Jump to content



Επιλογή κουτιού


Recommended Posts

Από μπροστά βάζεις αέρα και από πίσω και πάνω θα βγάζεις.

*Αν δεν σε ικανοποιεί ο 200άρης στο phanteks βάζεις 2χ140mm μποστά, 1 πίσω και 1 ή 2 πάνω.

 

Δες σ'αυτό το θέμα διάφορες μετρήσεις που έχουν κάνει αλλάζοντας θέσεις στου ανεμιστήρες.

 

 

 

Παρηγγειλα και αυτο μαζι , ετσι για την καγκουρια  :hehe: 

Δες κι αυτήν 5m

http://www.e-shop.gr/lampes-fotismou-l?table=ANA&category=%CB%C1%CC%D0%C5%D3&filter-10687=1

Έγινε επεξεργασία από idonthave
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Οι πάνω θέσεις είναι για να βγάζουν τον αέρα και όχι για να τον βάζουν. Στο έγραψα και πιο πάνω. Βάζεις 2 μπροστά και 2 πάνω ή 1 πάνω και 1 πίσω και αυτό είναι. Τέλος.

 

Αγχώνεσαι για το θερμόμετρο. Ποιος ο λόγος? 

 

Συγκεντρώσου στην σωστή επιλογή κουτιού. Εξάλου αυτό είναι και το θέμα που έβαλες. Κοίταξε μόνο να δέχεται και coolers 14cm. Τον αριθμό των coolers τον βλέπεις αργότερα.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ δημοφιλές το phanteks.Εξαντλείται συνεχώς.Αυτή τη στιγμή έχω βγάλει το κουτί εκτός γραφείου και βλέπω θερμοκρασίες. Μια μικρή βελτίωση υπάρχει (2-3 βαθμοί) αλλά θα περιμένω να δω. Παρήγγειλα και την arctic mx-4 σήμερα και μόλις βρω ευκαιρία θα την εφαρμόσω. Άρα αν πάω στο Phanteks κρατάω τον μπροστινό ανεμιστήρα, βάζω ένα πίσω και 2 πάνω. Έβλεπα και το bitfenix aegis το οποίο φαίνεται αρκετά συμπαθητικό.

 

pasjohn: έχεις δίκιο, τώρα το είδα. Ευχαριστώ για το tip.

Έγινε επεξεργασία από DEADLAZARUS
Link to comment
Share on other sites

5 μετρα; Θα δεσω το κουτι ολοκληρο με 5 μετρα :p Αυτο που πηρα ειναι με μολεξ το οποιο απλα το βαζεις και παιζει (αν δε θες το βγαζεις απλα) και σκεφτομαι για το κατω μερος του κουτιου. Αυτη η λεντοταινια θελει να κανεις εσυ τις συνδεσεις; 

 

Ωραιο το aegis. Ερχεται με μονο εναν προεγκατεστημενο ανεμιστηρα απο οτι ειδα (πισω) , και βλεπω παιρνει αερα απο τις γρυλιες στο πλαι. Εχει ιδιαιτερο σχεδιασμο. Δε το ξερω σα κουτι παρολα αυτα!

Link to comment
Share on other sites

5 μετρα; Θα δεσω το κουτι ολοκληρο με 5 μετρα Αυτο που πηρα ειναι με μολεξ το οποιο απλα το βαζεις και παιζει (αν δε θες το βγαζεις απλα) και σκεφτομαι για το κατω μερος του κουτιου. Αυτη η λεντοταινια θελει να κανεις εσυ τις συνδεσεις; 
 

Όχι δεν είναι έτοιμη, θα χρειαστείς κολλητήρι. Θα σου περισσέψει αν χρειαστείς για πουθενά αλλού.

Αν δεν θέλεις να μπλέκεις  με κολλήσεις κτλ. προχωράς μ'αυτήν που έβαλες.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ΧΑΧΑ , εαν τα λαμπακια αναβοσβηναν σα τα χριστουγεννιατικα, ανετα εβαζα και μερικα λιονταρακια/ελεφαντακια μεσα και γινοταν τσιρκο :p 

 

Εχω κανει ξανα κολλησεις στο παρελθον για αλλου τυπου καλωδια βεβαια, δε θα ηταν προβλημα , αλλα το παρηγγειλα ηδη το λεντακι. Στο μεταξυ αυτο το πενταμετρο στο εξωτερικο το ειδα με 1.5€ :p καπου στο youtube αν πατησεις εχει link :p

Link to comment
Share on other sites

Το phanteks θα ερθει απο βδομαδα τελικα. 

Πηγα παρελαβα τα led για το τσιρκ...εεε για το κουτι εννοω, τα τεσταρα και ειναι ωραια και φωτεινα, οσο πρεπει θα ελεγα. Φυσικα τα τεσταρα εξω απο το κουτι :p Το ιδιο το κουτακι ομως θα ερθει απο βδομαδα οπως μου ειπανε. Πολλη ζητηση το ατιμο!

 

Εσυ τελικα φιλε @DEADLAZARUS,  τι αποφασισες; (αν αποφασισες)

Link to comment
Share on other sites

Παρηγγειλε το γιατι δε βλεπω να υπαρχει σε λιγες μερες :hehe: 

 

Μου ειπαν σε 1 βδομαδα βασικα. Δηλαδη περιμενω Τεταρτη-Πεμπτη! Αντε να δουμε πότε. 

 

Οπως και να'χει , καλες αγορες :) 

Link to comment
Share on other sites

Παρηγγειλα την Τριτη , ναι! Την ιδια στιγμη παρηγγειλα και τα ledακια. Εκεινα τα παρελαβα σημερα. Το κουτι καλη Πεμπτ :p 

 

Δε ξερω η διαθεσιμοτητα πως προκυπτει (αυτο το 4-7 μερες που λενε) , αλλα μου ειπε οτι ειναι στην αναμονη παραλαβης (οπως βλεπω και στην εξελιξη παραγγελιας εξαλλου). 

Δεν βιαζομαι η αληθεια ειναι. Θελω να παραγγειλω και την Raijintek Themis την επομενη βδομαδα, απλα θελω να σιγουρευτω οτι θα εχω το κουτι πρωτα. Αρα αφου το παρω, παραγγελνω και αυτη και τελος :p 

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα και γω και ο θεός βοηθός. Φίλε tommy, σε ψύκτρα θα την κάνω την υπερβολή και θέλω να πάρω την cryorig r1 ultimate. Το μόνο που δεν ξέρω και δεν μπορώ να το βρω και πουθενά είναι αν η ψύκτρα είναι συμβατή με τη μητρική μου.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος βιάζεται σκοντάφτει  :excl:


Το παρήγγειλα και γω και ο θεός βοηθός. Φίλε tommy, σε ψύκτρα θα την κάνω την υπερβολή και θέλω να πάρω την cryorig r1 ultimate. Το μόνο που δεν ξέρω και δεν μπορώ να το βρω και πουθενά είναι αν η ψύκτρα είναι συμβατή με τη μητρική μου.

Πρόσεχε την ψύκτρα. Είναι μεγάλη. Τι μνήμες έχεις? High ή Low profile. 

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να σου'ρθει μαζι με το δικο μου το κουτακι (δλδ να στο καθυστερησουν λιγοτερο). Αντε "καλοφορετο" :D

 

Συμβατη ειναι η ψυκτρα (εχει να κανει με το socket 1150 που εχεις, αρα ναι , την βαζεις κανονικα). Ειναι φοβερη η r1 , αλλα... 

 

-Τεραστια (καλα θεριο μιλαμε , την ειδα στο pc φιλου και του εκρυβε τη μια pci x4 νομιζω , αλλα δεν τον ενοχλουσε αυτο.). Ειναι σχετικα αθορυβη ομως η ατιμη. Οσο τη βλεπεις τοσο δε την ακους. Τουλαχιστον σε νορμαλ στροφες. 

-Ακριβη , δικαιολογουνται τα λεφτα απο τις επιδοσεις, αλλα δε θα κανεις o/c ας πουμε. Εκτος και αν σκοπευεις να πας σε καποιον "Κ" επεξεργαστη , που δεν εχει τοσο νοημα, μια χαρα ειναι ο δικος σου.

-Οκ, οι μνημες σου φαινονται συμβατες. Δε νομιζω να εχεις θεμα εαν τελικα την επιλεξεις. 

 

Και μια mx-4 θερμοαγωγιμη και νομιζω εισαι κομπλε (και εγω αυτη λεω να παρω)

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα και γω και ο θεός βοηθός. Φίλε tommy, σε ψύκτρα θα την κάνω την υπερβολή και θέλω να πάρω την cryorig r1 ultimate. Το μόνο που δεν ξέρω και δεν μπορώ να το βρω και πουθενά είναι αν η ψύκτρα είναι συμβατή με τη μητρική μου.
 

Υπάρχουν λιγότερο ογκώδεις ψύκτρες, μια εναλλακτική είναι η παρακάτω

ALPENFOEHN HIMALAYA 2 παρόμοιες επιδόσεις με noctua u14s

 
 
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.