Jump to content



Αυτοκίνηση


astrolabos

Recommended Posts

10 ώρες πριν, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:

 

Φιλαράκο, εκεί έχεις πίσω ανεξάρτητη και θέλει συντήρηση, δεν είναι απλά ένας κοιλοδοκός με 2 ρουλεμαν και 2 ελατήρια.

Αυτά γίνονται όταν άνθρωποι που δεν είναι για παραπάνω απο τογιότα και κια παίρνουν VAG με 513.000 δόσεις και δε τους μένει ευρώ να κάνουν συντήρηση.

 

υ.γ. Και φυσικά να σημειωθεί η απαράμιλλη σιτροενοειδής σταθερότητα του οχήματος. Με 3,5 ρόδες στο έδαφος και ο οδηγός δεν έχει καταλάβει χριστό. Άλλα πατάνε και με τις 4 και κάνεις το σταυρό σου.

 

 

Επόμενη γραμμούλα.

 

 

Βέβαια στο Golf για να πάρεις ανεξάρτητη ανάρτηση πρέπει να πας στον 1.5tsi με τα 150 άλογα και 30+ χιλιάδες ευρώ. Ενώ στο αντίστοιχο kia έχεις ανεξάρτητη από την απλή έκδοση.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

56 λεπτά πριν, το μέλος Lamogio έγραψε:

 

Βέβαια στο Golf για να πάρεις ανεξάρτητη ανάρτηση πρέπει να πας στον 1.5tsi με τα 150 άλογα και 30+ χιλιάδες ευρώ. Ενώ στο αντίστοιχο kia έχεις ανεξάρτητη από την απλή έκδοση.

 

27 μετρητοίς, 30 με δόσεις.

Αλλά εγώ υποστηρίζω πάντα το μεταχειρισμένο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lamogio said:

 

Βέβαια στο Golf για να πάρεις ανεξάρτητη ανάρτηση πρέπει να πας στον 1.5tsi με τα 150 άλογα και 30+ χιλιάδες ευρώ. Ενώ στο αντίστοιχο kia έχεις ανεξάρτητη από την απλή έκδοση.

 

Animated GIF

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, το μέλος BloodMage έγραψε:

 

Αμε!! 

ποιο golf πηρε? πετοιχα το gti (2023) με την μεγαλη αεροτομη σε λευκο πολυ ομορφο. πηγα να παιξω μαζι του αλλα ηταν κυρια, κατα 99% εστρωνε ακομα 

 

κοιτα μεχρι στιγμης δεν εχει βγαλει τιποτα. εχω γραψει 12.000 και εχει φαει αρκετο σκισιμο, με σωστο ζεσταμα/κρυωμα παντα. Παρακολουθω θερμοκρασια λαδιου και πυρομετρο+θερμοκρασια καταλυτη. Μονο ενα μειωνεκτημα εχει αυτο το αμαξι, τα φρενα του ειναι μικρα για την δυναμη που εχει. Σε νορμαλ οδηγηση ειναι παραπανω απο οκ, νομιζεις οτι ειναι αγκυρες, αλλα σε γρηγορη οδηγηση ζεσταινονται αρκετα νωρις και χανουν αποδοση

Την πιστα την ξεχνας δλδ. Καταβαση παλι την ξεχνας. Καποια στιγμη θα μπει ενα κιτ 4πιστονα να τελειωνουμε με αυτο

+1 για τα φρένα, μου το λέει και ο φίλος που έχει το st, θέλει ενα 4pot κιτάκι. 

Επίσης το διαφορικό φοβερό αλλά τα μπροστά λάστιχα γίνονται φυτίλια αρκετά γρήγορα αν το στρίβεις..αναμενόμενο βέβαια!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, το μέλος and64 έγραψε:

+1 για τα φρένα, μου το λέει και ο φίλος που έχει το st, θέλει ενα 4pot κιτάκι. 

Επίσης το διαφορικό φοβερό αλλά τα μπροστά λάστιχα γίνονται φυτίλια αρκετά γρήγορα αν το στρίβεις..αναμενόμενο βέβαια!

Το διαφορικο ειναι ολα τα λεφτα, απλα πατας γκαζι και σε βαζει μεσα στη στροφη. Εμενα ηρθε με τα PS4 τα οποια ναι μεν καλα αλλα δεν εχουν και τις καλυτερες κρητικες. τωρα τα PS5 μου λενε ατομα που τα φορανε οτι ειναι καλυτερα απο PS4, και τα review τα ιδια λενε.

Η αληθεια ειναι οτι το αμαξι 1η 2α δεν παταει γενικα (ισως επειδη εχω 17αρες και οχι 18αρες?) απο εκει και περα σε κακη ασφαλτο εχει γραψει και 4η.

Έγινε επεξεργασία από BloodMage
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 λεπτά πριν, το μέλος sotiris έγραψε:

Κάνε μια τοπική επισκευή δεν είναι τίποτα. Όταν γίνουν κι άλλα, πας για βγάλσιμο προφυλακτήρα / επισκευή / βαφή.

 

αυριο θα γινει, εχω ραντεβου με chips away. θα ανεβασω φωτο με το αποτελεσμα

Link to comment
Share on other sites

Πώς καταφέραμε και φτάσαμε τα αυτοκίνητα σε τιμές Δανίας μέσα σε 4 χρόνια είναι απορίας άξιο.

Κορόιδευα τους Δανούς ότι η Mito που πήρα έκανε 35κ καινούρια (στην Ελλάδα 20κ).

Φτάσαμε η Tonale να έχει 40κ και να πωλείται Tonale με 60κ.

Δηλαδή αμάξι που είναι η SUV Mito, να κάνει όσο έκανε η Mito Δανία, με μισθούς ΕΛλάδας.

 

Πώς γένεν αυτό?

  • Like 1
  • Agree 2
Link to comment
Share on other sites

WWW.NEWS247.GR

Τροχαίο ατύχημα με τουλάχιστον έναν τραυματία σημειώθηκε αργά το απόγευμα της Παρασκευής επί της Βασιλέως Κωνσταντίνου...

 

Δεν ξέρω αν έχετε οδηγήσει στο Άθενς τελευταία, έχουν γίνει της μόδας τα smart του 2009 και όλοι οι καγκουραίοι νομίζουν ότι οδηγούν αυτοκίνητο.

Κάντε άκρη τα καροτσάκια να επελάσει η θεά!

  • Agree 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

@sotiris ααα απο παλιά είναι αυτό με τα smart, απλά τώρα τους χτύπησε και η ζέστη στο κεφάλι μάλλον 🤣

 

Το χειρότερο που έχω πετύχει ever είναι στην Κατεχάκη πρίν μερικους μήνες, βγαίνω απο Βύρωνα στο φανάρι του Σακέτα και στρίβω αριστερά (βόρεια/προς Αττική οδο)

Εχω αργήσει να ξεκινησω και ειμαι 2ο αυτοκίνητο με το Audi πίσω απο ενα range παλιο.

Όπως μπαίνω στο κεντρικό ρεύμα, με το δεξί μου μάτι πιάνω κατι να έρχεται και ενστικτωδώς τσιμπαω φρένο. Περνάει smart ΑΚΟΠΟ με 100+ σε κατακόκκινο φανάρι, σλαλομ αναμεσα στα σταματημενα και τελικά σφήνα αναμεσα σε μένα και το range. 

 

Απο τη μία τσαντίζομαι που φρέναρα γιατί θα τον είχα κόψει στα 2 τον @#$%^!@ 😡 από την άλλη παίζει να τον πλήρωνα για άνθρωπο ακόμα και το allroad θα είχε βγει total loss λογικά...

 

Τον πέτυχα μετα διοδια Αττική οδο που εκανε πάλι ενα αεροπλανικό απο τερμα δεξια, τερμα αριστερά στα διοδια αλλα εκει τον περίμενα, μπήκα μπροστά του και τον πήγαινα καροτσα για λίγομεχρι που βαρέθηκα και εξαφανίστηκα για να μην τον αρχίσω στις γρήγορες εκεί που θα σταμάταγε

 

Ο τύπος πρέπει να είχε πιεί 12 γραμμές κόκα, δεν εξηγειται ολο αυτό αλλιως. Ή είχε κόψει τα χάπια του!!

Έγινε επεξεργασία από and64
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, το μέλος sotiris έγραψε:
WWW.NEWS247.GR

Τροχαίο ατύχημα με τουλάχιστον έναν τραυματία σημειώθηκε αργά το απόγευμα της Παρασκευής επί της Βασιλέως Κωνσταντίνου...

 

Δεν ξέρω αν έχετε οδηγήσει στο Άθενς τελευταία, έχουν γίνει της μόδας τα smart του 2009 και όλοι οι καγκουραίοι νομίζουν ότι οδηγούν αυτοκίνητο.

Κάντε άκρη τα καροτσάκια να επελάσει η θεά!

 

Ναι... Το RX-7 έφταιγε... Ρε άι παγαίνετε από δω! Το RX-7 είναι all time classic και θα κάνετε στην άκρη όταν πλησιάζει.

Spoiler

:hehe:

 

  • Like 3
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος PetrosD έγραψε:

Ήρθε ένας φίλος από Αγγλία με τη Mercedes του. Σήμερα με πήγε βόλτα.

Είναι  μια CLS 55 AMG C219 του 2006, 5.4 λίτρα V8.

 

 

Ωραίο!! ατελείωτη ροπή και ήχος απο άλλο ανέκδοτο ακομα και με στοκ εξάτμιση. Βέβαια πρέπει να πίνει τη βενζίνη με τρελό ρυθμό αλλά who cares 😛

Έγινε επεξεργασία από and64
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

Πως είναι δυνατόν να λαμπαδιάσει ένα αυτ/το και ο χώρος του κινητήρα να μην είναι καμένος; Επίσης γιατί δεν βγήκε έξω; Παλιό αμάξι, δεν κλειδώνει αυτόματα να πεις ότι μπλόκαραν οι κλειδαριές.

  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.