Jump to content



Assetto Corsa Cup


thazio

Recommended Posts

Λοιπόν έχω καλά νέα!

 

Εκτός από τους:

 

Kyriakos

 

fatalara

 

Zenor

 

Racer

 

που δεν έχω και δεν ξέρω πως να το βρω το "Steam GUID"

οι άλλοι είμαστε νομίζω έτοιμοι.

Για δοκιμάστε παρακαλώ όλοι.

 

Επίσης η πιστα ως προς το κράτημα ξεκινάει από 92%

βελτιώνεται με 1%/ 2 γύρους

και μεταφέρεται το 98% στο επόμενο session.

 

το damage είναι 70

Έγινε επεξεργασία από thazio
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα το βράδυ θα αρχίσω και εγώ τις προπονήσεις (ελπίζω) μετά από αποχή ενός μηνός, το νέο μου κόκπιτ είναι έτοιμο!!!

Ομαδάρα (Jim) - έχεις κανά setup να προτείνεις? (με πμ φυσικά ;) )

 

Για να σουμάρουμε λίγο γιατί έχω χάσει "πολλά επεισόδια" (και δεν βλέπω το "racing_announcement.png") και αν κάνω λάθη διορθώστε με:

  • Ο server λέγεται CLC 2015 και το pass είναι CLC15500
  • Κατεβάζουμε το πακετάκι με τα skins - https://www.dropbox....rNNSz6x-4a?dl=0
  • Την Κυριακή 26/04/15 θα γίνει ο πρώτος αγώνας (1 μικρός με χρονομετρημένα και ένας μεγαλύτερος με reverse grid?) στη nurburgring sprint
  • Αυτοκίνητο Abarth S1
  • Ώρα (Κατατακτήριες / Αγώνας)?
  • Γύροι (Διάρκεια)?

Κάποιος που μπορεί να δει το "racing_announcement.png" (μάλλον μου το κόβει ο proxy στη δουλειά) ας με διαφωτίσει για τα υπόλοιπα...

Έγινε επεξεργασία από Aris Teidis
Link to comment
Share on other sites

ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΓΩΝΑ

Race 1

26/4/2015

Nürburgring sprint

Abarth 500 s1

race 1

free practice 20:15 1h30'

qualifying 21:45 20'

race 22:05 15 laps

race 2

qualifying 22:45 20'

race 23:05 15 laps

server: CLC2015

free practice pass: CLC TL

server settings:

server (για την στρατηγική σας) :)

ALLOWED_TYRES_OUT=3

DAMAGE_MULTIPLIER=70

FUEL_RATE=1

TYRE_WEAR_RATE=1

TYRE_BLANKETS_ALLOWED=1

[DYNAMIC_TRACK]

SESSION_START=92

RANDOMNESS=1

LAP_GAIN=2

SESSION_TRANSFER=98

Έγινε επεξεργασία από thazio
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπηκα εχθες το βραδυ για 2-3 γυρους..ολα κομπλε!Με εβγαλε κανονικα με το skin της Benetton..πανεμορφα ειναι ολα τα skin πραγματικα.

Έγινε επεξεργασία από Billys
Link to comment
Share on other sites

Όσο πιο γρήγορα, για να δούμε μήπως κάποιος άλλος θέλει να πάρει τη θέση σου για να μην μένει ξεκρέμαστος και ο Panos2171

που είναι μαζί σου στην ομάδα.

Αν αποφασίσεις ότι δεν θα τρέξεις γράψ'το και στα άλλα δύο topics μήπως ενδιαφερθεί κάποιος.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μιας κ τα garage έχουν πάρει φωτια (λέμε τώρα) , θα ήθελα να πω τα εξής:

Επειδή παίζουν πόντοι και επειδή η μεσόγειος θάλασσα και ειδικά το Αιγαίο έχει ώς γνωστόν γεμίσει τα @ρχίδια του Έλληνα με άπειρη τεστοστερόνη, κανονίστε να χαθεί το καλό κλίμα που έχουμε με κ@λοκατινιάσματα έτσι???? :p

 

Ελπιζω να συμφωνείτε ότι για την εφαρμογή των κανονισμών θα είναι μοναδικός υπεύθυνος και υπόλογος ο καταπληκτικός φίλος (σλουρπ) @thazio που έβαλε τόσο κόπο (και χρήμα) για εμάς (ξανά σλουρπ)

 

Προσωπικά δεν θα κοιτάω καθόλου βαθμούς, μιας κ το έπαθλο είναι η διασκέδασή μας (Άρη όπως είπαμε εμείς έτσι ????)

 

Α και κανονίστε τώρα που άνοιξε ο καιρός να πάμε για κανά κρασί να ξέρω την φάτσα αυτού που θα χώνομαι με divebomb σε κάθε στροφή.  :D

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

 

server settings:

server (για την στρατηγική σας) :)

ALLOWED_TYRES_OUT=3

DAMAGE_MULTIPLIER=70

FUEL_RATE=1

TYRE_WEAR_RATE=1

TYRE_BLANKETS_ALLOWED=1

[DYNAMIC_TRACK]

SESSION_START=92

RANDOMNESS=1

LAP_GAIN=2

SESSION_TRANSFER=98

 

 

κανονικά θα έπρεπε να έχει.

Μπορείτε να το σιγουρέψετε να δώ τι θα κάνω;

Στον άλλο σέρβερ είναι διαφορετικά;

 

 

Θα πρέπει να βάλεις 100 και όχι 1 στα rates στο config file. Επίσης για το lap gain που έχεις βάλει 2 σημαίνει ότι θα παίρνει 1% grip κάθε φορά που συμπληρώνονται 2 γύροι όχι από κάθε αυτοκίνητο αλλά συνολικά, π.χ. Εάν τρέχουν δύο αυτοκίνητα σε ένα γύρο η πίστα θα ανεβάσει 1%, εάν τρέχουν τέσσερα σε ένα γύρο θα ανεβάσει 2% και έτσι πολύ γρήγορα θα φτάσεις 100%. Εγώ το lap gain θα το έβαζα τουλάχιστον στο 100 μιας και λογικά θα είμαστε αρκετοί την Κυριακή. Στο session transfer που έχεις βάλει 98 σημαίνει ότι από Practice σε qualify θα μεταφέρει το 98% του grip που έχει η πίστα στο τέλος του practice και παρομοίως για τον αγώνα, λογικά επειδή είναι μεγάλο το practice το grip θα έχει φτάσει πολύ ψηλά κοντά στο 100% ακόμα και αν αυξήσεις το lapgain στο 100 (εκτός και αν το πάς 200-300) και για Qualify και Race το grip θα είναι κοντά στο optimal. Ίσως να το θέλεις και εκεί, δεν ξέρω απλώς σου μεταφράζω λίγο τα settings στο config.

Αυτά για να σε βοηθήσω λίγο μιας και τρέχει αρκετό καιρό ο thelab και τα έμαθα και εγώ στην πορεία.

 

ΥΓ Μόλις μπήκα στον server καταπληκτικό το skin, σε ευχαριστώ πολύ !

Έγινε επεξεργασία από geovas77
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.