Jump to content



Εκλογές 2015 μέρος τρίτο


astrolabos

Εκλογές 2015.3  

84 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ναι είχε γίνει επί κυβέρνησης Τζανετάκη. Δεν το θυμόμουν. Ήμουν μικρός τότε.

 

Διαβάζω τώρα να δηλώνει: Στηρίζω Σύριζα, αλλά δεν συνεργάζομαι  :tomato:

Έγινε επεξεργασία από pasjohn
Link to comment
Share on other sites

youtube.com/watch?v=y1lowV0zOEA&t=7m35s

 

Αυτά τα λέει ο Λεβέντης, γιατί ο Καζάκης απαντάει με στοιχεία και παραδείγματα σε δέκατα του δευτερολέπτου από τη στιγμή που θα ρωτηθεί, ενώ έχει παρευρεθεί σε πάνελ καθηγητών οικονομικών εξειδικευμένων στα μακροοικονομικά.

Οι φράσεις του Λεβέντη από την άλλη ξεκινούν με τις λέξεις "πρέπει να κόψουμε".

 

Τέσπα, ένα πράγμα δεν έχω καταλάβει. Γιατί υπάρχουν/θα υπάρξουν τόσα πολλά μνημονιακά κόμματα στη Βουλή όταν το μείγμα πολιτικής θα είναι πάνω κάτω το ίδιο με μέτρα κατά της ελληνικής παραγωγής(βλέπε ΦΠΑ κρεάτων, περιουσιολόγιο ως μνημονιακή δέσμευση).

Υπάρχουν ακόμα ελληνόφωνοι που πιστεύουν ότι μπορεί να υπάρξει καλό μνημόνιο που θα μας το φέρει ο τάδε μνημονιόπληκτος και όχι ο δείνα που είναι κακός(εξαιρουμένων ΝΔ-ΠΑΣΟΚ που έχουν κομματική πελατεία); Tragic.

Έγινε επεξεργασία από Petrossortep
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει. Δεν έχουν καταδικαστεί ακόμα για διάπραξη εγκλημάτων, αλλά ας πούμε ότι οι τρόποι τους είναι φασιστικοί. Τί άλλο μας μένει;

υ.γ: Είχες γράψει παλιότερα ότι έφυγες στο εξωτερικό ή κάνω λάθος;

 

Στην ερώτησή σου ψάχνομαι να φύγω, έχω περάσει 2-3 συνεντεύξεις αλλά δεν έκατσε. Θέλω να φύγω αρχικά γιατί θέλω να γίνω καλύτερος μηχανικός από ότι είμαι τώρα και θέλω μια αλλαγή γενικότερη περιβάλλοντος και να αποφύγω την μίρλα που υπάρχει εδώ. Κουράστηκα. Την χώρα μου μπορώ να την βοηθήσω και από μακρυά.

 

Τι άλλο μας μένει ε; Όταν βάζεις συνθήκη ότι είναι φασίστες σίγουρα δεν μας μένουν αυτοί. Ψήφισε ότι άλλο γουστάρεις. Αλλά φασίστες δεξιούς, αριστερούς κλπ καλύτερα να τους αφήσεις στην άκρη. Δεν μπορώ να σου απαντήσω λοιπόν τι να ψηφίσεις. Αλλά από τα δύο κόμματα ΛΑΕ και ΧΑ θα ψήφιζα ΛΑΕ. Όμως και αυτοί κατά την γνώμη μου ακροαριστεροί φασίστες είναι. Αλλά αν είχα να διαλέξω θα ψήφιζα αυτούς.

 

Μπορείς να ψηφίσεις πρόσωπα που σε εκφράζουν ιδεολογικά μέσα στον ΣΥΡΙΖΑ, ΝΔ, ΠΟΤΑΜΙ, ΠΑΣΟΚ, ΛΑΕ, ΚΚΕ, whatever και ας μην βγει. Μπορείς να βάλεις κριτήρια άλλα πέραν τον ιδεολογικών σου, π.χ. αν έχει βγάλει ένσημα. Πολλοί από τους υποψηφίους δεν έχουν δουλέψει στην ζωή τους.

 

Όπως και να έχει καθώς εγώ πιστεύω στην ελευθερία σκέψης, έκφρασης και επιλογών (καθότι φιλελεύθερος) με μόνη συνθήκη να μην προσβάλλει κανείς τον συμπολίτη του, ψηφισε ΟΤΙ ΘΕΣ. Ακόμα και Χ.Α.. Εγώ πάντως έλπιζα τα φιλελεύθερα κόμματα να κατέβουν ανεξάρτητα και να ψηφίσω ιδεολογικά (Φι.Συ και Δράση), και τελικά αυτά στηρίζουν το ΠΟΤΑΜΙ το οποίο θεωρώ έναν πολιτικό αχταρμά. Άρα και εγώ ξέμεινα από επιλογές και μάλλον θα πάω να ψηφίσω πρόσωπα σε κάποιο από τα παρώντα κόμματα της βουλής. Μπορεί και να το ρίξω άκυρο...Δεν γνωρίζω.

 

edit.

 

τώρα μου ήρθε. Θα ψηφίσω αυτό

 

http://www.youtube.com/watch?v=oGtDaA_7f9Q

Έγινε επεξεργασία από tavliban
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

την ερώτησή σου ψάχνομαι να φύγω, έχω περάσει 2-3 συνεντεύξεις αλλά δεν έκατσε. Θέλω να φύγω αρχικά γιατί θέλω να γίνω καλύτερος μηχανικός από ότι είμαι τώρα και θέλω μια αλλαγή γενικότερη περιβάλλοντος και να αποφύγω την μίρλα που υπάρχει εδώ. Κουράστηκα. Την χώρα μου μπορώ να την βοηθήσω και από μακρυά.

Να ψάξεις και στην Ολλανδία, κατασκευάζουν συνέχεια. Μπόνους, σχόλια από εμένα για το πόσο φυγομαχείς και το ότι αφού εισαι έξω δεν σε νοιάζει η Ελλάδα, και πάνε σκάσε κανά μπάφο και άσε τον Λάμπη και ότι άλλο μου έρθει..

Σοβαρά τώρα, δες και εκεί τι παίζει για δουλειά, σε πολλές εταιρείς δεν χρειάζεσαι Ολλανδικά και η η Ολλανδία έχει τεράστιο κατασκευαστικό τομέα, αν και λένε ότι πάνε για φούσκα..

Μπορείς να ψηφίσεις πρόσωπα που σε εκφράζουν ιδεολογικά μέσα στον ΣΥΡΙΖΑ, ΝΔ, ΠΟΤΑΜΙ, ΠΑΣΟΚ, ΛΑΕ, ΚΚΕ, whatever και ας μην βγει. Μπορείς να βάλεις κριτήρια άλλα πέραν τον ιδεολογικών σου, π.χ. αν έχει βγάλει ένσημα. Πολλοί από τους υποψηφίους δεν έχουν δουλέψει στην ζωή τους.

Δεν μπορείς σε αυτές τις εκλογές, δεν έχει σταυρό.. Έγινε επεξεργασία από Myralis
Link to comment
Share on other sites

Να ψάξεις και στην Ολλανδία, κατασκευάζουν συνέχεια. Μπόνους, σχόλια από εμένα για το πόσο φυγομαχείς και το ότι αφού εισαι έξω δεν σε νοιάζει η Ελλάδα, και πάνε σκάσε κανά μπάφο και άσε τον Λάμπη και ότι άλλο μου έρθει..

Σοβαρά τώρα, δες και εκεί τι παίζει για δουλειά, σε πολλές εταιρείς δεν χρειάζεσαι Ολλανδικά και η η Ολλανδία έχει τεράστιο κατασκευαστικό τομέα, αν και λένε ότι πάνε για φούσκα..

Δεν μπορείς σε αυτές τις εκλογές, δεν έχει σταυρό..

 

Σημασία έχει να ανοίξουν θέσεις στο επάγγελμά μου (μηχανίκος οπτικού δικτύου) και εκεί έχουμε τρελό ανταγωνισμό από Ινδο-Πακιστανούς. Ολλανδία είναι από τις επιλογές και ψάχνω και εκεί.

 

Όσο για τους σταυρούς ευχαριστώ για την ενημέρωση, δεν το ήξερα και εκνευρίζομαι ακόμα χειρότερα. Πάω για άκυρο καρφωτός...

Link to comment
Share on other sites

Όλοι Πασόκ - Δημάρ που ως συνασπισμός κομμάτων δεν παίρνει το bonus των 50 εδρών και μετά ακόμα μεγαλύτερο μπάχαλο :p:P

 

Αυτό είναι τόσο σατανικό που μόνο ένας Πασόκος θα το σκεφτόταν. :hmm:

 

:p

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

http://www.defencenet.gr/defence/20150906/%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%B7-%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%B9%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B7/%CF%80%CF%8C%CF%83%CE%BF-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%80%CE%BF%CF%8D-%CE%AD%CF%87%CE%BF%CF%85%CE%BD-%CE%B4%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%AD%CF%88%CE%B5%CE%B9-%CE%BF%CE%B9-%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%B9%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%AF-%CE%B1%CF%81%CF%87%CE%B7%CE%B3%CE%BF%CE%AF-%CF%84%CF%89%CE%BD-%CE%BA%CE%BF%CE%BC%CE%BC%CE%AC%CF%84%CF%89%CE%BD

 

Διετέλεσε στέλεχος της Εθνικής τράπεζας, από την οποία συνταξιοδοτήθηκε πρόσφατα, ενώ δέχτηκε έντονη κριτική για την πρόωρη συνταξιοδότησή της.

Πάντως φαίνεται να εργάστηκε κι έχει πλήρη ένσημα.

 

 

:lol:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χάζευα το Μειμαράκη χθες στην εκπομπή του Ν.Χατζηνικολάου.

 

Τον Χατζηνικολάου που ξεκίνησε για το σκάνδαλο με Λιάπη-Μειμεράκη-Βουλγαράκη

και ανταλλάχθησαν οι ωραίες κουβέντες τότε , σωτήριο έτος 2012.

 

Ο Μειμάρ , μου θυμίζει τον ιδιοκτήτη χασαποταβέρνας που του λες

οτι έχει πέσει μια τρίχα στο φιλέτο , σε κοιτά, χαμογελά,

"Μα τη Μπαναγία, απο το μουστάκι μου θα είναι" και φεύγει .

 

ΥΓ μου λείπει και η Κωνσταντοπούλου παίδες, βάζω σε replay τις 10ωρες διαβουλεύσεις του Αυγούστου 

    για να κοιτώ τον Παφίλη σε φάση "πήγε 3π.μ κ.Πρόεδρε" με βλέμμα φονικό.

Link to comment
Share on other sites

http://www.iefimerida.gr/news/225236/mythiki-apantisi-zoyrari-giati-na-psifisei-kapoios-anel-i-emena-idea-den-eho

 

:sarcastic:  :sarcastic:

 

edit :  

 

http://www.altsantiri.gr/homepage/katerina-akrivopoulou-leventies/

 

φαγωθηκες τοσο καιρο να το  ριξει ολος κοσμος ο συριζα και τωρα βαφτιζεις "συστημικο" τον  Λεβεντη για να τον μαυριζουνε τα  ορκ της ΧΑ  (καλα γι αυτους που το ριξανε  πασοκ το 2009 και μετα πηγανε στο συριζα δεν υπαρχει σωτηρια ) 

 

τσου ρε λακη .... αντε στον διαολο  παπαδακη !! 

 

11882643_581386891999464_804562441584750

 

 http://www.crashonline.gr/%CE%BF-%CE%B3%CE%B9%CF%8C%CF%82-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%B3%CE%B9%CF%8E%CF%81%CE%B3%CE%BF%CF%85-%CF%80%CE%B1%CF%80%CE%B1%CE%B4%CE%AC%CE%BA%CE%B7-%CF%80%CF%81%CF%89%CF%84%CE%B1%CE%B3%CF%89%CE%BD%CE%B9/

Έγινε επεξεργασία από GruntGR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

http://news247.gr/eidiseis/gnomes/stamatis-zaxaros/apotassomai-th-draxmh-poy-latreuw.3652095.html

 

 

Ο Παναγιώτης ο Λαφαζάνης είναι παλιά καραβάνα της πολιτικής. «Έπιασε» το μήνυμα των δημοσκοπήσεων που δείχνουν τη συντριπτική πλειοψηφία των Ελλήνων να μην επιθυμούν την αλλαγή νομίσματος. Δήλωσε λοιπόν προς έκπληξη όλων ότι «η Λαϊκή Ενότητα δεν είναι το κόμμα της Δραχμής». Προσοχή! Δεν το αποκλείει ως ενδεχόμενο αλλά το θεωρεί μόνο σαν μια εναλλακτική. Σε όρους marketing θέλει απλώς να διευρύνει το κοινό στο οποίο απευθύνεται.

Εν συνεχεία όμως ο Πρόεδρος εξηγείται και λέει ότι η πολιτική επιλογή του κόμματός του είναι η κρατικοποίηση των τραπεζών και η στάση πληρωμών. Και κάπου εκεί τελειώνει η ανάπτυξη του σχεδίου, χωρίς να παρουσιάζει μια μελέτη επιπτώσεων. Το έχει κάνει εν μέρει και αρκούντως ασαφώς ο συνοδοιπόρος του Κώστας Λαπαβίτσας που περιγράφει εδώ και καιρό μια δύσκολη περίοδο, την οποία ο ίδιος προσδιορίζει σε μερικούς μήνες. Ο Παναγιώτης Λαφαζάνης όμως είναι μαθηματικός «επι πτυχίω» και αριστερός. Δεν είναι οικονομολόγος για να αναλύσει τις συνέπειες. Αυτό που τον ενδιαφέρει είναι η ιδεολογική καθαρότητα και η συνέπεια των πολιτικών θέσεών του.

Βέβαια δεν χρειάζεται να είναι κανείς οικονομολόγος για να μαντέψει τι θα κάνει ο Μάριο Ντράγκι όταν κρατικοποιηθούν οι τράπεζες. Προφανώς (και μεταξύ άλλων) θα κλείσει της στρόφιγγα της έκτακτης ρευστότητας με την οποία επιβιώνει το τραπεζικό σύστημα. Δεν θα δίνει χρήμα σε ένα σύστημα που δεν ελέγχει τη λειτουργία του. Οι πολίτες θα ξανατρέξουν στις τράπεζες για να σηκώσουν ότι προλάβουν. Ο Λαφαζάνης θα ψάχνει να βρει τυπογραφείο…

Επιπλέον, ο Ντράγκι θα κάνει άμεσα απαιτητά τα χρήματα με τα οποία έχει ήδη ενισχύσει το σύστημα. Όπερ και σημαίνει, χρεοκοπία. Εκτός και αν τον έχει προλάβει ο Παναγιώτης και έχει ήδη αφήσει πιστόλι στους διεθνείς πιστωτές μας, δηλαδή κυρίως στα υπόλοιπα ευρωπαϊκά κράτη. Αμφότερες οι περιπτώσεις οδηγούν στην υιοθέτηση ενός άλλου νομίσματος με την ακρίβεια ενός ελβετικού ρολογιού. Άρα –και επειδή στην Ελλάδα ότι δηλώσεις είσαι- το κόμμα που δεν είναι της δραχμής κατά σύμπτωση υιοθετεί πολιτικές που οδηγούν νομοτελειακά εκεί.

Για την οικονομία της συζήτησης, θα πρέπει όλοι να δεχθούμε ότι η άσκηση νομισματικής πολιτικής αποτελεί ένα σοβαρό εργαλείο στα χέρια μιας εθνικής Κυβέρνησης. Το ότι αποδεχόμαστε όμως το παραπάνω αξίωμα, δεν σημαίνει ότι είναι πανάκεια, ούτε ότι αρκεί από μόνο του για να φέρει την ευημερία σε μια χώρα. Πολύ περισσότερο στην Ελλάδα του 2015 όπου οι κοινωνικές συνθήκες προσθέτουν επιπλέον δυσκολία στην άσκηση οποιασδήποτε πολιτικής.

Οι δραχμολάτρες φέρνουν σαν παράδειγμα χώρες όπως η Μ. Βρετανία και η Σουηδία. Υπάρχουν αναρίθμητοι λόγοι για τους οποίους οι συγκρίσεις είναι άδικες για την μικρή μας χώρα. Από γεωπολιτικοί και κοινωνικοί μέχρι πολιτισμικοί και φυσικά οικονομικοί. Αρκεί πάντως για παράδειγμα να δει κανείς ότι το κατά κεφαλήν ΑΕΠ στην Βρετανία ήταν 35.165 $ το 2009 και στη Σουηδία 47.667 $ το 2010 ενώ στην Ελλάδα μόλις 21.617 $ το 2013. Ποιος φαντάζεται να καλυτερεύει η ζωή του μετά από διαδοχικές υποτιμήσεις του νομίσματος; Μία υποτίμηση προανήγγειλε ακόμη και ο ίδιος ο Λαπαβίτσας, προσδιορίζοντάς την μάλιστα.  «Μια υποτίμηση της τάξης του 15 με 20% είναι υπεραρκετή στην περίπτωσή μας» (The press project Μάιος 2015). Η αγοραστική δύναμη θα μειωθεί αισθητά, αν μπορούμε φυσικά να αγοράζουμε από χώρες στις οποίες βάλαμε προηγουμένως φέσι…

Ακόμη και αν τα …καταφέρουμε να φτάσουμε ως εκεί, η  άσκηση νομισματικής πολιτικής είναι μια σοβαρότατη υπόθεση και απαιτεί ανθρώπους που γνωρίζουν τι κάνουν και θεσμούς που λειτουργούν. Απασχολεί άλλωστε τις κυβερνήσεις όλων των χωρών και αποτέλεσε για παράδειγμα αντικείμενο ευρείας συζήτησης στην πρόσφατη σύνοδο των G20 στην Άγκυρα όπου κατέληξαν στο συμπέρασμα ότι «Η νομισματική πολιτική των κεντρικών τραπεζών θα πρέπει να συνεχίσει να στηρίζει την οικονομική δραστηριότητα. Εντούτοις η νομισματική πολιτική από μόνη της δεν συνεπάγεται απαραίτητα και την ισόρροπη ανάπτυξη». Μερικοί από τους ισχυρότερους ανθρώπους της παγκόσμιας οικονομίας, αναζητούν τη χρυσή συνταγή. Ίσως την βρήκε ο Πετράκος (μαθηματικός) ή ο Λεουτσάκος (απόφοιτος σχολής εμπορικού ναυτικού) και την είπε στον Λαφαζάνη

Οι οπαδοί της δραχμής μας προτείνουν να τολμήσουμε το βήμα προς το εθνικό νόμισμα ή έστω να τους δώσουμε το δικαίωμα να απειλούν τους υπόλοιπους με  μια τέτοια εξέλιξη και μάλιστα περίπου εν λευκώ, χωρίς να μας δώσουν προς αξιολόγηση έναν οδικό χάρτη για να ξέρουμε τι μας περιμένει. Μας ζητούν να εμπιστευτούμε την καθαρότητα και την τιμιότητά τους, για την οποία δεν αμφιβάλουμε αλλά δεν σχετίζεται με τις ικανότητες τους στα μακροοικονομικά που μάλλον δεν είναι του επιπέδου έστω ενός Ξενοφώντος Ζολώτα.

Στην πραγματικότητα δεν ξέρουν τι πρέπει να γίνει. Βλέπουν απλώς ότι η δραχμή «πούλησε» στο παρελθόν και ξέρουν επίσης ότι έχοντας τον έλεγχο του νομίσματος θα μπορούν να τακτοποιούν τις υποθέσεις τους όπως οι περισσότεροι πολιτικοί της μεταπολίτευσης. «Τράβαγε» ο Ανδρέας μια υποτίμηση και έδινε πληθωριστικό χρήμα στους αγρότες ή τους δημοσίους υπαλλήλους. Έτσι διατηρούσε την εκλογική ισορροπία πετυχαίνοντας μια βίαιη αναδιανομή του εγχώριου πλούτου. Τα προβλήματα της ελληνικής οικονομίας είναι δομικά και δεν επιλύονται με νομισματικά ή άλλα τρυκ. Ίσως ο Βαρουφάκης άθελά του να έχει περιγράψει με τρομερή ακρίβεια την όλη …δραχμοκατάσταση αναφερόμενος στον Κώστα Λαπαβίτσα: «έχει κτίσει ολόκληρη καριέρα πάνω στην επιστροφή στη δραχμή» (Στον Ενικό- Μάρτιος 2015).

 

''Δεν είναι το κόμμα της δραχμής'', αλλά κατα βάθος είναι. Τρικυμία εν κρανίω....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τρικυμία εν κρανίω...

 

καμία τρικυμία. Μέγιστοι πολιτικοί απατεώνες είναι που καταλαβαίνουν μια χαρά ότι αν μιλήσουν με ειλικρίνεια θα χάσουν τις ισόβιες θεσούλες τους και μπορεί να περιοριστούν τα γλέντια που κάνουν με τα λεφτά των φόρων.

 

Η ερώτηση κλειδί δεν είναι ούτε η απάτη μνημόνιο ή όχι ούτε καν το (ψευδο)δίλημμα ευρώ ή δραχμή.  Εκείνο που αξίζει να απαντά ο οποιοσδήποτε από τους υποψηφίους είναι αν προτείνει συμφωνία με τους δανειστές (που τυχαίνει κατά μείζονα λόγο να είναι χώρες της ΕΕ αλλά όχι μόνο) ή αν προτείνει ρήξη με αυτούς.

 

Στην δεύτερη περίπτωση, αξίζει κανείς να γνωρίζει ότι είναι κάτι που δεν κατάφερε ούτε ο Λένιν με την Σοβιετική Ένωση από πίσω του κι αναγκάστηκε να διαπραγματεύεται τελικά με τους δανειστές της τσαρικής Ρωσίας. Εν πάσει περιπτώσει αν κάποιος πιστεύει ότι θα τα καταφέρει καλύτερα από τον Λένιν κάποιος από τους γίγαντες ηγέτες της εδώ «Αριστεράς», το πλέον πρόσφορο κόμμα για κάτι τέτοιο είναι το ΚΚ. Οι υπόλοιποι (Λαπαβίτσες, Κωνσταντοπουλαίοι, Λαφαζάνηδες και ΣΙΑ) ας ριχτούν καλύτερα στο μεγάλο σχέδιο να στείλουμε επανδρωμένο διαστημόπλοιο στον Άρη ή σε όποιον πλανήτη έχουν δει να εφαρμόζονται τα όσα λένε. Παρομοίως για τους μπράβους της ΧΑ.

 

Στην πρώτη περίπτωση, όπου κάποιος αντιλαμβάνεται ότι οποιαδήποτε λύση κι αν ακολουθηθεί, προϋποθέτει συμφωνία με τους ίδιους που έχουμε συμφωνήσει τα ως τώρα, αν και υπάρχει κάπως μεγαλύτερη ευχέρεια επιλογών κι ίσως εκεί θα μπορούσε να συζητηθεί συμφωνία για έξοδό μας, η πραγματικότητα είναι δυστυχώς άκρως δυσάρεστη, περιορίζοντας σε βαθμό εξαφάνισης οποιαδήποτε λύση μας οδηγεί εκτός ή στο περιθώριο της ΕΕ. Κυρίως για οικονομικούς αλλά και για λόγους ασφάλειας της πατρίδας μας. Ουσιαστικά η μόνη επωφελής επιλογή συνολικά είναι κάτι παρόμοιο με αυτό που γίνεται τώρα, επιλέγοντας απλώς πρόσωπα/κόμματα που θεωρούμε καταλληλότερα να διαχειριστούν τις «μνημονιακές» συμφωνίες και δευτερευόντως κάποιες αλλαγές.

 

Σε κάθε περίπτωση ξεπερνά κάθε λογική, ψήφος στον Τζίφρα και τη συμμορία του. Ο πλέον ανίκανος πρωθυπουργός της χώρας τα τελευταία 50 τουλάχιστον χρόνια, χειρότερος κι από τον ανεκδιήγητο χουντικό Ανδρουτσόπουλο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

http://news247.gr/eidiseis/gnomes/stamatis-zaxaros/apotassomai-th-draxmh-poy-latreuw.3652095.html

 

 

''Δεν είναι το κόμμα της δραχμής'', αλλά κατα βάθος είναι. Τρικυμία εν κρανίω....

 

Ολόκληρο κατεβατό για να αναλύσει μπούρδες.

Μάλλον η τρικυμία βρίσκετε σε αυτούς που δεν ξέρουν ελληνικά!

 

Πρόσκληση-Παρουσίαση βιβλίου “Η επανάσταση του Grexit”

Το βιβλίο θα παρουσιάσουν οι κ.κ.:

Παναγιώτης Λαφαζάνης, Επικεφαλής της Λαϊκής Ενότητας,...

 

 

 

Δηλαδή θέλεις να κάνουν και κακά;

 

Το μόνο που μπορείς να σκεφτείς είναι ότι είναι συμπαιγνία με τον Τσιπ  να τα γυρίσουν μετά τις εκλογές, για να έχουν αυτοδυναμία

Έγινε επεξεργασία από ΓιαγκΤ
Link to comment
Share on other sites

ένα σχόλιο για τα εκλογικά σποτάκια που ένα ένα βγαίνουν στην φόρα.

 

Είναι ότι πιο σιχαμερό έχω δει. Από όλα τα κόμματα.

 

Αντι να λένε ότι το δικό μας πρόγραμμα έχει αυτούς τους στόχους και προσδοκίες, κάθονται ΟΛΑ, χωρίς εξαίρεση, να τονίζουν ότι οι άλλοι είλναι φταίχτες, οι άλλοι μας έχουν σκίσει, οι άλλοι δεν έχουν τρόπους, οι άλλοι βολεύουν και κάνουν ρουσφέτια, θέλουμε πρωθυπουργό όρθιο και κ@βλωμ3ν0 ότι οι άλλοι μας φοβίζουν...

 

Δεν πάτε από εκεί που ήρθατε σιχάματα; Α στα διαλα...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτος ο Meymar ειναι οντως πολυ ευχαριστος ως προς τον τροπο που μιλαει, μια ρετσινα θα την επινα ανετα μαζι του ( εχω να πιω 10 χρονια btw ) αλλα οχι να τον ψηφισω κιολας ! οι υποψηφιοι βουλευτες, και ειδικα οσοι καταφεραν να εκλεχθουν στο παρελθον πρεπει να ειναι υποδειγμα και οχι " ενταξει μωρε, αυτα τα κανει και ο γειτονας ! " 

 

 

^ για οσους εχουν επιλεκτικη μνημη / μνημη χρυσοψαρου 

 

 btw τεραστιο fail το debate, κρεμομομασταν ολοι σαν λακαμαδες απο τα χειλια τους μπας και ακουσουμε κατι σημαντικο/κατι που δεν ξεραμε ηδη.  

το οτι δεν θα σεβοτανε κανενας τους το χρονικο οριο (εκτος απο τον θοδωρακη που εκανε αρκετες φασεις  inb4thelock.gif - respect ο υπαλληλος ) ητανε αναμενομενο, το οτι δεν το σεβαστηκαν ουτε οι  δημοσιοκαφροι ειναι κατι που με ξεπερνα, ειδικα η τρεμη το απαυτωσε και ψοφησε. 

 

δεν υπαρχει περιπτωση να κατσω να δω την επομενη παρασταση του  τσιρκο Medrano εκτος αν   φωναξουνε τον μιχαλοβλακο  ή/και  αντικαταστησουνε την μπαμπογρια με την Σαραφογλου (ποτε θα παρεις συνταξη μ ωρη ???) και την εχουνε να στεκεται ορθια οποτε κανει ερωτηση για να την παιρνω ματι καλυτερα, επειδη λοιπον τιποτα απο τα 2 δεν προκειται να γινει ( :( ) ισως κατσω να δω τον απολογισμο του mega μπας  και δειξουν κανα ολοσωμο πλανο εκει :p

Έγινε επεξεργασία από GruntGR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.