Jump to content



Εκλογές 2015 μέρος τρίτο


astrolabos

Εκλογές 2015.3  

84 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Όχι οι Συριζαίοι και οι ΠΑΣΟΚΟΙ. Αυτοί θα έχουν πλήρη στήριξη στα μνημόνια των κατασχέσεων. Το γιατί το έχουμε πει πολλάκις. Από τον "καρκίνο" της δραχμής και της ανεξάρτητης πορείας όλα καλύτερα είναι. Και η χούντα ακόμα.

Μάλλον ο Καμμένος είναι αυτός που έχει αφηνιάσει, γιατί το σύστημα και ο κοσμάκης τον "ξερνάνε" για χάρη του Λεβέντη. Το καταλαβαίνεις αν διαβάσεις τις πρόσφατες δημοσιεύσεις στο olympia.gr. 

 

Το αν η δραχμή είναι ''καρκίνος'' δεν το  είπα εγώ. Ο σημερινός Πρωθυπουργός και ο χτεσινός του Υπουργός οικονομίας (ο καθηγητής ντε !) το είπε. Ε ! αυτοί κάτιτίς θα ξέρουν παραπάνω.

 

 

Σπαρταριστά σχόλια όντως:

 

 

 

 

Ρε παίδες μπορείτε να μου εξηγήσετε κάτι;

Όταν το Τσίπρα πρότεινε ισοδύναμα για να μην μειωθούν για 50η φορά συντάξεις δημοσίων και ιδιωτών γιατί τσίνισε η τρόικα και τα απέρριψε ως μέτρα εισπρακτικού χαρακτήρα; Γιατί δεν τσίναγε στις συντάξεις και τη χλιδάτη εθελουσία των τραπεζοϋπαλλήλων της ΕΤΕ π.χ.;

Τελικά είσαι "ελεύθερος" να επιλέξεις ότι μείγμα μέτρων θες αρκεί να το γουστάρει και η τρόικα;

Ή μήπως θα πάει ο "είσαι και μακάκας είσαι και Λεβέντης" στη Μέρκελ να ζητήσει απόλυση των αργόμισθων(ΔΕΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΕ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΣ) με την τελευταία περιχαρής να δίνει την άλλη ώρα το ΟΚ για κατάργηση ΕΝΦΙΑ, περιουσιολογίου, τέλους επιτηδεύματος, χαμηλού ΦΠΑ κλπ.;

 

Γιατί αυτά που πρότεινε ήταν ανεφάρμοστα μήπως ???

αποδέξου ότι οι κουτόφραγκοι δεν μασάνε χορτάρι πλέον. Και το ''θα πατάξουμε τη φοροδιαφυγή'' γενικά και αόριστα μόνο γέλια μπορεί να τους προκαλέσει. Πήγε μήπως να τους πεί πως προτίθεται να ξαμολήσει τους πάντες να κάνουν ελέγχους, να εκδικαστούν όλες οι φορολογικές υποθέσεις με συνοπτικές διαδικασίες και να αποδωθούν τα δέοντα και του είπαν ''όχι'' ?? Αλλά αυτό προυποθέτει νοικοκύρεμα του κρατικού μηχανισμού. Και δεν είναι τώρα ώρα να χαλάμε χατήρια....

 

Μνημονιάρα θα σας καρφώσουν και εύχομαι να είναι τέτοια που να μην μπορείτε να κρύψετε ούτε οδοντόβουρτσα από την εφορία. Γιατί αλλιώς δεν θα μάθετε.

 

Σιγά τα αίματα !! Ηδη μας έχουν καρφωθεί όχι ένα, αλλά τρία (03) μνημόνια. Και με σοσιαλιστές, και με δεξιούς, και εσχάτως και με Αριστερούς ριζοσπάστες. Και φυσικά, βαράνε στο γάμο του Καραγκιόζη. Εκτός άν βλέπεις το ρδέλο μας, να ξεκινάει να ομοιάζει στη δομή του με τα υπόλοιπα Ευρωπαικά κράτη.

 

Και δεν κατάλαβα ? Εσύ δηλαδή περιμένεις να μας κυβερνήσει κάποιος που θα μας επιτρέπει να φοροδιαφεύγουμε ??? Και απο που θα πληρώνωνται μετά οι ΔΕΗτζήδες ?? απο τον παπά της ενορίας τους ??

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

και τα χρυσα αυγα !! μην ξεχνας  τα χρυσα αυγα :D

 

 

ανεβασε και το οξυθυμο βλακομουτρο ο χιος, την φωτογραφια του Λεβεντη με τον Παεζανο και μια γυμνοστηθη στο πλαι, βρηκανε αλλη καραμελα τα ορκ τωρα και λενε οτι πρεπει να ζητησει ο προεδρος συγνωμη ( :rofl:), λες και οι δικοι τους παπουδες/πατεραδες πριν 30 χρονια ητανε ολοι καθως πρεπει ξερω 'γω, δουλεια θα'χει ο παπας για να τους αγιασει   :hehe:

 

νταξει μονο και μονο που ασχολουνται μαζι του ενω καποτε τον ειχανε για ανυπαρκτο και "ουτε 1% δεν θα παρετε" λεει πολλα !!  εγω το γουσταρω αυτο, ειναι τοσο ηλιθιοι που δεν καταλαβαινουν οτι με ολα αυτα πιο πολυ καλο  του κανουνε παρα ζημια,  there is no such thing as bad publicity που λενε και στο χωριο μου :D

 

haters_gonna_hate12221_by_lord_iluvatar-

 

 

Δε φταίει ο Χϊος πουθενά στα ανωτέρω :)

 

Ο Λεβέντης ευθύνεται γιατί ξέρει σε τι είδους εκπομπή παει. Το οτι φεύγει , ενώ δέχεται το challenge ενός τέτοιου καναλιού,

δείχνει αρνητικά στοιχεία , με μελλοντικό debate (μτφ : ντιμπέι)  θα τα βρει σκούρα αν έτεροι συνομιλήτες του πούνε για

μπινελίκια γραφικότητας (καρκίνους κλπα/φωτογραφία) /άπειρα τηλεφωνήματα φάρσες / παλαιότερες δηλώσεις.

 

Γιατί δυστυχώς και αυτά θα βγούνε στη φόρα με το επίπεδο πολιτικής σκέψης που έχει κατρακυλήσει η χώρα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μου θυμίζει πάντως ο Λεβέντης, είναι τους Οικολόγους Πράσινους στις Ευρωεκλογές του 2009.

 

Προυπηρχε καιρό...

Δεν ανήκε κάπου αλλού πριν όπως το ΛΑΟΣ.

Ξαφνικά αναδικνύεται από το σύστημα πραγματικά από το πουθενά.

Λέει 5-10 σωστά πραγματάκια όπως λένε όλοι.

Όλοι τρέχουν να το ψηφίσουν (ROFL).

Από το 0.5% ξαφνικά εμφανίζεται δημοσκοπικά να μπαίνει στην Βουλή.

Ε, θα μπει, δεν θα κάνει τίποτα, και στις επόμενες εκλογές θα εξαφανιστεί πάλι.

 

Πλάκα έχει. Να τον ψηφίσετε για την σταθερότητα του στις απόψεις του, και για το ότι δεν διψάει για εξουσία και φυσικά για το ότι ειναι δουλευταράς:

 

Συμμετοχή στην ίδρυση του ΠΑΣΟΚ, δεν του έκατσε βουλευτιλίκι, δοκίμασε υποψήφιος δήμαρχος Πειραιά, δεν βγήκε δήμαρχος, έφτιαξε κόμμα, δεν του έκατσε καλά, δοκίμασε για δήμαρχος Αθήνα, πάλι δεν του έκατσε και δοκίμασε να ξαναμπει Βουλή με την ΝΔ, πάλι δεν του έκατσε και έφτιαξε άλλο κόμμα.

 (Wikipedia)

 
Με την ενεργό πολιτική ασχολήθηκε για πρώτη φορά το 1974 ως ιδρυτικό μέλος και έπειτα υποψήφιος βουλευτής του Πα.Σο.Κ., συμβάλλοντας στην πορεία του κινήματος προς την εξουσία. Μετά το 1981 εκδήλωσε έντονες διαφωνίες, [...]. Το 1982 έθεσε υποψηφιότητα για δήμαρχος του Πειραιά. Το 1984 ίδρυσε το πρώτο οικολογικό κόμμα στην Ελλάδα, ενώ ο συνδυασμός που δημιούργησε με τον τίτλο «Ελεύθεροι» συμμετείχε στις Ευρωεκλογέςτης ίδιας χρονιάς αποσπώντας 8.816 ψήφους και ποσοστό 0,15%. Κατά δήλωσή του, εμπνεύστηκε το όνομα του κόμματος από το ομώνυμο οικολογικό κόμμα της Γερμανίας, όπου και είχε κάνει τα προηγούμενα χρόνια το μεταπτυχιακό του. Το 1986 έθεσε υποψηφιότητα για δήμαρχος Αθηναίων, λαμβάνοντας 2.352 ψήφους και ποσοστό 0,57%. Στις βουλευτικές εκλογές του Ιουνίου του 1989 μετείχε ως υποψήφιος βουλευτής στο ψηφοδέλτιο της Νέας Δημοκρατίας στη Β' Αθήνας, όμως με 5.212 σταυρούς προτίμησης κατατάχθηκε μόλις 29ος ανάμεσα σε 31 υποψήφιους και δεν εκλέχτηκε. Το 1992 πραγματοποιήθηκε το ιδρυτικό συνέδριο του κόμματος "Ένωση Κεντρώων και Οικολόγων". Το όνομα του κόμματος επελέγη για να θυμίζει την Ένωση Κέντρου, της οποίας ιδρυτής και πρόεδρος ήταν ο Γεώργιος Παπανδρέου. Αρχικά συμπεριλάμβανε τη φράση "και Οικολόγων" η οποία όμως αργότερα αφαιρέθηκε. Σκοπός της ίδρυσης του κόμματος ήταν να στεγάσει στον κεντρώο χώρο την παραδοσιακή κοινωνική βάση του ΠΑΣΟΚ, καθώς ο Βασίλης Λεβέντης θεωρούσε πως αυτή προδόθηκε από τη μετεξέλιξη του κινήματος.

 

1993-σήμερα Η Ένωση Κεντρώων συμμετείχε σε όλες τις εκλογικές αναμετρήσεις για το Κοινοβούλιο και το Ευρωκοινοβούλιο από το 1993. Ο Βασίλης Λεβέντης από το 2000 διατηρεί τηλεοπτική εκπομπή πολιτικού περιεχομένου στο Extra Channel 3 με τίτλο Πολιτικός Μαραθώνιος, που προβάλλεται σε εβδομαδιαία βάση. Αρθρογραφούσε τακτικά στην εφημερίδα Αυριανή. Φιλοξενείται συχνά από δημοσιογράφους περιφερειακών καναλιών για συνεντεύξεις και σχολιασμό της επικαιρότητας. Από το 2004 διακινεί την εφημερίδα-όργανο του κόμματος της Ένωσης Κεντρώων «Αντιδιαπλοκή».[5] Επίσης είναι ο συγγραφέας δύο βιβλίων-συλλογών δημοσιευμάτων του στην Αυριανή, τα «Εκδότες και δημοσιογράφοι, οι μεγάλες πληγές της ελληνικής κοινωνίας» και «Ανοίγουμε το αρχείο του Βασίλη Λεβέντη».

Ο Βασίλης Λεβέντης είχε προτείνει για τη θέση του πρωθυπουργού σε κυβέρνηση συνεργασίας τον Λουκά Παπαδήμο από τον Ιούνιο του 2011, πριν την ανάθεση εντολής σχηματισμού στις 10 Νοεμβρίου του 2011, της Κυβέρνησης Λουκά Παπαδήμου, όταν έφτασε σε αδιέξοδο διαχείρισης της χώρας το ελληνικό πολιτικό σύστημα, κατά την Ελληνική κρίση χρέους 2010. Μέχρι σήμερα εξακολουθεί να εκφράζει την εκτίμησή του στο πρόσωπο του Λουκά Παπαδήμου και υποστηρίζει ότι η Κυβέρνηση Λουκά Παπαδήμου τελούσε υπό ασφυκτική ομηρία των πολιτικών κομμάτων που τη στήριζαν, αλλιώς θα μπορούσε να παραγάγει περισσότερο και καλύτερο έργο.

 

TL/DR

Στήριξη ΠΑΣΟΚ, ΝΔ, Παπαδήμο, ίδρυση 2 κομμάτων, υποψήφιος δήμαρχος για 2 διαφορετικές πόλεις, πουθενά δεν ειδα να γράφεται πως ζει, που βρίσκει λεφτά για να τα κάνει όλα αυτά, οπότε παρακαλώ enlighten me.. 

Link to comment
Share on other sites

δεν στηριξε ποτε το πασοκ, οταν ειδε προς που παει το πραγμα την εκανε με ελαφρια πηδηματακια, αμα δεν ηταν ο ανδρεας γιος του γεωργιου παναδρεου μπορει να μην περναγε ουτε απεξω, επισης σαν πολιτικος μηχανικος ειχε παρε δωσε  6-7 μηνες και με τον Παυλο Τσιπρα οπως αναφερει εδω  http://www.logiastarata.gr/2015/07/blog-post_868.html

 

 

περι ΝΔ τα εχω γραψει 10 φορες και 11η στην προηγουμενη σελιδα. 

 

απο αισιοδοξια οταν προκειται για τους "αντιπαλους" σκιζεις βλεπω, ειδαμε τι κανανε και οι δικοι σου "η ζη ειναι κατακαμενη, αλλα με ενα καθαρισμα γινεται πολυ καλη" :rofl:

 

παρακαλω englighten me o mister " ειναι ζωα αυτοι που τρεξανε το σαββατο να σηκωσουν τα λεφτα τους απο τα ΑΤΜ " και " οσα εχουν σε καταθεσεις αυτοι του συριζα τα εχουν γιατι τα δουλεψανε ( http://i.imgur.com/Qv1HnXy.jpg )  " 

 

ας ειναι  ...

 

youtube.com/watch?v=9oUF_GUch7U&t=16m54s

 

οτι αναφερει ^ + τα λεφτα που πηρε οταν πουλησε πριν 15 χρονια το καναλι 40 στο αρχιλαμογιο δραχμολαγνο τον Κουρη. ( more info -> www.youtube.com/watch?v=J64IPlZhNKI )

 

btw οποιος επιμενει να πιπιλαει την καρμελα για την κρατικη επιχορηγηση μπορει να διαβασει 5-6 γαμευμενα σχολια απο εδω http://olympia.gr/2015/06/09/%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CF%84%CF%83%CE%AD%CF%80%CF%89%CF%83%CE%B5-%CE%BF-%CE%BB%CE%B5%CE%B2%CE%B5%CE%BD%CF%84%CE%B7%CF%82-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CF%87%CF%81%CE%B7%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%BF%CE%B4%CF%8C%CF%84/ 

Έγινε επεξεργασία από GruntGR
Link to comment
Share on other sites

Δεν στήριξε μωρέ το ΠΑΣΟΚ, απλά ήταν ιδρυτικό μέλος του  :p  :p .

 

Δεν έχω πλέον αισιοδοξία για κανέναν, και συνεπώς δεν έχω και αντίπαλο.

 

Η δικαιολόγηση για την ΝΔ αστεία, και καθόλου υπέρ του το ότι "θα κατάφερνε επί τέλους να μπει στην Βουλή" , αυτός ειναι ο σκοπός του ε? Να μπει μέσα να τα φάει καλύτερα. Δεν του έκατσε το ΠΑΣΟΚ και το δημαρχηλίκι στον Πειραια, ας δούμε τώρα με τον Μητσοτάκη, ιδεολογία? τι ειναι αυτο. (Είδες που δεν ειναι ωραίο να ακούς από άλλους την κάθε π@π@ριά που ακούγεται κατά καιρούς και μερικές φορές υιοθετείς για τους "αντιπάλους" )

Θα δω τα βίντεο όταν πάω σπίτι..


 O τελευταίος μνημονιοσκιστης  αγωνιστής να κλείσει την πόρτα . 

 

 

 http://www.newsit.gr/politikh/Ekloges-2015-I-Neolaia-SYRIZA-egkataleipei-ton-SYRIZA/427362

Μόνο προς τιμή τους ειναι που φευγουν..

Έκαναν και κάτι σωστό.. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το κανάλι που πούλησε στον Κουρη από τον πατέρα του το κληρονόμησε;

Δημόσια περιουσία πούλησε

Όχι να βρίζουμε το ΚΚΕ που έκανε το ίδιο και να κάνουμε γαργάρα τους υπόλοιπους

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Δεν έχω πλέον αισιοδοξία για κανέναν

 

i%2527m+touched.gif

 

απο το denial πηγαμε στην απογνωση, κλασσικη περιπτωση :hehe:

 

αν τον ενοιαζε μονο η καρεκλα θα εμενε στο πασοκ, καταλαβαινεις οτι σε εκλογικες περιοδους σαν αυτη του '89 ο δικομματισμος ητανε 90%+ ή πρεπει να στο κανω 50αρακια ? 

 

δες το σαν συμφωνια με τον διαβολο - δες το σαν  "ο σκοπος αγιαζει τα μεσα" - δες το σαν "ητανε νεος τοτε και δεν ηξερε", και στις 3 περιπτωσεις λαθη ειμαστε ανθρωπους κανουμε, ειμαι σιγουρος πως οταν ερθει η ωρα θα μιλησει ανοιχτα γι αυτο και χωρις κανενα κομπλεξ 

 

αν αυτος ειναι αποτυχημενος τοτε ολοι αυτοι οι αλλοι τρωμε στην μαπα απο την ημερα που γεννηθηκαμε τι ειναι ? ποιος ειναι ο επιτυχημενος δηλαδη ? ο παναγιωτοπουλος ? ο παγκαλος ? ο γιωργακης ?  ο χατζδηδακης ?  ο καραμανλης ?  οποιος δηλαδη σε αυτη τη χωρα καταφερε να παρει την εξουσια με  ρουσφετια  ψεματα και ενα σωρο υποσχεσεις ειναι "επιτυχημενος" ? γιατι εγω δεν βλεπω τιποτα αλλο στα τηλεοπτικα παραθυρα εκτος απο αυτους, εναν υπαλληλο του μπομπολα που ξαφνικα τον επιασε ο "πονος για την πατριδα"  μια ομαδα ακρο αριστερων που ειναι μαλωμενοι με την λογικη (και την εργασια αν κρινω απο τους αρχηγους τους) και ενα τσουρμο νεοναζι που βρισκεται αυτη τη στιγμη  στην πολιτικη ανοδο γιατι εχουμε γεμισει τρελους/μας εχουν κανει τρελους.

 

αποτυχημενος θα ητανε αμα δεν δικαιωνοτανε ποτε, αποτυχημενος θα ητανε  αμα δεν ασχολιοτανε σημερα κανενας μαζι του, αποτυχημενος θα ητανε αμα καθε φορα που επεφτε δεν εβρισκε το κουραγιο να σηκωθει παλι στα ποδια του, αποτυχημενο θα τον ελεγα αμα ητανε εντος βουλης  και αντι να βαλει το συλλογικο συμφερον πανω απο το προσωπικο, ελεγε "οχι" σε ολα KKE style ή δηλωνε " εμεις υπογραφουμε αλλα η ευθυνη ειναι ολη δικη σας" οπως κανουν οι αρχηγοι των υπολοιπων εκλεγμενων χαραμοφαηδων.

 

τις προθεσεις του  τις εχει δηλωσει ξεκαθαρα στα τελευταια λεπτα της συνεντευξης με την νικη λυμπερακη, οσοι προτιματε συνεργασια Συριζα - ΝΔ (κατι που ειχε δει να ερχεται ο ιδιος απο τον μαρτιο ) be my guest 

 

το να εχεις τοσα χρονια μεσα σου, επιμονη  πιστη και θεληση ειναι κατι σπανιο, κατι που αξιζει να μεινει στην ανθρωπινη ιστορια, οπως  το 1816 οταν ενα νεαρο αγορι διωχθηκε   απο το σπιτι του, πιο συγκεκριμενα : 

 

 

 

1816 Έξωση της οικογένειάς του από το σπίτι τους. Αναγκάζεται να δουλέψει για να τη βοηθήσει.

1818 Θάνατος της μητέρας του.

1831 Αποτυγχάνει ως επιχειρηματίας.

1832 Θέτει υποψηφιότητα για πολιτειακός βουλευτής -χάνει.

1832 Χάνει επίσης τη δουλειά του -ήθελε να πάει στη νομική σχολή, αλλά δεν τα κατάφερε να εισαχθεί.

1833 Δανείζεται χρήματα από ένα φίλο του για να κάνει κάποια επιχείρηρη και μέχρι το τέλος του χρόνου πτωχεύει. Πέρασε τα επόμενα 17 χρόνια της ζωής του πληρώνοντας το χρέος του.

1834 Θέτει πάλι υποψηφιότητα για πολιτειακός βουλευτής -κερδίζει.

1835 Αρραβωνιάζεται αλλά δεν προλαβαίνει να παντρευτεί. Πεθαίνει η μνηστή του, πράγμα που του στοίχισε.

1836 Παθαίνει νευρικό κλονισμό και μένει στο κρεβάτι για έξι μήνες.

1838 Επιδιώκει να γίνει πρόεδρος της Βουλής -αποτυγχάνει

1840 Επιδιώκει να γίνει εκλέκτορας -αποτυγχάνει.

1843 Θέτει υποψηφιότητα για το Κογκρέσο -Χάνει.

1846 Θέτει πάλι υποψηφιότητα -αυτή τη φορά κερδίζει, πάει στην Ουάσινγκτον κι αποδεικνύεται πολύ καλός.

1848 Επιδιώκει επανεκλογή του στο Κογκρέσο -χάνει.

1849 Προσπαθεί να διοριστεί στη θέση διοικητή εθνικού κτηματολογίου στην πολιτεία του -αποτυγχάνει.

1854 Θέτει υποψηφιότητα γερουσιατή -χάνει.

1856 Θέτει υποψηφιότητα αντιπροέδρου στη γενική συνέλευση του κόμματός του -παίρνει λιγότερους από 100 ψήφους.

1858 Θέτει υποψηφιότητα γερουσιαστή και πάλι χάνει.

1860 Εκλέγεται πρόεδρος των Ηνωμένων Πολιτειών.

 

btw προτεινω οπως θα βλεπεις τα βιντεο να ακους και κανενα προεκλογικο σποτ απο τους "πρωην" συντροφους ταυτοχρονα, θα φτιαξεις ατμοσφαιρα :D

Έγινε επεξεργασία από GruntGR
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα, πότε ακριβώς δικαιώθηκε? Στις προβλέψεις με το κιλό? Τέτοιες έχω κάνει και εγώ άπειρες, σε μερικές έχω πέσει μέσα, πριν καιρό δεν σου είχε βάλει εδώ κάποιος βιντεάκι με προβλέψεις μου απλά δεν βγήκαν?

Μήπως δικαιώθηκε ιδεολογικά? Πότε? Πως? Όταν 62% είπε ένα μεγάλο "Οχι" σε πολλά από αυτά που υποστηρίζει?

 

Χαρακτηρισμό αποτυχημένου δεν χρησιμοποίησα εγώ, εγώ είπα ότι προσπαθεί να πάρει εξουσία στα χέρια του χωρίς κόλλημα θέσης (δήμαρχος/βουλευτής), ιδεολογίας (ΠΑΣΟΚ/ΝΔ/κέντρο να τα έχουμε καλά με όλους), η ακόμα και περιοχής (Πειραιά / Αθήνα).

Και είπαμε, θέλω να δω στα βίντεο πότε βρήκε τόσα λεφτά να υποστηρίξει 2 κόμματα , 1 κανάλι και ότι άλλο έχει τόσο καιρό ..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

δικαιωθηκε  γιατι καταφερε να εξαπλασιασει το ποσοστο του ενω  τοσες βδομαδες πριν γινουν οι εκλογες ητανε τηλεοπτικα και ραδιοφωνικα "νεκρος"

(επιλεκτικη μνημη  ftw λεμε)

 

Τέτοιες έχω κάνει και εγώ άπειρες, σε μερικές έχω πέσει μέσα

quote or it didn't happen γιατι ολα αυτα που εγραφες στο προηγουμενο θεμα τον Ιανουαριο ειναι μονο για να σου βαζει like καποιος μετα απο καιρο, ετσι για τρολλαρισμα :hehe:

 

στο δημοψηφισμα δεν ητανε ουτε με το ναι ουτε με το οχι, ειναι αυτονοητο οτι αυτο το "οχι" ειχε καθε καρυδιας καρυδι μεσα, ΝουΔουκους που θελανε να παραιτηθει ο σαμαρας, λαμογια με τα ευρω στο εξωτερικο να αυγατιζουν, 27χρονους ανεργους απο επιλογη με nike βερμουδα καιτο iphone στην τσεπη, κοσμο που πιστευει οτι με την επιστροφη δραχμη θα ειμαστε οπως ημαστε στα 90ς, αλλα και κοσμο που απλα ψηφισε  οχι γιατι ζητουσε ενα "καλυτερο"  μνημονιο και οχι ρηξη. 

 

ονομασε μου πρωτα τις πηγες εισοδηματος του τσουκαλα πχ και  μετα ξαναρωτα  για τον Λεβεντη, στην τελικη αμα ητανε τοσο "loaded" οσο νομιζεις οτι ειναι τοτε δεν θα κρατουσε 15 ψωροχιλιαρικα απο την επιχορηγηση πριν την επιστρεψει πισω. 

 

edit : το rant για το "αποτυχημενος πολιτικος"  πηγαινε στον petrossortep

 

edit #2 : επεσε εξω στις δηλωσεις που ειχε κανει  το 2009 για τον τσιπρα, so what ??  οι μισοι λεγανε την ιδια περιοδο οτι δεν μπαινει βουλη και οι αλλοι μισοι οτι μπαινει οριακα, ο ανθρωπος εχει αποδειξει με τις δηλωσεις και τις αποψεις του στο παρελθον οτι ειναι διορατικος και μεσα στα πραγματα, οχι χορταρεας, αν ηθελα αστρολογικες  προβλεψεις θα επαιρνα τηλεφωνο την μανα της βαλαβανη :D

 

edit #3 : ξεχασα να αναφερω οτι στην ΕΚ  υπαρχει κοσμος που πληρωνει συνδρομη καθε μηνα οπως και τραπεζικος λογαριασμος στον οποιο μπορει ο καθενας να αφησει την δωρεα του.

Έγινε επεξεργασία από GruntGR
Link to comment
Share on other sites

δικαιωθηκε  γιατι καταφερε να εξαπλασιασει το ποσοστο του ενω  τοσες βδομαδες πριν γινουν οι εκλογες ητανε τηλεοπτικα και ραδιοφωνικα "νεκρος"

(επιλεκτικη μνημη  ftw λεμε)

 

quote or it didn't happen γιατι ολα αυτα που εγραφες στο προηγουμενο θεμα τον Ιανουαριο ειναι μονο για να σου βαζει like καποιος μετα απο καιρο, ετσι για τρολλαρισμα :hehe:

 

στο δημοψηφισμα δεν ητανε ουτε με το ναι ουτε με το οχι, ειναι αυτονοητο οτι αυτο το "οχι" ειχε καθε καρυδιας καρυδι μεσα, ΝουΔουκους που θελανε να παραιτηθει ο σαμαρας, λαμογια με τα ευρω στο εξωτερικο να αυγατιζουν, 27χρονους ανεργους απο επιλογη με nike βερμουδα καιτο iphone στην τσεπη, κοσμο που πιστευει οτι με την επιστροφη δραχμη θα ειμαστε οπως ημαστε στα 90ς, αλλα και κοσμο που απλα ψηφισε  οχι γιατι ζητουσε ενα "καλυτερο"  μνημονιο και οχι ρηξη. 

 

ονομασε μου πρωτα τις πηγες εισοδηματος του τσουκαλα πχ και  μετα ξαναρωτα  για τον Λεβεντη, στην τελικη αμα ητανε τοσο "loaded" οσο νομιζεις οτι ειναι τοτε δεν θα κρατουσε 15 ψωροχιλιαρικα απο την επιχορηγηση πριν την επιστρεψει πισω. 

 

edit : το rant για το "αποτυχημενος πολιτικος"  πηγαινε στον petrossortep

 

edit #2 : επεσε εξω στις δηλωσεις που ειχε κανει  το 2009 για τον τσιπρα, so what ??  οι μισοι λεγανε την ιδια περιοδο οτι δεν μπαινει βουλη και οι αλλοι μισοι οτι μπαινει οριακα, ο ανθρωπος εχει αποδειξει με τις δηλωσεις και τις αποψεις του στο παρελθον οτι ειναι διορατικος και μεσα στα πραγματα, οχι χορταρεας, αν ηθελα αστρολογικες  προβλεψεις θα επαιρνα τηλεφωνο την μανα της βαλαβανη :D

 

edit #3 : ξεχασα να αναφερω οτι στην ΕΚ  υπαρχει κοσμος που πληρωνει συνδρομη καθε μηνα οπως και τραπεζικος λογαριασμος στον οποιο μπορει ο καθενας να αφησει την δωρεα του.

Ακόμα δεν δικαιώθηκε πουθενά λοιπόν.. Δημοσκοπήσεις ειναι, το πόσο μέσα ή έξω πέφτουν το ξέρουμε. Ακόμα ξέρουμε και το πόσες φορές σπρώχνουν κάποιον. Με την ίδια λογικη, ο ΣΥΡΙΖΑ το '12 δικαιώθηκε πανηγυρικά αφού οι δημοσκοπήσεις τον είχαν 5-6% και πήρε 18%..

Τι να κάνω quote? Έχω κανάλι να κρατάει τις σκέψεις μου? Η έχω κάνει ποτέ στο thelab οποιαδήποτε μελλοντολογική πρόβλεψη? Θέλεις πρόβλεψη τώρα? "ΣΥΡΙΖΑ πρώτος, ΝΔ δευτερη, διαφορά κάτω από 5%, συγκυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑ, Ποτάμι, whatever else πιθανόν και NΔ."

Σαχλαμάρες, οποιοσδήποτε ξέρει να διαβάζει δημοσκοπήσεις μπορει να βγαζει συμπεράσματα, δεν σημαίνει ότι ειναι "Διορατικός πολιτικός".

 

Στο δημοψήφισμα δεν ήταν με κανέναν φάση ΚΚΕ? :p

Link to comment
Share on other sites

Σαν τρολοψήφος καλή είναι ο Λεβέντης, αλλά όχι να μπει και στη βουλή, να τον πληρώνουμε κι αυτόν σύνταξη μετά.

Η καλύτερη τρολοψήφος όμως είναι στο ΚΚΕ, να σκάσουν με 30% να τρέχουν να κρυφτούν κάτω από πέτρες :p

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν δικαιώθηκε πουθενά λοιπόν.. Δημοσκοπήσεις ειναι, το πόσο μέσα ή έξω πέφτουν το ξέρουμε. Ακόμα ξέρουμε και το πόσες φορές σπρώχνουν κάποιον. Με την ίδια λογικη, ο ΣΥΡΙΖΑ το '12 δικαιώθηκε πανηγυρικά αφού οι δημοσκοπήσεις τον είχαν 5-6% και πήρε 18%..

Τι να κάνω quote? Έχω κανάλι να κρατάει τις σκέψεις μου? Η έχω κάνει ποτέ στο thelab οποιαδήποτε μελλοντολογική πρόβλεψη? Θέλεις πρόβλεψη τώρα? "ΣΥΡΙΖΑ πρώτος, ΝΔ δευτερη, διαφορά κάτω από 5%, συγκυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑ, Ποτάμι, whatever else πιθανόν και NΔ."

Σαχλαμάρες, οποιοσδήποτε ξέρει να διαβάζει δημοσκοπήσεις μπορει να βγαζει συμπεράσματα, δεν σημαίνει ότι ειναι "Διορατικός πολιτικός".

 

Στο δημοψήφισμα δεν ήταν με κανέναν φάση ΚΚΕ? :p

εγω μιλαω για το 0.3% που εγινε  1.8   

 

τον ειπα διορατικο γιατι τον ιανουαριο μιλαγε για δημοψηφισμα, τον μαρτιο για κυβερνηση συνεργασιας συριζα - ΝΔ και τον ιουλιο για εκλογες τον σεπτεμβριο.

 

τι σχεση εχουν αυτα τα 2 με τις δημοσκοπησεις ? εισαι χαζος ή παριστανεις τον μιχελογιαννακη ? :p

 

οταν προκηρυχθηκε το δημοψηφισμα και εμεις κραζαμε δεν μας ελεγες αχαριστους  και αντιδημοκρατικους ? 

 

 

Στις προβλέψεις με το κιλό? Τέτοιες έχω κάνει και εγώ άπειρες, σε μερικές έχω πέσει μέσα, πριν καιρό δεν σου είχε βάλει εδώ

 

 

κανε quote μια απο αυτες τις προβλεψεις λεμε,  εγω το μονο που διαβαζα απο σενα 3 χρονια  τωρα ηταν για το ποσο γαματος θα ειναι ο συριζα οταν θα βγει στην εξουσια   :D

 

 

 

Σαν τρολοψήφος καλή είναι ο Λεβέντης, αλλά όχι να μπει και για βουλή, να τον πληρώνουμε κι αυτόν σύνταξη μετά.

11928714_582543921883761_918644500415907

 

yea_ok_whatever.gif 

Έγινε επεξεργασία από GruntGR
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 

τον ειπα διορατικο γιατι τον ιανουαριο μιλαγε για δημοψηφισμα, τον μαρτιο για κυβερνηση συνεργασιας συριζα - ΝΔ και τον ιουλιο για εκλογες τον σεπτεμβριο.

 

 

Τον Ιανουαριο μιλαγε για δημοψηφισμα σχετικα με το ευρω, το οποιο υποτιθεται ηθελε ο Τσιπρας.

Το Μαρτιο η Απριλιο σε μια εκπομπη του Χιου ελεγε οτι το βλεπει απιθανο να γινει τελικα το δημοψηφισμα!

Δεν εχω το λινκ αλλα δεν αποκλειεται να ειναι σε ενα απο αυτα που εχουν μπει στο thread παλαιοτερα

 

Τελικα το δημοψηφισμα εγινε με αλλο θεμα και οχι για το ευρω, παρα την προπαγανδα των ΜΜΕ για το αντιθετο.

Και το οχι εγινε ναι αφου ο Τσιπρας τελικα μπλοφαρε και εχασε.

 

Ε δεν το λες και επιτυχημενη προβλεψη αυτο

 

Για τις εκλογες που προεβλεψε τον Ιουλιο, ενταξει δεν ηταν μονο ο Λεβεντης, η μιση Ελλαδα ελεγε για εκλογες το Σεπτεμβρη και η υπολοιπη για μεσα στο ετος αφου εγινε η κωλοτουμπα και ο Συριζα αρχισε να καταρρεει

 

Για τη Συνεργασια Συριζα-ΝΔ θα δουμε. Δεν ειναι απιθανο, εξαλλου η πρωτη κωλοτουμπα ειναι η δυσκολη.

Link to comment
Share on other sites

Τον Ιανουαριο μιλαγε για δημοψηφισμα σχετικα με το ευρω, το οποιο υποτιθεται ηθελε ο Τσιπρας.

Το Μαρτιο η Απριλιο σε μια εκπομπη του Χιου ελεγε οτι το βλεπει απιθανο να γινει τελικα το δημοψηφισμα!

Δεν εχω το λινκ αλλα δεν αποκλειεται να ειναι σε ενα απο αυτα που εχουν μπει στο thread παλαιοτερα

 

Τελικα το δημοψηφισμα εγινε με αλλο θεμα και οχι για το ευρω, παρα την προπαγανδα των ΜΜΕ για το αντιθετο.

Και το οχι εγινε ναι αφου ο Τσιπρας τελικα μπλοφαρε και εχασε.

 

Ε δεν το λες και επιτυχημενη προβλεψη αυτο

 

Για τις εκλογες που προεβλεψε τον Ιουλιο, ενταξει δεν ηταν μονο ο Λεβεντης, η μιση Ελλαδα ελεγε για εκλογες το Σεπτεμβρη και η υπολοιπη για μεσα στο ετος αφου εγινε η κωλοτουμπα και ο Συριζα αρχισε να καταρρεει

 

Για τη Συνεργασια Συριζα-ΝΔ θα δουμε. Δεν ειναι απιθανο, εξαλλου η πρωτη κωλοτουμπα ειναι η δυσκολη.

ξαναλεω ειναι πολιτικος οχι χαρτοριχτρα, 19 ατομα εδω μεσα τον ψηφιζουμε για αλλα πραγματα και οχι για να μας διαβαζει τον καφε μεσα απο τα εδρανα της βουλης. 

 

100% ακριβης ή οχι, ητανε αρκετα μπροστα με αυτα που ελεγε στις 17-3  ( youtube.com/watch?v=UpIAMB6Gao0&t=11m45s )

 

η μιση ελλαδα ητανε με το κοπρανο στην καλτσα αρχες ιουλιου πριν γινει το δημοψηφισμα, δεν μιλαγε για εκλογες αλλα για την "επομενη μερα" 

εγω φοβομουνα οτι θα ξεσπασει εμφυλιος, ο διπλανος οτι θα κουρευτουν οι καταθεσεις κ.ο.κ 

 

ο χιος παντα μου φαινοτανε αδιοφορος-μετριος σαν δημοσιογραφος, απο τοτε που χρυσοπληρωνοτανε μαζι με τους υπολοιπους υποκριτες δημοσιογραφισκους του alter .

οταν "εδωσε" στεγνα τον καμπουρακη (αλλος τρομπας απο 'κει) στην  υποθεση με το DVD ζαχοπουλου,  πραγματικα τον σιχαθηκε η ψυχη μου, τα τελευταια χρονια πιο πολυ τον εχω παρακολουθησει στο "Ε" παρα στα καναλια στα οποια εργαζεται (οποιος καταλαβε καταλαβε ) 

νομιζω οτι πηρε την απαντηση που του αξιζε

Link to comment
Share on other sites

Are we there yet?

 

Τί έγινε, ποιος εκλέχθηκε να μας το βάλει (το μνημόνιο στην θέση);

 

Λαμογια όλα.

 

ΚΚΕ μόνο και μόνο για να πάρουν πλειοψηφία, να ξεβρακωθούν και αυτοί να τελειώνουμε με τις ελπίδες

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το κανάλι που πούλησε στον Κουρη από τον πατέρα του το κληρονόμησε;

Δημόσια περιουσία πούλησε

Όχι να βρίζουμε το ΚΚΕ που έκανε το ίδιο και να κάνουμε γαργάρα τους υπόλοιπους

 

 

Μην μπερδεύεσαι.

 

Το να αγοράσεις τα μηχανήματα για να εκπέμψεις τηλεοπτικό σήμα, (και μάλιστα μόνο απο ένα σημείο, και όχι πανελλήνιας εμβέλειας) είναι κάτι σχετικά εύκολο. Αυτό που δεν είχε, σε αντίθεση με το ΚΚΕ ήταν η άδεια. Γιαυτό άλλωστε και τον έκλεισαν μαζί με κάμποσους άλλους, που είχαν ξεφυτρώσει τα πρώτα χρόνια της ''ελεύθερης ραδιοφωνίας και τηλεόρασης''

 

Η άδεια είναι δημόσια περιουσία, και τα συντρόφια την μοσχοπούλησαν και παντελόνιασαν το χρήμα.

 

Και για να σου φέρω και παράδειγμα στο δικό σου γνωστικό πεδίο:

 

σχετικά εύκολα μπορείς να αγοράσεις ένα καΐκι 7 - 8 μέτρων. Για ρώτα όμως πόσο κοστίζει η άδεια του ώστε να δουλέψεις σαν επαγγελματίας ψαράς.

 

Θα εκπλαγείς !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.