Jump to content



Εκλογές 2015 μέρος τρίτο


astrolabos

Εκλογές 2015.3  

84 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

στα περισσοτερα συμφωνουμε,  εχω 2 ενστασεις ομως 

 

1) δεν ζηταω εξοντωση εγω ουτε ο λεβεντης ουτε ο colt. 

 

καταλαβαινεις πως το εισοδημα μου δεν ειναι fixed αλλα 8% απο τις εισπραξεις της ημερας, επισης αυτη η προμηθεια φορολογειται καθε χρονο  με 42% γιατι οπως ειπε ο παπακωνσταντινου καποτε σε εναν συναδελφο " αφου δεν μπορουμε να τα παρουμε απο αλλους  τα παιρνουμε απο εσας !  "

 

με αλλα λογια αμα δεν εχει λεφτα ο μικρο-μεσαιος συνταξιουχος/ΔΥ  για να τζογαρει τοτε δεν θα  εχω λεφτα κι εγω. ( καποτε ειχα πελατη και υπαλληλο της βουλης :p

 

2) λειπουνε καποιες σημαντικες λεπτομερειες απο το αρθρο στην wikipedia 

 

δεν αναφερονται πουθενα οι σχεσεις που διατηρουσε με τον πατερα του ανδρεα, τον Γεωργιο Παπανδρεου.

 

επισης δεν λεει  οτι το '89, ο μητσοτακης προσεγγισε τον Λεβεντη  γιατι του "γυαλισε" το λογοτυπο του κομματος  και ηθελε να το χρησιμοποιησει στο ψηφοδελτιο του χωρις να αγορασει τα δικαιωματα, ο Λεβεντης νεος τοτε και πιο απονηρευτος δεχθηκε την προταση του γιατι ηλπιζε οτι θα καταφερνε να μπει στην βουλη. 

 

 

κατα τα αλλα δεν βλεπω κατι ασχημο σε αυτο το μινι-βιογραφικο που του κανανε, μιλαει αγγλικα - γερμανικα  τελειωσε το ΕΜΠ με αριστα, πηγε γερμανια για να κανει μεταπτυχιακο ("πηγατε στον χιτλερ!" οπως του εσκουζε ενα  χρυσο  αυγο πριν τις εκλογες στο extra 3 ) και εχει εξασκησει το επαγγελμα του κανονικα. 

Link to comment
Share on other sites

1) δεν ζηταω εξοντωση εγω ουτε ο λεβεντης ουτε ο colt.

καταλαβαινεις πως το εισοδημα μου δεν ειναι fixed αλλα 8% απο τις εισπραξεις της ημερας, επισης αυτη η προμηθεια φορολογειται καθε χρονο  με 42% γιατι οπως ειπε ο παπακωνσταντινου καποτε σε εναν συναδελφο " αφου δεν μπορουμε να τα παρουμε απο αλλους  τα παιρνουμε απο εσας !  "

 

 

Αυτό σκεφτόμουν να σου πω. Άμα φτωχύνουν οι συνταξιούχοι π.χ. δεν θα έχεις και εσύ πελατεία.

Σχετικά με το ποιός πρέπει να πληρώσει το μάρμαρο, βλέπεις και συ ότι το ευρώ και τα δάνεια χρησιμοποιούνται σαν εργαλεία για να παραμείνει το κομματικό και διαπλεκόμενο κράτος σε βάρος όσων παράγουν. Το βλέπεις και από τα πρωτοσέλιδα των εφημερίδων τους.

Όμως πέρα από αυτά το χρέος είναι τόσο μεγάλο(~350 δις πέραν της κεντρικής κυβέρνησης) που δεν μπορούν να ικανοποιηθούν οι δανειστές παρά μόνο αν μας μετατρέψουν σε δουλοπαροικία. Και διαγραφή μονομερής εντός ευρώ δυστυχώς δεν γίνεται.

 

2) λειπουνε καποιες σημαντικες λεπτομερειες απο το αρθρο στην wikipedia

δεν αναφερονται πουθενα οι σχεσεις που διατηρουσε με τον πατερα του ανδρεα, τον Γεωργιο Παπανδρεου.

επισης δεν λεει  οτι το '89, ο μητσοτακης προσεγγισε τον Λεβεντη  γιατι του "γυαλισε" το λογοτυπο του κομματος  και ηθελε να το χρησιμοποιησει στο ψηφοδελτιο του χωρις να αγορασει τα δικαιωματα, ο Λεβεντης νεος τοτε και πιο απονηρευτος δεχθηκε την προταση του γιατι ηλπιζε οτι θα καταφερνε να μπει στην βουλη.

 

 

Αυτό λέω και γω. Άμα είναι να μπεις στη Βουλή ούτε "καρκίνοι", ούτε "κακοδιαχείριση", ούτε τίποτα.

Έγινε επεξεργασία από Petrossortep
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχω καταλάβει τί θέλεις όπως και το τί θέλει ο colt και το 90% του capital.gr. Νομίζετε ότι με μέτρα(πρακτικά εξόντωση θέλετε) κατά των δημοσίων και των συνταξιούχων-μιας και εσείς είστε ακόμα μακριά από την τρίτη ηλικία- θα μπορούσε να μην επιβληθεί κανένα μέτρο στο ιδιωτικό τομέα. Πρώτον, το δημόσιο δίνει δουλειές στον ιδιωτικό τομέα και πέφτει και αυτός μόλις κόψεις από τον πρώτο, οπότε πας σε ύφεση και ανάγκη νέων μέτρων. Δεύτερον, έχει περιοριστεί ο αριθμός των ΔΥ μέσω της ανάλογίας προσλήψεων ενώ ο μισθός πρωτοδιόριστου είναι κάπου στα 700€ για ΠΕ και 600€ για ΥΕ. Τρίτον, οι συνταξιούχοι(ΔΥ, ΙΥ) πάνω από τα 1.000€ έχουν υποστεί περικοπές έως και πάνω από 50% συν αυτές που έρχονται. [Δεν μιλάμε για ειδικές κατηγορίες δικαστικών, υπαλλήλων ΕΤΕ και ΤτΕ, ΔΕΚΟ, καναλαρχών κλπ που τους "χάιδεψαν" με την έγκριση της δήθεν αδίστακτης και ανυποχώρητης τρόϊκας.]

Και απ'ότι βλέπεις τα μέτρα για τους θεσμούς δεν είναι αρκετά και ζητάν φορομπηχτικά αντιαναπτυξιακά όπως ΦΠΑ, ΕΝΦΙΑ κλπ.

 

Αντί λοιπόν οι capital-ades να σκέφτονται πώς θα βγούμε σαν χώρα από τη δουλοπαροικία, αναμασάνε τα περί σοβιετικών άγαμων θυγατέρων(από σχόλιο στο capital) και ονειρεύονται νεκρούς ΔΥ μπας και σώσουν το τομάρι τους και τις περιουσίες τους εντός ευρώ.

 

 

Ο Μπόμπολας και οι λοιποί αναξιοπαθούντες ευχαριστούνε θερμά το Ελληνικό δημόσιο που μπορεί και τους δίνει εργασία και χαρά !!

 

Το περιγραφόμενο σύστημα που αναλύεις, έχει ψοφήσει απο το 1990. Απλά εδώ η μποχα απο την αποσύνθεση, δεν έχει φτάσει ακόμα. Έτσι μου εξομολογούνται κάτι Ρουμάνοι, Αλβανοί, Βούλγαροι, και Ούγγροι πελάτες μου, που περίμεναν να κλείσουν τα πολυβολεία στα σύνορα, για να κάνουν διακοπές εκτός των χωρών τους.

 

όσο για τους εκλεκτόυς ΔΕΗτζήδες..... http://www.capital.gr/story/3055452

Εγώ που δεν θέλω να είμαι πελάτης τους, μήπως μπορείς να μου εξηγήσεις, με ποιά δημοκρατική διαδικασία μου απαγορεύεις να διαλεγω απο που θα αγοράζω το ρεύμα μου ???

Link to comment
Share on other sites

Ο Μπόμπολας και οι λοιποί αναξιοπαθούντες ευχαριστούνε θερμά το Ελληνικό δημόσιο που μπορεί και τους δίνει εργασία και χαρά !!

 

Το περιγραφόμενο σύστημα που αναλύεις, έχει ψοφήσει απο το 1990. Απλά εδώ η μποχα απο την αποσύνθεση, δεν έχει φτάσει ακόμα. Έτσι μου εξομολογούνται κάτι Ρουμάνοι, Αλβανοί, Βούλγαροι, και Ούγγροι πελάτες μου, που περίμεναν να κλείσουν τα πολυβολεία στα σύνορα, για να κάνουν διακοπές εκτός των χωρών τους.

 

όσο για τους εκλεκτόυς ΔΕΗτζήδες..... http://www.capital.gr/story/3055452

Εγώ που δεν θέλω να είμαι πελάτης τους, μήπως μπορείς να μου εξηγήσεις, με ποιά δημοκρατική διαδικασία μου απαγορεύεις να διαλεγω απο που θα αγοράζω το ρεύμα μου ???

 

Υπάρχει ιδιώτης που παράγει ρεύμα? Αν ναι, είναι καθαρό? Με τι κόστος? 

Με φόρους έχουμε πληρώσει τα εργοστάσια της ΔΕΗ. Με τους δικούς μου φόρους, δεν θέλω ... ιδιωτική πρωτοβουλία! Ας επενδύσουν πρώτα και ας κάνουν κάτι, και μετά ας υπάρξουν οι ... δημοκρατικές διαδικασίες για να αλλάξεις εταιρία.

 

Οι μισθοί που γράφεις δεν είναι μεγάλοι ούτε οι υπάλληλοι μου ακούγονται πολλοί, δεδομένου του δικτύου της χώρας, της ύπαρξης νησιών κλπ. 

 

Το πρόβλημα είναι στις... καθαρίστριες (ανειδίκευτοι). Εγώ εκεί το εντοπίζω. Το να γενικεύεται όμως δεν είανι σωστό.

 

Αναφέρεται πιο πάνω 700 ΠΕ, 600 ΥΕ. Το ΥΕ θα έπρεπε να είναι το μισό από το ΠΕ. Το ΠΕ όμως θα έπρεπε να είναι τουλάχιστον 1000.

Γιατί? 

 

Γιατί λόγω Ε.Ε. μπορούμε να εξάγουμε πολύ εύκολα και τον... εαυτό μας! Αν η τρόικα συνεχίσει τη μείωση μισθών, θα μειωθούν ακόμη περισσότερο οι ... μένουμε Ελλάδα!

Σε συνδυασμό με τα φορολογικά, δεν θα μείνει κανένας να δουλεύει εδώ πλην των ανειδίκευτων (οι οποίοι συγκριτικά είναι πολύ καλοπληρωμένοι).

Και δεν νομίζω ότι η ΔΕΗ θα μπορεί να δουλέψει χωρίς π.χ. μηχανικούς. Δηλαδή αν ο μηχανικός λοιδορείται που παίρνει 2500 στη ΔΕΗ και του το πάνε 1500, θα βγει στην ευρωπαϊκή πιάτσα και θα καθαρίζει 3-4 χιλιάρικα για αρχή με δυσθεώρητο ταβάνι. 

 

Φυσικά ο περιπτεράς με τα 15000 ένσημα θεωρεί ότι δουλεύει περισσότερο από τον άχρηστο ΔΕΗτζή που κάθεται, να υπάρχει όμως και λογική. 

Εάν δεν πληρώνονται οι νευραλγικές θέσεις, γιατί να δουλέψεις σε αυτές? Γιατί να ρισκάρεις να πας φυλακή εάν ο εκάστοτε Φωτόπουλος κατεβάσει τους διακόπτες και εσύ έρθεις σε ρήξη μαζί του, και να μην πας κάπου χωρίς ευθύνες και χωρίς Φωτόπουλους? 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Γιατί λόγω Ε.Ε. μπορούμε να εξάγουμε πολύ εύκολα και τον... εαυτό μας! Αν η τρόικα συνεχίσει τη μείωση μισθών, θα μειωθούν ακόμη περισσότερο οι ... μένουμε Ελλάδα!

 

Οχι οτι με ολα τα αλλα συμφωνω, αλλα θεωρω ματαιο να προσπαθησω να σου αλλαξω γνωμη.

 

Απλα πες μου γιατι αφου ειναι τοσο ευκολο να εξαγει κανεις τον εαυτο του εσυ παραμενεις... χλιδανεργος στην Ελλαδα (αν κρινω απο την περιγραφη στο avatar σου)?

Link to comment
Share on other sites

Οχι οτι με ολα τα αλλα συμφωνω, αλλα θεωρω ματαιο να προσπαθησω να σου αλλαξω γνωμη.

 

Απλα πες μου γιατι αφου ειναι τοσο ευκολο να εξαγει κανεις τον εαυτο του εσυ παραμενεις... χλιδανεργος στην Ελλαδα (αν κρινω απο την περιγραφη στο avatar σου)?

 

Παραμένω, αλλά ... πόσο θα αντέξω?? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

όσο για τους εκλεκτόυς ΔΕΗτζήδες..... http://www.capital.gr/story/3055452

Εγώ που δεν θέλω να είμαι πελάτης τους, μήπως μπορείς να μου εξηγήσεις, με ποιά δημοκρατική διαδικασία μου απαγορεύεις να διαλεγω απο που θα αγοράζω το ρεύμα μου ???

 

Δεν σε συμφέρει να είσαι πελάτης πολλών ιδιωτών παραγωγών. Το να παράγει ένας και να πουλάνε στον καταναλωτή πολλοί γίνεται.

Εγώ με τη σειρά μου θα σε ρωτήσω γιατί να μην μπορώ να έχω όποιο ενεργειακό μείγμα θέλω και να με υποχρεώνουν από την Ε.Ε. να χρησιμοποιώ τις-μια ζωή-ασύμφορες ΑΠ.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ιδιώτης που παράγει ρεύμα? Αν ναι, είναι καθαρό? Με τι κόστος? 

Με φόρους έχουμε πληρώσει τα εργοστάσια της ΔΕΗ. Με τους δικούς μου φόρους, δεν θέλω ... ιδιωτική πρωτοβουλία! Ας επενδύσουν πρώτα και ας κάνουν κάτι, και μετά ας υπάρξουν οι ... δημοκρατικές διαδικασίες για να αλλάξεις εταιρία.

 

Οι μισθοί που γράφεις δεν είναι μεγάλοι ούτε οι υπάλληλοι μου ακούγονται πολλοί, δεδομένου του δικτύου της χώρας, της ύπαρξης νησιών κλπ. 

 

Το πρόβλημα είναι στις... καθαρίστριες (ανειδίκευτοι). Εγώ εκεί το εντοπίζω. Το να γενικεύεται όμως δεν είανι σωστό.

 

Αναφέρεται πιο πάνω 700 ΠΕ, 600 ΥΕ. Το ΥΕ θα έπρεπε να είναι το μισό από το ΠΕ. Το ΠΕ όμως θα έπρεπε να είναι τουλάχιστον 1000.

Γιατί? 

 

Γιατί λόγω Ε.Ε. μπορούμε να εξάγουμε πολύ εύκολα και τον... εαυτό μας! Αν η τρόικα συνεχίσει τη μείωση μισθών, θα μειωθούν ακόμη περισσότερο οι ... μένουμε Ελλάδα!

Σε συνδυασμό με τα φορολογικά, δεν θα μείνει κανένας να δουλεύει εδώ πλην των ανειδίκευτων (οι οποίοι συγκριτικά είναι πολύ καλοπληρωμένοι).

Και δεν νομίζω ότι η ΔΕΗ θα μπορεί να δουλέψει χωρίς π.χ. μηχανικούς. Δηλαδή αν ο μηχανικός λοιδορείται που παίρνει 2500 στη ΔΕΗ και του το πάνε 1500, θα βγει στην ευρωπαϊκή πιάτσα και θα καθαρίζει 3-4 χιλιάρικα για αρχή με δυσθεώρητο ταβάνι. 

 

Φυσικά ο περιπτεράς με τα 15000 ένσημα θεωρεί ότι δουλεύει περισσότερο από τον άχρηστο ΔΕΗτζή που κάθεται, να υπάρχει όμως και λογική. 

Εάν δεν πληρώνονται οι νευραλγικές θέσεις, γιατί να δουλέψεις σε αυτές? Γιατί να ρισκάρεις να πας φυλακή εάν ο εκάστοτε Φωτόπουλος κατεβάσει τους διακόπτες και εσύ έρθεις σε ρήξη μαζί του, και να μην πας κάπου χωρίς ευθύνες και χωρίς Φωτόπουλους? 

 

 

Θα μπορούσε να υπάρχει ιδιώτης που να παράγει κατά πολύ καθαρότερο ρεύμα απο τους λιγνίτες της ΔΕΗ. Εσύ βλέπεις αλήθεια κράτος δικαίου και με σαφές πλαίσιο λειτουργίας των επιχειρήσεων ???? ή μήπως πάλι φταίει η Μέρκελ που οι βο(υ)λευτές εδώ φροντίζουν να φτιάχνουν νομοθεσία-κεφαλογραβιέρα, ωστε να βολεύονται πάντα οι κρατικοδίαιτοι κομματικοί πελάτες - ''επιχειρηματίες'' ???

 

Η ΔΕΗ αν θέλει μπορεί να δίνει ότι μισθό και σύνταξη γουστάρει στους εργαζόμενούς της. Αρκεί να μή βγαίνουν αυτά απο τη δική μου τσέπη. Είναι εντελώς ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ επιχείρηση μονοπώλιο, να μη μπορεί να δίνει συντάξεις στους απόμαχούς της, και να τσοντάρει το κράτος τον φόρο μου που τον δίνω για να γίνει ένα σχολείο για τα παιδιά μου, ένα νοσοκομείο για να μην ψοφήσω και ένας δρόμος για να μην σκοτωθώ, με 24 χιλιάρικα τον χρόνο, και να το βλέπουμε αυτό ως ''ανάπτυξη μέσω της κατανάλωσης''.

 

assets_LARGE_t_420_53425731.JPG

 

Και μιας και ενδιαφέρεσαι για την Δημοκρατία, πώς την βλέπεις την εφαρμογή της στην παραπάνω εικόνα ??? Οι άλλοι εργαζόμενοι δηλαδή είναι μούλοι ???

 

Αν αλήθεια δίνατε δεκάρα για τη Δημοκρατία και την ισότητα, η παραπάνω εικόνα θα έπρεπε να σας χαλάει το στομάχι.

 

 

 

@Petrossortep,

 

Να είχες όποιο ενεργειακό μίγμα θέλεις, υπο την προΰπόθεση να έμενες δίπλα σε μια λιγνιτική μονάδα. Όχι να το πάμε: ''κρατάμε την Αθήνα καθαρή, πετάμε τα σκουπίδια μας στον Πειραιά''.

 

Επιπλέον μην λησμονείς ότι έχουμε υπογράψει τη συνθήκη του Κυότο, και ώς εκ τούτου, όσο ρυπαίνεις - πληρώνεις. Να το υπολογίζεις και αυτό όταν βγάζεις τον λιγνίτη φτηνότερο.

Έγινε επεξεργασία από colt3003
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

http://news247.gr/eidiseis/afieromata/ta-kalutera-vinteo-toy-vasilh-leventh.3637970.html

 

Απόλαυση τα σχόλια απο κάτω....

 

Όλοι οι ΠΑΣΟΚΟΙ και ΣΥΡΙΖΑίοι δεν προλαβαίνουν να αλλάζουν σώβρακο, και μόνο με την ιδέα ότι θα μπεί με κανένα 3αράκι στη βουλή. Μας κάνουν και μαθήματα απο πάνω !!!

 

1. Σοβαρότητας: αυτοί που συγκυβέρνησαν με τον εκμεταλευτή των υδατανθράκων, και με τον επιστήμονα αστρολόγο, και έκαναν υπουργό μια κυριούλα που ''δεν έβλεπε κανένα πρόβλημα, αφού οι μετανάστες λιάζονται''

2. Τιμιότητας: αυτοί που κατηγορούσαν τους προηγούμενους για τις ''αντισυνταγματικές'' ΠΝΠ, και τους αντίγραψαν με  καρμπόν, και γράφουν τις αποφάσεις του ΣτΕ εκεί που δεν πιάνει μελάνι

3. Αμεροληψίας: Αυτοί που διόριζαν τον σύντροφο της συντρόφισάς τους διοικητή στην ΕΥΔΑΠ, που έστειλαν τον ''ξάδερφο'' για ''κλείσιμο συμφωνιών'' στη Βενεζουέλα και το Ιράν, και αποφάσισαν πως οι διοικητές των νοσοκομείων πρωτίστως πρέπει να είναι πολιτικά πρόσωπα, και ώς εκ τούτου πρωτίστως κομματόσκυλα και δευτερευόντως τεχνοκράτες.

 

Πλάκα έχουν.....

Έγινε επεξεργασία από colt3003
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω επίσης ότι η δουλειά σε κομματικά γραφεία και οφφίτσια δεν θεωρείται δουλειά και η αποκοπή από το φάσμα της παραγωγικής διαδικασίας στρεβλώνει τον άνθρωπο και δεν μπορεί να δει τα πραγματικά προβλήματα του ανθρώπου, παρά μόνο συσχετισμούς και πολιτικά αφηγήματα

Θα διαφωνήσεις με αυτό που θα σου πω, αλλά anyway, μπορείς να δουλευεις σε κομματικό γραφείο και να ξύνεσαι όλη μέρα, μπορείς να δουλευεις σε κομματικό γραφειο και να βγάζεις δουλεια, να γίνοντε πράγματα που δεν θα γινόντουσαν διαφορετικά. 

Δεν διαφωνώ ότι δεν παράγει κάτι με την έννοια που εννοείς εσύ την παραγωγικη διαδικασία, αλλά αυτό ειναι διαφορετικό. Δεν μιλάω για τον Λαφαζάνη, μιλάω γενικά.

 

 Μόνο η Κωνσταντοπούλου δούλεψε από αυτήν την κυβέρνηση  και για αυτό την βάλανε στη βουλή μην τους τα χαλάσει σε κάνα υπουργείο.

Δεν βαυκαλίζομε ότι ήταν εύκολες οι διαπραγματεύσεις (αν δεν ήταν στημένες) όμως αυτοί διαλαλούσαν ότι θα κέρδιζαν. Τώρα που έχασαν τι ακριβώς ζητάνε εκτός από το να διαπλακουν περαιτέρω με την οικονομική ελίτ ;

Πλέον μπορώ να πω αυτό που δεν ήθελα να πω πριν. Η Κωσταντοπούλου θα έμπαινε Υπουργός Δικαιοσύνης, η Ζωίτσα είπε ότι από αυτη την θέση θα έκανε κάθαρση στην Δικαιοσύνη και αυτό δεν άρεσε.. Έγιναν καραμπόλες και βγήκε ΠτΒ. Μετά άρχισε να δείχνει τα δόντια της από αυτή την θέση, οπότε και ηταν θέμα ωρών να αρχίσει να λοιδορείται και να την πολεμάνε από ΜΜΕ και όλα τα κόμματα. Ειναι καλύτερο να την αντιμετωπίζουν σαν την τρελή διεστραμμένη power hungry του βουκανιζατέρ, παρά σαν μια τύπισσα που παρήγαγε έργο και προσπάθησε να σταματήσει τα μνημόνια μόνη της. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

και τα χρυσα αυγα !! μην ξεχνας  τα χρυσα αυγα :D

 

 

ανεβασε και το οξυθυμο βλακομουτρο ο χιος, την φωτογραφια του Λεβεντη με τον Παεζανο και μια γυμνοστηθη στο πλαι, βρηκανε αλλη καραμελα τα ορκ τωρα και λενε οτι πρεπει να ζητησει ο προεδρος συγνωμη ( :rofl:), λες και οι δικοι τους παπουδες/πατεραδες πριν 30 χρονια ητανε ολοι καθως πρεπει ξερω 'γω, δουλεια θα'χει ο παπας για να τους αγιασει   :hehe:

 

νταξει μονο και μονο που ασχολουνται μαζι του ενω καποτε τον ειχανε για ανυπαρκτο και "ουτε 1% δεν θα παρετε" λεει πολλα !!  εγω το γουσταρω αυτο, ειναι τοσο ηλιθιοι που δεν καταλαβαινουν οτι με ολα αυτα πιο πολυ καλο  του κανουνε παρα ζημια,  there is no such thing as bad publicity που λενε και στο χωριο μου :D

 

haters_gonna_hate12221_by_lord_iluvatar-

Έγινε επεξεργασία από GruntGR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

βρηκανε αλλη καραμελα τα ορκ τωρα και λενε οτι πρεπει να ζητησει ο προεδρος συγνωμη ( :rofl:), λες και οι δικοι τους παπουδες/πατεραδες πριν 30 χρονια ητανε ολοι καθως πρεπει ξερω 'γω, δουλεια θα'χει ο παπας για να τους αγιασει   :hehe:

Ναι, μπορει να ήταν, δεν έχει περάσει όλη η Ελλάδα από μέρη με που έρχοντε γυμνόστηθες δίπλα να χορευουν.. 

Αλλά δεν θα μαλώσω για αυτό, απλά θα κρατήσω το quote για future use.. 

Link to comment
Share on other sites

http://news247.gr/eidiseis/afieromata/ta-kalutera-vinteo-toy-vasilh-leventh.3637970.html

 

Απόλαυση τα σχόλια απο κάτω....

 

Όλοι οι ΠΑΣΟΚΟΙ και ΣΥΡΙΖΑίοι δεν προλαβαίνουν να αλλάζουν σώβρακο, και μόνο με την ιδέα ότι θα μπεί με κανένα 3αράκι στη βουλή. Μας κάνουν και μαθήματα απο πάνω !!!

Όχι οι Συριζαίοι και οι ΠΑΣΟΚΟΙ. Αυτοί θα έχουν πλήρη στήριξη στα μνημόνια των κατασχέσεων. Το γιατί το έχουμε πει πολλάκις. Από τον "καρκίνο" της δραχμής και της ανεξάρτητης πορείας όλα καλύτερα είναι. Και η χούντα ακόμα.

Μάλλον ο Καμμένος είναι αυτός που έχει αφηνιάσει, γιατί το σύστημα και ο κοσμάκης τον "ξερνάνε" για χάρη του Λεβέντη. Το καταλαβαίνεις αν διαβάσεις τις πρόσφατες δημοσιεύσεις στο olympia.gr. 

 

 

Σπαρταριστά σχόλια όντως:

Αρα, να βαλουμε την Βουλη καποιον που ευχαριστούσε τη Μερκελ για τα μνημονια και αποκαλουσε του υποστηρικτες του ΟΧΙ ρεμαλια για να,,, δειξουμε ποσο χαμηλα εχει πεσει το πολιτικο συστημα.

Μα δεν εχουμε ηδη στη Βουλη τετοιους?

 

 

Στην Μερκελ είπε ευχαριστώ που μας δίνει λεφτά για να να μην τα πάρουμε από τους μισοπεθαμένους Ελληνες...

 

 

Μιλάμε για επίπεδο, όχι αστεία.

 

 

Ρε παίδες μπορείτε να μου εξηγήσετε κάτι;

Όταν το Τσίπρα πρότεινε ισοδύναμα για να μην μειωθούν για 50η φορά συντάξεις δημοσίων και ιδιωτών γιατί τσίνισε η τρόικα και τα απέρριψε ως μέτρα εισπρακτικού χαρακτήρα; Γιατί δεν τσίναγε στις συντάξεις και τη χλιδάτη εθελουσία των τραπεζοϋπαλλήλων της ΕΤΕ π.χ.;

Τελικά είσαι "ελεύθερος" να επιλέξεις ότι μείγμα μέτρων θες αρκεί να το γουστάρει και η τρόικα;

Ή μήπως θα πάει ο "είσαι και μακάκας είσαι και Λεβέντης" στη Μέρκελ να ζητήσει απόλυση των αργόμισθων(ΔΕΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΕ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΣ) με την τελευταία περιχαρής να δίνει την άλλη ώρα το ΟΚ για κατάργηση ΕΝΦΙΑ, περιουσιολογίου, τέλους επιτηδεύματος, χαμηλού ΦΠΑ κλπ.;

 

Μνημονιάρα θα σας καρφώσουν και εύχομαι να είναι τέτοια που να μην μπορείτε να κρύψετε ούτε οδοντόβουρτσα από την εφορία. Γιατί αλλιώς δεν θα μάθετε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

η μιση αληθεια ειναι καλυτερη απο τα ψεματα αμα θες να πεταξεις λασπη, ξαναλεω χαιρομαι που το κανεις μαζι με τα ΧΑ και τους δραχμαζανηδες γιατι στο προηγουμενο poll δεν υπηρχε καν η ΕΚ

 

 οταν αφιερωσεις 40 λεπτα απο τον χρονο σου   και κατσεις να ακουσεις ολοκληρη την συνεντευξη απο το λινκ που εδωσα, ελα να μου ξαναπεις ποιους αποκαλεσε λιγουρηδες και ποιους ρεμαλια (λολ) 

 

στον real δηλωσε ο προεδρος btw οτι του στελνουν βιογραφικα και απο πασοκ και απο ΝΔ και απο ΑΝΕΛ, τι ωραια που ειναι να σε κατουρανε και μετα να σε γλειφουν ε ?

youtube.com/watch?v=fPQ8TRYmqhM

 

( του δωσανε 7 ολοκληρα λεπτα !! ουυυυ συστημικος  666, και 18 ραμματα στα μαλγαρα  ψεματα ηταν - μας κοροιδευει ολους ο γεροξεκουτης !! )  

τουλαχιστον ο καρατζυφερ ειναι σε καποια πραγματα σταθερος ολα αυτα τα χρονια 

 

 

ο μνημονιασμενος το μνημονιο δεν το φοβαται mind you, ουτε το 2010 μπουρουσα να κρυψω οδοντοβουρτσα απο την εφορια ουτε σημερα. 

 

 

edit : ο ΕΝΦΙΑ και ο καθε ΕΝΦΙΑ εχει προφανως ενα ποσοστο εισπραξιματοτητας, σε αλλες περιπωσεις 40% αλλες 80% κ.ο.κ προσωπικα,  τον ΕΝΦΙΑ του '14 σημερα τον πληρωσα   (ελεγα μηπως και τον καταργουσε το ναυτακι  - που να τον ψηφιζα κιολας :hehe: )  οι περικοπες στα εξοδα του κρατους ή τις κανεις ή δεν τις κανεις 

 

http://www.iefimerida.gr/news/223786/i-proti-odigia-toy-ypoyrgeioy-oikonomikon-mazepste-esoda-kopste-exoda-voithiste

 

αυτονοητα πραγματα ετσι ? 

 

 

edit 2 : για κοιτα που επιασε ονειρωξη την φωκια :rofl:

 

http://www.iefimerida.gr/news/223804/gennimata-tha-eimaste-i-thetiki-ekplixi-ton-eklogon-den-mporoyn-tsipras-meimarakis

Έγινε επεξεργασία από GruntGR
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.