Jump to content



Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Μετά από μία εβδομάδα συμβίωσης με το ολοκληρωμένο cockpit (μιάς και για αρκετό καιρό είχαμε φτιάξει μόνο το κομμάτι με το κάθισμα) μόνο καλά λόγια έχω να πώ. Ατελείωτες ρυθμίσεις, σίγουρα θα βρείτε μία θέση που σας βολεύει αν και προσωπικά όσες έχω δοκιμάσει με έχουν βολέψει, τελικά έχω καταλήξει σε GT position η οποία είναι πολύ πιό άνετη από το αυτοκίνητο που οδηγώ και με το οποίο σε πολύωρα ταξίδια κουράζομαι.

 

Το cockpit όπως μπαίνει κάτω από το γραφείο είναι καλαίσθητο και δεν πιάνει πολύ χώρο, το έχω δε τοποθετήσει σε ένα χαλάκι και τραβώντας το, αφαιρείται εύκολα και βάζω μία καρέκλα γραφείου όταν θέλω να χρησιμοποιήσω τον υπολογιστή για άλλες χρήσεις. Νομίζω ότι όποιος θέλει να πάει το χόμπυ του στο επόμενο επίπεδο σίγουρα δεν θα κάνει λάθος με ένα PVC Cockpit by Aris :T:.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
On 24/04/2015 at 6:52 ΠΜ, το μέλος Aris Teidis έγραψε:

Και ένα download link για να κατεβάσετε zip αρχείο με το sketchup αρχείο και φωτό με τις διαστάσεις!

 

στο post # 23, ο Άρης Τέϊδης έβαλε οδηγό σε έναν προσομοιωτή αγωνιστικών πιλοτικών, αλλά ο σύνδεσμος λήψης του αρχείου με τις διαστάσεις δεν λειτουργεί!
Έχει κανείς αυτό ή οποιοδήποτε άλλο έργο aris και μπορείτε να μου στείλετε μήνυμα με το ηλεκτρονικό ταχυδρομείο; Ευχαριστημένοι

lolsinged@bol.com.br

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος NFS1995 έγραψε:

 

στο post # 23, ο Άρης Τέϊδης έβαλε οδηγό σε έναν προσομοιωτή αγωνιστικών πιλοτικών, αλλά ο σύνδεσμος λήψης του αρχείου με τις διαστάσεις δεν λειτουργεί!
Έχει κανείς αυτό ή οποιοδήποτε άλλο έργο aris και μπορείτε να μου στείλετε μήνυμα με το ηλεκτρονικό ταχυδρομείο; Ευχαριστημένοι

lolsinged@bol.com.br

Στείλε μου προσωπικό μήνυμα για το τι σε ενδιαφέρει και θα σε βοηθήσω!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Οντας επι 2 περιπου βδομαδες περηφανος ιδιοκτητης ενος cockpit του @Aris Teidis, μοντελου 45 stage 1 συγκεκριμενα, ειπα να μοιραστω και εγω τις εμπειριες μου! Αρχικα, να αναφερω πως η κατασκευη αυτη θα αντικαθιστουσε την καρεκλα του γραφειου μου, κατι για το οποιο στην αρχη ημουν αρκετα επιφυλακτικος, αλλα τελικα αποδειχθηκε να ειναι πολυ καλη ιδεα! Σε λιγα μολις λεπτα βρισκεις την ιδανικη θεση που βολευει εσενα, με μια κατασκευη ευχρηστη, πληρως διαμορφωσιμη και πολυ στιβαρη(πραγματικα θηριο). Ειλικρινα, στο γραφειο τωρα πια βλεπω ταινιες, διαβαζω, παιζω παιχνιδια,κοιμαμαι, και εννοειται κανω sim racing, οπως δεν θα φανταζομουν ποτε μου. Συγκεκριμενα οταν οδηγω τα εικονικα μου αυτοκινητα, νιωθω πολυ πιο ανετα, και πολυ περιεργως αισθανομαι πολυ πιο οικεια με το εκαστοτε αυτοκινητο, μιας και η θεση οδηγησης ειναι πολυ κοντα σε αυτη ενος κανονικου αυτοκινητου. Δεν μπορω πια να φανταστω να γυρνω πισω σε μια συμβατικη καρεκλα γραφειου για οποιαδηποτε χρηση... Για τον μαστορα και δημιουργο Αρη, δεν χρειαζεται να πω τιποτε παραπανω απο οτι εχει ηδη ειπωθει, πραγματικα μηχανικος,  με πρωτοπωριακες κατασκευες, με μερακι και ορεξη παντα και για καινουρια πραγματα! Δεν κωλωνει σε τυχον προβληματα, βοηθαει οπως μπορει και πραγματικα σε κανει να νιωθεις σιγουρος για οτιδηποτε εχει να προτεινει. Το μονο που μενει να αναφερω, ειναι πως ανυπομονω να ενσωματωσω στο setup και το stage 2 του 45, και να νιωσω μια ομολογουμενως πληρεστερη εμπειρια.

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Από κατάστημα για υδραυλικά (υπάρχουν και ηλεκτρονικά...)

Αν μένεις Αθήνα και ενδιαφέρεσαι γράψε μου με Π.Μ. να σου στείλω την διεύθυνση που τα παίρνω εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.