Jump to content



Αυτοκίνηση


astrolabos

Recommended Posts

hehehe

Fat boy on battery!!!

 

 

 

 

12 hours ago, Thresh86 said:

Το ότι τα αλάρμ-φλας δουλεύουν μόνο οταν δουλεύει η μηχανή , είναι επικίνδυνο όπως καταλαβαίνεις.

Τόσο για διάφορα υποθετικά σενάρια όσο και για το τι άλλο δε δουλεύει στην πραγματικότητα...

 

 

 Ξέρω τι επηρεάζεται από τη βλάβη του εγκεφάλου και εν πολλοίς περιορίζεται στο ότι δεν έχω οπτική επιβεβαίωση του κλείδωσε / ξεκλείδωσε τις πόρτες και πρέπει να έχω αναμμένη μηχανή για να έχω φλας, αλάρμ, κανένα από τα οποία δε με έχει απασχολήσει. Είμαι πλέον πάνω από χρόνο με αυτήν την παράκαμψη και δε με ενοχλεί κάπου. Άλλο πρόβλημα δεν έχει προκύψει.

Ακόμη και αυτή η επισκευή ήταν ιδιαίτερη να τη φιλοσοφήσω μαθηματικώς. 200 ευρώ μου πήρε ο Σύριος, λογικά λίγο πάνω από 400 ευρώ για καινούριο, που λογικά θα ήθελε και προγραμματισμό.

Για δεύτερο δεν παίζει, δε χρειάζεται να σπαταλώνται διπλά έξοδα φορολογίας, συντήρησης και πάρκιν (εδώ κοστίζει και το πάρκιν στο δρόμο)

 

 

Έγινε επεξεργασία από schumifer
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, f117 said:

Πρέπει να βάζει και επανεξέταση των 65+.... όχι από γιατρό....αλλά πάλι από επιτροπή εξεταστών για τις οδηγικές του ικανότητες.........

 

Περίπου όπως οδηγούν οι 65+ οδηγούν και οι ομιλούντες στο κινητό.

Δυστυχώς παρατηρώ ότι έχουν αυξηθεί κατά κόρον οι ομιλούντες οδηγοί.

Οι παππούδες έχουν πολλές φορές κατανόηση ότι δεν τό 'χουν και είναι ευγενικοί.

Οι ομιλούντες στο τηλέφωνο όχι.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, everg77n said:

Αντε να δούμε τα λεωφορεία πότε θα αλλάξουν....

ειδικά τα λεωφορεία του αεροδρομίου πρέπει να είναι απο την ολυμπιάδα (με εκατομμύρια χλμ στην πλάτη τους)....

Έγινε επεξεργασία από bassplayer
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος sotiris έγραψε:

 

Περίπου όπως οδηγούν οι 65+ οδηγούν και οι ομιλούντες στο κινητό.

Δυστυχώς παρατηρώ ότι έχουν αυξηθεί κατά κόρον οι ομιλούντες οδηγοί.

Οι παππούδες έχουν πολλές φορές κατανόηση ότι δεν τό 'χουν και είναι ευγενικοί.

Οι ομιλούντες στο τηλέφωνο όχι.

 

δεν διαφωνώω! ευτυχώς το yaris εχει bluetooth και είναι όλα τα λεφτά....! τώρα δεν ξέρω τα swift του @astrolabos αν βγαίνουν ακόμα και τώρα με τέτοια πραγματα :p:p:p:p:p

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος f117 έγραψε:

 

δεν διαφωνώω! ευτυχώς το yaris εχει bluetooth και είναι όλα τα λεφτά....! τώρα δεν ξέρω τα swift του @astrolabos αν βγαίνουν ακόμα και τώρα με τέτοια πραγματα :p:p:p:p:p

 

Swift να είναι το επόμενο αμάξι σου που θα μου πεις Swift :p 

  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

Το καινούργιο Swift απο κοντά είναι τελικά πολύ καλύτερο απο τις φωτό που κυκλοφορούν. Το λες και μυώδες :shifty:

 

Και ένα πολύ ωραίο vid για μια νέα τεχνολογία της Ford για άτομα δίχως όραση , ίσως και να υπάρχει ελπίδα για την ανθρωπότητα τελικά :

 

 

 

 

https://www.carscoops.com/2018/05/fords-smart-window-concept-allows-blind-people-enjoy-scenery/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 17 ώρες, το μέλος bassplayer έγραψε:

Αντε να δούμε τα λεωφορεία πότε θα αλλάξουν....

ειδικά τα λεωφορεία του αεροδρομίου πρέπει να είναι απο την ολυμπιάδα (με εκατομμύρια χλμ στην πλάτη τους)....

 

 

 

80€ για να σου τοποθετήσουν νέο σε ταπετσέρη.

 

Η γνώμη μου, αν δεν είναι ήδη μαύρος ή γκρι μαύρος ο ουρανός, προτίμησε να τον κάνεις με τέτοιο χρωμα. Είναι καλύτερο για την βρωμιά ...

πριν 8 ώρες, το μέλος astrolabos έγραψε:

yaris έχεις; :p 

 

Αυτός το έχει τερματήσει.

 

Πήρε YARIS που οδηγηκά είναι κουβάς, 

και το πήρε και DIESEL , ενώ το YARIS φημίζεται για την ελαστικότητα των κινητήρων βενζίνης του ...

 

Δηλαδή εν τέλη, ούτε γκάζι, ούτε πάτημα .... πήρε ...:p

 

ΥΓ. Περιμένωντας τον F117 να με:tomato::tomato::tomato:

 

Το SWIFT άκι το 1,6 με τα σφυρήλατα πιστόνια , μια χαρά εργαλείο είναι πάντως . Πολύ καλύτερο από YARIS. :hehe:

Έγινε επεξεργασία από adpanos
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος adpanos έγραψε:

 

80€ για να σου τοποθετήσουν νέο σε ταπετσέρη.

 

Μπα...

Πήρα τηλ και μου είπαν 160.

Ένας συνταξιούχος ( που θα το φτιάξει στο δρόμο, μπροστά από το σπίτι του... :huh:) μου ζήτησε 120...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.