Jump to content



Recommended Posts

YOU DIED φάση και στο ds3. Μου φαινεται λιγο καλυτερο απο το 2 , το οποιο δε με κρατησε... Κλασικη συνταγη DS ειναι το παιχνιδι. Πολλη προσοχη οσο προχωρας , αλλιως ειναι βεβαιος θανατος

Link to comment
Share on other sites

Μέσα σε 3 ώρες είχα πεθάνει όσες φορές δεν έχω πεθάνει όλα αυτά τα χρόνια σε όλα τα games που έχω παίξει.

 

Τι ξ_εφτίλα είναι αυτό ρε σεις; Είπαμε, έως ένα σημείο δύσκολο αλλά αυτοί το έχουν παρακάνει.

 

Δηλαδή ένας νέος παίχτης τι πρέπει να κάνει όταν άτομα που παίζουν από το πρώτο και έχουν αμέτρητες ώρες πέφτουν με τη μια; :TD:

Link to comment
Share on other sites

Εγω στο πρωτο δυσκολευτηκα αλλα μετα επαψα να ψωφαω . Το 2ρο playthrough ειναι μετα παιχνιδακι .!!! (το ειχα xbox και ηθελα achievements) 

Το dark souls 2 δε με ενθουσιασε και απλα το επαιξα για να το παιξω  . 1d14h τωρα το DS3 :p Γιααααααααααα να δουμε 

Link to comment
Share on other sites

Τι ελεινο πορτ ειναι αυτο? Δεν βρηκα που ειναι το quit καταρχας (δεν εψαξα και πολυ απλα με εκνευρισε και εφαγε alt f4) και γιατι ντε και καλα πρεπει να μου δειχνει τι πρεπει να κανω σαν να ειχα gamepad? ΔΕΝ εχω γιατι πρεπει να ψαχνω να βρω τι κουμπι πρεπει να πατησω? Χλωμο το βλεπω να ψοφαω καθως πεθανα με την μια σχεδον στο πρωτο boss...LOL κριμα να σπασω τοσο ακριβο pc...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Στο πρωτο boss εισαι 2-3 hit και ειναι αρκετα ευκολο να βγει αν εχεις pyromancer/warlock. Κανεις dash και αποφευγεις, καθως και πας πισω συνεχεια οταν μεταμορφωνεται. Σε 1 λεπτο το τρως, και δε το περιμενα ΤΟΣΟ ευκολο το πρωτο boss για να πω την αληθεια :p Στο 2ο φοβαμαι να παω :hehe: Μολις μαζεψω 150.000 souls και ανεβω σε καποια πραγματα, αγορασω/μεγαλωσω μερικα αλλα, τοτε ισως το επιχειρησω :p 

Οσο για τα controls , αν θυμαμαι καλα και στα προηγουμενα ετσι ηταν , δυστυχως και εμενα με χαλαει , απλα μαθαινεις "μηχανικα" τους συνδιασμους. 

Το quit ειναι στο γραναζακι δεξια και μετα παλι τερμα δεξια :p 

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

@tommybertsen Έχεις ξαναπέξει Souls όμως; Γιατί και τον @SpirosKGR που ρώτησα, τα ίδια πάθαινε. Ψόφος συνέχεια.

 

Πρέπει να μάθεις τις επιθέσεις και το πως βαράνε - λειτουργούν οι εχθροί, αν τα μάθεις αυτά μετά είναι εύκολο. Αλλά για να τα μάθεις πρέπει να αφιερώσεις πολλές, πάρα πολλές ώρες. Το παιχνίδι είναι επίτηδες τόσο δύσκολο για να σε κρατάει και να λένε ότι διαρκεί αρκετές ώρες. Όσους ρώτησα το ίδιο μου είπαν.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εχω παιξει αλλα εχει παρα πολυ καιρο. Ψοφας στην αρχη , ακομη και αν το μαθεις, δεν υπαρχει ευκολος τροπος να μη ψοφησεις σε καποια σημεια. 

Ισχυει αυτο που λες. Ειναι ετσι το στυλ του για να σε κραταει. Αλλους τους κραταει αλλους οχι! :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος icy20 έγραψε:

Ενα λαστ ποστ γιατι θα φαει απεγκατασταση...  Ειναι δυνατον μονο 60hz? Που ζουμε? 

port απο console είναι. Τι περίμενες... Να λέτε ευχαριστώ που το βγάζουν και σε pc.

 

Όσο για τη δυσκολία, ναι είναι δύσκολο, εως πολύ δυσκολο ειδικά εαν έχεις μάθει να σε παίρνει το παιχνίδι απο το χεράκι και να κανεις quicksave καθε 10 sec.

 

Σε ανταμείβει στην πορεία όμως, όταν αρχίζεις και το μαθαίνεις και προχωρήσεις. 

 

Το πρώτο boss ήταν παρα πολυ εύκολο για οποιον έχει μια εμπειρία με DS παιχνίδια.

 

Είμαι 65 level και υπολογίζω γύρω στο 60-65% του παιχνιδιού.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

First Dark Souls 3 DLC to arrive this fall
 

Παράθεση

 

Dark Souls 3 will be getting two DLC packs post-launch, that much we know.

 

According to Videogamer, the first add-on is due to launch this fall. We don’t have any information as to the content of this DLC, and there likely won’t be any for some time.

The second add-on remains without a release window. Dark Souls 3 does have a season pass, priced $25 that includes access to both add-ons.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ποστάρω εδω...γιατι δεν εκι ps4 thread καρντια μου? :p anyway!

Αρχίσαμε με ένα χαλαρό mercenary/uchigatana build και τέλειωσα μέσα σε καμιά 20αρια ωρίτσες, 66level ίσα-ίσα σαν πρώτο playthrough, να ψάξω όσο πιο πολλά μπορώ να βρω (blind-offline).

Εμμ μετά ξεκίνησα SL1 run (χωρίς leveling εννοείτε) απλά για να δω δυσκολίες και να κανω ενα χαλαρό playthrough για τα επόμενα που θα 'ρθουν (challenges κτλ) και είδα τίτλους τέλους σε 13ώρες. :p

Δεν με εντυπωσίασε τόσο...ειδικα όσοι έχουν παίξει τα παλιά souls, στο πρώτο playthrough τους θα το βρουν γελίο και αρκετα εύκολο, εκτός από 1-2 bosses και areas.

Τα iframes είναι απαράδεκτα έως abusive κάτι που το κάνει ακόμα πιο εύκολο σαν game. Κρίμα και περίμενα κάτι δυνατό, αλλά από την άλλη έμεινα πάρα πολύ ικανοποιημένος από το Bloodborne.

Τώρα στα υπόλοιπα , lore/design levels/areas/ατμόσφαιρα δεν είμαι ειδικός αλλά ωραία φένονται και μοιάζει να έχει δανειστεί αρκετά στοιχεία απο όλα τα soulsborne games.

Όσο αναφορά τα game mechanics, είναι πάρα πολύ καλά έως άψογα μιας και έχει διορθώσει πάρα πολλά πχ chain backstabs, reverse-rolls, animation cancel, parry κτλ, αλλά μας τα χαλάει σε equip load stamina regen και defences (flat only) καθώς ότι και να φορέσεις (όλο το σετ) είναι πάντα 50% extra phys mitigation. Επίσης το poise θέλει επειγόντως fix να limit-αρει κάπως το r1 spam αν και δεν νομίζω πως θα το φτιάξουν.

Τεσπα, θα ξεκινήσω new build  με το farron greatsword στα 120 level για το PvP  (επιτέλους Online :D ) και τα invades (ναι είμαι κακός :P)  καθώς παίζουν τρελά VS ανάλογα τα covenants!
 

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος hondo1 έγραψε:

Ποστάρω εδω...γιατι δεν εκι ps4 thread καρντια μου? :p anyway!

http://www.thelab.gr/forums/forum/69-console-handheld-gaming/

:) 

 

Συμφωνω οτι ειναι αρκετα πιο ευκολο απο τα προηγουμενα soul! 

Link to comment
Share on other sites


 

1 hour ago, tommybertsen said:

http://www.thelab.gr/forums/forum/69-console-handheld-gaming/

:) 

 

Συμφωνω οτι ειναι αρκετα πιο ευκολο απο τα προηγουμενα soul! 


Ναι τώρα το είδα αλλά αφού έχει γίνει εδώ και είναι λίγακι φτωχό το topic, δεν νομίζω να άξιζε να κάνω new.

Γι'αυτούς που ξεκινάνε τώρα ή έχουν καιρό να παίξουν souls games, θα φανεί βουνό η δυσκολία.

Τώρα σε σχέση με τα παλιά, αντικειμενικά νομίζω πως δεν είναι τοσο εύκολο απλά έχει learning curve και δεν ξεκινάει απότομα, πράγμα που χάνει την ταυτότητα του σαν souls game.


 

Link to comment
Share on other sites

Το παιξα λιγο και εγω , εφτασα μεχρι το 2ρο boss οπου και ψωφησα , τωρα λεω να φαρμαρω λιγα souls  

Μαρεσει σαν παιχνιδι , εχουν κρατησει τον σκοταδισμο του και το δεος που σου προκαλει .  Το βρηκα μετριο σαν δυσκολια μεχρι τωρα , ο τροπος που παιζω για αρχη ειναι να κανω σβουρες γυρο απο τους εχθρους :p . Με δυσκολεψαν οι ιπποτες , στην αρχη αν και η προσεγγιση μου τους σκοτωνε ευκολα , ξαφνικα αλλαξαν playstyle και αρχισαν να με βαρανε με ασπιδα αντι για σπαθι/κονταρι ..... νοτ μπαντ 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ωραία τα λέει ο godohandus (σαν καλτ /sect οργάνωση ακούγεται με  logo το χερι του θεου :P)

Μερικές παρατηρήσεις που θα έπρεπε να αναφέρει:

Τα focus points δεν είναι μόνο για spells. Είναι και για melee αν εχει κάποιο ιδιαίτερο weapon art που θα χρησιμοποιείς (μπορείς όμως και αφού τελειώσει το fp, αλλά θα κάνουν λιγότερο dmg)

Το stamina δεν είναι μόνο για σωματικές κινήσεις κτλ. Είναι για τα bows αλλά και τα spells.

Ένας τρόπος να αποθηκεύσεις souls χωρίς να τα χάσεις εντελώς την δεύτερη φορά που θα πας να τα μαζέψεις είναι να φορέσεις το Ring of Sacrifice.


Τα buffs pine resin/spells buffs τρώνε άκυρο όταν παίζεις αλλο build που δεν μπορεί να κάνει buff/infuse το weapon. Το "dark sword 3" από την άλλη μαζί με το estoc είναι τα top broken όπλα αυτή την στιγμή.
 

Επίσης στα stats δεν αναφέρεις οτι έχουν break points/soft caps. πχ VGR 27 (μέχρι 44 hardcap) ,  ATT 28-35 ,  STM 25-40 , VIT άχρηστο stat (μόνο για το weight αξίζει) , STR-DEX 40 (έκτος από κάποια requirements 50) , INT-FAITH 40 (έκτος από μόνο 1 dedicated 60) , LCK 40 (gia hollow weap). Και τέλος τα hybrid που συνήθως ειναι 40/40 , αλλά αξίζει 39/39 λόγω του softcap στα 40.

Ετσι τα builds βγαίνουν στα SL100 και SL120.
 

Το luck ευτυχώς δεν είναι μόνο για το item discovery (θα ήταν ένα ακόμα άχρηστο stat), αλλά για scaling για τα blood/poison/debuffs με όποιο weapon παιρνει infusion hollow +5 το bonus στο +10 κτλ

Build calc βγήκε επιτέλους: https://mugenmonkey.com/darksouls3

 

Τέλος έχουμε tournament 19:00 το απόγευμα του Σαββάτου, μόνο σε ps4.

The Fattest of the Fat Community PvP Tourament


 

Έγινε επεξεργασία από hondo1
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω απο την άλλη εχω τερματίσει ολα τα souls αν και με σχετικά αποχή απο τα games το βρίσκω πιο δύσκολο απο το 2.. 3 boss εχω φάει ως τώρα. Καλύτερο απο το δυο σίγουρα για μενα. 

 

Έγινε επεξεργασία από zyx
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.