Jump to content



WAMTA Season 2 Race #6 - Nordschleife Endurance 2/4/2017


Recommended Posts

Να πω και εγω ενα μπραβο στους διοργανωτες...Θελουμε και αλλα τετοια πρωταθληματα! 
Μπραβο @Thodoris1884 πολυ γρηγορος
@Oxide Burnedbrain παλι μονος σου προς την νικη :D 

Ευχαριστω για τα καλα σας λογια @jumaru99 @tasosmich @aKosmas, ειναι η αγαπημενη μου πιστα και εχω τρεξει παρα πολλες ωρες σ'αυτην! 
Για τον αγωνα δεν εχω να πω πολλα...ατυχια στο qualifing μιας και βγηκα 2 φορες απο τον δρομο και μου ακυρωθηκαν οι χρονοι! Βεβαια αυτο με απομακρυνε απο το αγχος του close battling των πρωτων στροφων του αγωνα. Στην εκκινηση ειχα στριμμενους τους τροχους μου και ευτυχως προλαβα και το διορθωσα μολις εσβησαν τα κοκκινα φωτα! 
Απο εκει και μετα, περασα-με αφησε ο Κοσμας (ευχαριστω..), ο Τασος γλιστρησε και βγηκε απο το δρομο...και ετσι το μονο που επρεπε να κανω ηταν να πιεσω για να φτασω τον Σωτηρη...ευκολο, δεδομενου οτι το αυτοκινητο του ειχε προβληματα (παρ'ολα αυτα ηταν αρκετα γρηγορος)

απο εκει και μετα ηταν καθαρα διαχειριση αποστασεων και χρονων με βοηθο το delta
Το βιντεο του αγωνα: 

 

και το βιντεο απο τον τελευταιο μου και πιο γρηγορου γυρου με 9:04: 

 

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

πριν 20 ώρες, το μέλος GoMaR έγραψε:

το preview image του βιντεο, ειναι σα φωτογραφια :D

Ναι! Μόνο ο καπνός (σκόνη) το προδίδει - τα φώτα του αυτοκινήτου είναι απίστευτα αληθοφανή!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aris Teidis said:

Ναι! Μόνο ο καπνός (σκόνη) το προδίδει - τα φώτα του αυτοκινήτου είναι απίστευτα αληθοφανή!

Για καπνό ελαστικών έχω δώσει mod που είναι σαν αληθινό :D

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, liakjim said:

@akis_z80 ακόμα με εμάς ασχολούνται . Μπήκε και ο dev του stracker ( neys ) στην συζήτηση Error | Assetto Corsa support forum

 

Ωραίος.. Φαίνεται ότι υπήρξε κάποια παρανόηση από τον NEYS όσον αφορά τα results ή το παιχνίδι έχει κάποιο καλά κρυμμένο bug που φάνηκε μέσω του stracker.

Αν και φαίνεται ότι τo json έχει τα σωστά results, το ίδιο θα έπρεπε να συμβαίνει και με το stracker.. ίδωμεν

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγω ενα μπραβο στους διοργανωτες...Θελουμε και αλλα τετοια πρωταθληματα! 
Μπραβο @Thodoris1884 πολυ γρηγορος
@Oxide Burnedbrain παλι μονος σου προς την νικη [emoji3] 
Ευχαριστω για τα καλα σας λογια @jumaru99 @tasosmich @aKosmas, ειναι η αγαπημενη μου πιστα και εχω τρεξει παρα πολλες ωρες σ'αυτην! 
Για τον αγωνα δεν εχω να πω πολλα...ατυχια στο qualifing μιας και βγηκα 2 φορες απο τον δρομο και μου ακυρωθηκαν οι χρονοι! Βεβαια αυτο με απομακρυνε απο το αγχος του close battling των πρωτων στροφων του αγωνα. Στην εκκινηση ειχα στριμμενους τους τροχους μου και ευτυχως προλαβα και το διορθωσα μολις εσβησαν τα κοκκινα φωτα! 
Απο εκει και μετα, περασα-με αφησε ο Κοσμας (ευχαριστω..), ο Τασος γλιστρησε και βγηκε απο το δρομο...και ετσι το μονο που επρεπε να κανω ηταν να πιεσω για να φτασω τον Σωτηρη...ευκολο, δεδομενου οτι το αυτοκινητο του ειχε προβληματα (παρ'ολα αυτα ηταν αρκετα γρηγορος)
απο εκει και μετα ηταν καθαρα διαχειριση αποστασεων και χρονων με βοηθο το delta
Το βιντεο του αγωνα: 
[/url]  
και το βιντεο απο τον τελευταιο μου και πιο γρηγορου γυρου με 9:04: 
 
 


Οδηγάρα!!!

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γύρισα Αγγλία χθές και τώρα πρόλαβα να κάτσω να γράψω κάτι. Γενικά τη πίστα μέχρι το carousel περίπου την έμαθα, το υπόλοιπο ήταν λίγο μυστήριο και το πήγαινα γενικά κότα και στο qual. (Ίσως γιατί όποτε έλεγα θα μπώ να κάνω 2-3 γύρους έφτανα στο 1ο μισό πριν crash, back to pits, repeat :hehe:).

 

Στον αγώνα, αρχικά είδα όταν τελείωνε το qual οτι από τον 3o γύρο τα πίσω soft έπεφταν αρκετά, και γενικά λίγες στροφές που πρόλαβα να βάλω τα med δεν έχαναν σχεδόν τίποτα, ειδικά σε πίστα που δεν πιέζεις τόσο. Γενικά για το συμβάν δεν έφταιγαν τα λάστιχα (ο @Thodoris1884 έφταιγε που με άγχωσε :p :hehe::tomato:) απλά κοίταξα τον καθρέφτη για μισό δευτερόλεπτο τη κακιά στιγμή, και χωρίς να μπορώ να πάω την πίστα μηχανικά δεν ήθελε και παραπάνω...

Περιτό να πώ οτι έσπασαν όλα...

 

Πολύ καλά περάσαμε πάντως, μπράβο σε όλους και σε @akis_z80 @Stelios F. για τη διοργάνωση!!! Έβλεπα και τον υπόλοιπο αγώνα μετά, θα με περνούσε σίγουρα ο @Thodoris1884 (άπιαστος και σταθερός) και στο τελευταίο sector θα έκανα τουλάχιστον μια πατάτα σε τόσους γύρους. Και εγώ πιστεύω πως η κατηγορία που επιλέχθηκε ήταν η καλύτερη για τέτοιου είδους προτάθλημα και μακάρι να είχε και άλλους αγώνες και να είμασταν άλλοι 10 :p.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.