Jump to content



Recommended Posts

Tα αυτοκίνητα στο Dirt και γενικά τα rally δεν έχουν καμία σχέση με του AC.

To χειρόφρενο δουλεύει μια χαρά αν ξέρεις να το χρησιμοποιείς όπως πρέπει.

 

Ένα παράδειγμα από Ελλάδα με Ford WRC και FIAT 131...απλά πάνε με τις μπάντες...

Το ξαναλέω τα αυτοκίνητα rally δεν έχουν καμία σχέση με του AC, ειδικά τα απλά street.

 

 

 

Aπλά τα rally έχουν τελειώς διαφορετική φιλοσοσφία...

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εχω τραβηξει τοσα χειροφρενα στη ζωη μου που πιστεψε με γνωριζω πως πρεπει να συμπεριφερεται ενα αμαξι.Και σε χωμα και σε ασφαλτο
Δε κανω συγκριση με AC (που την ειδες ; ) απλα λεω μη παιξετε στα καπακια AC γιατι δε θα καταφερετε ουτε μετρο να οδηγησετε.
Παιζω rally games απο το colin mcrae 1.Γνωριζω και την φιλοσοφια των rally.
Απλα θελουν ΠΟΛΥ δουλεια ακομα στα physics και ειδικα το χειροφρενο τους ειναι για γελια.Μαλιστα το ειχα πει και στο πρωτο μου ποστ που αφορα το dirt

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Rally είναι μόνο το RBR, τα υπόλοιπα δεν λαμβάνονται υπόψη (ειδικά αν οδηγάς με κουμπιά και gamepad)

Eδώ θέλει χειρόφρενο αναλογικό (και όχι κουμπί) συμπλέγκτη για να το μαζεύεις στις φουρκέτες και τιμόνι για τα ανάποδα.

Εννοείται οδηγάς το 131 με Η...

Εγώ είμαι ο πρώτος που είχε αναφέρει σαν beta το χειρόφρενο, και μάλιστα τους είπα να το φτίαξουν και αναλογικό.

 

Λοιπόν, το χειρόφρενο είναι μια χαρά, στο video με το SUBARU 2001 δείχνει πόσο καλά δουλεύει όπως και στα άλλα video που οδηγάω εγώ.

 

Και το ξαναλέω άλλο το AC, άλλο το rally.


Εχω τραβηξει τοσα χειροφρενα στη ζωη μου που πιστεψε με γνωριζω πως πρεπει να συμπεριφερεται ενα αμαξι.Και σε χωμα και σε ασφαλτο

 

Το χειρόφρενο του WRC δεν έχει καμία σχέση με αυτά που τραβούσες εσύ.

 

DSC00102.jpg

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Rally είναι μόνο το RBR, το DIRT που το είχα παρατήσει γιατί με είχε απογοητεύσει, με τις καινούργιες φυσικές και v2 handling είναι σε πολύ καλό δρόμο, τόσο που έχω αρχίσει ξανά ενεργά με το rally (πανε και τα rF2 και όλα...)

 

Για ράλλυ, παρακαλώ πολύ την κοινότητα (του rally) να με ενημερώσουν με τι θέλουν να τρέξουν (εκτός και αν βάλω και κατηγορίες όπως στους κανονικούς αγώνες)

Επίσης θέλουν αποκλειστικά Finland ?

Θέλουν χώμα (να βγει πρόγραμμα από Ελλάδα, Αγγλία, Φιλανδία)

 

Όσοι τρέξουν να πουν εδώ ή στην κοινότητα στο Steam...

Link to comment
Share on other sites

Σαφως ραλλυ ειναι μονο το RBR , δεν ειπα οτι τα αλλα ειναι rally.Απλα το ανεφερα για να πω οτι δεν ειμαι χθεσινος στα rally.
Επισης , σταματα πια την εμμονη που εχεις με το AC.Κανενας δε το συγκρινει.
Το αν μαθεις να χρησιμοποιεις το χειροφρενο του παιχνιδιου δε σημαινει οτι ειναι και κοντα στην πραγμαατικη αισθηση.
anyway.Ο καθενας με τα γουστα του
 

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
Link to comment
Share on other sites

Εσύ αναφερες εδώ για AC...εγώ μιλούσα για το Dirt...δεν με ενδιαφέρει το AC και δεν σχολούμαι με το παιχνίδι...εμένα με ενδιαφέρει το Dirt.


απλα λεω μη παιξετε στα καπακια AC γιατι δε θα καταφερετε ουτε μετρο να οδηγησετε.

 

 

Δε κανω συγκριση με AC (που την ειδες ; ) απλα λεω μη παιξετε στα καπακια AC γιατι δε θα καταφερετε ουτε μετρο να οδηγησετε.

 

Σαν να λέω μην πας να οδηγήσεις rF2 μετά από το AC, στροφή δεν θα πάρεις...

 

Εγώ έκανα αναφορά στο Dirt και εσύ είσαι ο πρώτος που ανέφερες για AC...


Και μη κανετε το λαθος να παιξετε Assetto Corsa μετα το dirt..Θα τσιμπας φρενο πριν την στροφη και θα αναρωτιεσαι γιατι δε μπαινεις με το πλαι :p
Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις, κολατε σε βλακειες, αυτο εννοειτε οτι ισχυει αν πας κατ'ευθειαν απο το ενα παιχνιδι στο αλλο.
Εχουν τελειως διαφορετικο αντικειμενο σαν παιχνιδια, δεν νομιζω πως ο Gomar το λεει με την εννοια οτι το ενα παιχνιδι ειναι λαθος και το αλλο σωστο.

Απλα εισαι επιρεασμενος με την οδηγηση σε ραλυ και δεν γινετε κατευθειαν να αποδοσεις σε μια οδηγηση τελειως διαφορετικης φιλοσοφιας.

Αυτο εννοει πιστευω.

Μεσα για τα rally events.

 

"οσο για το rbr , καλο, χρυσο ρε παιδια, αλλα εγω δε μπορω να το βλεπω πια, ειναι παλιο σε βαθμο που εγω προσωπικα το εχω απεγκαταστησει'

Πρεπει να προσωρησουμε λιγο, και να παιξουμε και κατι καινουριο και καλο, και ας μην ειναι ιδιο με το rbr.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

We'll be streaming a new DiRT Show live from the studio at 3pm! Send us your questions and the ones we answer will get a chance to win some goodies.

http://www.twitch.tv/dirtgame

Λεω να φτιαξω καφε και να το δω αν εχει ενδιαφερον.

 

"can you just copy only the physics from the rbr???" ... για να δουμε τι θα απαντησουν... χεχε!

Έγινε επεξεργασία από wargasm
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

"οσο για το rbr , καλο, χρυσο ρε παιδια, αλλα εγω δε μπορω να το βλεπω πια, ειναι παλιο σε βαθμο που εγω προσωπικα το εχω απεγκαταστησει'

Πρεπει να προσωρησουμε λιγο, και να παιξουμε και κατι καινουριο και καλο, και ας μην ειναι ιδιο με το rbr.

 

Και εγώ από τότε που κυκλοφόρησε το Dirt ήταν η τελευταία ημέρα του RBR, ειδικά με το τελευταίο update και με τις αλλαγές στην φυσική είναι σε πολύ καλό δρόμο...για να μην μιλήσω για την Φιλανδία...τελείως άρρωστες ειδικές...

 

Επειδή έχω μεγάλη καρδιά, δίνω σε όσους τρέξουν 1min αέρα για να υπάρξει ανταγωνισμός...

 

:p :p :p

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Eμενα παντως μ' αρεσει παρα πολυ το game! Εχω κολλησει με την Γερμανια και συγκεκριμενα με την flugzeugring sprint! Ειδικα εκει που ειναι κατι κλειστες στροφες 180 μοιρων που τις παιρνω με χειροφρενο ολα τα λ7.

 

Το παιζω απο chase camera με x360 controller στο χαλαρο, οπως και τα AC και pcars. Eχω βαρεθει να παλευω με τη g27.

 

Το RBR δεν μπορουσα να το παιξω ποτε... ενα λαθος εκανες και τον μπουλο!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eμενα παντως μ' αρεσει παρα πολυ το game! Εχω κολλησει με την Γερμανια και συγκεκριμενα με την flugzeugring sprint! Ειδικα εκει που ειναι κατι κλειστες στροφες 180 μοιρων που τις παιρνω με χειροφρενο ολα τα λ7.

Το παιζω απο chase camera με x360 controller στο χαλαρο, οπως και τα AC και pcars. Eχω βαρεθει να παλευω με τη g27.

Το RBR δεν μπορουσα να το παιξω ποτε... ενα λαθος εκανες και τον μπουλο!!

Κι εγώ το ίδιο, το έχω ευχαριστηθεί πάρα πολύ το Dirt. Αν πιάσεις ρυθμό έχει πολύ ωραίο flow από στροφή σε στροφή. Μου αρέσει επίσης που στο online μπορείς να τρέξεις τις ειδικές όποτε θέλεις χωρίς να πρέπει να στηθείς μια συγκεκριμένη ώρα. Το μόνο που μου είναι τελικά αδιάφορο είναι το RX. Θα προτιμούσα περισσότερες ειδικές ή/και ράλυ.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει ρυθμιση fov? η πιο ελευθερη καμερα για πιο πισω κτλ????

 

Nαι εχει ρυθμιση για το fov...

Δεν ειναι εξω στο κεντρικο menu αλλα οταν πατας esc οταν εισαι ingame, options-preferences, η τελευταια ή προτελευταια επιλογη, camera field of view.

Έγινε επεξεργασία από wolves
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Όποτε είστε έτοιμοι μου λέτε για να κάνουμε αγώνα.

 

Όσοι τρέξουν μπορούν να που με τι θέλουν να τρέξουν και σε ποιες ειδικές...

 

Εκτός αν θέλετε να κάνουμε ένα δοκιμαστικό αγώνα με Φιλανδία...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το σ/κ δεν γινετε γιατι ειναι το cup και απευθυνεται σχεδον στον ιδιο κοσμο το dirt, απο δευτερα μπορουμε να κανονισουμε, εμενα προσωπικα δεν με ενδιαφερει η χωρα η το αυτοκινητο καθως οπως και να ειναι θα πρεπει καθε τι να ειναι challenge και να μπορουμε να τα οδηγησουμε ολα.
Δεν θα ελεγα οχι σε '2010 και Ελλαδα... χαχαχα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έκανα κάτι δοκιμές...στην Ελλάδα είμαι 4-5 sec πίσω απο τον πρώτο, Στην Αγγλία 2ος...

Πάντα με Subaru...τι αγωνιστικό είναι αυτό ρε μάγκες...πολύ καλή δουλειά...

Πήγα να κάνω και δοκιμές με το Ford Focus δεν τερμάτισα...οδηγιέται αλλιώς και έχει άλλη συμπεριφορά, εμένα δεν μου ταίριαξε...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.