Jump to content



LINUX TZAΜΠΑ...ΠΑΡΕ ΚΟΣΜΕ! (Part II)


Prowler

Recommended Posts

  • Replies 319
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από $George Vasil$

Για να μην ανοιξω καινουργιο θρεντ...παιδες τσεκαρετε τα ε-μαιλ σας.....:D (οσοι ειχατε παραγγελει απο την Novell....)

Περίεργο... είχα παραγγείλει απο την Novell αλλά δεν πήρα σχετικό mail...

Αρχική απάντηση από trendy [Σήμερα, στις 02:37]

Κατεβάζω τώρα το kubuntu-5.04 hoary να δω τι λέει. Επίσης λέω να δοκιμάσω και το slax κάποια στιγμή.

Υπάρχει και Ελληνικό review του SLAX εδώ

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Seeker

Υπάρχει και Ελληνικό review του SLAX εδώ

Ναι το είχα διαβάσει πριν από λίγες μέρες αυτό το review και σκέφτηκα να το δοκιμάσω σε ένα παλιό 166MMX που έχω και κάθεται, μιας και δεν έχει πολλές απαιτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Αρχική απάντηση από DJpoison

ειναι καλυτερο απο το Ubuntu?σου στελνουν cd?

Δεν έχει σχέση με το Ubuntu. Η Novell στέλνει μόνο ένα πακέτο/άτομο και αυτό δεν είναι για να προωθήσει την ευρεία χρήση του SuSE.

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα πως θα το χειριστείς από την αρχή.

Αν κάνεις μια καθαρή εγκατάσταση και διαβάσεις μερικά από τα άφθονα 'how to" της Novel τότε ούτε δύσκολο είναι,ούτε ιδιαίτερες γνώσεις θέλει,είναι πολύ παραμετροποιήσιμο και παίζει τα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από trendy

kubuntu

αυτό θα ψήφιζα, αλλά δεν το χω δοκιμάσει κι όλας, άρα δεν είμαι εμπεριστατωμένος.

το γεγονός όμως ότι ένας σεσημασμένος slackwarάς το προτείνει, σημαίνει ότι αξίζει:p

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου φάνηκε συμπαθητικό. Βέβαια οι debianάδες θα το βάλουν με κλειστά μάτια μιας και φέρνει αρκετά στο debian, όχι όμως στο κύριο pc τους, αφού ως γνωστόν το debian θα βγει μόνο στη δευτέρα παρουσία.

Βέβαια από τα 3 που πρότεινε αποκλείστηκε αμέσως το ubuntu (aka gnome) και το suse δεν το πολυσυμπαθώ, οπότε με την εις άτοπο απαγωγή βγήκε το kubuntu.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από trendy

Εμένα μου φάνηκε συμπαθητικό. Βέβαια οι debianάδες θα το βάλουν με κλειστά μάτια μιας και φέρνει αρκετά στο debian, όχι όμως στο κύριο pc τους, αφού ως γνωστόν το debian θα βγει μόνο στη δευτέρα παρουσία.

ακριβώς αυτό:T:

δεν έχω 3ο pc για δοκιμές!!!!! καλά, που το βρήκες?????

για το suse πάντως, προσωπικά το εκτιμώ σαν διανομή, αν είχε και ένα πιο έξυπνο update system (YOU στα suseδίστικα) θα το εκτιμούσα ακόμη περισσότερο;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.