Jump to content



Επιλογη ψυκτρας και thermal paste.


tommybertsen

Recommended Posts

Lol μην πάρεις AS5. Πραγματικά είναι απορίας άξιον οτι κόσμος αγοράζει ακόμα AS5. Μην την πάρεις οχι λόγω απόδοσης (που πλέον δεν είναι απο τις καλύτερες) αλλά επειδή είναι αγώγιμη. Ένας πονοκέφαλος λιγότερος.

 

Όποια και να πάρεις από τις κορυφαίες δεν θα δείς διαφορά. Γενικά το applicatιon έχει πολύ μεγαλύτερη σημασία απο τις πάστες. Εκεί μπαίνει και ο παράγοντας τύχη μεταξύ άλλων.

 

Γενικά μη το σκέφτεσαι πολύ. Και όχι λοκόχαρτο! Γενικά όχι σε οτιδήποτε ενδέχεται να αφήσει χνούδι. Χαρτί κουζίνας ή την κορυφαία απο τις 'εύκολες' λύσεις, φίλτρο καφέ (top).

Τι ανακρίβειες και πανικος στο ποστάρισμα αυτό? Γνωρίζεις αυτά που γράφεις ή έτσι ας πούμε επειδή το άκουσες, διαβάζει κόσμος που προσπαθεί να μάθει και η παραπληροφόρηση κάνει κακό

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Αν και το θεμα εχει ληξει , ξαναλεω πως εβαλα την mx-4 και η συγκεκριμενη (as5) ειναι πολλα χρονια εκει εξω και ειναι ακριβοτερη, χωρις λογο πλεον (αν θες δες κανα ριβιου).

 

Για πες μας γιατι λοιπον ειναι ανακριβειες αυτα που λεει ο φιλος ppkstat για να δικαιολογησεις και την επιθεση που του κανεις.

 

Συμπληρωνω πως τυχαινει να μην εχουμε ολοι ολες τις παστες,ψυκτρες,επεξεργαστες, στην κατοχη μας , οποτε απο καπου πρεπει να ενημερωθουμε. Και εγω δεν εχω διαβασει τα καλυτερα για την as5. Τωρα αν εισαι κατοχος, εξηγησε τον λογο και μη κανεις προσωπικες επιθεσεις απο το πουθενα . 

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θες παράδειγμα οριστε 1 ολοκληρο σωληνάριο απευθείας στο σόκετ, ΠΡΑΓΜΑ που δεν πρόκειται να κάνει κανείς ποτε παρα μόνο επίτηδες

Αν υπήρχε υποψία αγωγημότητας θα είχαμε ένα ωραίο πυροτέχνημα, ΤΟ ΜΟΝΟ που μπορεί να γίνει ΕΙΝΑΙ αν έβαζες ΑΚΟΜΑ παραπάνω να λειτουργούσε σαν μονωτής και λόγω μή επαφής των Pins με το σόκετ να μην λειτουργούσε ο υπολογιστής, μετάαπο ένα καθάρισμα ΟΛΑ πάλι καλά με πληρως λειτουργικό υπολογιστή

Έγινε επεξεργασία από looproll
Link to comment
Share on other sites

Εσυ κολλησες με το θεμα της αγωγιμοτητας, τη στιγμη που ειναι πανω απο 10 χρονια στην αγορα με υψηλη τιμη και επιδοσεις κατωτερες για τα δεδομενα της εποχης.

Αν ειναι να παρω μια silver 5 να βαλω στο 12ετιας pc μου να δω τι θα γινει; Μπορει να μου κατσει, μπορει και οχι. Δεν ειναι λογος να επιτιθεσαι αυτος , ουτε το βιντεο μου λεει τιποτα απολυτως.

 

Επισης:

Aπο το official site. 

 

 

Arctic Silver 5 contains over 88% thermally conductive filler by weight. In addition to micronized silver, Arctic Silver 5 also contains sub-micron zinc oxide, aluminum oxide and boron nitride particles. These thermally-enhanced ceramic particles improve the compound's performance and long-term stability

Ψεμματα λενε δηλαδη;

 

Και αυτο ειναι απαντηση εδω: 

 

Τι ανακρίβειες και πανικος στο ποστάρισμα αυτό? Γνωρίζεις αυτά που γράφεις ή έτσι ας πούμε επειδή το άκουσες
  Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Eπειδή μιλάμε ελληνικά φαντάζομαι και όταν κάποιος αναφέρει ότι θα σου κάψει τον υπολογιστή ΑΥΤΟ γίνεται μόνο ΟΤΑΝ λόγω αγωγιμότητας προξενηθεί βραχυκύκλωμα, μη μου λές λοιπόν κάλλησα στο θέμα της αγωγιμότητας, ειπώθηκε ανακρίβεια και απάντησα ακριβώς σε αυτο επίσης αυτή είναι η επίσημη ιστοσελίδα του προιόντος και αναφέρει τα περι μη αγωγιμότητας

http://www.arcticsilver.com/as5.htm

αν κάποιος ξέρει αγγλικά Αλλακαι καταλαβαίνει τι διαβάζει άκρη μπορεί να βγάλει, ΔΕΝ κάνω review ποιά είναι η καλύτερη πάστα, διόρθωσα την ανακρίβεια που πολλοί αναμασούν ψευδώς (τι ποιο καθαρό σε αυτό)

Ορίστε και καλύτερη απόδειξη μέτρηση της as5 με πολύμετρο τί έγραψε η οθόνη ένα τεράστιο Ο ΜΗΔΕΝ

http://www.overclock.net/t/140813/artic-silver-5-is-not-electrically-conductive/10

Οτιδήποτε άλλο είναι να χαμε να λέγαμε.....

Αυτά αρκούν

Το βίντεο επειδή το σχολίασες  ΑΝ το δείς γιατί είμαι σίγουρος ΟΤΙ δεν το είδες δείχνει ΤΑ ΠΑΝΤΑ και ΟΤΙ χρειάζεται για να στηρίξω το σχολιο μου, ΟΤΑΝ το δείς θα καταλάβεις και μετα σχολιάζεις, φιλικά  μη βιάζεσαι να σχολιάσεις

Έγινε επεξεργασία από looproll
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για το link. 

Επειδη λοιπον ξερω αγγλικα διαβαζω αυτο: 

 

 

 

Taken from the Arctic Silver website :
While much safer than electrically conductive silver and copper greases, Arctic Silver 5 should be kept away from electrical traces, pins, and leads. While it is not electrically conductive, the compound is very slightly capacitive and could potentially cause problems if it bridges two close-proximity electrical paths.

Τωρα γενικα ειναι να'χαμε να λεγαμε το θεμα. Βγαλε ακρη. 

 

Σημειωνω ομως κατι εδω:

Εσυ στο θεμα με τον 5820k ελεγες οτι ειναι κατευθυνομενα ολα τα review και οι μετρησεις (σε διπλανο thread στο οποιο σκοπιμα δε συμμετεχω ). Πραγμα το οποιο ισχυει εν μερει. Αλλα οχι για ολους.

Λες οτι πιστευει οτι διαβασε ο φιλος ppkstat, ενω εσυ κανεις ακριβως το ιδιο. Πιστευεις οτι διαβαζεις... LOL ... ΚΑΤΙ πρεπει να πιστεψουμε ρε μαν... Εσυ πιστευεις αυτο που διαβαζεις στο ocnet , ενω εγω αυτο που λεει το official site. Συμφωνουμε οτι διαφωνουμε πιστευω :)

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Τι ανακρίβειες και πανικος στο ποστάρισμα αυτό? Γνωρίζεις αυτά που γράφεις ή έτσι ας πούμε επειδή το άκουσες, διαβάζει κόσμος που προσπαθεί να μάθει και η παραπληροφόρηση κάνει κακό

 

Καταρχάς χαλάρωσε. Δεν είμαστε εδώ για να παραπληροφορούμε τον κόσμο και αν το κάνουμε μπορεί να είναι από λάθος. Το ποστ ήταν και λίγο χιουμοριστικό υποτίθεται.

 

Πέρα από το θέμα της αγωγιμότητας (που ναι είναι δύσκολο κάτι να πάει στραβά) η AS5 είναι πάστα από άλλη εποχή και έχει μερικά μειονεκτήματα σε σχέση με τις σημερινές κορυφαίες. Πχ ρευστότητα, μεγαλύτερο curing time και κυρίως απόδοση.  Χρησιμοποίησα για πολλά χρόνια AS5 γιατί δεν υπήρχε κάτι καλύτερο. Δεν είχα ποτέ μου πρόβλημα. Πολλοί χρησιμοποιούσαν και ceramique έστω και με χειρότερη απόδοση.

 

Έχουν περάσει πολλά χρόνια από τότε.

 

Επίσης διαφωνείς οτι σε πάστες με απόσταση Δθ <1-2 C έχει μεγαλύτερη σημασία το application ή το θεωρείς και αυτό παραπληροφόρηση?

 

Γενικά αν παρατηρήσεις και δεν το λέω αρνητικά αυτό ο κόσμος έχει μερικές φορές κάποιο lag σε μερικά θέματα, ειδικά σε θέματα που έχουν παγιωθεί. Ένα κλασσικό παράδειγμα είναι οτι ακόμα και 3 χρόνια μετά την εισαγωγή DEHP-free tubing στην αγορά υπήρχε κόσμος που έβαζε στο σύστημα του tygon. Γιατί για πολλά χρόνια το tygon ήταν τον καλύτερο. Όπως και η AS5.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιούσα την Silver 5 για πολλά χρόνια. Με πολύ προσοχή δεν είχα κανένα πρόβλημα και ήμουν ικανοποιημένος από την απόδοσή της.

 

Απλά τα τελευταία χρόνια χρησιμοποιώ MX που είναι πιο καινούργια και με καλύτερα αποτελέσματα. Όπως επίσης και την ceramique.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να επικρατήσει ηρεμία και κυρίως ευγένεια!

Ειλικρινά είναι πάρα πολλές φορές που ο τρόπος μπορεί να γίνει πιο  σημαντικός από το στόχο της παρέμβασης.

Μπορείς να έχεις δίκιο στο θέμα που αναφέρεσαι και να το "χάνεις" με τον τρόπο που θα μιλήσεις και μιας και εδώ είμαστε μια κοινότητα
που στήνεται γύρω από  τα κοινά ενδιαφέροντα, αλλά η "κόλα" της, είναι η αίσθηση της οικειοθελούς αλληλοβοήθειας, νομίζω ότι οι εκφράσεις με έντονο ύφος όχι μόνο δεν βοηθάνε, αλλά τελικά κάνουν περισσότερο κακό από αυτό που πάει να διορθώσει!

Και στην τελική, ενδέχεται να κάμψει τελικά  τις "αντιστάσεις" των συμμετεχόντων και να έχουμε ένα "ωραίο" flame,  το οποίο θέλω να πιστεύω ότι δεν μας αξίζει !

Σαφώς και υπάρχει περίπτωση κάποιος να έχει μια εσφαλμένη αντίληψη, από αυτό κανείς δεν είναι "άτρωτος", και ακόμα σαφέστερα, μπορεί με την άποψη του αυτή να επηρεάσει και κάποιους άλλους θέλοντας να βοηθήσει!

Έχοντας σαν κεντρικό στόχο την βοήθεια, η οποιαδήποτε παρέμβαση διόρθωσης της ανακρίβειας, θα πρέπει να παίρνει σοβαρά υπόψη την πρόθεση αυτού που ανέφερε την ανακρίβεια!

Γιατί όπως είπα κανείς δεν παντογνώστης και ούτε ανεπηρέαστος από τις εκφραστικές "υπερβολές" που μπορεί να χρησιμοποιήσει στον "προφορικό" λόγο ! !

Για παράδειγμα αυτό το περί μόνωσης των pins μολονότι μπορεί σε κάποια περίπτωση να παίξει κάποιο ρόλο (σε περίπτωση εσκεμμένης εφαρμογής όπως στο video), σε καμιά περίπτωση δεν παίζει να αποτελέσει πρόβλημα σε μια κανονική εφαρμογή πάστας.
Άντε, άμα αδειάσεις ολόκληρο σωληνάριο, η πάστα να πάει σε σημεία που δεν πρέπει, εκεί βέβαια δεν θα μπορεί να παρεμβληθεί ανάμεσα στις ήδη υπάρχουσες καλές επαφές της CPU με το Socket !
Πρόβλημα υπάρχει, αλλά δεν έχει καμία σχέση με την μόνωση, το θέμα είναι ότι με την παρουσία της πάστας αυξάνεται η χωρητική σύζευξη μεταξύ των λερωμένων από αυτήν pins, πράγμα που μπορεί να οδηγήσει σε προβλήματα λειτουργικά την CPU.

Έστω όμως ότι υπάρχει αγωγιμότητα, υποψία αυτής, αυτό σημαίνει ότι θα έχουμε μια επίσης μικρή (υποψία) διαρροή και όχι πυροτεχνήματα!
Για να έχουμε πυροτεχνήματα, θα πρέπει να μπορεί να αναπτυχθεί μεγάλο ρεύμα, και φυσικά το μεγάλο με την "υποψία" δεν συμβιβάζονται.

Πιστεύω ότι (μετά από το ύφος της παρέμβασης) δεν υπάρχει τίποτε πιο ανακριβές από το   "..δεν έχουμε να πούμε κάτι άλλο!"
Όποιος το πιστεύει αυτό, μάλλον θα πρέπει να ξανασκεφτεί  που γράφει και που συμμετέχει, γιατί αυτή η τελευταία λέξη είναι η σηματικότερη όλων, τουλάχιστον για εμένα και αισθάνομαι ότι δεν είμαι ο μόνος που το πιστεύει αυτό  !

Επί των τεχνικών ζητημάτων τώρα:

1. Η Arctic Silver μιλά για Θερμική Αγωγιμότητα, και όχι για ηλεκτρική αγωγιμότητα. Παράλληλα όμως εφιστά την προσοχή στο θέμα της χωρητικής σύζευξης....

Συνεπώς η πάππου προς πάππου τεχνική του "Κάλιο γαϊδουρόδενε, παρά γαϊδουρογύρευε!" πιστεύω ότι έχει άριστη εφαρμογή εδώ ! :)

2. Η δοκιμή της αγωγιμότητας με πολύμετρο απέχει τόσο πολύ από μια κανονική δοκιμή αγωγιμότητας, που πραγματικά είναι αστείο να προσπαθήσω να το αναλύσω! Με το πολύμετρο απλά θα καταλάβεις αν υπάρχει κάτι σοβαρό για όλα τα άλλα θα πρέπει να πάρεις πάρα πολλά υπόψη τόσο σε όργανα , όσο και σε μέσα και επιπλέον να εξασφαλίσεις εργαστηριακό περιβάλλον που δεν θα επηρεάζει τις μετρήσεις σου!

Αυτά τα ολίγα!
Δε σας προλαβαίνω κιολας ! :hehe:
Πάλι σεμεδάκι έγινε ! :p
 Να ΄μαστε καλα όλοι και χαλαρά ... :D

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς χαλάρωσε. Δεν είμαστε εδώ για να παραπληροφορούμε τον κόσμο και αν το κάνουμε μπορεί να είναι από λάθος. Το ποστ ήταν και λίγο χιουμοριστικό υποτίθεται.

 

Πέρα από το θέμα της αγωγιμότητας (που ναι είναι δύσκολο κάτι να πάει στραβά) η AS5 είναι πάστα από άλλη εποχή και έχει μερικά μειονεκτήματα σε σχέση με τις σημερινές κορυφαίες. Πχ ρευστότητα, μεγαλύτερο curing time και κυρίως απόδοση.  Χρησιμοποίησα για πολλά χρόνια AS5 γιατί δεν υπήρχε κάτι καλύτερο. Δεν είχα ποτέ μου πρόβλημα. Πολλοί χρησιμοποιούσαν και ceramique έστω και με χειρότερη απόδοση.

 

Έχουν περάσει πολλά χρόνια από τότε.

 

Επίσης διαφωνείς οτι σε πάστες με απόσταση Δθ <1-2 C έχει μεγαλύτερη σημασία το application ή το θεωρείς και αυτό παραπληροφόρηση?

 

Γενικά αν παρατηρήσεις και δεν το λέω αρνητικά αυτό ο κόσμος έχει μερικές φορές κάποιο lag σε μερικά θέματα, ειδικά σε θέματα που έχουν παγιωθεί. Ένα κλασσικό παράδειγμα είναι οτι ακόμα και 3 χρόνια μετά την εισαγωγή DEHP-free tubing στην αγορά υπήρχε κόσμος που έβαζε στο σύστημα του tygon. Γιατί για πολλά χρόνια το tygon ήταν τον καλύτερο. Όπως και η AS5.

Και απο τη μερία μου συγνώμη για το ύφος που βλεποντας το ήταν έντονο.............

Αν δείς πόσταρα μόνο για τον μύθο της ηλεκτρικής αγωγιμότητας, αναφέροντας και η κατασκευάστρια slightly capacitive  δηλαδή ελαφρώς χωρητική έννοει ότι φυσικά σε μια μεγάλη ποσοτητα μπορεί η πάστα να λειτουργήσει λόγω των ιδιοτήρων της σαν χωρητική αντίσταση (σαν πυκνωτής δηλαδη) προκαλόντας δυσλειτουργία στην πραγματικότητα ο κύνδινος αυτός με τις μικροποσότητες που μπορεί να πέσουν ο κύνδινος είναι μηδενικός

Στα υπόλοιπα που γράφεις δεν έχω να σχολιάσω κάτι σίγουρα υπάρχουν και καλύτερες και χειρότερες πάστες της as5, και όσο για τον τρόπο εφαρμογής υπάρχου δίαφορες απόψεις δεν σχολιάζω κάτι απλά να πώ οτι χρειάζεται μια μικρή ποσότητα και όχι όπως κάνουν κάποιοι όπου χρειάζονται μισό σωληνάριο τη φορά, απο εκεί και πέρα παίζει τόσο μικρότερο ρόλο η πάστα σε σχ'εση με το σύστημα ψήξς του υπολογιστή το υπόλοιπο, υδρόψυξη ή αερόψυξη και το airflow κου κουτιού που για εμένα όταν κάποιος ποστάρει οτι είδε 10-12 βαθμούς κάτω μόνο με την πάστα δεν ασχολούμαι

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για το link. 

Επειδη λοιπον ξερω αγγλικα διαβαζω αυτο: 

 

Τωρα γενικα ειναι να'χαμε να λεγαμε το θεμα. Βγαλε ακρη. 

 

Σημειωνω ομως κατι εδω:

Εσυ στο θεμα με τον 5820k ελεγες οτι ειναι κατευθυνομενα ολα τα review και οι μετρησεις (σε διπλανο thread στο οποιο σκοπιμα δε συμμετεχω ). Πραγμα το οποιο ισχυει εν μερει. Αλλα οχι για ολους.

Λες οτι πιστευει οτι διαβασε ο φιλος ppkstat, ενω εσυ κανεις ακριβως το ιδιο. Πιστευεις οτι διαβαζεις... LOL ... ΚΑΤΙ πρεπει να πιστεψουμε ρε μαν... Εσυ πιστευεις αυτο που διαβαζεις στο ocnet , ενω εγω αυτο που λεει το official site. Συμφωνουμε οτι διαφωνουμε πιστευω :)

Στο νέτ μπορείς να διαβάσεις απο ανοησίες του von Daniken, μέχρι επιστημονικά περιοδικά οπότε βάση της κριτικής ικανότητας και της εμπειρίας κάποιου μπορεί κανείς να κρίνει τι δέχεται και τι όχι δεν πιστεύω το ocnet, ουτε το tomshardware, και αποδοκιμάζω π.χ το the lab, δεν είναι θέμα οπαδικό. οπότε κρίνεις σε λαθος βάση, και όσο για το thread όπου αναφέρεσαι αν και off topic αυτό που εξήγησα ήταν σαφές όταν κάποιος παραθέτει μετρήσεις με τον ι7 5820Κ και μιλάει για idle κατανάλωση 139w, και full load 320w, μετρόντας την κατανάλωση την συνολική του συστήματος και εξάγοντας ότι θέλει δε μπορώ να τον πάρω στα σοβαρά όταν ΟΣΟ και να έχει απόκλιση απο την πραγματικότητα στο pc μου έχω αυτό

Sigmatauiotagammamuiotatauupsilonpiomicr

 

Στα 4,6 Ghz, 100mhz παραπάνω απο το testbed του review έχω cpu power wattage 146.09W που κυμαινόταν μέχρι και 170 W με τερματισμένους και τους 6 πυρήνες σε stress τεστ του aida 64 έκδοση 5.30 σε windows 10, όσο απόκλιση και να έχει απο την πραγματικότητα δεν γίνεται να κάνει λόθος το πρόγραμμα 150 με 200watt,

Eιδικά η idle κατανάλωση των 132 watt είναι για κλωτιές τουλαχιστον, ε αμα μέτραγα και εγω τηνς συνολοκή κατανάλωση του συτήματος, με μητρική 2 r9 270 σε x-fire, 3 ψυγεία 6 fans κουτιού ψυγείων, αντλία κλπ, ε τί κατανάλωση συνολική θα έβγαζα αν έτρεχα π.χ. το 3d mark, 600watt???????

Link to comment
Share on other sites

ας βγω και εγω λιγο ΟΤ :

 

εχεις δικιο, εσυ που μετρας την καταναλωση σου με software και ολα τα μεγαλα site  που την μετρανε απ τον τοιχο -και βεβαια αν διαβαζεις τι γραφουν θα δεις τι μετρανε και πως- ειναι λαθος.

Σχετικα με την ερωτηση σου, ευκολα μπορει να εβγαζες 600w. Εδω με 580gtx/ i7 920 και νερα εχω δει απ τον τοιχο 610w σε furmark/linx και σε bf3 450 σταθερα. Και ας ελεγε το coretemp/aida/hwmonitor/asusprobe/asdf οτι θελει.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το θεμα ηρθε ξανα στην επιφανεια, ερωτηση προς ολους μεταξυ δυο ψυκτρων (ή περισσοτερων σε αυτα που  θελει ο φιλος που ρωταει μεσω εμου).

 

εως 20€ (αντε 25 το πολυ).

εως 150mm (το κουτι ειναι το cougar mg100 οποτε δε παιρνει κατι πιο ψηλο)

για AMD a6 5400k .

 

Μου εστειλε φωτο και με τη μαμα ψυκτρα ειδα κατι σε idle φαση 86 βαθμους και μου επεσαν τα μαλλια.

 

Εβαλα απο τις φτηνες 1-2 στο ματι. 

 

http://www.e-hardware.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=1659&virtuemart_category_id=117

http://www.e-shop.gr/raijintek-aidos-p-PER.811684

 

Εδω να σημειωσω οτι πηγε και πηρε μια παστα deepcool z3. Δεν εχω ιδεα για αυτη την παστα. Και εφερε ενα φιλο του να του βαλει ετσι οπως ειναι με την στοκ και λεει οτι πηγε στους 70idle. (still too much) . Νομιζω οτι επιβαλλεται η αλλαγη της ψυκτρας... 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι κοντα του για να ξερω, αλλα εφερε ατομο που γνωριζει και του αλλαξε παστα. Και την ξανακουμπωσαν. Εχει πεσει καμμια 15ρα η θερμοκρασια. Επισης βλεπω και αλλου να εχουν προβλημα με τη μαμα ψυκτρα του 5400Κ. Λες να ειναι το κουμπωμα;

Link to comment
Share on other sites

Αυτο θα φανει απο το αποτυπωμα της παστας πανω στη ψυκτρα. Το θεωρώ υπερβολικά υψηλά για να ειναι θέμα τόσο κακιας ψύκτρας και μεγάλη διαφορά αναμεσα σε 2 παστες

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα για το αποτύπωμα μωρέ όχι για το πως απλώθηκε και αν ήταν Pre0applied

 

Τεσπα γνωμη μου είναι να το ψάξει λ΄γιο ακόμα με κάποιες δοκιμές και αν δεν, να δώσει λεφτά να παρει μία. Η Raijintek είναι καλή πάντως

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτο του μετεφερα μολις τωρα! Δε ξερω τι θα κανει, του προτεινα να το ψαξει λιγο και μετα να προβει σε αγορα ψυκτρας. Για αυτο το κουτακι που εχει μεσα το συστημα του, μια χαρα ειναι η aidos. Φασαριοζα αλλα οτι πρεπει. Νομιζω οτι θα βελτιωθουν τα πραγματα. Αδιανοητες θερμοκρασιες για idle καταστασεις.

 

 

post-60900-0-37990800-1443766778_thumb.j

 

αυτη ειναι η εικονα τωρα (εβγαλαν-εβαλαν ψυκτρα και λεει οτι ειναι κυκλικα η παστα- νομιζω απλωθηκε νορμαλ ).  Ετσι ειπε.

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.