Jump to content



Technisat SkyStar HD


spresv

Recommended Posts

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Δεν ηρθε ρε συ, αφου βγηκες πριν τελειωσει... Επισης ενα μικρο update, ουτε ο αδερφος τις πιανει τελικα αυτες τις συχνοτητες. Θα αγγαρεψω καποιον να δοκιμασω διαφορετικο lnb μπας και δω φως.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, μολις πληροφορηθηκα οτι την 1F δεν την βγαζεις με την καμια απο Ελλαδα, ο Στελιος μονο που δεν γελασε οταν του το πα :p. Οποτε we are good to go και θα ψαχτω τωρα με τα ηδη υπαρχοντα HD για να ανεβασω screens και κλιπακια.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, μολις πληροφορηθηκα οτι την 1F δεν την βγαζεις με την καμια απο Ελλαδα, ο Στελιος μονο που δεν γελασε οταν του το πα :p. Οποτε we are good to go και θα ψαχτω τωρα με τα ηδη υπαρχοντα HD για να ανεβασω screens και κλιπακια.

Ο 1F θελει μερικα μετρα (3+) κατοπτρο οπως σου ειπα , και αυτο μονο Βορεια Ελλαδα αν βγει . Και δεν εβαλα τα γελια ...! :D

Οποτε Τακη μην αγχωνεσαι για αυριο . Θα παμε καποια αλλη μερα ωστε να κανουμε λιγο fine tuning ... Aς βαλει και το 2ο LNB και παμε . :)

Link to comment
Share on other sites

Μωρε hotbird το ειχα στην αρχη, αλλα επειδη ειχε μπολικα HD καναλια ο Astra ειπα να το γυρισω εκει. Σημερα μαλλον παω για 2ο lnb. Αφηστε που με εψηνε αυτος ο διαολος ο coolmind για μοτερακι :p

Εχω ηδη ενα τετοιο lnbακι. να παρω αλλο ενα ιδιο η να ψαξω για κατι καλλυτερο?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μωρε δουλευει, αλλα δεν υποστηριζεται ακομα πληρως. Πχ απο το ProgDVB δεν μπορω να δουλεψω diseqc switch. Ουτε επισης να πιασω DVB-S2 καναλια απο το ιδιο προγραμμα, ενω απο τη δικη της μουφα τα πιανει κανονικα. Και στα DVB-S HD καναλια οποτε βρω καναλι και βαλω AVC/H.264 decoder κολλαει το προγραμμα... Θελει λιγη υπομονη ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις την εγκατέστησα.

Είμαι κολλημένος με το full HD και έχω συνδρομητική κάρτα irdeto από το www.euro1080.com εδώ και δύο χρόνια. Έβλεπα μέχρι τον δεκέμβριο του 2005 από τον hellas sat2 μέχρι που διέκοψε και όταν επανήλθε στις 7 στον w3 ήτανε dvbs2-mpeg4 με αποτέλεσμα να μήν βρίσκω δέκτη. Τελικά πρίν λίγες μέρες πήρα αυτή η οποία όμως δέν έχει ενσωματωμένο cam όπως η twinhan που είχα μέχρι τώρα με αποτέλεσμα να μην το έχω ακόμα και να μήν μπορώ να ξεκλειδώσω το hd1. πρίν λίγα λεπτά κατάφερα με το δικό πρόγραμμα να δώ από τις 7W και το luxe hd και τα hd5 και hd4U!

Βέβαια ο υπολογιστής "κάθεται" κανονικά!

Η συνδρομή στο euro1080 είναι αστεία 200€ μέχρι το 2010! Δηλαδή έμενα μου ήρθε 2,77 € το μήνα!

Καλό έεεεεε?

Από πρόγραμμα δέν ξέρω τώρα τη έχει αλλά όταν το έβλεπα είχε ενδιαφέροντα τοπία ταξίδια συναυλίες αθλητικά κ.λ.π. Αξίζει τόν κόπο.

Επίσης και το Luxe HD το οποίο μπορείτε να το δέιτε και σε sd για να πάρετε γεύση είναι καλό για να περνάει κανείς την ώρα του με ωραία τοπία κ.λ.π.

Όσοι είχαν και κάρτα καταχωριμένη σε βέλγικη διεύθυνση είδαν και το moundial.

Αξίζει λοιπόν να γυρίσετε στι 7 είτε με επιπλεόν πιάτο ή ακόμα με κινητό και positioner. Εγώ με ένα 1.2-1.40tecatel έχω λοκάρει περί τους 40!

Με το progdvb δεν κατάφερα να ανοίξω s2. θα πρέπει να περιμένουμε για drivers. μέχρι τώρα την ενεροποίησα με bda s διότι δέν βρήκα ειδικότερους.

Περιμένω να στήσω το νέο htpc μου για να στείλω σήμα στον Optoma HD81 σε full hd1080i. Είς αναμονήν και του δορυφoρικού 1920 1080P

Link to comment
Share on other sites

Καλωσηρθες φιλε bou.

Απ' οτι φαινεται το εχεις μελετησει αρκετα το αντικειμενο.

Μηπως θα σου ηταν ευκολο να μας δωσεις ακομα περισσοτερες πληροφοριες και να βοηθησεις τον spresv και κυριως εμενα που τωρα σιγα σιγα περναω στον χωρο των δορυφορικων?

Δε θελω να σε κουρασουμε, απλα εισαι ο πρωτος ανθρωπος που βρισκουμε να εχει skystar HD εκτος απο εμας και οι οποιες γνωσεις και εμπειριες σου θα μας φανουν χρησιμες.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.