Jump to content



Υπόθεση Ρωμανού. Πείτε τη γνώμη σας εδώ.


acct

Recommended Posts

Πήρε μόνο 3 μέρες να καταλάβουν οι περισσότεροι (κάτι φασίστες ακόμα δεν το έχουν καταλάβει) εδώ μέσα ότι ο Ρωμανός ΔΕΝ είναι αιμοδιψής δολοφόνος trigger-happy τρομοκράτης κολλητός του Ξηρού. Είναι ληστής, μιας και μόνο τράπεζας που αν δεν ήταν Αναρχικός θα βραβεύοταν από τον ΠτΔ. (όταν ο Παπούλιας έφυγε από την παρέλαση λόγο διαδήλωσης λυσαξανε οι εθνικοφρονες, κανένας από αυτούς τώρα δεν σέβεται αυτό το γεγονός, θέλω να πω, θα τον βράβευε αν ήταν δολοφόνος παιδοφιλος βιαστής κτλ?)

Ας μας πει τώρα και κάποιος ΈΝΑΝ λόγο που δεν του δίνουν άδεια.

Link to comment
Share on other sites

Είναι ληστής, μιας και μόνο τράπεζας
Επειδή τον πιάσανε
θέλω να πω, θα τον βράβευε αν ήταν δολοφόνος παιδοφιλος βιαστής κτλ?
Δεν θα τον βράβευε για αυτό το λόγο.
ΈΝΑΝ λόγο που δεν του δίνουν άδεια.
Είναι ύποπτος φυγής, δεν έχει μετανιώσει για τις πράξεις του και στο κάτω κάτω την άδεια δεν την δικαιούται, του δίνεται αν κριθεί ότι δε θα αποτελέσει κίνδυνο για την κοινωνία.
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

αφου λεει ζητω η αναρχία σημαίνει δε σέβεται ο ιδιος τους νόμους, τώρα τι κοιτάνε όλοι να βρεθεί νόμιμη οδός να σπουδάσει; lock plz

σα να μπαινει ο nicoc να απαιτει να γινει μοντερειτορ...

Έγινε επεξεργασία από jiohkor3
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα τον βράβευε για αυτό το λόγο.

 

Είναι ύποπτος φυγής, δεν έχει μετανιώσει για τις πράξεις του και στο κάτω κάτω την άδεια δεν την δικαιούται, του δίνεται αν κριθεί ότι δε θα αποτελέσει κίνδυνο για την κοινωνία.

 

Δεν θα τον βράβευε για αυτόν τον λόγο, οπως και δεν θα τον βράβευε επειδή λήστεψε μια τράπεζα.

Αλλά δεν θα τον βράβευε αν ήταν δολοφόνος ή βιαστής.

-Να του βάλουν GPS στον αστράγαλο, και δεν έχει σημασία αν έχει μετανοιώσει. Τα άλλα ναι, σωστά, αλλά πως θα "επιτρεπόταν" στον ΠτΔ να βραβευσει  έναν.. κίνδυνο για την κοινωνία?

 

αφου λεει ζητω η αναρχία σημαίνει δε σέβεται ο ιδιος τους νόμους, τώρα τι κοιτάνε όλοι να βρεθεί νόμιμη οδός να σπουδάσει; lock plz

σα να μπαινει ο nicoc να απαιτει να γινει μοντερειτορ...

Δεν έχει να κάνει με τον σεβασμό στους νόμους.

Σε πιάνουν / δικάζουν / whatever με κάποιους νόμους, με τους ίδιους νόμους δικαιούσαι και μπορείς να αμυνθείς άσχετα με το αν τους σέβεσαι.

Ο φίλος Γκέμπελς αυτό είπε, πολεμάς με τα όπλα που ο αντίπαλος σου δίνει.

 

Άκυρο το παράδειγμα σου τελοίως.

Link to comment
Share on other sites

Ας μας πει τώρα και κάποιος ΈΝΑΝ λόγο που δεν του δίνουν άδεια.

 

1. Γιατί δηλώνει αμετανόητος (και όλοι ξέρουμε ποιά η τύχη των αμετανόητων ε ?? ;)  )

2. Γιατί δηλώνει ενυπόγραφως ρητά και κατηγορηματικά ότι το αίτημα της άδειας είναι καθαρό πρόσχημα. Πράγμα που σημαίνει ότι η άδεια είναι αυτοσκοπός και η εκπαίδευση το μέσον προς την επιτευξή του. Τόσο δύσκολο είναι ?

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

@Myralis, Στον ..... του κάθε είσαγγελέα αν ο κάθε πολιτικός κρίνει ότι πρέπει να βραβεύσει το τσουτσέκι. Ξέρεις δε μπορείτε να κάνετε σαν μη πω και να μιλάτε για διαχωρισμό εξουσιών και απο την άλλη να ακούμε την ηλίθια άποψη, "ο Παπουλιας, ο Υπουργός Παιδείας και ο πρέσβης του Σουδαν στην Ελλάδα τον βράβευσαν, μα γιατί δεν τον αφήνουν να βγει".

 

Άντε να κάτσει μπίλια και να χουμε καμια περίεργη σύμπτωση να τελειώνουμε με το θέμα. Θα χουμε δυο μέρες πανηγύρια αλλα θα ησυχάσουμε μετά.

Έγινε επεξεργασία από DJD
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Myralis,

Άντε να κάτσει μπίλια και να χουμε καμια περίεργη σύμπτωση να τελειώνουμε με το θέμα. Θα χουμε δυο μέρες πανηγύρια αλλα θα ησυχάσουμε μετά.

 

Γιατί ? Μήπως έχεις αμφιβολίες πως ακριβώς σε αυτό ποντάρει ?? Και αυτοί που τον στηρίζουν .

Link to comment
Share on other sites

1. Γιατί δηλώνει αμετανόητος (και όλοι ξέρουμε ποιά η τύχη των αμετανόητων ε ?? ;)  )

2. Γιατί δηλώνει ενυπόγραφως ρητά και κατηγορηματικά ότι το αίτημα της άδειας είναι καθαρό πρόσχημα. Πράγμα που σημαίνει ότι η άδεια είναι αυτοσκοπός και η εκπαίδευση το μέσον προς την επιτευξή του. Τόσο δύσκολο είναι ?

1) So what?

2) Αυτό θα μου το δείξετε γιατί δεν το έχω βρει μέχρι στιγμής?

 

@Myralis, Στον ..... του κάθε είσαγγελέα αν ο κάθε πολιτικός κρίνει ότι πρέπει να βραβεύσει το τσουτσέκι. Ξέρεις δε μπορείτε να κάνετε σαν μη πω και να μιλάτε για διαχωρισμό εξουσιών και απο την άλλη να ακούμε την ηλίθια άποψη, "ο Παπουλιας, ο Υπουργός Παιδείας και ο πρέσβης του Σουδαν στην Ελλάδα τον βράβευσαν, μα γιατί δεν τον αφήνουν να βγει".

 

Άντε να κάτσει μπίλια και να χουμε καμια περίεργη σύμπτωση να τελειώνουμε με το θέμα. Θα χουμε δυο μέρες πανηγύρια αλλα θα ησυχάσουμε μετά.

"Κάθε πολιτικός" ο ΠτΔ; Κινδυνευει να πέσει η κυβέρνησει αν δεν βγει νεός πρόεδρος, μπορεί να διαλύσει την Βουλή και είναι "κάθε πολιτικός"?

 

Γιατί ? Μήπως έχεις αμφιβολίες πως ακριβώς σε αυτό ποντάρει ?? Και αυτοί που τον στηρίζουν .

Ναι αυτός σε αυτό ποντάρει, έχει τόσα πολλά να κερδίσει από αυτό.

Έγινε επεξεργασία από karmen1983
Link to comment
Share on other sites

Εμ ναι για τον είσαγγελέα και για τον κάθε εισαγγελέα είναι ο "κάθε πολιτικός" και η γνώμη του κάθε και του όποιου πολιτικού δεν πρέπει και δεν έχουν καμιά βαρύτητα στις αποφάσεις του εκάστοτε εισαγγελέα.

 

@colt3003,  έχουν προιστορία στο να εκμεταλεύονται θανάτους. Δε θα μου κάνει καμία εντύπωση αν δω τη Ζωιτσα με μαύρο τσεμπέρι να κλαίει γοερά.

Έγινε επεξεργασία από LL_NEO
Link to comment
Share on other sites

1) So what?

2) Αυτό θα μου το δείξετε γιατί δεν το έχω βρει μέχρι στιγμής?

 

Ναι αυτός σε αυτό ποντάρει, έχει τόσα πολλά να κερδίσει από αυτό.

 

1. So stays in. Period.

2. Εδω εγώ αμέσως: http://www.newsbomb.gr/ellada/dikaiosynh/story/519509/apergia-peinas-xekinaei-o-nikos-romanos

 

 

Γι' αυτό και η επιλογή που κάνω θέλω να είναι όσο το δυνατόν πιο ξεκάθαρη: δεν υπερασπίζομαι τη νομιμότητά τους• αντίθετα, απευθύνω έναν πολιτικό εκβιασμό ώστε να κερδίσω ανάσες ελευθερίας από την ισοπεδωτική συνθήκη του εγκλεισμού.

 

 

Εγώ λέω πως έχει κέδος. Το εγώ του. Αυτοι που τον στηρίζουν δε, είναι πιο πρακτικοί.

 

@LL_NEO,  τουλάχιστον τους έχει ρίξει πόρτα. Και μάλιστα ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΛΟΓΟ (sic). Αλλα δε βαριέσαι. η καπήλευση ζωντανών τε και πεθαμένων έχει αναχθεί σε τέχνη επι των ημερών τους.

 

Εντιτ: Bonus item:

 

http://www.real.gr/DefaultArthro.aspx?page=arthro&id=373237&catID=3

 

 

Η γενική γιατρός – αναισθησιολόγος, γιατρός των κρατουμένων πείνας, Λίνα Βεργοπούλου και μητέρα του απεργού πείνας Ανδρέα-Δημήτρη Μπουρζούκου αναφέρθηκε στην απεργία πείνας, ως επιλογή και «συνειδητή απόφαση» και στις συνέπειές της. Συγκεκριμένα για τον Νίκο Ρωμανό, είπε πως δεν είναι καλή η κατάσταση της υγείας του και πως μετά την ψυχιατρική εξέταση, στην οποία αυτός υποβλήθηκε, διαπιστώθηκε πως «δεν έχει αποκλίνουσα συμπεριφορά, δεν είναι ούτε οργισμένος. Είναι πολιτικός κρατούμενος».

 

Τι σου είναι η ψυχιατρική επιστήμη τελικά..... Με μια εξέταση σου βρίσκει και το καθεστώς κράτησης  :hehe:

Έγινε επεξεργασία από colt3003
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

@colt3003, έχουν προιστορία στο να εκμεταλεύονται θανάτους. Δε θα μου κάνει καμία εντύπωση αν δω τη Ζωιτσα με μαύρο τσεμπέρι να κλαίει γοερά.

Βέβαια... Η κυβέρνηση δολοφονεί, και ονομάζεις καπηλεία την διαμαρτυρία της Αριστεράς. Λες και η κυβέρνηση δεν κάνει το ίδιο. Γκουχ, Μαρφιν, γκουχ.

1. So stays in. Period.

2. Εδω εγώ αμέσως: http://www.newsbomb.gr/ellada/dikaiosynh/story/519509/apergia-peinas-xekinaei-o-nikos-romanos

Εγώ λέω πως έχει κέδος. Το εγώ του. Αυτοι που τον στηρίζουν δε, είναι πιο πρακτικοί.

@LL_NEO, τουλάχιστον τους έχει ρίξει πόρτα. Και μάλιστα ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΛΟΓΟ (sic). Αλλα δε βαριέσαι. η καπήλευση ζωντανών τε και πεθαμένων έχει αναχθεί σε τέχνη επι των ημερών τους.

Εντιτ: Bonus item:

http://www.real.gr/DefaultArthro.aspx?page=arthro&id=373237&catID=3

Τι σου είναι η ψυχιατρική επιστήμη τελικά..... Με μια εξέταση σου βρίσκει και το καθεστώς κράτησης :hehe:

1) Καμιά λογική

2) Λέει απεριφραστα ότι θέλει ανάσες ελευθερίας, έτσι όπως το λέγατε νόμιζα ότι έλεγε ότι θέλει να δραπετεύσει. Πουθενά δεν λέει ότι δεν θέλει να σπουδάσει. Δεδομένου ότι η σχολή δεν είναι φυλακή, δεν βλέπω κανένα πρόσχημα.

Έγινε επεξεργασία από Myralis
Link to comment
Share on other sites

Ποιος θα πεθάνει ρα? 

Προχθές που τον είδα στην TV, σε ένα παράθυρο να γελάει και να ρωτάει που έγινε το "μπάχαλο" στα άλλα λέσια που μαζεύτηκαν για συμπαράσταση, μου φάνηκε οτι ήταν στη γράμμωση. :hehe:

Απο βδομάδα έχει όγκο! :p

 

Τα τσοντοκάναλαΤΜ φταίνε που κάθονται και ασχολούνται... 

Link to comment
Share on other sites

http://popaganda.gr/nomiki-alithia-tis-ipothesis-romanou/

 

- Υποχρεούται να δώσει την άδεια η Πολιτεία; Όχι. Δεν υποχρεούται το αρμόδιο συμβούλιο που ορίζει το άρθρο 70 του Σωφρονιστικού Κώδικα να χορηγήσει εκπαιδευτική άδεια. Εξετάζει τις νομικές και ουσιαστικές προϋποθέσεις της αίτησης και είναι στη λεγόμενη διακριτική του ευχέρεια να προβεί στη χορήγηση της άδειας.

Έγινε επεξεργασία από FANISTELROOY
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.