Jump to content



Samsung SSD, δίλημμα...


Recommended Posts

Guys δεν έχω καμιά κακή πρόθεση. Όπως είδατε το 2ο δέμα πήγε σε ξενοδοχείο, όπως είχα περιγράψει στο πρώτο μήνυμά μου εδώ. ΑΠΑΤΗ !

 

Απλά μην περιμένετε, κάντε ότι είναι να κάνετε γρήγορα με τα εργαλεία ασφάλειας που προσφέρει το paypal & ebay !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγραφα εκείνη την ώρα και βλέπω update στο θέμα 1 απάντηση. Ήταν ο tifozi. Με πρόλαβε. Τα ίδια θα έγραφα.

Κάντε κάτι μπας και πάρετε τα λεφτά πίσω. Και σας στα λέει ένας παθών  :)

Link to comment
Share on other sites

εγώ ακόμη περιμένω απάντηση πριν καν κάνω την αγορά.
 



...μόνο κινέζικα ξέρει ο "κιν αίζσχος"... και κινεζοκόλπα απ'ότι δείχνει... ΔΕΝ περιμένω να μου απαντήσει αλλά έβαλα το μήνυμα μέσα να υπάρχει ώς αποδεικτικό στοιχείο για το case που θα του ανοίξω. Ακόμα έχω μία "  μικρή "  επλίδα ότι μπορεί να κάνουμε λάθος και η περίπτωσή σου είναι ένα απλό λάθος..?

Τες πά, ότι είναι να γίνει θα γίνει. Και τα λάθη χρήσιμα είναι, διότι μαθαίνουμε μακροπρόθεσμα, όχι μόνο εμείς αλλά και τα υπόλοιπα μέλη στο theLab...

Υπομονή λοιπόν για τις επόμενες 11-12 ημέρες και 1η Ιουλίου θα τα τρώει τα "open cases" με το φτυάρι...
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο να περιμένεις μέχρι 1η Ιουλίου απο την στιγμή που φαίνεται οτι έχει παραδοθεί το δέμα, δεν το έχεις πάρει και είναι και μούφα το προιόν? Απο τώρα δεν γίνεται να ζητήσεις τα λεφτά σου πίσω?

Link to comment
Share on other sites

Να τι πρέπει να γίνει.

 

For your future transactions, if you received an item which is not as described, defective or damaged please make sure to open a "Return request" or open an "Item Not As Described Request" in the resolution center. You can do this as early as you receive the item until the 30th day from the estimated delivery date. This will allow you to return the item and get a refund or replacement item with eBay backing you up. It is important to do this because this will serve as a documentation and proof that you are trying to resolve things regarding the transaction. This will also let eBay intervene with the transaction once either of you escalates the request if both of you will not be able to agree with such things and if both of you were not able to come up with a resolution.

 

In conclusion, please make sure to not stop in communicating with your seller to get your refund.

Link to comment
Share on other sites

αφού πέρασαν οι μέρες άνοιξα Return request, ωστε να επισπεύσω τη διαδίκασία αντί να περίμενω την 01-06 για να ανοίξω ticket.

(If you're not able to agree on a solution or the seller has not responded by 29 Jun, 2015, you can ask us to step in and help)

Έγινε επεξεργασία από xkandreas
Link to comment
Share on other sites

Το προηγούμενο post που έγραψα ήταν απάντηση από το ebay σε ανάλογη περίπτωση που μου έτυχε. Διαβάστε το και πράξτε κατά βούληση.

Έγινε επεξεργασία από pasjohn
Link to comment
Share on other sites

please make sure to open a "Return request" or open an "Item Not As Described Request" in the resolution center.

...αφού ΔΕΝ έχω παραλάβει πώς να προχωρήσω σε "Return request" ή "Item Not As Described Request"..??

Απ'ότι γνωρίζω είναι standard η διαδικασία:

Στέλνεις μνμ στον πωλητή, μετά από 2-3 εργάσιμες θα στείλω πάλι και 1η Ιουλίου (ή την προηγούμενη) θα "φάει" το "case" ...

 

Εάν ανοίξω "case" εδώ και τώρα, το "ψιλο" κυνδινεύω να μου πούν να περιμένω μέχρι 1η Ιουλίου ή ακόμα και να μου το απορίψουν (εκεί ποντάρει ο "κιν-αίζχος" λογικά) και μετά πάπαλα. Δεν θα έχω δικαίωμα για επανυποβολή...

Ούτε εγώ από την πλευρά μου θέλω να περιμένω μέχρι την 1η Ιουλίου, αλλά δεν θέλω να χάσω και την ευκαιρία να τον καρφώσω τον π0ύStΗ - συγνώμη για τα γαλλικά μου

 

Εγώ πάλι όυτε απάντηση πήρα ακόμη από ebay, βρε μπας και δεν πήγε ποτέ;
και λογικά δεν θα πάρεις μέχρι την 1η Ιουλίου... Και το eBay πρέπει να περιμένει πρίν τον... καταδικάσει. Έγινε επεξεργασία από Spyros Mil
Link to comment
Share on other sites

MHN βιάζεσαι... Δεν έχουν μόνο εσένα...

>> όταν με το καλό απαντήσει το eBay θα είναι και η τελεσίδικη απόφαση...

Δεν μπορώ...δεν μπορώ...θέλω πίσω τα λεφτά μου... :jumpy:

Link to comment
Share on other sites

...μετά από πολύ πρόσφατη επικοινωνία με την εξυπηρέτηση πελατώ των ΕΛΤΑ, έμαθα ότι το δέμα έχει παραδοθεί από 15/6 σε ένα άτομο που μένει στην ... "Πλάκα", περίπου 500 μέτρα από το σπίτι μου. Ο δε υπάληλος των ΕΛΤΑ (πολύ εξηπηρετικός) με ενημέρωσε ότι δεν μπορεί να μου δώσει τα στοιχεία του παραλήπτη και ότι (ο κινέζος) μου έχουν δώσει λάθος tracking number... και να ζητήσω από τον πωλητή να μου στείλει το σωστό tracking number...

 

Έστειλα λοιπόν στον πωλητή μέσω eBay το παρακάτω μήνυμα ώς "I have a question regarding my item"

και τελικά - επειδή ΔΕΝ πρόκειται να στείλει tracking number... θα την "φάει"... Επίσης παρατήρησα ότι υπάρχουν άλλα 3-4 αρνητικά feedbacks μέχρι στιγμής.... στο όνομά του!

 


<<Dear aj_coo0,

I just contacted my central post office in Athens Greece regarding the tracking number you have given me: Tracking number: RI444389055CN
They claim that the package has a different recipient (they could NOT give me his name, because they are NOT allowed to do so) and that the package is to be sent to an area called "Plaka" that is aprox. 500 meters away from my house. Specifically I also gave them my full name and address information and they claimed that the specific Tracking number: RI444389055CN is to be received by another person..!!
PLEASE inform me as soon as possible for the correct tracking number that is supposed to come to my PayPal confirmed address.
I see from your feedback that you have done similar actions with other people that have shopped from you..!!!
If I do not have an answer for this message and / or the message I sent you 3-4 days ago, I will continue and OPEN a case against you.
Please send me the correct tracking number as soon as possible.>>
 

Έγινε επεξεργασία από Spyros Mil
Link to comment
Share on other sites

... Επίσης παρατήρησα ότι υπάρχουν άλλα 3-4 αρνητικά feedbacks μέχρι στιγμής.... στο όνομά του!

 

Χιχι .... ένας από αυτούς είμαι κι εγώ.. :look:

 

Περίμενε θα δεις κι άλλα!

Link to comment
Share on other sites

...η δική μου καταλυτική ημερομηνία για τον κινέζο είναι τελευταία ημέρα του Ιούνη... Μετά αρχίζει το γλέντι, ή μάλλον, συνεχίζει το γλέντι μιάς και εσείς απ'ότι κατάλαβα το έχετε ξεκινήσει ήδη...

 

xkandreas του άνοιξες case..?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.