Jump to content



Recommended Posts

Έγινε σφαγή, εικοστή θέση με Qualify στη δέκατη τέταρτη έφτασα μέχρι έκτος νομίζω και μετά αρχίσανε τα συγκρουόμενα δυστυχώς :/

 

Ευχαριστημένος είμαι συνήθως κυριακή τρέχουμε καμμία 30-35 όλοι από το πρωτάθλημα SRF, σήμερα ήταν special event for charity ενδιάμεσα των σεζόν και είχαμε και πολλούς οδηγούς που κανονικά δεν τρέχουνε το SRF.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Έγινε σφαγή, εικοστή θέση με Qualify στη δέκατη τέταρτη έφτασα μέχρι έκτος νομίζω και μετά αρχίσανε τα συγκρουόμενα δυστυχώς :/

 

Ευχαριστημένος είμαι συνήθως κυριακή τρέχουμε καμμία 30-35 όλοι από το πρωτάθλημα SRF, σήμερα ήταν special event for charity ενδιάμεσα των σεζόν και είχαμε και πολλούς οδηγούς που κανονικά δεν τρέχουνε το SRF.

Πω-πώ ρε φίλε δυσφήμηση μου έκανες :p 

Μπράβο για την προσπάθεια, ήταν για καλό σκοπό!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μπράβο ρε θηρίο, και εγώ που νόμιζα ότι τα παράτησες! :T:

 

Ανυπομονώ για τις εντυπώσεις σου - ας είναι και αρνητικές - γράψε ελεύθερα!

 

Κάτι δεν ταιριάζει όμως σ' αυτό που βλέπω, ή είναι η φωτογραφία σου καθρεφτισμός ή το έκτισες ανάποδα για να έχεις πρόσβαση από δεξιά ή άλλαξες το σχέδιο για να έχεις πρόσβαση και από τις δυο πλευρές? :eek:

Link to comment
Share on other sites

Σιγα μην το παρατουσα απλα δεν ειχα πολυ χρονο!!!!το εφτιαχα ετσι για να εχω προσβαση και απο τις 2 πλευρες εινια πιο ανετο νομιζω και η σταθεροτητα παραμενει η ιδια!!!! :rolleyes:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παράξενο, αλλά στη Βραζιλία έχουν γίνει ανάρπαστα δύο μοντέλα  (30) (31) που είχα σχεδιάσει για F1 χρήση αποκλειστικά. Δεν είχα προχωρήσει ποτέ στην ολοκλήρωσή τους καθώς θεωρώ ότι στην πραγματικότητα τέτοιες "ακραίες" θέσεις οδήγησης δεν είναι απαραίτητες για το simracing! Το μάρκετινγκ βέβαια (όπως και οι Βραζιλιάνοι) έχει άλλη άποψη πχ. το F1 μοντέλο της playseat, οποίο μάλιστα κοστολογείται στο ένα χιλιάρικο!!!

 

Στην Βραζιλία, που φαίνεται λατρεύει την F1, άρεσαν για ένα ακόμα λόγο τα μοντέλα αυτά - γιατί δεν χρησιμοποιούν καρέκλα αυτοκινήτου παρά αυτές τις, σαν της παραλίας τύπου, πάνινες. Φαίνεται (απ' ότι κατάλαβα) ότι το κόστος μιας καρέκλας αυτοκινήτου ανεβάζει πολύ και το κόστος του PVC cocpit γι' αυτούς!:huh:

 

Τέλος πάντων, έσκυψα ξανά πάνω σ' αυτά τα μοντέλα, ποιο συγκεκριμένα στο (31) και το ανασχεδίασα ώστε να μπορεί πλέον να ρυθμίσει την απόσταση και την γωνία των πεταλιών από τον αναβάτη, την απόσταση του τιμονιού από τον αναβάτη αλλά και κάποιες ρυθμίσεις στην, κατ' εμέ, άβολη πάνινη καρέκλα. Ιδού μερικές φωτό:

 

926534PVCcockpit31F1new1.jpg

 

680472PVCcockpit31F1new2.jpg

 

454253PVCcockpit31F1new3.jpg

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Υπέροχο θέμα και καταπληκτική η δουλειά σου Αριστείδη. Αν μπορείς πες μου τι χρειάζεται για την κατασκευή του stage 1 pvc cockpit 45 Όπως του geovas77 στη σελίδα 4.πχ

~ταφ pvc x

~γωνία pvc 45 °x

~γωνία pvc 90 °x

~μούφα pvc x

~σωλήνα pvc μέτρα 

 

Τιμές σημερινές για αυτά έχω βρει 1.65 €τα ταφ,2.1€ η 45°,1.1€ Η 9°,μούφα 1,2€.μιλάω για pvc πισίνας. 

Έγινε επεξεργασία από alex1987
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Ευχαριστώ!!! Το leroy έχει τα υλικά που ψάχνω?

 

Τα κάτωθι ισχύουν ?

 

26 ταφ + 6 γωνίες + 12 μέτρα σωλήνα

 

12 (U shaped clips) Στηρίγματα ιστού - τουλάχιστον 1€ το ένα - 12€ (αυτά γιατί χρειάζονται?)

 

18 σφιγκτήρες σωληνώσεων - περίπου 0,6€ ο έκαστος - τουλάχιστο 10€ (αυτά γιατί χρειάζονται? Η κόλλα δεν αρκεί?)

 

3 σανιδάκια - 10 με 20€

 

Μια κόλλα για PVC - τουλάχιστο 5€

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Ναι, φταίει κι' αυτό (μέχρι να φτιάξω το καινούργιο) αλλά έτυχε να έχουμε και δύο συνεχόμενες Σαββατοκύριακες οικογενειακές εξορμήσεις...

Θα προσπαθήσω να είμαι στον επόμενο, έστω και απροπόνητος.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.