Jump to content



Αγορά Full Tower


Recommended Posts

δλδ εγω εχω υδροψηξη πχ το ψυγειο θα το βαλω απο μεσα στο κουτη και πανω και τους ανεμηστηρες αρχηκα μεσα απο το κουτη να φυσανε προς τα εξω και μετα πανω για να φυσανε μεσα στο κουτη μπορει να τους παρει και ετσι?

Link to comment
Share on other sites

βλεπω στη φοτο π εχει το παιδη τηην τελευτεα εχει τους ανεμηστηρες βιδωμενους απο μεσα εγω λεω να του βαλω πανω και απ εξω καταλαβες τι ενοο αμα τους περνει δλδ και + απο μεσα εχει αποσταση απο τη μητρικη οπως εχει το 780Τ?

Link to comment
Share on other sites

Η απόσταση από τη μητρική είναι αρκετή. Έχω το phanteks enthoo pro και είναι παραπάνω από αρκετή η απόσταση. Αυτό όντας λίγο ψηλότερο είναι ακόμη πιο άνετο. Αυτό που λες λογικά για να γίνει θέλει ανοιχτό το καπάκι από πάνω (είναι αφαιρούμενο πολύ εύκολα). Δε ξέρω αν γίνεται αλλιώς

Link to comment
Share on other sites

δλδ εγω εχω υδροψηξη πχ το ψυγειο θα το βαλω απο μεσα στο κουτη και πανω και τους ανεμηστηρες αρχηκα μεσα απο το κουτη να φυσανε προς τα εξω και μετα πανω για να φυσανε μεσα στο κουτη μπορει να τους παρει και ετσι?

βλεπω στη φοτο π εχει το παιδη τηην τελευτεα εχει τους ανεμηστηρες βιδωμενους απο μεσα εγω λεω να του βαλω πανω και απ εξω καταλαβες τι ενοο αμα τους περνει δλδ και + απο μεσα εχει αποσταση απο τη μητρικη οπως εχει το 780Τ?

 

Αν μπορείς να γράφεις τα μηνύματα σου καλύτερα για να βγαίνει νόημα και να σε βοηθήσουν περισσότεροι.

 

Υπάρχει η παρουσίαση του κουτιού στον Λάμπη.

Για το αν παίρνει τους ανεμιστήρες έτσι όπως θέλεις σου παραθέτω έκομμάτι

 

 

To στήσιμο της υδρόψυξης δεν επιφύλασσε κάποιες εκπλήξεις. Οι επιλογές που παρέχει το κουτί είναι πολλές και ικανές να στηρίξουν το οποιοδήποτε σύστημα.
Στην οροφή το κουτί με τα 70mm εσωτερικής απόστασης που έχει από το πρώτο αποστάτη και 74mm που μετρήσαμε από τα clips των μνημών της μητρικής μας συν το χώρο για μία επιπλέον σειρά ανεμιστήρων στο εξωτερικό της οροφής θα φιλοξενήσει ανετότατα μία έτοιμη λύση υδρόψυξης τύπου Η100/Seidon 240M σε διάταξη push pull.
Επίσης, λόγω της διαμόρφωσης των ενδιάμεσων οπών στις θέσεις για 140mm ανεμιστήρες -όπου έχουμε άνετα τις αποστάσεις 15 και 20mm- θα μπορέσει να φιλοξενήσει ακόμα και την H110 όπως και το NZXT Kraken X60.

Στο θέμα του custom watercooling συστήματος της παρουσίασης, έχουμε να αναφέρουμε τα παρακάτω:

Το ψυγείο οροφής είναι 3x120mm, πάχους 45mm και έχει εγκατασταθεί με δύο σειρές ανεμιστήρων.
Το ψυγείο στο πίσω μέρος είναι 1x120mm, πάχους 45mm και έχει εγκατασταθεί με έναν ανεμιστήρα.
Τέλος, το διπλό ψυγείο στο κάτω μέρος είναι πάχους 55mm και έχει εγκατασταθεί με μία σειρά ανεμιστήρων.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Θα σου κάνω και εγώ Δημήτρη την παρατήρηση για τα μηνύματά σου. Να γράφεις μικρές προτάσεις χωρισμένες με τελείες χωρίς να βιάζεσαι. Δεν μπορούμε κάθε φορά να ξίνουμε το κεφάλι μας για να καταλάβουμε τις λες. Είναι γραπτός λόγος και πρέπει να είναι κατανοητός.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα εγω το βλεπω το tower μακροχρονια επενδηση 

και ειμαι αναμεσα σε 780Τ,    etho uxe   ,  thermaltake chaser mk-1

τον ΝΖΤΧ τελικα αν και διαβαζω τα καλθτερα το αφησα εξω απλα

 

 

αμα δειτε στο 2:44  οταν βγαζει το καπακι πως ειναι τα fans

Έγινε επεξεργασία από achiddimitris
Link to comment
Share on other sites

Το ΤΤ-ΜΚ-1 Ουτε να το σκεφτεσαι... Αστεια τιμη για 4-5 χρονων κουτι...

Το 780Τ ειναι κουταρα αλλα 200+ €;

 

Luxe η μεση λυση ισως ομως και η πιο συμφερουσα.

Enthoo pro η ακομη πιο budget λυση. Γι'αυτα που προσφερει "δεν υπαρχει " η τιμη του. Ασε που ειναι και παλι ακριβοτερο κλασικα στην Ελλαδα. (το ειχα σκεφτει να  το παρω στα ~105€, πηγε 117 και το πηρα, και τωρα εχει 122 απο κιτρινο μαγαζι , 113 απο το visionstudio αλλα δε βλεπω να ερχεται συντομα σε κανενα απο τα 2). 

 

Το luxe ειναι διαθεσιμο με 169 πλεον (και αυτο ανεβασμενο- οταν πηρα το προ πριν 1,5 μηνα ειχε 161).

 

 

Επισης αυτο που δειχνεις στο βιντεο μπορει να γινει επειδη ο φαντομας εχει υπερυψωμενο καπακι απο πανω αν καταλαβα καλα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ οτι ειχα να πω το ειχα. Δε θα ξαναγοραζα κουτι πανω απο 80 με 100 ευρω μαξ. Δεν αξιζει αμα δεν θα αξιοποιηθει απο το υπολοιπο hardware.

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

καλημερα πιο πολυ θελω να παω σε Full tower λογο της υδροψηξης corsair h110i gt  και το mid που εχω περνει 120μμ και την πιανω μονο με 2 βιδες 


ειδα σημερα και το http://www.skroutz.gr/s/5834886/Phanteks-Enthoo-Primo-Ultimate-Special-Edition.html


πανεμορφο αλλα 250ε? απο διαμαντι το κανανε ακομα δε ξερω ι ethoo i 780T απλα αμα το 780Τ δεν ητανε τοσο πλαστικο γτ θελω να μου κρατησει το tower θα το επερνα με κλειστα ματια


Αλλα και αυτο το κανανε ωραιο και εργονομικο http://www.skroutz.gr/s/6901876/Phanteks-Enthoo-Mini-Xl-window.html


Έγινε επεξεργασία από achiddimitris
Link to comment
Share on other sites

Με τοσα που θα δωσεις για την Η110 βαζεις και τα μισα 100 απο το κουτι και εχεις custom υδροψυξη με χιλιες φορες καλυτερα αποτελεσματα απο την ετοιμη. Βαζεις και το κουτακι σου στα 100 ευρω και εισαι άρχοντας.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με ένα κουτάκι στα 80-100 ευρώ δεν ειναι επένδυση; Δε ξέρω αν έχεις χρήματα για πέταμα αλλά θα μπορούσες με το ποσό αυτό να αναβαθμίσεις κάτι άλλο στο pc σου. Ντάξει έχω καταντήσει γραφικός αλλά προσπαθώ να βοηθησω καθώς και γω είχα αγοράσει το 650D πριν χρονια και τελικώς δεν άξιζε τα 180 ευρώ με την έννοια ότι μπορούσα με τα μισά χρήματα να αγόραζα κάτι πιο οικονομικό και συνάμα να με κάλυπτε  

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.