Jump to content



Αγορά Full Tower


Recommended Posts

Δε το λεω εγω οτι παιρνει πανω 200ρη, το λεει και η εταιρεια :)

 

post-60900-0-61383400-1437311228_thumb.j

 

 

Αν θες να τον βαλεις ως εξαγωγης , βαλε καναν αλλο που περισσεψε απο το CM (εαν αυτος αρνειται να μπει). 140mm ειχε το CM ? 

 

 

Rear: 140mm Black fan x1, 1200 RPM, 19 dBA

 

Αυτο βλεπω στο σαιτ της cm , οπως και 

 

Front: 120mm White LED fan x2, 1200 RPM, 17 dBA

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να βγαλεις τον πισω 140 του CM και να τον βαλεις πανω ως εξαγωγης, κανονικα. Και εγω απο το CM που ειχα ειχαν μεινει οι 2 120ρηδες και τους εβαλα εναν πανω ως εξαγωγης, και εναν κατω ως εισαγωγης. Συντομα θα παρω και εναν bitfenix που μου γυαλισε. 

 

Επισης εαν ειναι το ledακι το θεμα, παρε μια ledοταινια οπως αυτη που εχω παρει εγω της AKASA και θα κανει μια χαρα δουλιτσα. το εχω ποσταρει εδω

 

Αν δε τη βρισκεις (γιατι βλεπω το eshop απεσυρε τα πολλα χρωματα) , θα περιμενεις να παρεις κατι που συμφερει περισσοτερο απο το εξωτερικο. :) 

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Πεταξου για καφε απο Αλεξανδρουπολη (εχει και cheese cake ) και κατι θα βρεις να τους κανεις :p χαχα. Πλακιζω.

 

Πες μας λιγο πως ειναι τωρα. Μπροστα ειχε ηδη 200ρη. Για ποιο λογο να βγαλεις αυτον που ειχε; Επειδη δεν ειναι led? :p

 

Ενας 120ρης μπορει να μπει στο cage των δισκων να φυσαει την καρτα γραφικων αν θες. Μπορεις και εναν να βαλεις στο κατω μερος του κουτιου. 

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση , χωρις να ειμαι σιγουρος, οτι τον phanteks τον εβαλες σαν εξαγωγης. Δεν εχει νοημα να βγαζει αερα οταν βρισκεται κατω. Να βαζει θες. Δεν ειμαι ομως σιγουρος γιατι δε μπορω να το καταλαβω καλα απο την εικονα. Οι επανω νομιζω ειναι κομπλε οπως τους βλεπω.

 

Εαν εισαι ευχαριστημενος με τις θερμοκρασιες σου και χωρις αυτον , μπορεις να τον αφαιρεσεις απο κατω και να τον εχεις για ωρα αναγκης. Αλλιως να τον βαλεις ως εισαγωγης.

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Ο πισω ειναι εξαγωγης. Εαν τον εβαλες ακριβως οπως βλεπεις τον πισω (ετσι μου φαινεται και εμενα ) , τοτε βγαζει θερμο αερα. Νομιζω οτι καλυτερα θα ηταν να τον γυρισεις απο την αλλη ωστε να εισαγει αερα. 

Το καλυμμα δε μπορει να μπει οταν εχεις ανεμιστηρα, νομιζω . Δεν εχει και νοημα ετσι και αλλιως.

Link to comment
Share on other sites

Και που παει ο αερας απο τον ανεμιστηρα εαν εισαγει;; :p

 

Ειδικα εαν τον εχεις να βγαζει ,κλεβει αερα απο αυτον που θα πηγαινε στα εξαρτηματα και τον πεταει εξω απο το κουτι θεωρω... Γι'αυτο δεν εχει νοημα η καλυπτρα με ανεμιστηρα τοποθετημενο. 

 

Εαν ειναι να βαλεις την καλυπτρα, βγαλε τον ανεμιστηρα εντελως ;)

Link to comment
Share on other sites

Το κάτω fan δεν έχει καλή απόδοση λόγω του περιορισμένου αέρα που δέχεται από κάτω. Εκτός αν το έχεις σε πολύ υψηλές στροφές. Ή θα το βγάλεις τελείως ή θα το βάλεις σε cage των δίσκων.

Link to comment
Share on other sites

το κατω φαν Γιαννη ειναι 140μμ που εχει το παιδι. Δε μπαινει στο cage. Και εγω το δικο μου απο κατω που το εχω, θα το βαλω στο cage συντομα. Και ισως παρω και εκεινο το bitfenix που λεγαμε στο αλλο θεμα.

 

Βαλε εαν θες τον κατω που εβγαλες , επανω, ως εξαγωγης. Οπως ειναι ο πισω δηλαδη. :) Η μη τον βαζεις καθολου. Δε θα αλλαξουν παρα πολλα, απλα θα γινει αρνητικη η πιεση :)

 

Εχω την εντυπωση πως παλι λαθος τον εχεις βαλει. Τωρα το ειδα. Ετσι θα κονταροχτυπιεται ο 120ρης με τον 200ρη. Σαν εξαγωγης τον εβαλες

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται κάτω. Το 200άρι μπροστά, ένα 12άρι στο cage, 2 πάνω και 1 πίσω. Τέλος  :)

 

Αυτο θα κανω. Θα παρω τον bitfenix και θα τον χωσω επανω στο cage και τον cm απο κατω θα τον παω επανω. Τσαμπα τον εχω κατω.... 

 

Δες λιγο και εσυ Γιαννη, λαθος δεν εχει τοποθετησει τον 120ρη; Η με γελουν τα ματια μου; :p 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.