Jump to content



The VX/UTT Thread


mortisboy

Recommended Posts

  • Replies 296
  • Created
  • Last Reply

Τα καλύτερα VX εχω δει να πηγαινουν 280ακάτι. Αλλα δύσκολο το βλέπω.. Με 4v κάτι γινεται. :p

Ωραίες φωτό Μόρτη :T:

Τις δικές μου τις δοκίμασα μεχρι 3.6 και πιάσανε 265 περίπου μεμτεστ stable. Παραπάνω δεν ήθελα να δώσω μιας και το ψιλοφοβόμουν. Αλλα σύντομα θα γινει και αυτό :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Trooper

Τα καλύτερα VX εχω δει να πηγαινουν 280ακάτι. Αλλα δύσκολο το βλέπω.. Με 4v κάτι γινεται. :p

Μα μεχρι 3.55 ή 3.65 (δεν θυμαμαι ακριβως) δεν λεγατε οτι ακουνε τα UTT?

Οι VX πως ακουνε αφου ειναι UTT?

@mortisboy: Αψογος φιλε! φαινεται να πανε πολυ καλα! ειδικα αυτο με το burn in που ειπες με κουφανε! Γιατι αυτα τα καταραμενα TCCD δεν καταλαβαινουν τιποτα απο καψιμο??? μα τιποτα λεμεεεεε...........................:wall:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SlotKiller

Μα μεχρι 3.55 ή 3.65 (δεν θυμαμαι ακριβως) δεν λεγατε οτι ακουνε τα UTT?

Οι VX πως ακουνε αφου ειναι UTT?

@mortisboy: Αψογος φιλε! φαινεται να πανε πολυ καλα! ειδικα αυτο με το burn in που ειπες με κουφανε! Γιατι αυτα τα καταραμενα TCCD δεν καταλαβαινουν τιποτα απο καψιμο??? μα τιποτα λεμεεεεε...........................:wall:

οπως πολυ συχνα συμβαινει καποια κομματια ακουνε καλυτερα τα xtra volt

δεν αποκλειεται να υπαρχουν και UTT (πx twinmos) που να ακουνε τα 4V

Link to comment
Share on other sites

....ευχαριστω παιδες :) ......αλλα βασικα ειναι αυτο που ειπε ο esdee.... οι VX ειναι διαλεγμενα UTT ...παντως να σας πω την αληθεια τα 2 κιτ που δοκιμασα το ενα κιτ πηγαινε καλυτερα απο το αλλο ....και επισης το καθε stick ....ξεχωριστα πηγαινε διαφορετικα πχ αυτο που κρατησα το ενα dim πηγαινε 246 με 3.2v και το αλλο 250 με 3.2v ..αλλα βαζοντας αυτο που παει καλυτερα στο 1 slot και το αλλο στο 2ο ...παλι με 3.2v...και με το καψιμο που εφαγαν παιζουν error free ;)

Παντως trooper .....μην ανυσηχεις δεν μασανε απο το ρευμα....αμα τις βαραει και 1 fan ειναι οκ...τωρα παλευω για τα 270 ....δεν αντεξα εφαγαν 3.7v......για να δουμε..:devil:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mortisboy [Χθες, στις 16:53]

οι τιμες σε volt που δινω ειναι οτι λεει το booster...οποτε δεν ειναι απολυτα ακεραια νουμερα στην πραγματικοτητα.......και συνεχιζουμε... με 3.4v

μετρησε το πανω στη μητρικη.

αν ισχυουν τα ιδια που βλεπω σε μενα, τα 3.4 του booster ειναι 3.6

οποτε τα 3.6 που εδωσες μετα, γυροφερνουν τα 3.8

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mortisboy

Παντως trooper .....μην ανυσηχεις δεν μασανε απο το ρευμα....αμα τις βαραει και 1 fan ειναι οκ...τωρα παλευω για τα 270 ....δεν αντεξα εφαγαν 3.7v......για να δουμε..:devil:

Περιμένω κατι καινούρια "παιχνιδάκια" και μετά θα τις λιώσω :hehe:

Αρχική απάντηση από .38-.45

μετρησε το πανω στη μητρικη.

αν ισχυουν τα ιδια που βλεπω σε μενα, τα 3.4 του booster ειναι 3.6

οποτε τα 3.6 που εδωσες μετα, γυροφερνουν τα 3.8

Με 3.8 λογικό ειναι να πλησιάσει τα 270 τότε... Αλλά νομίζω οτι δεν ειναι για πολύ...

Link to comment
Share on other sites

...@ 38.45 .....δεν νομιζω ρε σι τοσο μεγαλη ...διαφορα αλλα θα το τσεκαρω.....και το λεω αυτο γιατι και οι 2χ256 bh-5 που ειχα πριν στο dfi με το mod ετρωγαν 3.45v για τα 250

...και στο msi με ο boosty στα 3.4v ειχα παλι τα 250 ...αλλα ποτε δεν ξερεις....ψαχνω να βρω που μετραω...καπου το ειχε παρει το ματι μου ρε γμτ....

...@trooper ......εεε δεν θα τα εχω και για καθε μερα....αλλα ειναι ωσπου να βρω τα ορια τους....κανα 3.5v για καθε μερα με βλεπω...;)

....@samael.....χεχε....μην ανυσηχεις θα τους φερθω με την στοργη που τους αξιζουν....βλεπω οτι εχεις μια ιδιαιτερη αγαπη στα ρευματα.....:p :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mortisboy

....@samael.....χεχε....μην ανυσηχεις θα τους φερθω με την στοργη που τους αξιζουν....βλεπω οτι εχεις μια ιδιαιτερη αγαπη στα ρευματα.....:p :p

Aμε!Αρκει μα εχω κ τον καταλληλο εξοπλισμο! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mortisboy [Σήμερα, στις 16:45]

...@ 38.45 .....δεν νομιζω ρε σι τοσο μεγαλη ...διαφορα αλλα θα το τσεκαρω.....και το λεω αυτο γιατι και οι 2χ256 bh-5 που ειχα πριν στο dfi με το mod ετρωγαν 3.45v για τα 250

κι εγω δεν το πιστευα, μεχρι που μπουταροντας με ολα στο auto, το booster εδειξε 2.4, κι αποφασισα να μετραω την ταση πανω στη μητρικη (στη βαση του πυκνωτη που λειπει πανω απο τις μνημες). επειδη το νουμερο που δειχνει το booster στην οθονη του μπορεις να το αλλαξεις, η διαφορα των +0.2 ισχυει για το δικο μου και μονο. παντως δεν ειναι η πραγματικη ταση αυτη που δειχνει, ειδικα αν οι γραμμες του τροφοδοτικου δεν ειναι οι default.

τα bh-5 που ειχες πριν στο dfi με το mod ετρωγαν 3.45v για τα 250, αυτα που εχεις ομως τωρα δεν ειναι bh-5.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ενα κολημα στα 253 με 3.2 αλλα τα λαθακια δεν εφευγαν ουτε με 3.4,εβαλα το memory interleaving enable και ψαχνω να βρω που πηγαν.

Δεν εχω δοκιμασει παραπανω ουτε με λιγοτερα volt θα δω στην συνεχεια τι παιζει για παραπανω.

post-1251-1416071652,018_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από esdee

ααααααααααχ θελω και εγω speed premium! :(

Τι να τις κανεις; αφου εισαι ηδη πολυ ψηλα....ΣΚΙΖΕΙΣ..

Και μια απορια εισαι στα 268 με 3.2 και δεν εχεις παει ακομα 270;μου φενεται κρατας καβατζες esdee,γιαααα ριχτα ολα εδω να δουμε.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.