Jump to content



The VX/UTT Thread


mortisboy

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από esdee [Χθες, στις 22:42]

δυστηχως τερμα για μενα σημερα ... πρεπει να παω σε ενα παρτυ !!! :D

:magic: :fun:

esdee στα πόσα mhz είναι το cpu? Γιατί το bandwidth είναι πολύ χαμηλό για 260....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 296
  • Created
  • Last Reply

στα 2600 ειναι το CPU.

δεν νομιζω να ανεβαινει αλλο το bandwidth σε αυτα τα MHz ολα τα settings ειναι τερμα σφικτα. ειμαι με

enable-2-2-5-2-7-15-2-2-1-1-3072-auto-enable και auto-0-auto-level 4-7ns-4ns-16cycles-disable-16x-7x-enable(4 bursts)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από esdee [Σήμερα, στις 11:37]

στα 2600 ειναι το CPU.

δεν νομιζω να ανεβαινει αλλο το bandwidth σε αυτα τα MHz ολα τα settings ειναι τερμα σφικτα. ειμαι με

enable-2-2-5-2-7-15-2-2-1-1-3072-auto-enable και auto-0-auto-level 4-7ns-4ns-16cycles-disable-16x-7x-enable(4 bursts)

Σε σχέση με BH εννοούσα ότι είναι πιο χαμηλό. ;)

Και τα αντιστοιχα timings: 2-2-5-2-7-12-0-2-1-1-3120-auto-enable και auto-0-level3-level 1-7ns-5ns-16cycles-enable-16x-7x-disable(8 bursts)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από esdee [Σήμερα, στις 11:50]

εισαι σε περισσοτερα MHz δε μετραει :D:p

αν βαλω το 11 multi (11x260) θα αναιβω πολυ σε bandwidth ...

Δεν είμαι εγώ αλλά τέλος πάντων...

Στα 10*250 οι bitches έχουν 3256 bandwidth....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Sakis

@esdee δοκιμασα ακριβως τα ιδια τιμινκς και μου εδωσε 2363mb.

Το level4 γιατι; τα δοκιμασες ολα και ηταν το πιο σταθερο;

δεν ειδα καπια διαφορα με τις υπολοιπες τιμες και γι'αυτο το αφησα εκει (που ειναι και το default)

απλα κατι κανεις λαθος με τα settings :D ... η εισαι σε single channel

Link to comment
Share on other sites

Μα ειμαι σε single channel,Μπορεις καποια στιγμη να τρεξεις ενα σε single να σιγκρινω;

Απλως πιστευω οτι μπορεις να παρεις λιγο παραπανω:T:

ΥΓ.ΤΙ γκρινιαζες για speed premium;ειδες που σου ειπα;ΠΕΤΑΣ.

ΥΓ2.Ρε συς ειμαι νουμερο πειγα να κανω edit και εσβησα μαλον το ιδιο μου το post

:tomato:

Link to comment
Share on other sites

Και κατι αλλο στα 258 με 3.2 που ξερεις οτι εισαι σταθερος σε μεμτεστ,τρεχεις μεμτεστ στα win και prime; με τα ιδια volt;γιατι εγω αν και βγαζω μεμτεστ 1.50 στα 253 με 3.2 για prime και μεμτεστ win θελω 3.3,αλλιως το ξεχναω απο το πρωτο λεπτο.

Link to comment
Share on other sites

σορυ για το ψιλο οφ-τοπικ αλλα επειδη μενω πατρα κι ενδεχεται να ανεβω για κανα 3ημερο αθηνα ξερεις κανεις κανενα μαγαζι που θα παω και κατα πασα πιθανοτητα θα εχει utt? για να ξερω που να παω απο πριν... pliz οποιος εχει ιδεα να απαντησει γιατι ειμαι σε αναγκη (εχει γινει χοντρη μ@..... με τις ΕΒ και την DFI)

EDIT: αν πουλαει κανεις τις δικες του ακομη καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

με το νέο μπιος στα ίδια settings Μου βγάζει 90μβ περίπου μικρότερο b/w και απότι καταλαβαίνω έχει αλλάξει το tref... με auto πριν έπαιζε σε φουλ b/w, τώρα μου το έριξε... με 3121 μου δίνει το μαξ αλλά και λίγα λάθη σε τεστ 1 & 2 που με το 209 μπίος δεν είχα (τότε tref 3072 νομίζω)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.