Jump to content



AMD R9 3x0Χ Καθ'οδόν!


Recommended Posts

Βεβαια με την πρωτη Titan ηταν αρκετα περισσοτεροι.
 

 

 Με την πρωτη Titan ομως δεν μπορεις να τους πεις και προβατα γιατι δεν ηξεραν τι θα ακολουθουσε. Δεν πιστευω να φανταζοταν κανεις τοτε οτι λιγο καιρο μετα οι επιδοσεις των titan τους θα ηταν διαθεσιμες σε καρτες πολυ φθηνοτερων. Μιλαμε για Gaming παντα, ετσι;

 

@azazil1190, Κοιτα τωρα.. Προβατο δεν εισαι οχι. Αλλα το να εχεις 980 και να αναβαθμιζεις σε 980ti ε νταξει δεν το λες και οτι πιο σωφρον. Νταξει, θες να τρεχεις benches ολη μερα και να τα χαιρεσαι; Καλα θα κανεις, τρεχτα. Αλλα το οτι θα τερματισεις κανα 2 παιχνιδια μεχρι η AMD να βγαλει σωστους drivers δεν στεκει σαν συγκριση. Και με 660gtx θα τα ειχες τερματισει..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Με μια γυρα στα φορουμ παντως βγαζεις 2 συμπερασματα:

 

1. τα 8GB της 390Χ ειναι υπερβολικα και αχρειαστα

2. τα 4gb της fury ειναι λιγα και θα μπουκωνουν

 

απλά τα 8gb της πρώτης σκέψου τα σαν μια μεγάλη αποθήκη με μια μικρή ξύλινη πόρτα που περνά ένα άτομο τη φορά και

τα 4gb της δεύτερης σαν μια αποθήκη με το μισό μέγεθος της πρώτης, αλλά με 4 μεγάλες πόρτες που ανοίγουν ταυτόχρονα και μπαίνει φορτηγό κ φορτώνει/ξεφορτώνει

:sarcastic:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Νταξ μωρε ο αλλος θελει να παιζει σε 1440ρ και θελει να βλεπει 8χmsaa μεχρι και στην κwloτρυπιda του παιχτη.

Κακο ειναι δηλαδη? [emoji14]

 

Καθολου κακο.. Κι εγω θα ηθελα boot σε 3 second, η στα 20 μου εχοντας ενα corsa 1200 cc ηθελα να κυνηγαω τους παντες στα λιμανακια! :p Αλλο το οτι το θελα, αλλο το αν πρεπει να παραδεχτει καποιος οτι ηταν και λογικο!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καθολου κακο.. Κι εγω θα ηθελα boot σε 3 second, η στα 20 μου εχοντας ενα corsa 1200 cc ηθελα να κυνηγαω τους παντες στα λιμανακια! :p Αλλο το οτι το θελα, αλλο το αν πρεπει να παραδεχτει καποιος οτι ηταν και λογικο!

Ο καθενας ας κανει οτι θελει με τα λεφτα του και ας εχει ο,τι ψευδαισθηση θελει για το αν ηταν λογικη η επιλογη του :p Αν εμας δεν μας ενοχλει καλως :p

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

 

 Με την πρωτη Titan ομως δεν μπορεις να τους πεις και προβατα γιατι δεν ηξεραν τι θα ακολουθουσε. Δεν πιστευω να φανταζοταν κανεις τοτε οτι λιγο καιρο μετα οι επιδοσεις των titan τους θα ηταν διαθεσιμες σε καρτες πολυ φθηνοτερων. Μιλαμε για Gaming παντα, ετσι;

 

@azazil1190, Κοιτα τωρα.. Προβατο δεν εισαι οχι. Αλλα το να εχεις 980 και να αναβαθμιζεις σε 980ti ε νταξει δεν το λες και οτι πιο σωφρον. Νταξει, θες να τρεχεις benches ολη μερα και να τα χαιρεσαι; Καλα θα κανεις, τρεχτα. Αλλα το οτι θα τερματισεις κανα 2 παιχνιδια μεχρι η AMD να βγαλει σωστους drivers δεν στεκει σαν συγκριση. Και με 660gtx θα τα ειχες τερματισει..

 

Βρε παιδια.......

Η λογικη σταματαει οταν εχεις χρημα :p

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά περί Τιταν έχουν χιλιοειπωθεί.Η κορυφαία κάρτα πάντα στοίχιζε ακριβά,και το ίδιο θα συνεχίσει να συμβαίνει.

Τώρα αυτοί που έχουν μεταξωτά βρακιά καλά κάνουν και την χαίρονται.Μας ζήτησαν δανεικά να τις πάρουν?? Ήθελα νάξερα υπάρχει κάποιος που δεν θα την ήθελε!!

Κατά καιρούς έχουν γραφτεί διάφορα όπως,Αν μου την χάριζαν θα την πούλαγα και θα έπαιρνα 2 ή 3 από τις τάδε.Γιατί κάποιος να μην το πει όταν ξέρει ότι δεν θα του  την χαρίσει και κανένας.

Στο θέμα τώρα της αγοράς του Νίκου,(azazil)της 980ti,δεν βρίσκω τον λόγο γιατί να μην την πάρει.Ξεχνάτε μάλλον ότι έχει ήδη μια 980 η οποία θα πάει για πούλημα,αν δεν έφυγε ήδη, και η διαφορά προκειμένου να κάνει το χόμπι του θα στοιχίσει 250 ευρώ.Ευτυχώς που μπορεί να αγοράσει αυτές τις κάρτες, αυτός και άλλοι 3-4  εδώ μέσα και φωτίζουν κι εμάς τους υπόλοιπους για το τι κάνουν.Και τέλος πάντων ποτέ όλα τα δάκτυλα δεν ήταν ίδια. Πέστε του λοιπόν και κανά μεγιά για όσο καιρό την κρατήσει (δεν θα είναι και για πολύ.Γνωστό αυτό)και πάμε παρακάτω  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για ονομα του Θεου, ειπε κανεις σε κανεναν να μην παρει κατι; Η μηπως ειπα οτι δεν θα ηθελα κι εγω ενα highest end sli η crossfire. Μια γενικη συζητηση κανουμε και απλα πιαστηκα απο ενα ερωτημα που εθεσε περι προβατων το παιδι, και του απαντω ξεκαθαρα. Εκει που διαφωνησα περισσοτερο ειναι στο σημειο που λεει οτι θα εχει τερματισει δυο παιχνιδια μεχρι η amd να βγαλει σωστους drivers, λεγοντας απλα οτι δεν χρειαζεσαι 980ti αλλα μια χαρα μπορεις να τα χαρεις με πολλες ακομα φτηνοτερες καρτες ειτε nvidia ειτε amd

Link to comment
Share on other sites

Εκει που διαφωνησα περισσοτερο ειναι στο σημειο που λεει οτι θα εχει τερματισει δυο παιχνιδια μεχρι η amd να βγαλει σωστους drivers, λεγοντας απλα οτι δεν χρειαζεσαι 980ti αλλα μια χαρα μπορεις να τα χαρεις με πολλες ακομα φτηνοτερες καρτες ειτε nvidia ειτε amd
 

 

το μια χαρά είναι υποκειμενικό για τον καθένα, για μένα μια χαρά είναι το 1440p 144hz και Ultra, για άλλον το 4k, και για κάποιον άλλον το 1080p.

Link to comment
Share on other sites

Νταξ μωρε ο αλλος θελει να παιζει σε 1440ρ και θελει να βλεπει 8χmsaa μεχρι και στην κwloτρυπιda του παιχτη.

Κακο ειναι δηλαδη? [emoji14]

Μακάρι να 'ταν έτσι. Τώρα θες 980Ti για να κρατήσεις 60 καρέ σε 1080p με ultra nvidia τρίχες.

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι με 980 πλεον φτασαμε να παιζεις σε 1080p Ultra τα νεα Games. Το βλεπω απο τις δικες μου μετρησεις ειναι αρκετα απαιτητικα.

Βεβαια αν κλεισεις Hairworks εισαι 80fps στο Witcher 3 οποτε για 980ti δεν τιθεται κανενα θεμα οσον αφορα την αναλυση των 1080p, ειναι περιττη. Ουτε 144hz πιανεις σε Witcher 3 με μια 980ti θες οπωσδηποτε SLI.

Γι αυτο αλλωστε θα παρω και εγω 2, για να ειμαι 144 και 120Hz. Οποτε 980 προς το παρον και 970 ειναι αυτο που προτεινω σε ολους, περα απο τους Ultra Enthusiast που θελουν 144Hz, αρα 980 Ti σε SLI

Link to comment
Share on other sites

Πειραζει που ειμαι μεγάλη φίρμα πειραααζειι?

Οχι δεν πειράζει!

Λοιπον την 980 ti την πηρα γιατι ειναι αρκετα πιο γρηγορη απο 980 και απο τιταν χ μου αρεσει και τι 1 frame παραπανω να το κερδίζω. Αν η furyx ειχε βγει ιδια χρονικη στιγμη με τη ti και ειχαμε πραγματικα review και ηταν τα νουμερα που την πλασάρουν, αν ολα αυτα ειχαν γινει τοτε ναι αυτην θα αγοραζα αλλα να μου ειχε τιμη οσα πηρα την ti. Γιατι την βλέπω να παίζει χιλιαρικο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτά ισχύουν ?

 

Capture_nano.png

 

 

Ανυπομονώ να μάθω την τιμή της Nano. H κάρτα δείχνει να είναι όλα τα λεφτά. 

1) Δύναμη.

2) Μικρή για ITX κουτιά.

3) Πολύ καλό performance/watt .

4) Να είναι και αθόρυβη παρακαλώ ... :p

 

Την θέλω πολύ ... :wub:

Έγινε επεξεργασία από adpanos
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Πειραζει που ειμαι μεγάλη φίρμα πειραααζειι?

Οχι δεν πειράζει!

Λοιπον την 980 ti την πηρα γιατι ειναι αρκετα πιο γρηγορη απο 980 και απο τιταν χ μου αρεσει και τι 1 frame παραπανω να το κερδίζω. Αν η furyx ειχε βγει ιδια χρονικη στιγμη με τη ti και ειχαμε πραγματικα review και ηταν τα νουμερα που την πλασάρουν, αν ολα αυτα ειχαν γινει τοτε ναι αυτην θα αγοραζα αλλα να μου ειχε τιμη οσα πηρα την ti. Γιατι την βλέπω να παίζει χιλιαρικο.

 

92081-206800.jpg

 

:lol:

 

Όσο για την κοκκινη, ο καιρός γαρ εγγύς και μακάρι να σπέρνουν οι κάρτες της!!!!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Περα απο την πλακα.Εαν ολα ισχυουν σχετικα με τα τις amd φετος.Πιστευω οτι η nano σε μια τιμη μεχρι 600-650ευρω.θα ειναι η καλυτερη επιλογη για καποιον παρα να παει σε 390χ η fury x.Τωρα ερώτημα custom σε nano ξέρουμε τιποτα?

Έγινε επεξεργασία από azazil1190
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.