Jump to content



AMD R9 3x0Χ Καθ'οδόν!


Recommended Posts

H ίδια κάρτα 130 ευρώ ακριβότερη μόνο και μόνο για τα υποχρεωτικά συν 4gb μνήμης.Ήθελα νάξερα σε πόσους θα χρειασθούν τα 8gb.

 

http://www.e-shop.gr/vga-asus-radeon-r9-290-r9290-dc2oc-4gd5-4gb-gddr5-pci-e-retail-p-PER.513647

 

http://www.e-shop.gr/vga-asus-radeon-r9-390-r9390-dc2-8gd5-8gb-gddr5-pci-e-retail-p-PER.513721

 

Εύχομαι να μην παγιωθεί αυτό το τέχνασμα,γιατί μας βλέπω να αγοράζουμε πολύ σύντομα rebrand 980 με 12gb μνήμη στα 1000+  

 

Edit:Το διόρθωσα.Και οι δυο κάρτες από το ίδιο κατάστημα.Η διαφορά στα 130 ευρώ.

Έγινε επεξεργασία από venex58
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

H ίδια κάρτα 100 ευρώ ακριβότερη μόνο και μόνο για τα υποχρεωτικά συν 4gb μνήμης.Ήθελα νάξερα σε πόσους θα χρειασθούν τα 8gb.

σε ορισμένα παιχνίδια ήδη , τραβηγμένα βέβαια , έχουν φτάσει χρήση 3,5 με 4 γίγα. να πάρεις μια κάρτα 400 ευρώ για να θες του χρόνου άλλη μόνο και μόνο

επειδή έχει τέσσερα γίγα ????

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

σε ορισμένα παιχνίδια ήδη , τραβηγμένα βέβαια , έχουν φτάσει χρήση 3,5 με 4 γίγα. να πάρεις μια κάρτα 400 ευρώ για να θες του χρόνου άλλη μόνο και μόνο

επειδή έχει τέσσερα γίγα ????

 

Η αλήθεια είναι ότι δεν σκέφθηκα καθόλου ότι όλοι αυτοί που αγόρασαν φέτος 970-980-290-290Χ του χρόνου θα θέλουν άλλη κάρτα γιατί δεν θα φτάνει η μνήμη. :) 

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι δεν σκέφθηκα καθόλου ότι όλοι αυτοί που αγόρασαν φέτος 970-980-290-290Χ του χρόνου θα θέλουν άλλη κάρτα γιατί δεν θα φτάνει η μνήμη. :)

chuck-norris-thumbs-up-1.jpg

 

2014 2gb Vram = ok

2015 4gb Vram = ok

2016 8gb Vram = WTF!!! 8K ??? Άλλη κάρτα λόγω gpu παρά λόγω μνήμης μάλλον! :)

Έγινε επεξεργασία από cyberdyne
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

κοίτα τα benchmark . κρίμα για 400 ευρώ να χτυπάει ήδη κόκκινο η μνήμη . τα τελευταία χρόνια πιο πολύ μετράει η μνήμη παρά ο πυρήνας . εγώ με μια 5850 παίζω σε 1920 με ένα κλικ από το τέρμα στα textures και η κάρτα είναι πέντε χρόνων. θέλω να πω ο πυρήνας παίζει ακόμα . στα περισσότερα παιχνίδια με την μνήμη έχω πρόβλημα .(95/100 χρήση )

Link to comment
Share on other sites

H ίδια κάρτα 130 ευρώ ακριβότερη μόνο και μόνο για τα υποχρεωτικά συν 4gb μνήμης.Ήθελα νάξερα σε πόσους θα χρειασθούν τα 8gb.

 

http://www.e-shop.gr/vga-asus-radeon-r9-290-r9290-dc2oc-4gd5-4gb-gddr5-pci-e-retail-p-PER.513647

 

http://www.e-shop.gr/vga-asus-radeon-r9-390-r9390-dc2-8gd5-8gb-gddr5-pci-e-retail-p-PER.513721

 

Εύχομαι να μην παγιωθεί αυτό το τέχνασμα,γιατί μας βλέπω να αγοράζουμε πολύ σύντομα rebrand 980 με 12gb μνήμη στα 1000+  

 

Edit:Το διόρθωσα.Και οι δυο κάρτες από το ίδιο κατάστημα.Η διαφορά στα 130 ευρώ.

 

ειναι λιγο λαϊκιστικο αυτο που κανεις (με την εννοια οτι σε ολους μας αρεσει να κραζουμε), αφου η τιμη της 390 που φαινεται στο link ειναι εκτος τοπου και χρονου επειδη μιλαμε για προϊον που δεν εχει βγει καλα καλα στην αγορα... ειναι λιγο αδικο να παιρνουμε αυτην την τιμη σαν μετρο συγκρισης. Και η τιμη της 290 βεβαια ειναι εκτος τοπου και χρονου αλλα καπως λιγοτερο.

Σε κανα μηνα θα εχουν διαφορα ενα 50ρικο (βλεπε 300 και 350 ή 320 και 370 πχ) και εκει ναι θα ειναι φυσιολογικο να τα δωσεις (ΑΝ θες) για τα +4gb ram και οποια αλλη ελαχιστη βελτιωση.

Link to comment
Share on other sites

ειναι λιγο λαϊκιστικο αυτο που κανεις (με την εννοια οτι σε ολους μας αρεσει να κραζουμε), αφου η τιμη της 390 που φαινεται στο link ειναι εκτος τοπου και χρονου επειδη μιλαμε για προϊον που δεν εχει βγει καλα καλα στην αγορα... ειναι λιγο αδικο να παιρνουμε αυτην την τιμη σαν μετρο συγκρισης. Και η τιμη της 290 βεβαια ειναι εκτος τοπου και χρονου αλλα καπως λιγοτερο.

Σε κανα μηνα θα εχουν διαφορα ενα 50ρικο (βλεπε 300 και 350 ή 320 και 370 πχ) και εκει ναι θα ειναι φυσιολογικο να τα δωσεις (ΑΝ θες) για τα +4gb ram και οποια αλλη ελαχιστη βελτιωση.

 

Προφανώς δεν έπιασες καθόλου το νόημα του ποστ που βρίσκετε ακριβώς κάτω από τις τιμές των 290,και το πήγες σε δικά σου μονοπάτια.Ισως αυτό να βλέπουν και οι εταιρίες και κοστολογούν ανάλογα τα προϊόντα τους.Ποσώς με ενδιαφέρει αν θα είναι η διαφορά στα 130 ή στα 50 ευρώ.Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να μην αγοράζω στο μέλλον ακριβότερη  παλιά τεχνολογία γιατί προστέθηκε κάτι ή γιατί έριξαν την θερμοκρασία,πράγμα το οποίο θα έπρεπε να είναι αυτονόητο από την αρχή,και όχι σε rebrand έκδοση. 

Και αυτό ισχύει και για την Nvidia με τις rebrand της σειράς 600 σε 700.Πήρε την 660ti της έβαλε ελάχιστα καλύτερες μνήμες ώστε να φτάνουν 2000mhz την ονόμασε 760 και την μοσχοπούλησε.Και γιατί όχι,όταν εμείς επιβραβεύουμε αυτά τα προϊόντα με την αγορά τους. 

Έγινε επεξεργασία από venex58
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν έπιασες καθόλου το νόημα του ποστ που βρίσκετε ακριβώς κάτω από τις τιμές των 290,και το πήγες σε δικά σου μονοπάτια.Ισως αυτό να βλέπουν και οι εταιρίες και κοστολογούν ανάλογα τα προϊόντα τους.Ποσώς με ενδιαφέρει αν θα είναι η διαφορά στα 130 ή στα 50 ευρώ.Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να μην αγοράζω στο μέλλον ακριβότερη  παλιά τεχνολογία γιατί προστέθηκε κάτι ή γιατί έριξαν την θερμοκρασία,πράγμα το οποίο θα έπρεπε να είναι αυτονόητο από την αρχή,και όχι σε rebrand έκδοση. 

Και αυτό ισχύει και για την Nvidia με τις rebrand της σειράς 600 σε 700.Πήρε την 660ti της έβαλε ελάχιστα καλύτερες μνήμες ώστε να φτάνουν 2000mhz την ονόμασε 760 και την μοσχοπούλησε.Και γιατί όχι,όταν εμείς επιβραβεύουμε αυτά τα προϊόντα με την αγορά τους. 

 

καλα και εγω μαζι σου ειμαι, δε τα γουσταρω τα rebrands, εκτος και αν ειναι με σημαντικα μειωμενη τιμη. Δηλαδη αν το περσινο high-end μου το βγαζεις σε rebrand για mid-range στη μιση τιμη (που αρμοζει στη νεα του ταξη) δεν εχω προβλημα... αλλα εδω προφανως και δεν εχει γινει αυτο τιμολογιακα τουλαχιστον ακομα και με τις "κανονικες" τιμες που δε τις βλεπουμε ακομα...

Δηλαδη και στα 350 να ηταν οπως θα επρεπε (και οπως ειναι ηδη στο mindfactory.de) παλι δεν το θεωρω καλη τιμη για rebrand, κανονικα θα ηθελα να τη δω κατω απο 300 σαν "κανονικη" τιμη που αν επιδεχεται και περεταιρω πτωση. Δηλαδη η περσινη καρτα των 450 να ειναι φετος στα 250 με το rebrand.

 

Προφανως και δε το σκεφτονται ετσι βεβαια, και σε αυτο φταιει και η NV γιατι τους "παιρνει" να βαλουν τις τιμες που εβαλαν με βαση τον ανταγωνισμο....

 

Απλα αυτο που σου ειπα ηταν οτι δεν εχει νοημα να κρινουμε τιμες αυτη τη στιγμη λογω υπερτιμολογισης που παιζει παντα τις πρωτες μερες....δεν ηταν προσωπικη επιθεση αν το πηρες ετσι. Απλα ξερεις θα βγει σε λιγο και καποιος και θα βαλει ενα link απο το Πλαισιο που θα εχει +50% υπερτιμολογιση για να πιασει τα θυματα που μπαινουν εκει μεσα σα να ειναι κοτσοβολος και οταν ρωτησουν τον πωλητη θα τους πει "αυτη ειναι η ολοκαινουρια high-end, ταριφα 600ε" και θα την παρουν....ε δε νομιζω οτι ειναι αξιο λογου ομως να κρινουμε μια τετοια τιμη.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

καλα και εγω μαζι σου ειμαι, δε τα γουσταρω τα rebrands, εκτος και αν ειναι με σημαντικα μειωμενη τιμη. Δηλαδη αν το περσινο high-end μου το βγαζεις σε rebrand για mid-range στη μιση τιμη (που αρμοζει στη νεα του ταξη) δεν εχω προβλημα... αλλα εδω προφανως και δεν εχει γινει αυτο τιμολογιακα τουλαχιστον ακομα και με τις "κανονικες" τιμες που δε τις βλεπουμε ακομα...

Δηλαδη και στα 350 να ηταν οπως θα επρεπε (και οπως ειναι ηδη στο mindfactory.de) παλι δεν το θεωρω καλη τιμη για rebrand, κανονικα θα ηθελα να τη δω κατω απο 300 σαν "κανονικη" τιμη που αν επιδεχεται και περεταιρω πτωση. Δηλαδη η περσινη καρτα των 450 να ειναι φετος στα 250 με το rebrand.

 

Προφανως και δε το σκεφτονται ετσι βεβαια, και σε αυτο φταιει και η NV γιατι τους "παιρνει" να βαλουν τις τιμες που εβαλαν με βαση τον ανταγωνισμο....

 

Απλα αυτο που σου ειπα ηταν οτι δεν εχει νοημα να κρινουμε τιμες αυτη τη στιγμη λογω υπερτιμολογισης που παιζει παντα τις πρωτες μερες....δεν ηταν προσωπικη επιθεση αν το πηρες ετσι. Απλα ξερεις θα βγει σε λιγο και καποιος και θα βαλει ενα link απο το Πλαισιο που θα εχει +50% υπερτιμολογιση για να πιασει τα θυματα που μπαινουν εκει μεσα σα να ειναι κοτσοβολος και οταν ρωτησουν τον πωλητη θα τους πει "αυτη ειναι η ολοκαινουρια high-end, ταριφα 600ε" και θα την παρουν....ε δε νομιζω οτι ειναι αξιο λογου ομως να κρινουμε μια τετοια τιμη.

 

Προσωπικα συμφωνω με τα παραπανω που γραφεις, οι πρωτες τιμες και ειδικα οι τιμες πλαισιου-eshop κτλ ειναι τσιμπημενες ως  συνηθως,εδω το πλαισιο πουλαει 980ti reference στα 919 ευρω αυτη την στιγμη, μονο ως ενδεικτικη δεν μπορει να ληφθει τετοια τιμη, συμφωνω.

 

Γενικα παντως να θυμησω οτι η τιμη της 390χ εχει οριστει στα 430$ , οποτε μονο φθηνες δεν προκυτε να ειναι αυτες οι καρτες, ειδικα στην Ευρωπη θα παιζουν γυρω στην 500αρουμπα (αναλογα και την υλοποιηση) λεει η λογικη, ετσι οπως παει το πραγμα με τις ισοτιμιες τελευταια.Παρα πολυ υψηλη τιμολογηση απο την στιγμη που μιλαμε για μια rebranded 290x.

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω επίσης ότι όταν η Nvidia έβγαλε rebrand την 770 που ήταν μια 680,με λίγο καλύτερες μνήμες και λίγο παραπάνω ρεύμα και ρολόγια την πρώτη μέρα πώλησης στην Ελλάδα κόστιζε 400 ευρώ η ακριβότερη,που την ίδια μέρα η 680 κόστιζε 500 ευρό η φθηνότερη. Υπήρξε κίνητρο λοιπόν σε όσους είχαν καιρό να αναβαθμίσουν,να πάρουν (έστω και παλιάς τεχνολογίας) μια πολύ καλή κάρτα με αρκετά χαμηλότερη τιμή. Σήμερα η amd σκαρφίστηκε το κόλπο με τα +4gb μνήμη για να διαθέσει μια ακριβότερη ίδια κάρτα. Αναρωτιέμαι  ποιό θα είναι το κίνητρο για τον υποψήφιο αγοραστή.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

παιδιά δε θέλω να κάνω το δικηγόρο του διαβόλου, αλλά αφού η 390x με τα 8gb περνά την 980 (των 520€!!!!) έστω κ λίγο σε κάποια παιχνίδια, όχι η μόνο amd αλλά και τα μαγαζιά της αρπαχτής, έχουν την δυνατότητα να υπερτιμολογήσουν το ίδιο προϊόν.. ακόμα κι αν τους ξεβράκωσαν ήδη κ φάνηκε πως το boost στις επιδόσεις είναι από τους νέους drivers..

άρα ποιοι αξίζουν περισσότερα γέλια; Τα θύματα που θα τα σκάσουν στην 980 γιατί η πράσινη έχει το όνομα και χρεώνει όσο θέλει ή όσοι πάρουν την 390x που είναι ή θα είναι πιο φθηνή κι έχει κ τα 8gb επειδή είναι "future proof";;

 

 

το παράλογο για μένα ειναι οτι η νέα fury με το νέο ΗΒΜ θα εχει 4GB... και βάζουν στην "παλιά" 390 8GB..

 

Το ίδιο παράλογο συμβαίνει και στα αυτοκίνητα. Δεν βάζουν ένα spoiler, το χαμηλώνουν λίγο και ζάντες αλουμινίου και στο πασάρουν σαν σπορ έκδοση;

Λέγεται μάρκετινγκ κ πουλάει.. it gets the job done.. όπως και τα 3.5GB της 970, που αφού την κάνουν την δουλειά τους, καλά κάνει κ πουλάει. Πόσοι ενοχλήθηκαν από το 3.5; Πόσοι ενοχλούνται που το θυμόνται κάποιοι όπως εγώ ακόμα; 

 

Το νέο hbm είναι νέα τεχνολογία.. άλλα δεδομένα.. πήγε ο κάθε καημένος να πάρει titan x και 980ti για να έχει πολλά gb και τελικά τον κερδίζει από τα αποδυτήρια ένας με τα 4gb. Τεχνολογία είναι αυτή κ κάνει θαύματα. Τρίβεις τα μάτια σου. Ναι, στα 4Κ κάνουν μαγικά τα 4GB HBM! Και να'σαι σίγουρος πως αν δεν υπήρχε όριο στο hbm1, θα'χαν βάλει 8gb. Η επόμενη γενιά καρτών κι από τις δύο εταιρείες θα'χει hbm2 κι εκεί τα όρια είναι πολύ μεγαλύτερα. Αν τα νούμερα του fiji είναι αληθή κ είναι κι οι τιμές όσο μας λένε ότι θα είναι.. μιλάμε για καθαρή νίκη. Άλλο τι θα ψωνίσει το κάθε πρόβατο.

 

Τέλος, ένα δικό μου ερώτημα.. αν ήταν τόσο μάγκες εκεί στην amd, γιατί δεν έφτιαξαν κ μια 290X με HBM;;; Μήπως θα έκοβε τις πωλήσεις του fury nano; Για να δούμε τιμές.. κ τα ξανασυζητάμε.. 

Έγινε επεξεργασία από Delijohn
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

@Delijohn φιλε μου δλδ θες να μου πεις οτι εγω και καποιοι αλλοι που πηραμε 980ti ειμαστε προβατα? Εγω αλλους θεωρω προβατα.

Προβατακι προσωπικα δεν ειμαι ουτε θα γινω ποτε.

Η προβατοσινη που λες θα δειξει με το που βγουν πραγματικα bench της fury και το κατα ποσο θα δουλεψουν οι οδηγοι σωστα στο συνολο και το κερασακι στην τουρτα για ολα τα παραπανω που ειπα θα ειναι η τιμη.

Μολις δουμε ολα αυτα που αναφέρω ελα ξανα να μου πεις για προβατα και γιδια.

ΥΓ.

Πηρα 980tI γιατι ειναι οτι πιο γρήγορο αυτη την στιγμη.Ειναι optimized στα περισσότερα παιχνιδια (ας λαδωνε και η κοκκινουλα να ηταν και αυτη)και εχεις οδηγους να υποστηρίζουν αυτο που μοσχοπουλαει η πρασινη.Δεν την πηρα για τα 6gb.Πb.Πιστεψε με και η 980 που εχω ειναι μια χαρα τουμπανο σε ολα.

Έγινε επεξεργασία από azazil1190
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

βρε καλέ μου, βρε χρυσέ μου.. γιατί βιάζεσαι;

Μαζί σου είμαι.. αλήθεια διάβασες να σε λέω πρόβατο;;; 

Γράφω επί λέξη.. "πήγε ο κάθε καημένος να πάρει titan x και 980ti για να έχει πολλά gb".. καημένος γιατί έδωσε πολλά λεφτά. Άσχετο αν τα έχει ή όχι για πέταμα. Γούστο του καπέλο του. Την πήρες ήδη; Με'γεια σου με χαρά σου. Είσαι μάγκας.

Επίσης, λέω "Αν τα νούμερα του fiji είναι αληθή κ είναι κι οι τιμές όσο μας λένε ότι θα είναι.. μιλάμε για καθαρή νίκη. Άλλο τι θα ψωνίσει το κάθε πρόβατο.". Εννοώ πως αν δούμε όλα αυτά κ πάνε κάποιοι κ παίρνουν ακόμα 980ti και titan x, τότε ναι, για μένα ΘΑ είναι πρόβατα. Τόσο απλά. Αν κάποιοι νιώθουν μάγκες κ τότε, που πήραν 1000€ κάρτες και θα τους περνά μια κάρτα των 750 ευρώ, δικό τους θέμα. Όπως και δικό μου θέμα να τους θεωρώ χαμένους.. ή καημένους. 

Δεν θέλω ούτε να σε θίξω, ούτε τίποτα. Στη τελική για την πάρτη σου την παίρνεις την κάρτα, τι σε νοιάζει η γνώμη μου; Όποιος παίρνει κάρτες για οποιοδήποτε άλλο λόγο εκτός από το να τις χαίρεται, είναι δικό του θέμα. 

Έγινε επεξεργασία από Delijohn
Link to comment
Share on other sites

Με μια γυρα στα φορουμ παντως βγαζεις 2 συμπερασματα:

 

1. τα 8GB της 390Χ ειναι υπερβολικα και αχρειαστα

2. τα 4gb της fury ειναι λιγα και θα μπουκωνουν

 

υ.γ. χαρακτηρισμοι περι προβατων εκατερωθεν ειναι βαρεις και θα συνιστουσα λιγο ηρεμια :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ΕAN οσα λενε για την furyx είναι αλήθεια στην πραξη και εχει οδηγους και και και κτλπ ναι.Οποιος παρει τιτανχ ειναι προβατο η ti ειναι πολυ πιο φθηνη απο τιταναχ και πολυ φοβαμαι οτι ειναι και απο furyx.

Το αλλο θεματακι ειναι ποτε θα είναι διαθέσιμη για Ελλαδα και Ευρώπη. Γιατι μεχρι να είναι εγω θα εχω τερματισει 2 παιχνίδια και θα εχω τρεξει bench να γουσταρω για παρτυ μου.

Τελος παντων δεν θα μπω σε διαδικασια amd vs nvidia και τετοιες μαλ@κιες.

Ας ειναι αξια η amd να χτυπησει φετος αλλα να μεινει σωστη ως την επόμενη γενια και εννοω τους οδηγους οχι βγαλαμε νεα καρτα και για 3μηνες παμε την πρασινη πετώντας και μετα ψαχνουμε γιατι και πως

Έγινε επεξεργασία από azazil1190
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

βρε καλέ μου, βρε χρυσέ μου.. γιατί βιάζεσαι;

Μαζί σου είμαι.. αλήθεια διάβασες να σε λέω πρόβατο;;; 

Γράφω επί λέξη.. "πήγε ο κάθε καημένος να πάρει titan x και 980ti για να έχει πολλά gb".. καημένος γιατί έδωσε πολλά λεφτά. Άσχετο αν τα έχει ή όχι για πέταμα. Γούστο του καπέλο του. Την πήρες ήδη; Με'γεια σου με χαρά σου. Είσαι μάγκας.

Επίσης, λέω "Αν τα νούμερα του fiji είναι αληθή κ είναι κι οι τιμές όσο μας λένε ότι θα είναι.. μιλάμε για καθαρή νίκη. Άλλο τι θα ψωνίσει το κάθε πρόβατο.". Εννοώ πως αν δούμε όλα αυτά κ πάνε κάποιοι κ παίρνουν ακόμα 980ti και titan x, τότε ναι, για μένα ΘΑ είναι πρόβατα. Τόσο απλά. Αν κάποιοι νιώθουν μάγκες κ τότε, που πήραν 1000€ κάρτες και θα τους περνά μια κάρτα των 750 ευρώ, δικό τους θέμα. Όπως και δικό μου θέμα να τους θεωρώ χαμένους.. ή καημένους. 

Δεν θέλω ούτε να σε θίξω, ούτε τίποτα. Στη τελική για την πάρτη σου την παίρνεις την κάρτα, τι σε νοιάζει η γνώμη μου; Όποιος παίρνει κάρτες για οποιοδήποτε άλλο λόγο εκτός από το να τις χαίρεται, είναι δικό του θέμα. 

Ο κοσμος που πηρε titan X για τα πολλα GB , καλα εκανε και την πηρε γιατι τα χρειαζοταν.

Ο κοσμος που πηρε titan X γιατι μπορουν η θελουν να πετανε τα λεφτα τους , δεν ειναι προβατα.

Ο κοσμος που πηρε titan X για gaming και τα πολλα GB και μετα κλαιγοταν που βγηκε η 980ti , ναι ειναι προβατα.Αλλα αυτοι ειναι ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ.Βεβαια με την πρωτη Titan ηταν αρκετα περισσοτεροι.

Προβατο γινεσαι οταν νομιζεις πως αυτο που σου πλασαρει ο αλλος ειναι κατι το μοναδικο και το πληρωνεις 10πλασια.

 

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.