Jump to content



Gallery - Παρουσιάσεις κουτιών χρηστών.


Tigas

Recommended Posts

Το μονο που μπορω να παρατηρισω ειναι η σιτα η οποια δεν μου αρεσε καθολου....αλλα αφου λες οτι θα την αλλαξεις....οκκκ

Γενικα πολυ καλος....

Ναι, η σίτα είναι πρόχειρη μέχρι να βρω modder's mesh που ψάχνω!Δυστυχώς μέχρι τώρα δεν έχω βρει πουθενά στη Ελλάδα...Ίσως αναγκαστώ να φέρω απο Αμερική...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 539
  • Created
  • Last Reply

lol Jimk τι του λες βρε του παιδιού;

@planetmanR5 περίπου παίζουν στα 250-300€ κοντά.

@shaman πολύ όμορφο το κουτί σου. Μου αρέσει πολύ το πως έχεις τακτοποιήσει τον χώρο. Είναι πολύ οργανωμένα. Συμφωνώ με τον Soler σχετικά με την σίτα, αλλά αφού θα την αλλάξεις. Μπορείς να κοιτάξεις σε ήδη αυτοκινήτου για εκείνη την σίτα που βάζουν συνήθως χαμηλά στην μάσκα της μούρης όταν έχει κενά (αν κατάλαβα καλά τι είναι το Modder's mesh), ή για την σιδερένια σίτα που βάζουν στους επιδέσμους και γύψους. Στα φαρμακεία είχα βρει το τελευταίο.

Link to comment
Share on other sites

μπραβο Shaman....:clap:

του αλλαξες τα φωτα....(the right way) :T:

καθαρη και τακτοποιημενη δουλεια....

και καλωδια μαζεμενα και προσοχη στη λεπτομερεια...

-πολυ καλο στο mod στο cd-rom...

(εγω θα σου ελεγα να το κανεις και στο Nec... χρησιμοποιωντας απλα ενα καπακι απο αλλο drive για να μην χαλασεις το καινουριο....)

-το custom σηματακι ειναι πολυ καλη πινελια...(ποσο πηγε?)

-τα UV reactive βαψιματακια επισης πολυ καλα....

(τραβα και μια βραδυνη φωτο χωρις πλαινο καπακι να δειξουν σωστα γιατι ετσι τα αδικεις)

-η σητα οντως θελει αλλαγη...

εχει το Πλαισιο (στη Στουρναρη) στα ειδη μακετας ενα πλεγμα αλουμινιου..

(σαν αυτο που μπαινει στους αεραγωγους των αυτοκινητων)

λεπτο και ευκαμπτο ομως με ρομβοειδεις τρυπες που το καμπυλωνεις στο σχημα που θες και στεκεται πολυ καλα.... του ριχνεις και ενα μαυρο χρωματακι και εισαι ο.κ....

-στο Πλαισιο επισης θα βρεις και μαρκαδορακι OIL-BASED φοσφωριζε ανεξιτηλο που βαφει ακομα και σε μαυρες επιφανειες.... (εναλλακτικα εχει και απλο oil-based ασπρο που και αυτο αντιδρα στα uv φωτα....)

-στην πλαινη φωτο που εχεις

το μονο που μου φαινεται οτι χαλαει λιγο την εικονα

ειναι ο σκελετος των drives και των σκληρων...

σκεφτομουν μηπως θα σε ενδιεφερε καποιο αυτοκολλητο μαυρο>διαφανο (degrade raster)

με κομμενο καποιο λογοτυπο το οποιο θα φωτιζονταν εσωτερικα απο την υπαρχουσα λαμπα σου...

anyway...μια ιδεα ειναι...

συνεχισε την καλη δουλεια... και....

περιμενουμε update posts & pics......;)

post-110-1442173762,0077_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα μεταχειρισμένο 550€

Θες να τον πεθανεις τον ανθρωπο ρε αθεοφοβε???

550 το πηρες αλλα με της Παναγιας τα ματια πανω...

γυρω στα 300 maximum θα δωσει καποιος για να το παρει καινουριο...απο Ελλαδα....

Link to comment
Share on other sites

Να και δύο φωτογραφίες απ'αυτό που χρησιμοποίησα

Το πήρα από φαρμακείο και λέει πάνω One Wire Splint

Είναι διαστάσεων 3 3/4'' wide x 30'' long. Είναι της ΗP.

Ο ανεμιστήρας είναι 12''

Thanx emnezia!

To modder's mesh μπορείτε να το δείτε εδώ:

http://www.mnpctech.com/moddersmesh.html

Πιστεύω οτι θα το βρω σίγουρα Ελλάδα απλά δεν ξέρω που να το ζητήσω...Θα δοκιμάσω στα μαγαζιά που μου πρότεινε ο Κοπρίτης!

Link to comment
Share on other sites

μπραβο Shaman....:clap:

του αλλαξες τα φωτα....(the right way) :T:

καθαρη και τακτοποιημενη δουλεια....

και καλωδια μαζεμενα και προσοχη στη λεπτομερεια...

-πολυ καλο στο mod στο cd-rom...

(εγω θα σου ελεγα να το κανεις και στο Nec... χρησιμοποιωντας απλα ενα καπακι απο αλλο drive για να μην χαλασεις το καινουριο....)

-το custom σηματακι ειναι πολυ καλη πινελια...(ποσο πηγε?)

-τα UV reactive βαψιματακια επισης πολυ καλα....

(τραβα και μια βραδυνη φωτο χωρις πλαινο καπακι να δειξουν σωστα γιατι ετσι τα αδικεις)

-η σητα οντως θελει αλλαγη...

εχει το Πλαισιο (στη Στουρναρη) στα ειδη μακετας ενα πλεγμα αλουμινιου..

(σαν αυτο που μπαινει στους αεραγωγους των αυτοκινητων)

λεπτο και ευκαμπτο ομως με ρομβοειδεις τρυπες που το καμπυλωνεις στο σχημα που θες και στεκεται πολυ καλα.... του ριχνεις και ενα μαυρο χρωματακι και εισαι ο.κ....

-στο Πλαισιο επισης θα βρεις και μαρκαδορακι OIL-BASED φοσφωριζε ανεξιτηλο που βαφει ακομα και σε μαυρες επιφανειες.... (εναλλακτικα εχει και απλο oil-based ασπρο που και αυτο αντιδρα στα uv φωτα....)

-στην πλαινη φωτο που εχεις

το μονο που μου φαινεται οτι χαλαει λιγο την εικονα

ειναι ο σκελετος των drives και των σκληρων...

σκεφτομουν μηπως θα σε ενδιεφερε καποιο αυτοκολλητο μαυρο>διαφανο (degrade raster)

με κομμενο καποιο λογοτυπο το οποιο θα φωτιζονταν εσωτερικα απο την υπαρχουσα λαμπα σου...

anyway...μια ιδεα ειναι...

συνεχισε την καλη δουλεια... και....

περιμενουμε update posts & pics......;)

Είσαι ο master των case mods!!Μ@μ@τη η φώτο που έφτιαξες!! ;)

Λοιπόν, για το σκελετό σκεφτόμουν να βάλω κομμάτια απο AkasaPaxMate και οτι μείνει να το βάλω για ηχομόνωση..Η ιδέα σου είναι πολύ καλή όμως..Θα βγω στη γύρα να δω πόσο ζητάνε για κάτι τέτοιο!

Θα δοκιμάσω και photos χωρίς το πλαϊνό για να δω πως φαίνεται!

Για το custom case badge - επειδή θα ενδιαφέρει πολλούς - κοίταξε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ για το χρήστη "shadowmajik" στο Ebay.com

O τύπος έχει πάρα πολλά σχέδια έτοιμα και μπορεί να φτιάξει και custom - ακόμα και μεγάλες ποσότητες!

Και η τιμή???

Στα περισσότερα είναι στα €2 με ΔΩΡΕΑΝ μεταφορικά!!! :060:

Link to comment
Share on other sites

οντως θα με πεθανετε!550 αλλα με ολα αυτα που ειδα επανω λεει!shaman πολυ καλη δουλεια!και καλος φωτισμος!αλλα πως εκοψες το τζαμι (παραθυρο) χωρις γωνιες αλλα με καμπυλες?

Link to comment
Share on other sites

Addtronics 7220 χωρίς case mods (το λυπάμαι :D )

Το γεγονός ότι δεν έχει πλαϊνό παράθυρο με βγάζει από το άγχος του μπάχαλου που επικρατεί στο εσωτερικό. Η δεύτερη φωτογραφία είναι από την πρώτη μου απόπειρα για υδρόψυξη με σωλήνες eheim, που τελικά τσακίζανε και αντικαταστάθηκαν με tygon, όπως φαίνεται και πιο κάτω.

post-794-1442173774,4006_thumb.jpg

post-794-1442173774,4324_thumb.jpg

post-794-1442173774,4686_thumb.jpg

post-794-1442173774,5537_thumb.jpg

post-794-1442173774,6263_thumb.jpg

post-794-1442173774,6974_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.