Jump to content



Εκδήλωση ενδιαφέροντος/συζήτηση για ενδεχόμενο mini καλοκαιρινό cup


Recommended Posts

Με αφορμή την κατακόρυφη κάμψη φέτος στις διοργανώσεις μας και την χλιαρή έως αδιάφορη από αρκετούς συμμετοχή στα Greek Gatherings, ειπώθηκε γενικά πως το φορμάτ αυτό δεν σας ελκύει και πως ενδεχομένως ένα πρωτάθλημα/cup θα άλλαζε το σκηνικό και θα κέντριζε περισσότερο το ενδιαφέρον σας.

 

Εφόσον και εσείς το επιθυμείτε, ουσιαστικά όμως και όχι για τους τύπους(ναι, θα συμμετάσχω, αλλά δεν πατάω πόδι μετά τον πρώτο αγώνα), είμαι διατεθειμένος να οργανώσω ένα Ενιαίο Summer Cup 4-5 αγώνων την περίοδο Ιουνίου-Ιουλίου. Με ένα race car, φορμάτ 2 αγώνων με reverse order και ιδανικά ομάδες των 2.

 

Θα επιθυμούσα ένα σχόλιο από όλους σας για το παραπάνω, είτε θετικό, είτε αρνητικό. Τα σχόλιά μας πάντα βοηθούν την κοινότητα.

 

Λίστα ενδιαφέροντος

<<ΕΔΩ>>

Ημέρα ενδιαφέροντος

<<ΕΔΩ>>

 

@tasosmich @wolves @liakjim @wargasm @uhu @Billys @fatalara @thazio @Aris Teidis @Georgiadis Giorgos @Thodoris1884 @khr1s @racer @akis_z80 @Oxide Burnedbrain @PolomanGR @Lazy Dog @sosna @Lylankor @GeoF1 @panosdimp @rapid_fast @Anthemius @Dimitris Pappas @angeln1ck @konnos @aKosmas

@Mr. Rous @ferrarimanos @JohnnyGTR @NickAtsi @bill123 @spyder @Stelios F. @Etern4L @4WNikos @gchristod @geovas77

@Mr.Nekra @GoMaR @Iceman87 @SupernovaGR @thetsakvr46

 

Συγχωρέστε με αν ξεχνάω κάποιον, κάντε τον ελεύθερα mention εσείς :)

  • Like 2
  • Agree 3
Link to comment
Share on other sites

Μεσα, ωστόσο η μέρα είναι πολύ σημαντικός παράγοντας και δεν γίνεται κάποια αναφορά σε αυτή για να έχεις σίγουρες απαντήσεις.

 

( Επίσης ποτέ δεν κατάλαβα το λόγο ύπαρξης reverse από τα παλιά κιόλας gatherings... that's not a problem anyway...)

 

Στάλθηκε από το Redmi 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος wargasm έγραψε:

Μεσα, ωστόσο η μέρα είναι πολύ σημαντικός παράγοντας και δεν γίνεται κάποια αναφορά σε αυτή για να έχεις σίγουρες απαντήσεις.

 

πριν 3 ώρες, το μέλος jumaru99 έγραψε:

 

Ημέρα ενδιαφέροντος

<<ΕΔΩ>>

 

Μία ώρα πριν, το μέλος wargasm έγραψε:

( Επίσης ποτέ δεν κατάλαβα το λόγο ύπαρξης reverse από τα παλιά κιόλας gatherings... that's not a problem anyway...)

Δίνει την ευκαιρία και στους πιο "αργούς" ή άτυχους του 1ου στον 2ο αγώνα που ξεκινάνε μπροστά να κατακτήσουν μια υψηλότερη θέση. Προσφέρει και challenge στους νικητές του πρώτου αγώνα, για να ξανανικήσει να περάσει όλο το grid και να μην έχει πάλι έναν μονότονο αγώνα μπροστά. Συν ότι έχεις μικρότερης διάρκειας αγώνες, ώστε να μην σκορπίσουν πολύ οι διαφορές.

Έγινε επεξεργασία από jumaru99
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγώ οτι το reverse grid το κάνει αρκετά πιο ενδιαφέρον (για εμένα τουλάχιστον). Και αν γίνει μλκια στον ένα αγώνα, υπάρχει και ο άλλος, δεν πάει χαμένο όλο το practice που έκανε ο καθένας. Επίσης είναι νομίζω καλύτερα να μην έχει αγώνα κάθε βδομάδα ώστε να είναι όλοι πιο άνετοι με practice και να μην κουράσει. Και 3-4 αγώνες φτάνουν από τη στιγμή που θα είναι διπλοί με το reverse, δηλαδή θα υπάρχει περιθόριο για να γίνουν πράγματα βαθμολογικά.

 

Αν μαζευτεί κόσμος θα τρέξω, άντε να μην μπορέσω σε 1 από τους αγώνες. Τέλος, επειδή η μέρα θα καθορίσει τη συμμετοχή αρκετών, ας είναι ακόμα και εναλάξ μέρες από αγώνα σε αγώνα, ειδικά αν δούμε οτι ο κόσμος μοιράζεται σε 2 επιλογές. Νομίζω το να μην θα έχει κάποιος ελπίδες βαθμολογικά και να τρέξει μόνο τους μισούς αγώνες ξέροντας οτι θα έχει κόσμο και θα περάσει καλά, θα τον πειράξει λιγότερο από το να μην τρέξει καθόλου.

Έγινε επεξεργασία από Lylankor
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται με τα Χίλια!!!

Δήλωσα και τις δύο μέρες προκειμένου να βολέψω άλλους που δεν μπορούν την Κυριακή αν και η Παρασκευή είναι η μέρα που μαζεύεται όλη η κούραση της εβδομάδας - αλοιφή είμαι το βράδυ... 

Επίσης να δηλώσω από τώρα ότι έχω κανονίσει ήδη (δυστυχώς) και σχεδόν όλος ο Ιούλιος (με εξαίρεση ίσως την πρώτη βδομάδα) θα είναι μήνας διακοπών και μετακινήσεων για μένα.:(

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το mention, αλλά λόγω οικογενειακών υποχρεώσεων το φορμάτ με αγώνες σε συγκεκριμένη μέρα και ώρα δεν μπορώ να το ακολουθήσω. Γι' αυτό πλέον  κάνω μόνο casual εμφανίσεις στο SRS και στο iracing όποτε έχω ελεύθερο χρόνο και όρεξη.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα μαλλον ΝΑΙ γιατι θελω να δω τα αυτοκινητα.

Δεν εβαλα μερα γιατι ουτε και εγω μπορω πσκ, βασικα δεν θελω να το χαραμισω assetto.

Αν αλλαξει καποια αλλη μερα αυξανονται κατα πολυ οι πιθανοτητες.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 15 ώρες, το μέλος Oxide Burnedbrain έγραψε:

Εγω π/σ/κ δε μπορώ δυστυχώς. Μια οποιαδήποτε άλλη καθημερινή είναι καλύτερα. 

 

πριν 13 ώρες, το μέλος fatalara έγραψε:

Εβαλα μαλλον ΝΑΙ γιατι θελω να δω τα αυτοκινητα.

Δεν εβαλα μερα γιατι ουτε και εγω μπορω πσκ, βασικα δεν θελω να το χαραμισω assetto.

Αν αλλαξει καποια αλλη μερα αυξανονται κατα πολυ οι πιθανοτητες.

 

Θα με βόλευε η Τετάρτη!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δυστυχώς η μόνη καθημερινή που είμαι διαθέσιμος, είναι η Παρασκευή και γι αυτό την πρόσεθεσα ως επιλογή μαζί με την Κυριακή.
 

Όσο για το αμάξι, έχω καταλήξει στο Audi TT Cup. Θα μπει με 4 πίστες γνωστές λίγο πολύ σε όλους, ώστε να είναι πιο "εύκολη" η συμμετοχή.

 

Ευελπιστώ να ξεκινήσουμε την μεθεπόμενη βδομάδα(είναι μπροστά η Κυριακή ως μέρα για την ώρα). Αρχικά είχα σκεφτεί να πραγματοποιηθεί εφόσον συμπληρώσουμε έναν Α αριθμό συμμετοχών. Αλλά μιας και είναι καλοκαίρι και είναι ένα sprint cup, έστω και λίγοι(αριθμητικά) τελικά να παραμείνουμε, εφόσον το επιθυμείτε κι εσείς να το τρέξουμε. Εξαρτάται από εσάς. Αν είστε σύμφωνοι. Από βδομάδα θα αναρτηθούν οι λεπτομέρειες του Cup εδώ και σε fb καθώς και σε γειτονική κοινότητα ώστε να γνωστοποιηθεί και να δοθεί η ευκαιρία και σε νέα παιδιά που θα ενδιαφέρονταν να συμμετάσχουν.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 25/5/2018 at 2:50 ΠΜ, το μέλος jumaru99 έγραψε:

Παιδιά δυστυχώς η μόνη καθημερινή που είμαι διαθέσιμος, είναι η Παρασκευή και γι αυτό την πρόσεθεσα ως επιλογή μαζί με την Κυριακή.
 

Όσο για το αμάξι, έχω καταλήξει στο Audi TT Cup. Θα μπει με 4 πίστες γνωστές λίγο πολύ σε όλους, ώστε να είναι πιο "εύκολη" η συμμετοχή.

 

Ευελπιστώ να ξεκινήσουμε την μεθεπόμενη βδομάδα(είναι μπροστά η Κυριακή ως μέρα για την ώρα). Αρχικά είχα σκεφτεί να πραγματοποιηθεί εφόσον συμπληρώσουμε έναν Α αριθμό συμμετοχών. Αλλά μιας και είναι καλοκαίρι και είναι ένα sprint cup, έστω και λίγοι(αριθμητικά) τελικά να παραμείνουμε, εφόσον το επιθυμείτε κι εσείς να το τρέξουμε. Εξαρτάται από εσάς. Αν είστε σύμφωνοι. Από βδομάδα θα αναρτηθούν οι λεπτομέρειες του Cup εδώ και σε fb καθώς και σε γειτονική κοινότητα ώστε να γνωστοποιηθεί και να δοθεί η ευκαιρία και σε νέα παιδιά που θα ενδιαφέρονταν να συμμετάσχουν.

Παράκληση να πάμε στην VLN έκδοση του TT που είναι σαφώς πιο ενδιαφέρον (οδηγικά , ήχοι)

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να τρέξω κι εγώ.

 

Τα Σαββατοκύριακα είναι δύσκολα έως και αδύνατα. Μεσοβδόμαδα Τετάρτη πχ θα ήταν καλύτερα ή και Πέμπτη. Δεν ξέρω αν θα συμμετέχω σε όλους τους αγώνες όπου προλάβω θα μπω.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.