Jump to content



Recommended Posts

πριν 2 λεπτά, το μέλος GoMaR έγραψε:

Ποτε θα ερθω να στο σπασω ; :D

 

 

Χαχα, πότε πρόλαβες ρε να απαντήσεις;:p

Θα κανονίσουμε!

Το φρένο μια χαρά (όχι θα μου έκανε το δύσκολο...) αλλά είναι τώρα σαν το αληθινό φρένο του αυτοκινήτου - μετά από έναν αγώνα πονάει το πόδι από το πάτημα (τρελή δύναμη θέλει!).

 

Έγινε επεξεργασία από Aris Teidis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Άρη πολύ ωραίο.
Κάτι που μου κίνησε το ενδιαφέρον : το τιμόνι δεν είναι πολύ χαμηλά? Ειδικά σε μια θέση, σχεδόν ακουμπά στα πόδια σου ( ειδικά σε κάνα περίεργο ανάποδο, σε βλέπω στείρο...)

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είναι πιο μαζεμένο, μπαίνεις και κυρίως βγαίνεις πολύ ευκολότερα αλλά έχασες την ρύθμιση ύψους του καθίσματος ( μπροστινό τμήμα )

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος liakjim έγραψε:

Άρη πολύ ωραίο.
Κάτι που μου κίνησε το ενδιαφέρον : το τιμόνι δεν είναι πολύ χαμηλά? Ειδικά σε μια θέση, σχεδόν ακουμπά στα πόδια σου ( ειδικά σε κάνα περίεργο ανάποδο, σε βλέπω στείρο...)

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Thnks, Δημήτρη επίτηδες το έκανα έτσι για να μιμηθεί την θέση που έχει το τιμόνι και στο πραγματικό αυτοκίνητό μου όπου είναι πολύ κοντά στα γόνατά μου. Είναι πολύ βολικά.  Όπως είδες όλη η κατασκευή μπορεί να "ξεβιδωθεί" και να αντικατασταθεί το οποιοδήποτε κομμάτι. Μ' αυτό το σκεπτικό το έκανα και έβαλα το τιμόνι σ' αυτό το ύψος ώστε αν τελικά δεν βολεύει να το αλλάξω - εύκολα - αλλά δεν θα χρειαστεί.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πανεμορφο το κοκπιτ του team mate! Μακαρι να ειχα χωρο να φτιαχνα και εγω ενα αλλα μενω σε διαμερισμα 45ΤΜ και μονο αυτο λειπει τωρα απο εδω μεσα :p

 

Θα ηθελα να κανω 3 ασχετες ερωτησεις:
1) Οδηγατε με παπουτσια ή καλτσες? Εγω στην G29 με καλτσες, αν και καποιες φορες το χτυπαω το ποδι, ενω το heeltoe απλα δεν γινεται με καλτσα. Να φανταστω οτι οδηγατε με παπουτσι με πολυ λεπτο πατο?

 

2)Στο πενταλ φρενου της G29 εχει μεσα κατι σαν ruber ωστε το τελευταιο περιπου 1/4 της διαδρομης να ειναι αρκετα σκληρο, αυτο ειναι και μια απο τις διαφορες της απο την G27. Δεν θα ηταν καλυτερο να το βγαλω καθως μου σπαει τα νευρα και να παω σε πιο σκληρο ελατηριο αν ειχα θεμα?

 

3)Υπαρχει οδηγος για τον σωστο τροπο να ρυθμισω υψος τιμονιου,υψοςκαρεκλας,αποσταση απο τα pedal,αποσταση απο την οθονη,αποσταση απο το τιμονι και μαζι με ολα αυτα και το FOV? Οπως και να κατσω μπορω να παιξω αλλα θελω να εχω μια στανταρ θεση τωρα που ηρθε και το wheelstand απο τον φιλο @liakjim, ωστε να ειμαι πιο σταθερος. Παιζω σε 24αρα Dell U2414h.

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος Maximvs έγραψε:

@Aris Teidis......ποτε να παρω τα mods μου και να ερθω????

Έλα φίλε Θωμά, σου έχω στείλει εδώ και καιρό προσωπικό μήνυμα, για τσέκαρε!;)

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Aris Teidis said:

Έλα φίλε Θωμά, σου έχω στείλει εδώ και καιρό προσωπικό μήνυμα, για τσέκαρε!;)

Το εχω δει φιλε Αρη....μολις τελειωσω με κατι δουλειες θα ερθω οποσδηποτε....δε το γλυτωνεις! :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Απορία.
O κόκκινος διακόπτης στον τοίχο είναι κουμπί πανικού του στύλ «αμάν πέφτει παντόφλα» ; [emoji14]
Πυροσβεστήρας ; [emoji3]
Κάτι άλλο ;;;; [emoji4]
 
(σοβαρά ρωτάω [emoji4] )
 
 


Είναι emergency stop του μοτέρ ( σε φαση : τα 20Nm μου τσακίζουν τα δάχτυλα )

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος dpolal έγραψε:

Απορία.

O κόκκινος διακόπτης στον τοίχο είναι κουμπί πανικού του στύλ «αμάν πέφτει παντόφλα» ; :p

Πυροσβεστήρας ; :D

Κάτι άλλο ;;;; :)

 

(σοβαρά ρωτάω :) )

 

 

Ναι καλά το είπες. Το πουλάν μαζί με το σετ του μοτέρ (OSW) καθώς η ροπή του θεωρείται "επικίνδυνη" αν για κάποιο λόγο τα πράγματα δεν παν όπως πρέπει οπότε χτυπώντας το κουμπί κόβεις το ρεύμα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Μεγειες και καλοδουλευτο....

Μια παρατηρηση-απορια.

Πολυ δεν κουνιεται το ολο συστημα; Δηλ. μεγαλη οθονη ή τριοθονο θα φοβομουν να τα εχω εκει πανω.... Δεν θα ηταν καλυτερα η βαση της οθονης να ειναι ανεξαρτητη απο το καθισμα; (εχει και τετοιο σχεδιο ο Αρης)

Link to comment
Share on other sites

Στο βιντεο φαινεται αρκετα εντονο,απο κοντα δεν το παρατηρησα τοσο ουτε σαν οδηγος ουτε σαν θεατης,για μεγαλυτερη οθονη νομιζω μεχρι 40-50" δεν θαχεθ θεμα,παραπανω ισως,αλλα μετα θα εβαζα και μια βιδωτη βαση για να κρατιεται.

Απο τριοθονο δεν εχω εμπειρία αλλα δεν φανταζομαι θα θελει αλλη κατασκευή ουτως η άλλως.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.