Jump to content



Αγορά Full Tower


Recommended Posts

Παιδιά θα ήθελα την γνώμη σας για αγορά full tower Αλλά εάν υπάρχει κ κανένα καλό midi tower με αρκετό χώρο μέσα θα ήθελα να το δω...:)

Τα λεφτά που θέλω να να δώσω είναι 150€ και χρώμα μαύρο φυσικά...!!!

Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο το in win τα αλλα ειναι το λιγοτερο αστεια κουτια. Αν πεις το 1ο ειδικα πρεπει να ειναι απο χαρτι. Φουλ ταουερ 4.5 κιλα. Τοσο ζυγιζει το δικο μου που ειναι 40€ κουτι της πλακας... 

 

Αυτα τα "space " κουτια, συνηθως ειναι μονο looks... Δε θα κοιτας μονο τα looks αλλα και την χρηστικοτητα ενος Case αλλα και την ποιοτητα κατασκευης του.

 

Γνωμη μου ετσι; Μην παρεξηγηθω κιολας

 

Εχει αποδειχθει παντως οτι σου προτειναν αλλα, και αλλα επαιρνες κατα καιρους, οποτε ο,τι και να πω ειναι ματαιο. Ας μιλησουν οι ειδικοι για τα κουτια (karmen πες του :p ). Εαν καποιο απο αυτα που σου αρεσε ειναι "λαυρακι" δε ξερω.

 

*Συν οτι λες "φουλ tower" και μου δειχνεις και ενα (απαισιο κατ'εμε) midi tower που δε το ξερει κανεις μαλλον :p

 

Επισης δες και το define r4 και το phanteks enthoo pro 

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αφου ρε μαν δε δινεις σημασια στον ποιοτητα + χρηστικοτητα και σε ενδιαφερει το καγκουριλικι. Ο,τι και να πουμε θα παρεις αυτο που σου βαρεσε στο ματι , ασχετα αν μετα εχεις πεταξει τα λεφτα σου. Λυσεις υπαρχουν , αλλα το καγκουριλικι πληρωνεται συνηθως χωρις να εχει ουσια. Απο τα κουτια που δειχνεις , αξιζει (κατ'εμε) μονο το in win και αυτο με πολλη επιφυλαξη,  καθως μαζευει απειρη σκονη , ελλιπες πολυ για την τιμη του και το μεγεθος του

 

Να εδώ και ενα βιντεο

 

Σε αυτη την κατηγορια τιμης το Enthoo Pro απο Phanteks προσφερει περισσοτερα θαρρω, αλλα δε σου αρεσει. Οποτε ο,τι και να πουμε ειναι τσαμπα και βερεσε.

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μεταξυ in win και 440 , το 440 με κλειστα ματια νομιζω... Συμβουλη μου , πριν αποφασισεις,  να δεις τα + και τα - απο το καθε κουτι σε review, βιντεο review Κλπ , ωστε να εχεις μια σφαιρικη αποψη για το τι θα συναντησεις με το καθε κουτι! (πχ το 440 δεν ειναι φιλικο με modular τροφοδοτικα αλλα αυτο λυνεται επισης ειναι midi tower και οχι full , και τελος δεν εχει και θεσεις για οπτικο δισκο ή καποιο fan controller)

Εφοσον βεβαια περιοριζεσαι απο τα λουκς τα οποια σε νοιαζουν πρωτιστως, νομιζω το h440 ειναι ομορφο κατα γενικη αποψη και οχι τοσο καγκουρικο οσο τα αλλα που δειχνεις. Αλλα το θεωρω ακριβο.

 

Εδω και καιρο και εγω ειμαι στην αναζητηση, αλλα καπου ξοδευτηκαν περισσοτερα χρηματα απο οσα περιμενα και η αγορα case παει για μεσα στο καλοκαιρι. Οποτε μπορει να παρω και το phanteks αν κατσει. Για να φανταστεις το phanteks ειναι full tower , ενω δεν εχω αναγκη απο full tower, αλλα μου εχει κολλησει γιατι εχει ολα οσα χρειαζομαι για να το εχω για πολλα πολλα χρονια (ακομη και για να μπει το επομενο pc μου).

 

Καλες αναζητησεις 

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Υπόψιν ότι το H440 δεν έχει εξόδους μπροστά για drive ή fan controller π.χ. 

Το αναφερω μεσα στο ποστ μου φιλε John. Το αστειο ειναι οτι και εμεις που χουμε το οπτικο τι το κανουμε; :p Πλεον ολα αντικατασταθηκαν απο τα usb, αν και εχω το οπτικο για καθαρα ψυχολογικους λογους! Αν το χρειαζεται ομως , μπορει να παει και σε εξωτερικο. Αλλιως ειναι deal breaker!

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι το cm stryker ειναι υπερβολικο σε θεμα τιμης. Το corsair 750D πως σου φαινεται σαν ιδεα;Ακριβο ειναι και αυτο αλλα νομιζω σε αρκετα υψηλα επιπεδα και πολυ ωραιο κουτι.

 

Νομιζω οτι το enthoo pro ειναι αυτο που λεμε "value for money" . Τωρα απο εκει και περα , περι ορεξεως...

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.