Jump to content



Gallery - Παρουσιάσεις κουτιών χρηστών.


Tigas

Recommended Posts

  • Replies 539
  • Created
  • Last Reply

Τζιμακο εγω θα σου το ξαναπω κι εδω...

ΤΟ ΚΟΥΤΑΚΙ σου ΜΑΜΑΕΙ!!!

μπραβο σε εσενα και στους προηγουμενους ιδιοκτητες τουπου συνεισεφεραν στην βελτιωση της εμφανισης του

αριστη επιλογη...

κι αυτους που λενε οτι "τα LianLi δεν αξιζουν τοσα λεφτα..."

...αστους να τα τα ονειρευονται.....

Link to comment
Share on other sites

spresv έχω ήδη μια 4x20 πράσινη! http://www.pctechnology.gr/vbull/vb/showthread.php?t=270 (και δύο καμμένες 2χ16 λολ) αλλά γμτ το μπλε-κίτρινο είναι άλλη φάση.

Βέβαια και τα 200+ ευρώ είναι ΑΛΛΗ φάση σε σχέση με τα ~25€ της πράσινης. Πολλά λεφτα ρε παιδί μου για μια οθόνη. Καλύτερα να έπαιρνες μια μικρή TFT από Ελλάδα με λίγο παραπάνω!!

Βέβαια υποθέτω σε σκίσαν στον εκτελωνισμό τότε!

Link to comment
Share on other sites

Mάλλον σε 'μένα το λέει! Έχω δει το mod, αλλά δεν με ενθουσίασε τόσο η διάχυση του φωτός πίσω απ'την οθόνη, συν οτι είναι πολύ λεπτές οι κολλήσεις και δεν ξέρω αν την διαλύσω την οθόνη τελικά!

Link to comment
Share on other sites

Κοπρίτη, μιας και είχες το PC60 πως και δε πήγες στο μεγάλο PC70?

Το chieftech το ειχα στο μπαλκονι και σαπιζε...

εγω ειχα παρει ηδη το lianLi...

το αδερφακι μου ειχε ηδη το Xaser III...

οποτε λεω

αφου κανεις δεν το αγοραζει..

απο το να το πεταξω...

δεν καθομαι να παιξω λιγο μαζι του?

και επειδη τρωγοντας ανοιγει η ορεξη...

στην πορεια μου προεκυψε πληρες case mod project....

και οταν τελειωσε μου αρεσε και μετακομισα εκει...

αφου πρωτα ελυσα και το προσωπικο μου κολλημα με τα γ@μωκαλωδια...

παντως ετσι και ειχα τωρα ενα LianLi 70αρι ευκαιρο....

θα του αλλαζα τα φωτα....

ειδικα μετα τα παθηματα-μαθηματα του πρωτου project....

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να συγκρίνονται τα LianLi γενικά με οποιοδήποτε άλλα κουτιά. Είναι όλα αλουμινένια (=ελαφριά), κατα την γνώμη μου τρομερά καλαίσθητα, έχουν μικρές λεπτομέρειες για να σε βοηθούν σε (απ)εγκαταστάσεις καρτών, μεγαλους ως τεράστιους χώρους χώρους ΑΛΛΑ πανάκριβα. Αν είχα λεφτά σίγουρα θα έπαιρνα ένα.

Πέρνα μια βόλτα απ'το Hacshop να δεις το 1000 το καινούργιο, απλά να κάθεσαι σε καρέκλα όταν σου πει τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Το μεγαλύτερο μέρος του case mod που ξεκίνησα το καλοκαίρι τελείωσε - έχει τελειώσει εδώ και καιρό για την ακρίβεια. Με το τέλος της εξεταστικής βρήκα χρόνο να πάρω και τις σχετικές φωτογραφίες.

To κουτί είναι ένα HEC 6Α19.

Τα mods που σκοπεύω να κάνω ακόμα στο κουτί είναι:

- Τα ρακ των δίσκων και των drives θα καλυφθούν με Αkasa Pax Mate. Οτι μείνει θα μπει για μόνωση.

- Τα καλώδια του PSU θα γίνουν sleeved με κόκκινο UV-Reactive και στα καλώδια που έχουν οι λάμπες θα μπει heatshrink

- Μπροστά θα μπει ένα AerogateII (και το panel που έχω τώρα θα χρησιμοποιηθεί στο κουτι της υδρόψυξης μελλοντικά)

- Θα αλλαχτεί η σίτα μπροστά με modder's Mesh (μόλις καταφέρω να το βρω) που είναι πολύ πιο εντυπωσιακό

Εντυπώσεις και παρατηρήσεις ευπρόσδεκτα!!

post-60-1442173760,8593_thumb.jpg

post-60-1442173760,9616_thumb.jpg

post-60-1442173761,0249_thumb.jpg

post-60-1442173761,0902_thumb.jpg

post-60-1442173761,1912_thumb.jpg

post-60-1442173761,3035_thumb.jpg

post-60-1442173761,3683_thumb.jpg

post-60-1442173761,5015_thumb.jpg

post-60-1442173761,6311_thumb.jpg

post-60-1442173761,7628_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το μεγαλύτερο μέρος του case mod που ξεκίνησα το καλοκαίρι τελείωσε - έχει τελειώσει εδώ και καιρό για την ακρίβεια. Με το τέλος της εξεταστικής βρήκα χρόνο να πάρω και τις σχετικές φωτογραφίες.

To κουτί είναι ένα HEC 6Α19.

Τα mods που σκοπεύω να κάνω ακόμα στο κουτί είναι:

- Τα ρακ των δίσκων και των drives θα καλυφθούν με Αkasa Pax Mate. Οτι μείνει θα μπει για μόνωση.

- Τα καλώδια του PSU θα γίνουν sleeved με κόκκινο UV-Reactive και στα καλώδια που έχουν οι λάμπες θα μπει heatshrink

- Μπροστά θα μπει ένα AerogateII (και το panel που έχω τώρα θα χρησιμοποιηθεί στο κουτι της υδρόψυξης μελλοντικά)

- Θα αλλαχτεί η σίτα μπροστά με modder's Mesh (μόλις καταφέρω να το βρω) που είναι πολύ πιο εντυπωσιακό

Εντυπώσεις και παρατηρήσεις ευπρόσδεκτα!!

Το μονο που μπορω να παρατηρισω ειναι η σιτα η οποια δεν μου αρεσε καθολου....αλλα αφου λες οτι θα την αλλαξεις....οκκκ

Γενικα πολυ καλος....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.