Jump to content


G.G. Donington Park GP - 10/12/2017


jumaru99

Recommended Posts

@netrinosparti@abrassard Εγω εχω δυνατοτητα να υποδεχτω τα παιδια, η επειδη ειμαι καινουριος δεν δουλευει ετσι; :p

btw τωρα ειπαμε να ξεκινησουμε να χρησιμοποιουμε το μοτεκ, οποτε ηρθατε την καταλληλη στιγμη. Για οτι εχει ειπωθει μεχρι τωρα, διαβασατε τουτο το thread https://www.thelab.gr/forums/topic/178092-assetto-corsa-telemetry-session/

 

Έγινε επεξεργασία από SupernovaGR
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 23 λεπτά, το μέλος SupernovaGR έγραψε:

@netrinosparti@abrassard Εγω εχω δυνατοτητα να υποδεχτω τα παιδια, η επειδη ειμαι καινουριος δεν δουλευει ετσι; :p

btw τωρα ειπαμε να ξεκινησουμε να χρησιμοποιουμε το μοτεκ, οποτε ηρθατε την καταλληλη στιγμη. Για οτι εχει ειπωθει μεχρι τωρα, διαβασατε τουτο το thread https://www.thelab.gr/forums/topic/178092-assetto-corsa-telemetry-session/

 

Εσύ πήρες το βάπτισμα του πυρός (2 φορές) οπότε πάλιωσες:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Και έρχεται ο @Lylankor

 και σου ρίχνει 1 δευτερόλεπτο , με το ίδιο σετ απ...

Κώστα θα μου κάνεις μια χάρη;

Μπορείς να καταγράψεις έναν τέτοιον γύρο με το acti και να ανεβάσεις εδώ το αρχείο;

Θα ήθελα πολύ να δω, μέσω τηλεμετριας , τις διαφορές.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Και μετά από 500000 γύρους, κατάφερα και ήρθα 0.5 πίσω από τον @Lylankor:happy:

 

Πώς είναι όμως το 0.5?

Κάπως έτσι (κόκκινος σταυρός αυτός, άσπρος εγώ).

και ο γύρος ( (aero 1-5, TC 10/10 , ABS 10/10, brake bias 63%)

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται σε 2 3 σημεία να σε αφήνει πίσω στη στροφή και να τον ξαναφτανεις λίγο πιο κάτω; Εκτός αν είναι θέμα συγχρονισμού του προγράμματος.
Μπορεί να έχω λιγότερο φτερό, να αλλάζω καλύτερα ταχύτητες, να έχω ίσως καλύτερη έξοδο κτλ

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον για φτερό το κόβω, ίσως γι αυτό και να είναι πιο γρήγορος στις στροφές.

 

Αυτήν η πρώτη στροφή με δυσκολεύει πολύ πάντως, περίεργη γραμμή.

Έγινε επεξεργασία από konnos
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, konnos said:

Πώς γίνεται σε 2 3 σημεία να σε αφήνει πίσω στη στροφή και να τον ξαναφτανεις λίγο πιο κάτω; Εκτός αν είναι θέμα συγχρονισμού του προγράμματος.

 

Είχα αρχίσει με 7 φτερό πίσω γιατί μου γλιστρούσε όταν ήταν κρύα τα λάστιχα και το είχα αφήσει εκεί, το γύρισα σε default τελικά. Είχα και υπερστροφή στην έξοδο της 1η στροφής και μετά είχε και κάποια λάθη στο μεσαίο sector. Έκανα λίγο hotlap και τώρα, μικρότερα λαθάκια εδώ αλλά στους 3 γύρους λογικά έχει από τουλάχιστον ένα καθαρό πέρασμα σε κάθε στροφή :rolleyes: https://ufile.io/j2szz

Έγινε επεξεργασία από Lylankor
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Έπιασα κι εγώ το 1:31 επιτέλους. Σε αυτούς τους ρυθμούς θα κινηθώ και αύριο ίσως και πιο αργά.

 

Θα τα πούμε στον αγώνα και στο Discord!

P.s. Μου άρεσε περισσότερο η στεναδούρα της προηγούμενης εβδομάδας :p

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.