Jump to content



Thermal Paste Roundup 2015 – 47 Products Tested


TASOS

Recommended Posts

  • 6 months later...

δεν καταλαβα, το μικροτερο ειναι το καλυτερο? ποια ειναι η πιο καλη, η πρωτη ή η τελευταια στην καταταξη?

νομιζα οτι οι τελευταιες θα ηταν οι καλυτερες αλλα στο αρθρο αλλο καταλαβα

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβα, το μικροτερο ειναι το καλυτερο? ποια ειναι η πιο καλη, η πρωτη ή η τελευταια στην καταταξη?

νομιζα οτι οι τελευταιες θα ηταν οι καλυτερες αλλα στο αρθρο αλλο καταλαβα

 

 

ΔΤ = διαφορα θερμοκρασιας μεταξυ του πυρηνα που μετραει η CPU και της εξωτερικης θερμοκρασιας =aka δωματιου 

Οποτε οσο πιο μικρη η διαφορα , τοσο πιο κοντα στης θερμοκρασια δωματιου εισαι 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Δέν υπάρχει λόγος για "ντροπές" ρωτήστε αυτό που θέλετε στο thread.

Δέν έχει νόημα να μου στέλνετε pm , γιατί μπορεί να φοβάστε τα σχόλια των άλλων.

 

Κανένας δέν γεννήθηκε παντογνώστης.

Ολοι από κάπου ξεκινήσαμε.

 

//

 

Δείτε το βιντεάκι του αρχικού πόστ.

Θα σας λύσει πολλές απορίες.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 1 month later...

Προσωπικά είμαι ακόμα μπερδεμένος σχετικά με τον σωστό (αν υπάρχει απόλυτα σωστός) τρόπος εφαρμογής της πάστας. Οι περισσότεροι προτείνουν την μέθοδο του "μπιζελιού" ή στην χειρότερη αυτήν με την κάθετη γραμμή. Στο βιντεάκι βέβαια φαίνεται να απλώνεται καλύτερα στην μέθοδο με το Χ. 

 

Επίσης αναρωτιέται αν μπορείς να χρησιμοποιήσεις πάστα που είχες πάρει πριν πολύ καιρό. Έχω ακόμα την Arctic Silver 5 από την προηγούμενη συναρμολογηση μου πριν 8 χρόνια. Είναι ασφαλές να την ξαναχρησιμοποιήσω; 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

παιδιά έχει δοκιμάσει κανείς την ectotherm της ek; Πολύ καλή ποσότητα (5γ) για 7 ευρω... είναι αυτή της ek που αναφέρεται επάνω στη δοκιμη;

Έγινε επεξεργασία από psyber
Link to comment
Share on other sites

πριν 56 λεπτά, το μέλος psyber έγραψε:

παιδιά έχει δοκιμάσει κανείς την ectotherm της ek; Πολύ καλή ποσότητα (5γ) για 7 ευρω... είναι αυτή της ek που αναφέρεται επάνω στη δοκιμη;

 

Απ'όσο γνωρίζω η EK  έχει λανσάρει , μόνο μία θερμοαγώγιμη πάστα.

Οπότε λογικά είναι αυτή που βλέπεις στο συγκριτικό. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, psyber said:

παιδιά έχει δοκιμάσει κανείς την ectotherm της ek; Πολύ καλή ποσότητα (5γ) για 7 ευρω... είναι αυτή της ek που αναφέρεται επάνω στη δοκιμη;

Έχε το νου σου ότι οι πάστες μετά από καιρό δε κάνουν δουλειά. Ρώτησα τη Νοctua για τη δικιά της, λέει όχι πάνω από 2 χρόνια. Και πράγματι, είχα μια παλιά, ήταν τέρμα ξερή.

 

Η mx-4 της arctic βέβαια λέει 8. Δε ξέρω πόσο λέε της ek. Απλά στο αναφέρω γιατί η ποσότητα (εκτός άμα ασχολείσαι επαγγελματικά) δεν έχει ιδιαίτερο νόημα μετά τα 2-3g. Πόσες φορές θα αλλάξεις πάστα σε 2 χρόνια;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.