Jump to content



The VX/UTT Thread


mortisboy

Recommended Posts

  • Replies 296
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από mortisboy

...βασικα πηρα 2 κιτακια 2χ512 ....γιατι ηθελε και ενας φιλος...και οπως φανταζεσται τα δοκιμασα και τα 2...:) ....

...και μια κοντινη απο αυτες που κρατησα...

Τιμη (γιατι ψηνομαι να παρω και εγω σε κανα μηνα) και απο που....ααα και καλοριζικες(κουκλες ειναι)

Link to comment
Share on other sites

...σιγα-σιγα μην βιαζεστε ...θα τα πω ολα....τις πηρα απο δω :

www.newtechlabs.gr

Til. 210 6459395

Fax 210 6459382 ....δεν εχουν φερει πολλα κομματια...αλλα το καλο ειναι οτι δεν τα περνουν απο την Overboost ;)

...Στο θεμα μας τωρα.....Οι μνημες πανε χαλαρα με default ρευμα (3.2v :D ) 250 2-2-2-51T

....αλλα το msi μετα τα 255 με αυτα τα timings κανει τα δικα του

...να και το testbed...:)

post-73-1416071629,455_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

....να πω οτι δεν εχω ξαναδοκιμασει μνημες που να ακουνε τοσο πολυ στο ρευμα και στο στρωσιμο με memtest :eek: ...με αλλα λογια με 15-20min λουπες sto test 5 ...τα λαθη μειονονταν στα καπακια μετα απο καθε reboot ...δεν το πιστευα λεμε...την μια εβγαζε 78...και μετα απο 30min καψιμο 2...και μετα απο λιγο κανενα...:cool:

...και μια κοντινη εν ωρα δρασης..

post-73-1416071629,476_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

το καλο της υποθεσης ειναι οτι το booster to εχω πανω στο 20πινο του δευτερου PSU (400W) που ειναι και ολα τα ανεμηστηρια οι λαμπες και τα drives...ετσι τουλαχιστον απο οσο το εχω πεδεψει ...μεχρι τα 3.6v...δεν εχω ιδιαιτερα προβηματα με την ταση...

το μεγαλο προβλημα πλεον ειναι η msi....η οποια αδυνατει να παιξει σταθερα πανω απο τα 257 ...ασχετα αν στο memtest ειμαι error free.....

ααα...και το αλλο ...ειναι οτι δεν παιζει ο 166divider μαζι με 3x HTT ....δηλαδη μεγαλο ΠΑΚΕΤΟ..:( ...κατα τα αλλα οι μνημες ειναι πολλα υποσχομενες με ενα DFI nf4 ....και ενα maximizer..:) ...αντεε....απο τριτη και στην DFI.....:D

...εδω ενα max stable Sandra mem.....χωρις να εχω ασχοληθει ακομα καθολου με το Α64Τweaker

post-73-1416071629,5707_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

....εεεε...ειμαι της υπερβολης.....αλλα καλυτερα να εχω pure power που λεει και ο hipro ....παρα να ψαχνομαι ....τεσπα...ισως οντως δεν χρειαστει με την συγεκριμενη dfi ...λογω 5v

jumper...

ααα...τιμουλα 290 τελικη .

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Voudas [Σήμερα, στις 17:41]

μου άνοιξες την όρεξη μαν... ωραίος και ωραίες φώτος...

....thanks....βρε.....αντε και στα δικα σου....:p

esdee.....τι .....ειναι πολλα εννοεις??...δεν νομιζω μια χαρα ειναι... το pcmem τις εχει 281(με μεταφορικα)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mortisboy

esdee.....τι .....ειναι πολλα εννοεις??...δεν νομιζω μια χαρα ειναι... το pcmem τις εχει 281(με μεταφορικα)

αρκετα μου φαινονται γιατι συγκρινα τιμες με US ... γενικα η ευρωπη ειναι χαλια!

αξιζουν ομως ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.