe: 

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Πρωταθλητής στο περίπου.

Ας το κόψουν στα τρία και ας το μοιράσουν σε Π.Α.Ο.Κ., Α.Ε.Κ., Ε.Ο..

Στην Πανάθα, ας δώσουν το φλουρί. Κάτι θα πιάσει στη μαύρη αγορά (να βγάλουμε και τον μήνα).

πριν 2 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Αν και είναι για τα ανέκδοτα, έχει βάση :p 29067014_1832888183390932_8210350523455373312_n.jpg

Δεν συμφέρει τον Ιβάν. Μέχρι να βγάλει το όπλο, θα έχει χτυπήσει το χέρι στην μπάκα του :hehe: 

Ναι, ενώ οι άλλοι δύο κάνουν crossfit με τη Σούζαν Άσμπυ.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, unseen said:

Σε πολιτισμενες χωρες οι γαλαζιοι πινουν μπυρες με τους κοκκινους διπλα στο γηπεδο και οι κιτρινοι γινονται κολλητοι με τους μπλε στο κεντρο μετα τον αγωνα.

inpho_00959200.jpg

quinnsdrum.jpg

Φλώροι όλοι τους. Κουτόφραγκοι. Χαλάνε το ποδόσφαιρο. Το ποδόσφαιρο θέλει ίντριγκες, βία, συνωμοσίες, όπλα, μηχανάκια, τραυματισμούς για Όσκαρ (Γκαρθία), κοράκια και αμφισβητούμενες φάσεις.

Θέλεις συνθήματα με ύβρεις, για τις μανάδες των άλλων, που όλως τυχαίως μπορεί να είναι και μανάδες αυτών που τα λένε, μιας και έχουν αδελφό π.χ. οπαδό της άλλης ομάδας.

Link to comment
Share on other sites

Ο Σαββίδης απλώς τράβηξε την κουρτίνα

 

Παράθεση

Θα έπρεπε, αν ήθελα να παίξω με τους σημερινούς μιντιακούς κανόνες, να παραστήσω τον έκπληκτο, τον σοκαρισμένο με την εικόνα της εισβολής του Ιβάν Σαββίδη με το κουμπούρι στο τερέν της Τούμπας. Θα ήταν όμως παραπάνω από υποκριτικό από μέρους μου, και δεν έχω απολύτως κανένα λόγο να το κάνω, μετά από 25 χρόνια στη δημοσιογραφία, ειδικά σε αυτό το blog, ειδικά σε αυτό το Μέσο, το οποίο, όπως έχετε αντιληφθεί ούτε ανήκει σε ιδιοκτήτη ομάδας, ούτε χρηματοδοτείται από ιδιοκτήτη ομάδας, ούτε ακολουθεί τον άνεμο. Φυσικά μου προκαλεί οργή και με κάνει να χάνω τον ύπνο μου η εικόνα ενός τύπου που εισβάλει σε έναν δημόσιο χώρο με τα όπλα και τους μπράβους του για να επιβάλει τον νόμο του, αλλά όχι, φυσικά όχι, δεν με σοκάρει καθόλου, διότι τα όπλα τα βρήκα στη ρουτίνα του ποδοσφαίρου από τις πρώτες μου ημέρες στην αθλητική δημοσιογραφία, πίσω στις αρχές της δεκαετίας του '90 και δεν με αποχωρίστηκαν ποτέ.

DYC0SrTXUAAxz-j.jpg

 

Έγινε επεξεργασία από ΓιαγκΤ
  • Agree 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα βρεις κανενα βιντεο γιατι απλα με το μπουφαν μπηκε με το μπουφαν βγηκε. Εκεινο που μου κανει εντυπωση και δεν μιλα κανενας ειναι οτι

ο Λαμπροπουλος της ΑΕΚ με πλατη στο τερμα "ειδε" το οφσάιντ και οταν πλεον η μπαλα ειναι στα διχτυα παιρνει οδηγιες απο καποιον πισω απο το

τερμα και ξεκινα πρωτος το πανηγυρι της αμφισβήτησης.

 

Αυτα επρεπε να τιμωρουνται πολυ αυστηρα τα θεατρα τυπου Γκαρσια και βαλτους "ποδοσφαιριστες" με σκοπο την προκληση επεισοδιων οσο δε

για την Ελληνικη δημοσιογραφια δεν θα σχολιασω γιατι θα φυγει κανενα ban...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρότι ΠΑΟΚ, δεν αμφιβάλλω καθόλου ότι μπήκε με το όπλο στον αγωνιστικό χώρο και ότι τα βίντεο (αν υπάρχουν) δεν βγαίνουν στην φόρα. Μπορεί κάλλιστα να έβγαλε το μπουφάν του. Δεν λέω ότι είναι παράνομη η οπλοφορία του όμως, λέω ότι είναι απαράδεκτο να απειλείς και να δείχνεις "δύναμη" κατ'αυτό τον τρόπο. 

Και το λέω εγώ που ξέρω πολύ καλά τι έχει υποστεί το ποδόσφαιρο από το "Κέντρο"...

Όσο για το θέατρο του Γκαρσία, δεκτό. Εσύ δέχεσαι ότι ένας βλάκας αμαύρωσε την εξαιρετική εικόνα της Τούμπας 2 βδομάδες πριν; Σημασία έχει η πράξη

.&-

Η πράξη, τιμωρείται. Ο άλλος άρπαξε την ευκαιρία από τα μαλλιά και έκανε ότι θα έκανε ο καθένας ο οποίος φοβάται μην ξεφτιλιστεί στον αγωνιστικό χώρο. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.