Jump to content



Αυτοκίνηση


astrolabos

Recommended Posts

πριν 12 ώρες, το μέλος shattered έγραψε:

εδώ βάλανε σε ferrari
https://www.youtube.com/watch?v=OjWkw8O-by8
 

 

στο "γήινο" rx8 θα κολλήσουν?
 

Και τι σχεση εχει ο Otto με το Wankel?

(εκτος της Γερμανικης καταγωγης)

Link to comment
Share on other sites

On 3/3/2020 at 10:52 ΜΜ, το μέλος Thresh86 έγραψε:

 

 

DIRLAMPETSAS  DEVELOPMENT PROUNTLY PRESEDS

 

BITFMds9JK4reDzNB4E7_MFkAEc7h3KlDonsN93j

 

+

 

tenor.gif?itemid=13258204

 

 

+

 

 

 

 

 

=

 

ALFA ROMEO QUADRIFOGLIO VERDE GTA M SUPERSPRINT SUPERLEGGERA SUPERAMOLIVDI PURA EMOZIONE UNA FANTASTICA VELOCITA   

 

 

 

 

 

 

alfa_romeo_giulia_gta_dedicated_livery_2

 

ΠΩ ΡΕ ΦΟΥΣΤΗ   :wub::wub:

με άβαφο προφυλακτήρα ήδη εγκατεστημένο, όπως ακριβώς θα την έχω μετά απο ένα 3μηνο επισκέψεων στο Lycabettus Ring μόλις λήξει η καραντίνα

  • Like 1
  • Haha 1
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι γελάτε εσείς, γελάτε εσείς ! :rant85:

 

Οταν η άθεη  BMW είδε το φως και  έβαλε σύστημα ψεκασμού αγιασμού στην εισαγωγή

δε γέλασε κανείς , παρα μόνο θαύμαζαν ! ! ! 

 

Να τον ακούτε τον παπα Δημήτρη της ενορίας σας όταν σας λέει πως θα βγουν τα άλογα απροβλημάτιστα  

(ίσως  δούλευε στην BMW Motorsport GmbH πιο πριν )  :hehe:

 

  • Like 1
  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος honda22 έγραψε:

Happening now. Χαλυβουργική.

 

www.facebook.com/1548348060/videos/10216109751327052/

Εδώ κάτω να δεις πόσο συχνά συμβαίνει...

Επίσης ένας άνθρωπος δε βρέθηκε να παίξει τη κόρνα μπας ξυπνήσει (λέμε τώρα) το μ_λάκα και να προϊδεάσει τους άλλους οδηγούς ότι κάτι συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

 

Εδώ είναι αυτό που λέτε. Θανατική ποινή θα πω, αλλά θα μαι κακός.

Είδα φωτό πολύ νωρίς από το mito club, το νέο μου αυτοκίνητο vs starlet είναι καλύτερο πάντως, αν αυτό λέει κάτι.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος schumifer έγραψε:

Λογικά γλίτωσε τα βαριά, να δούμε την αξονική αυχένα όμως θα είχε ενδιαφέρον

 

Έχοντας αφαιρέσει το προσκέφαλο που σε κάποια μοντέλα είναι ενεργό δεν έχουμε εικόνα τι θα γινόταν σε ένα ατύχημα... Και απορώ γιατί το έχουν αφαιρέσει, όπως και την οροφή...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 22 λεπτά, το μέλος Proteas έγραψε:

https://www.skroutz.gr/s/20907409/Continental-EcoContact-6-205-60R16-96H-XL.html

Λεω να κανω αλλαγη απο michelin το φοραει κανεις καμια γνωμη ?

Γιατί να πας σε Eco ελαστικά όταν στα ίδια χρήματα υπάρχουν λύσεις όπως:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 47 λεπτά, το μέλος Proteas έγραψε:

https://www.skroutz.gr/s/20907409/Continental-EcoContact-6-205-60R16-96H-XL.html

Λεω να κανω αλλαγη απο michelin το φοραει κανεις καμια γνωμη ?

 

δεν με εντυπωσίασε σε ένα Starlet που δοκίμασα και τα είχε , χωρίς να είναι υπεύθυνο το λάστιχο 100% :p

απο τη λίστα του @UltraB , θα επέλεγα το Goodyear με επιφύλαξη , καθώς δεν το έχω δοκιμάσει αλλά παίρνει καλές κριτικές.

Έχω μείνει ευχαριστημένος κι απο αυτά

https://www.skroutz.gr/s/7702980/Uniroyal-RainExpert-3-205-60R16-96H.html

 

Premium Contact έχω δοκιμάσει και είναι πολύ καλά για περίπου 20Κ σε ελληνικούς δρόμους.

BlueResponse περισσότερο για πόλη , τίποτα το ιδιαίτερο.

Primacy 4 πολλοί πίνουν νερό στο όνομα του, τα θεωρώ πολύ soft για οτιδήποτε > 1200κιλά

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Proteas said:

https://www.skroutz.gr/s/20907409/Continental-EcoContact-6-205-60R16-96H-XL.html

Λεω να κανω αλλαγη απο michelin το φοραει κανεις καμια γνωμη ?

 

Εχω sportcontact 2 στο golf σε παρόμοια διάσταση (205/55-16) μετά απο 2 σετ michelin ps3, γενικά πολύ καλύτερο overall το conti, μια ιδέα πιο ήσυχο σε ταξίδι, προοδευτικό σε πίεση, καλο φρένο και το βασικο δεν γίνεται σαπούνι στα 20κ χλμ όπως τα michelin που ήταν λες και γύριζες διακόπτη πραγματικά μετά από αυτα τα χλμ....

 

Τώρα έχουν ~30κ και εφόσον ζεσταθούν κρατάνε πάρα πολύ καλά ακόμα, πιστεύω θα βγάλουν άλλα 10κ εύκολα

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορά είδες ανάμεσα στα PS3 και τα Conti; Ρωτάω γιατί και τα δύο λάστιχα είναι στη κορυφή και ακόμα και στις δοκιμές σε πίστες κλπ οι διαφορές είναι μηδαμινές.

Εκτός αν αναφέρεσαι ότι στο ότι σε βάθος χρόνου είναι καλύτερα όπως λες. Δεν ρωτάω ειρωνικά, απλά από περιέργεια.

 

Προσωπικά φοράω τα Goodyear EfficientGrip Performance. Δεν ξέρω τι παίζει με τη δεύτερη έκδοση τους αλλά τα βρίσκω πάρα μα πάρα πολύ τίμια για τα χρήματα τους. Βέβαια έχω ακούσει ότι δε βγάζουν αρκετά χιλιόμετρα αν και προσωπικά δε με απασχολούσε καθώς εδώ οι περισσότεροι αλλάζουμε λάστιχα λόγο παλαιότητας και όχι χιλιομέτρων. Επίσης θεωρείτε μαλακό λάστιχο που είναι συν στην άνεση & θόρυβο αλλά θέλει λίγο περισσότερη προσοχή στις λακκούβες πχ. Αν θυμάμαι καλά μου είχαν βγει πάνω από 100€ φθηνότερα σε σχέση με την αντίστοιχη πρόταση της Michelin τότε, είχαν και ένα χρόνο εγγύηση, όλοι τα παίνευαν για το μοντέλο που έχω, οπότε ναι...

 

Α! Και στο βρεγμένο φοβερά, σε σημείο που αναρωτιέσαι πόσο καλά πατάνε. Λες και είναι στεγνός ο δρόμος.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος UltraB έγραψε:

Γιατί να πας σε Eco ελαστικά όταν στα ίδια χρήματα υπάρχουν λύσεις όπως:

Αυτα μου προτειναν απο το συνεργειο, για αυτο ρωταω γνωμες.

Ειχα παντα michelin στα αυτοκινητα ευχαριστημενος μεν αλλα ετσι για την αλλαγη οταν ρωτησα για αλλη μαρκα μου προτειναν αυτα.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, UltraB said:

Τι διαφορά είδες ανάμεσα στα PS3 και τα Conti; Ρωτάω γιατί και τα δύο λάστιχα είναι στη κορυφή και ακόμα και στις δοκιμές σε πίστες κλπ οι διαφορές είναι μηδαμινές.

Εκτός αν αναφέρεσαι ότι στο ότι σε βάθος χρόνου είναι καλύτερα όπως λες. Δεν ρωτάω ειρωνικά, απλά από περιέργεια.

 

Θόρυβο κύλισης σε ταξίδι και διάρκεια σε βάθος χρόνου.

 

Τα michelin στη δικια μου διάσταση και αυτοκίνητο τουλάχιστον με το που πέρναγαν τα 20-22κ ήταν λες και είχαν λιώσει τελείως ενώ ειχαν μια χαρά πέλμα. Σε διαδρομές που ξέρω και το δρόμο και το αμάξι μου, γλύστραγαν πάρα πολύ ακόμα και ζεσταμένα και δεν εχω 500 άλογα, 140 (κουρασμένα) έχω! ?

Conti είναι η 1η 4άδα που φοράω δεν είχα ξαναδοκιμάσει...

 

Μπορεί σε άλλες διαστάσεις/αυτοκίνητα να είναι πολύ διαφορετικά, η δικιά μου εμπειρία πάντως μετα απο 2 σετ και ~40κ χλμ στο καθένα ειναι αυτή

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.