Jump to content



Αυτοκίνηση


astrolabos

Recommended Posts

Ντροπή.

Με τον ίδιο τρόπο που κυνηγούν ετεροχρονισμένα αυτόν που κακοποιούσε ανθρώπους και ανέβαζε τα βίντεο, μπορούν να το κάνουν και για αυτόν που έθεσε σε κίνδυνο ανθρώπινες ζωές.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό έγραψα "Έστω για να μην μπορούν να πουν ότι δεν ήξεραν, όταν σκοτώσει κάποιον". Η πραγματικότητα είναι ότι υπάρχει ΠΔ που ορίζει ότι κάθε περίπτωση καταγραφής παράβασης με "ειδικές ηλεκτρονικές τεχνικές συσκευές ή άλλα τεχνικά μέσα [...] θεωρείται και αντιμετωπίζεται ως "επ' αυτοφώρω" καταληφθείσα, κατά τις διατάξεις του άρθρου 104, παρ. 1 του νόμου 2696/1999 (Κ.Ο.Κ.) και έχουν εφαρμογή οι ίδιες διαδικασίες".

 

Συνεπώς είναι αστείο να εισαχθεί ρύθμιση που να επιτρέπει τη βεβαίωση της παράβασης από βιντεοληπτικό υλικό του ίδιου του οδηγού. Εναλλακτικά, η επιβολή διοικητικού προστίμου για την παράνομη λήψη του υλικού. Ή η βεβαίωση κάθε άλλης παράβασης που μπορούν να εντοπίσουν για το επίδικο όχημα και τον οδηγό του.

 

Με λίγα λόγια, απλώς δε δίνουν δεκάρα.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Περαιτερω ascalate για τον τροπο αντιμετοπησης , δε παιζει ε ? 

Αντε στην καλυτερα οταν θα τον παιζουν τα καναλια , να βγεις και να πεις "εγω πριν 2 χρονια ειχα κανει αναφορα"

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί στις άλλες απολίτιστες χώρες το video να είναι αποδεκτό μέσο επιβεβαίωσης της παράβασης και επιβολής προστίμου ή καταδίκης, στην δική μας όμως χώρα που όταν είχαμε πολιτισμό οι άλλοι ήταν στα δέντρα δεν περνάνε αυτές οι βάρβαρες πρακτικές και θα πρέπει να τους πιάσουν επ' αυτοφόρω η τροχαία...
οοοο wait, who..??? do what...??? do they even exist...??? έχω ακούσει ότι βγαίνουν μαζί με τον Bigfoot αλλά δεν ξέρω αν είναι αλήθεια, δεν έχω δει κανένα από τους δύο... 

Έγινε επεξεργασία από ckbond
Link to comment
Share on other sites

On 16/2/2024 at 2:54 ΜΜ, το μέλος Lakisss έγραψε:

'Hρθε και η απάντηση στο mail.

Στιγμιότυπο οθόνης 2024-02-16 145153.jpg

 

Θα μου επιτρέψεις να οικειοποιηθώ της απάντησης;
Εννοώ να το χρησιμοποιήσω λίγο πιο δημόσια και φέρνοντας και τον τοπικό δήμαρχο στη κουβέντα;

Link to comment
Share on other sites

49 λεπτά πριν, το μέλος JaguarOne έγραψε:

Θα μου επιτρέψεις να οικειοποιηθώ της απάντησης;
Εννοώ να το χρησιμοποιήσω λίγο πιο δημόσια και φέρνοντας και τον τοπικό δήμαρχο στη κουβέντα;

 

Με τοσα δολοφονοκαναλα στο youtube ,  δεν μπορει να μην το εχει προσπαθησει καποιος 

Link to comment
Share on other sites

WWW.NEWSAUTO.GR

Η πραγματική με την εργοστασιακή αυτονομία των ηλεκτρικών διαφέρουν κατά πολύ. Και μία...

 

Link to comment
Share on other sites

Σημερα βρηκε η γυναικα το αμαξι της χτυπημένο στην Πεύκη. Ουτε χαρτακι ουτε τιποτα. Το κακο ειναι οτι εχει σπάσει φτερο

Απεναντι εχει μια πολυκατοικία που βλεπει ακριβός εκεινο το σημείο

Εχετε ιδεα αν μπορεσω και παρω το βιντεο απο τον διαχειριστή, θα μπορέσω να βρω ακρη? Η δεν θα στεκει νομικα 

  • Sad 4
Link to comment
Share on other sites

Νομικά είναι προβληματικό, γιατί κανονικά πρέπει να μην βιντεοσκοπούν κοινόχρηστο χώρο, ή εάν δεν αποφεύγεται, να έχουν πάρει άδεια.
Εάν τον βρεις βέβαια, μπορείς να κάνεις δήλωση στην ασφαλιστική με τα στοιχεία του άλλου οχήματος, δεν φαντάζομαι να το αρνηθεί ;).

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος minast έγραψε:

Νομικά είναι προβληματικό, γιατί κανονικά πρέπει να μην βιντεοσκοπούν κοινόχρηστο χώρο, ή εάν δεν αποφεύγεται, να έχουν πάρει άδεια.
Εάν τον βρεις βέβαια, μπορείς να κάνεις δήλωση στην ασφαλιστική με τα στοιχεία του άλλου οχήματος, δεν φαντάζομαι να το αρνηθεί ;).

Σωστό και αυτό 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, το μέλος BloodMage έγραψε:

Σημερα βρηκε η γυναικα το αμαξι της χτυπημένο στην Πεύκη. Ουτε χαρτακι ουτε τιποτα. Το κακο ειναι οτι εχει σπάσει φτερο

Απεναντι εχει μια πολυκατοικία που βλεπει ακριβός εκεινο το σημείο

Εχετε ιδεα αν μπορεσω και παρω το βιντεο απο τον διαχειριστή, θα μπορέσω να βρω ακρη? Η δεν θα στεκει νομικα 

Ενημέρωσέ μας για την έκβαση της υπόθεσης μόλις έχεις νεότερα. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, το μέλος BloodMage έγραψε:

ωνασου! και ασε τα μπαταριοκηνιτα να ψανχνονται


Μαζί σου δε λέω αλλά…

Μόνο το twin turbo kit και η εγκατάσταση για να φτάσεις αυτά τα νούμερα σε Lambo κοστίζει γύρω στις 220-230.000€. Χωρίς το αμάξι… Βάλε και ένα 150αρι σου λέω εγώ το αμάξι…

Τα νούμερα που επιτυγχάνει σε επιδόσεις είναι αλλού βέβαια… Με προϋποθέσεις… 


Το ηλεκτρικό πατίνι είναι πιο αργό και σίγουρα δεν είναι Lambo αλλά τα νουμερα τα κάνει κάθε φορά που σανιδώνεις το γκάζι…

 

Δεν ξέρω αν γίνομαι αντιληπτός… 😂

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.