Jump to content



Αυτοκίνηση


astrolabos

Recommended Posts

Γράψτε εδώ για κουβάδες με ρόδες διότι στο ΠΟΘ δεν υπάρχετε..

 

Πάντως middle life crisis και land rover/datsun τζιπάκια πρώτη φορά ακούω. Συνήθως είναι με 911 και μικρούλες.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν, το μέλος Simon έγραψε:

Πάντως middle life crisis και land rover/datsun τζιπάκια πρώτη φορά ακούω. Συνήθως είναι με 911 και μικρούλες.

 

 

Το ίδιο έγραψα στην προηγούμενη σελίδα. Συμφωνούμε.

Link to comment
Share on other sites

22 λεπτά πριν, το μέλος PetrosD έγραψε:

 

Το ίδιο έγραψα στην προηγούμενη σελίδα. Συμφωνούμε.

 

Το γνωρίζω φίλτατε. Είναι και το φυσιολογικό. Μήπως σας αρέσουν οι καλημέρες το πρωί;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, το μέλος Simon έγραψε:

 

Το γνωρίζω φίλτατε. Είναι και το φυσιολογικό. Μήπως σας αρέσουν οι καλημέρες το πρωί;

 

Εξαρτάται από το περιβάλλον.

 

3 ώρες πριν, το μέλος HotPeanut έγραψε:

 

@PetrosD πρόσεχε μη πεις ότι σου αρέσουν και τα αγγούρια.

 

Μόνο στο τζατζίκι.

Έγινε επεξεργασία από PetrosD
  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, το μέλος PetrosD έγραψε:

Πάνω στη Γερμανία την περασμένη εβδομάδα, γνώρισα έναν Έλληνα που δούλευε στην Porsche. Είχε κάποιες 911 και μου έλεγε ότι έχει πάει με 330 μπροστά από το αεροδρόμιο της Frankfurt με μια turbo. (ευθεία, φωτισμένος δρόμος, χωρίς όριο εννοείται)

Εε καλά. Κι εδώ έχουμε εθνικές οδούς για να πιάνουν οι Porche τα 300χλμ/ώρα, μόνο που πότε-πότε τα "πιάνουν" κι έξω από τον δρόμο!

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από παράνομο, δε νομίζω οι δρόμοι της Ελλάδας να είναι κατάλληλοι για τέτοιες ταχύτητες. Άσε που έχουν ταχύτητα μελέτης πολύ μικρότερη, 130 αν θυμάμαι καλά.

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

22 λεπτά πριν, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:

 

εσ (s) τσε (c) χα (h) ρε βέβηλε

 

Porsche

Τι να σου κάνω κι εγώ που "παίζω" στην κατηγορία "Toyota - Nissan". Πάνε κι αυτοί οι Γερμανοί και βάζουν γλωσσοδέτες στις ονομασίες! 😋 (Μόνο στην Audi μας λυπήθηκαν και βάλαν εύκολο όνομα).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 λεπτά πριν, το μέλος TopCLR έγραψε:

Τι να σου κάνω κι εγώ που "παίζω" στην κατηγορία "Toyota - Nissan". Πάνε κι αυτοί οι Γερμανοί και βάζουν γλωσσοδέτες στις ονομασίες! 😋 (Μόνο στην Audi μας λυπήθηκαν και βάλαν εύκολο όνομα).

Μα ειναι γλωσσα αυτη? Σου λεει σαγαπω και ειναι σαν να σου βριζει τη μανα 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

9 λεπτά πριν, το μέλος PetrosD έγραψε:

Στα πολλά χιλιόμετρα κλάταρε η ένδειξη ταχύτητας. Το έχω δει και σε άλλα αυτοκίνητα αυτό. Δε μου αρέσει.

 

Γενικά το αυτοκίνητο είναι ψιλομάπα. Δες και πόσο αργά ανεβάζει χιλιόμετρα μετά τα 300.

  • Haha 8
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Simon said:

 

Γενικά το αυτοκίνητο είναι ψιλομάπα. Δες και πόσο αργά ανεβάζει χιλιόμετρα μετά τα 300.

 

Ναι δε βγήκαν γενικά αυτά και πολύ καλά. Για αυτό όλο με πατέντες τα έχουνε.

 

Stage είναι η πατέντα στα ξένα για όσους δε γνωρίζουν. Μη νομίζετε δηλαδή ότι είναι κάτι έξυπνο. 

  • Agree 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπονόησα σε καμία περίπτωση κάτι τέτοιο. Απλά το έχω δει και σε άλλα αυτοκίνητα και μου έκανε εντύπωση ως προς το γιατί συμβαίνει αυτό, σε αντίθεση με παλαιότερα που απλά συνέχιζε η βελόνα (αναλογικά όργανα).
Θες να δεις ένα ψιλομάπα αυτοκίνητο;

Mitsubishi Space Star (Mirage 6th Gen, 2nd Facelift) 2019. 1200 cc 3κύλινδρο με 77 άλογα. Μου το έδωσε η εταιρία που νοίκιασα αμάξι για 2 μέρες. Έως και επικίνδυνο στην autobahn.

 

IMG_20240402_102631.jpg.66496c91869a0c1a0d50c473957cef74.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, το μέλος PetrosD έγραψε:

Mitsubishi Space Star (Mirage 6th Gen, 2nd Facelift) 2019. 1200 cc 3κύλινδρο με 77 άλογα. Μου το έδωσε η εταιρία που νοίκιασα αμάξι για 2 μέρες. Έως και επικίνδυνο στην autobahn.

Ναι άλλα άμα το κάνεις μετατροπή σε Evolution, θα πετάει!!! 😋

  • meow 1
  • Haha 6
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.