Jump to content



Αυτοκίνηση


astrolabos

Recommended Posts

5 ώρες πριν, το μέλος jax7480 έγραψε:

Υ.Γ. Το μαύρο Skoda το είχα εγώ Ελλάδα. Το πήρα μαμα, το έφτιαξα καμπόσο και το έδωσα.

Αυτος που το εχει τωρα ο μουσατος που εμφανιζεται στο βιντεο ειναι ο "πατερ"? Που ηταν παλια στο καναλι του Konstantinos IX Evo ? Και αποτι καταλαβα καποια μαϊμουδια παιχτηκε και τον σουταρε?? (πολλες ερωτησεις χαχαχα)

 

ΥΓ καλη αρχη με το καναλι εκανα sub και θα παρακολουθω εννοειται! 

Έγινε επεξεργασία από BloodMage
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, το μέλος BloodMage έγραψε:

Αυτος που το εχει τωρα ο μουσατος που εμφανιζεται στο βιντεο ειναι ο "πατερ"? Που ηταν παλια στο καναλι του Konstantinos IX Evo ? Και αποτι καταλαβα καποια μαϊμουδια παιχτηκε και τον σουταρε?? (πολλες ερωτησεις χαχαχα)

 

ΥΓ καλη αρχη με το καναλι εκανα sub και θα παρακολουθω εννοειται! 


Αυτή είναι η γενική αίσθηση που έμεινε στον κόσμο; Ότι έφταιγε ο Πατερ;

Ρωτάω ειλικρινά για να μάθω. 

Επειδή ξέρω την κατάσταση εκ των έσω, μιας και ήμουν κι εγώ διαχειριστής στον Konstantinos IX Evo, να σου πω πως η φάση ήταν «φωνάζει ο κλέφτης, για να φοβηθεί ο νοικοκύρης» 😉

Αν με πιάνεις… 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, το μέλος jax7480 έγραψε:


Αυτή είναι η γενική αίσθηση που έμεινε στον κόσμο; Ότι έφταιγε ο Πατερ;

Ρωτάω ειλικρινά για να μάθω. 

Επειδή ξέρω την κατάσταση εκ των έσω, μιας και ήμουν κι εγώ διαχειριστής στον Konstantinos IX Evo, να σου πω πως η φάση ήταν «φωνάζει ο κλέφτης, για να φοβηθεί ο νοικοκύρης» 😉

Αν με πιάνεις… 

 

Ειλικρινά δεν έχω ιδέα τι παίχτηκε. Το μόνο που ξέρω είναι αυτά που έλεγε ο Κωνσταντίνος στα βίντεο του 

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, το μέλος BloodMage έγραψε:

Ειλικρινά δεν έχω ιδέα τι παίχτηκε. Το μόνο που ξέρω είναι αυτά που έλεγε ο Κωνσταντίνος στα βίντεο του 


Ο Κωνσταντίνος είναι ψεύτης και γυρνάει την μπιφτεκα όπως τον βολεύει. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U.S. Department of Transportation National Highway Traffic Safety Administration | Office of Defects Investigation | Tesla 2012 – 2023 Model Y, X, S, 3 [Population: 2 031 220]

 

image.png

 

Quote

ODI completed an analysis of 956 crashes reported up to August 30, 2023.

 

[In] 467 crashes, ODI identified trends resulting in three categories: collisions in which the frontal
plane of the Tesla struck another vehicle or obstacle with adequate time for an attentive driver to respond to
avoid or mitigate the crash (211), roadway departures where Autosteer was inadvertently disengaged by the
driver’s inputs (111), and roadway departures in low traction conditions such as wet roadways (145).

 

ODI observed this pattern across all Tesla models and hardware versions. Crash and human factors assessment
showed that Autopilot controls did not sufficiently ensure driver attention and appropriate use. At the same
time, peer analysis and vehicle evaluations established that Autopilot invited greater driver confidence via its
higher control authority and ease of engagement.

 

This mismatch of weak usage controls and high control
authority was evident in these crash categories, which included indications of driver disengagement from the
driving task. This mismatch was also evident in roadway departures when the system was engaged in low
traction conditions outside of Tesla’s recommendations. Additional information regarding NHTSA’s crash
analysis is available in the EA22002 file.

 

ODI completed an extensive body of work via PE21020 and EA22002, which showed evidence that Tesla’s
weak driver engagement system was not appropriate for Autopilot’s permissive operating capabilities. This
mismatch resulted in a critical safety gap between drivers’ expectations of the L2 system’s operating
capabilities and the system’s true capabilities. This gap led to foreseeable misuse and avoidable crashes.
During EA220002, ODI identified at least 13 crashes involving one or more fatalities and many more involving
serious injuries, in which foreseeable driver misuse of the system played an apparent role.

 

Edit:

Κι ένα άρθρο, που καλύπτει το ιστορικό.

WWW.THEVERGE.COM

When it was time to react, often it was too late.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, το μέλος acct έγραψε:


Δεν θα πω συγκεκριμένα για Tesla γιατί δεν έχω τέτοια δεδομένα από εδώ, αλλά παρατηρώ πως, εδώ τουλάχιστον στη Νορβηγία, οι οδηγοί είναι λιγότερο σε εγρήγορση όταν οδηγούν, γιατί βασίζονται παρά πολύ στο αυτοκίνητο. 
Επειδή τα σύγχρονα αυτοκίνητα είναι εξοπλισμένα με παρά πολλά features ασφαλείας, δεν προσέχουν ιδιαίτερα τον δρόμο κατά τη διάρκεια της οδήγησης. 
Απλα παρατήρηση και δεν σημαίνει πως όντως έτσι είναι. Έχω αυτή την αίσθηση μιας και οδηγώ 9 χρόνια εδώ. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 18/4/2024 at 6:54 ΠΜ, το μέλος jax7480 έγραψε:


Αυτή είναι η γενική αίσθηση που έμεινε στον κόσμο; Ότι έφταιγε ο Πατερ;

Ρωτάω ειλικρινά για να μάθω. 

Επειδή ξέρω την κατάσταση εκ των έσω, μιας και ήμουν κι εγώ διαχειριστής στον Konstantinos IX Evo, να σου πω πως η φάση ήταν «φωνάζει ο κλέφτης, για να φοβηθεί ο νοικοκύρης» 😉

Αν με πιάνεις… 

 

 

Sorry για το off, αλλά ναι. τουλάχιστον αυτό αφήνει να εννοηθεί από τα vid. Δεν γνωρίζω τι έχει γίνει ούτε θέση παίρνω, αλλά ξαφνικά έπεσαν σπόντες ας πούμε για το σουτ του μουσάτου.

Link to comment
Share on other sites

WWW.GAZZETTA.GR

Μέσω ανάρτησης στο instagram, ο Έλληνας επιχειρηματίας κάνει γνωστό ότι στη διάθεση του κοινού...

 

  • Haha 7
Link to comment
Share on other sites

On 28/4/2024 at 7:59 ΜΜ, το μέλος suboy έγραψε:

 

Sorry για το off, αλλά ναι. τουλάχιστον αυτό αφήνει να εννοηθεί από τα vid. Δεν γνωρίζω τι έχει γίνει ούτε θέση παίρνω, αλλά ξαφνικά έπεσαν σπόντες ας πούμε για το σουτ του μουσάτου.


Κάποιος εκμεταλλεύτηκε το βήμα που έχει προς τον κόσμο και είπε ότι τον βόλευε. 
Ο Πατερ έφυγε μόνος. Τα υπόλοιπα αν θέλεις, πμ. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.