Jump to content



ATTO hard disk benchmarking


TASOS

Recommended Posts

  • Replies 48
  • Created
  • Last Reply

Eμενα ειναι πανω στον Promise 378 που εχει η A8V και ξερω τη φταιει ειναι αυτη η εντολη που βαζει το installation του driver του Promise μαλλον πρεπει να κανει καποιο cache στα test του ATTO και βγαζει αυτα τα score γιατι εχω ενα ιδιο δισκο στον VIA IDE εκει βγαζει τα ιδια πανω κατω αποτελεσματα στα μεγαλα απο τα 128 μεχρι το 1024 και διαφορετικα απο το 0.5-64 τα σωστα υποθετω........

post-80-1442173910,0402_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πες μας και τί ρυθμίσεις πρέπει να βάλουμε για να συγκρίνουμε ίδια πράγματα...

Μετά από λίγο μελέτη παραπάνω....κατέληξα στο συμπέρασμα ότι οι ποιό αξιόπιστες μετρήσεις βγαίνουν με τις παρακάτω ρυθμίσεις και συστήνω να τις ακολουθήσουμε όλοι από εδώ και στο εξής.

Τα αποτελέσματα που προκύπτουν με αυτές τις ρυθμίσεις είναι σχετικά κοντά με αυτά που βγάζει το Sandra HD bench.

Ιδίως αυτοί που έβγαλαν "περίεργα" αποτελέσματα...άς κάνουν τον κόπο να τρέξουν πάλι το bench με τις νέες ρυθμίσεις.

post-5-1442173913,0446_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Καλησπέρα και απο μένα.

Τα δικά μου αποτελέσματα σε 2x80 Western Digital Sata Raid 0

Στον via controller της mobo μου abit kv8 pro+3deye

Τη στιγμή του benchmark είχα 49 gb ελεύθερα, 1 partition και 2 εγκαταστάσεις των xp

Λίγο παλαβά δεν είναι τα αποτελέσματά μου?

post-1508-1442174051,2618_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.