Jump to content



The VX/UTT Thread


mortisboy

Recommended Posts

  • Replies 296
  • Created
  • Last Reply

Εγω εχω 2 UTT 512.Το ενα παει μεχρι 237 και το αλλο 240.Αυτα ειναι με 3.3~3.4volt.Δοκιμασα να καψω αυτο που παει 237 για 5 ωρες στο memtest test5 με 3.4volt στα 238 αλλα δε λεει να σταματισει να βγαζει λαθη:(

Ποσες ωρες κανατε καψιμο εσεις για να δειτε βελτιοση?????

Επισεις μετα τα 3.3 volt δε φαινεται να ακουνε καθολου την ταση:wall:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vagouridis

Καθημερινα τα υυτ που στα ποσα βολτ λετε ρε παιδια να τα εχουμε?

3.1-3.2 ειναι κυριλε πιστευω (με ενα στοιχειοδες ανεμιστηρακι παντα, 3.1 τα εχω εγω προσωπικα)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από phil

Εγω εχω 2 UTT 512.Το ενα παει μεχρι 237 και το αλλο 240.Αυτα ειναι με 3.3~3.4volt.Δοκιμασα να καψω αυτο που παει 237 για 5 ωρες στο memtest test5 με 3.4volt στα 238 αλλα δε λεει να σταματισει να βγαζει λαθη:(

Ποσες ωρες κανατε καψιμο εσεις για να δειτε βελτιοση?????

Επισεις μετα τα 3.3 volt δε φαινεται να ακουνε καθολου την ταση:wall:

σε τι timmings τα δουλευεις? το TRC=7 και TRFC=12 των BH5 δεν πιστευω να το εφαρμοζεις και εδω ... απλα TRC=8 και TRFC>14 (καλο ειναι το 16) για δοκιμες

(τα υπολοιπα σφιχτα καργα)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από esdee [Σήμερα, στις 01:07]

σε τι timmings τα δουλευεις? το TRC=7 και TRFC=12 των BH5 δεν πιστευω να το εφαρμοζεις και εδω ... απλα TRC=8 και TRFC>14 (καλο ειναι το 16) για δοκιμες

(τα υπολοιπα σφιχτα καργα)

Oχχχ...TRFC εχω 12.Λες να φταιει αυτο?????

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vagouridis

Καθημερινα τα υυτ που στα ποσα βολτ λετε ρε παιδια να τα εχουμε?

Εγω τα εχω 3.45 για κάθε μέρα, οχι 24/7 όμως... Μονο για gaming :devil: Με ανεμιστήρα να τις φυσάει βεβαιως.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Trooper [Σήμερα, στις 01:32]

Εγω τα εχω 3.45 για κάθε μέρα, οχι 24/7 όμως... Μονο για gaming :devil: Με ανεμιστήρα να τις φυσάει βεβαιως.

....σωστοςςς....:D :D :T: :T: ......και γω καπου στα 3.4v παιζω για καθε μερα αλλα τωρα με το vapo εκατσε το 305χ10 με 166 divider και 254 οι μνημες ...οποτε τα 3.2v ειναι υπεραρκετα.....;) ...εντωμεταξυ αν και εχει ειπωθει ...εβαλα ενα σενσορα πανω στη ψυχτρα

στο "γνωστο " mosfet ....και πριν βαλω τα ανεμηστηρια και υπο καθεστως 3.3v και 262 mhz σε memtest ...χτυπησε κατι 81c .....επαθα πλακα λεμε δεν περιμενα τοσο πολυ....:blink:

...p.s .....βεβαια εκατσε και τρελη μοντα με την κεφαλη του vapo μετα .....:cool:

post-73-1416071734,4592_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από esdee [Σήμερα, στις 01:07]

σε τι timmings τα δουλευεις? το TRC=7 και TRFC=12 των BH5 δεν πιστευω να το εφαρμοζεις και εδω ... απλα TRC=8 και TRFC>14 (καλο ειναι το 16) για δοκιμες

(τα υπολοιπα σφιχτα καργα)

Παλικαρι μου με εφτιαξες:worship: :worship:

3.2volt=250Mhz

3.3volt=255Mhz

3.4volt=260Mhz

3.5volt=265Mhz αλλα με λιγα λαθη(2~8 σε καθε loop).Περισοτερη ταση δε δοκιμασα γιατι το φοβηθηκα το booster καθως οταν δεν εχουν φορτιο οι μνημες,η ταση ανεβαινει 0.1volt οποτε απο τα 3.5 παει στα 3.6 volt.Αυτα για αποψε.Και παλι ευχαριστω για το tip.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mortisboy

....σωστοςςς....:D :D :T: :T: ......και γω καπου στα 3.4v παιζω για καθε μερα αλλα τωρα με το vapo εκατσε το 305χ10 με 166 divider και 254 οι μνημες ...οποτε τα 3.2v ειναι υπεραρκετα.....;) ...εντωμεταξυ αν και εχει ειπωθει ...εβαλα ενα σενσορα πανω στη ψυχτρα

στο "γνωστο " mosfet ....και πριν βαλω τα ανεμηστηρια και υπο καθεστως 3.3v και 262 mhz σε memtest ...χτυπησε κατι 81c .....επαθα πλακα λεμε δεν περιμενα τοσο πολυ....:blink:

...p.s .....βεβαια εκατσε και τρελη μοντα με την κεφαλη του vapo μετα .....:cool:

Αντε μεγειές το vapo ;) Ρε συ, με ποσα volt για να πάει στα 305 ? Εμένα κανει ποστ με 305 χ10 πχ, αλλά οταν φτανει στο Verifing DMI pool data, τρωει reboot στη μαπα... Μπορεις να μου πεις ρυθμίσεις LDT, ρεύματα κλπ ?

Εγώ παίζω με 12,5χ250 =3130 για κάθε μέρα με 1.7 και παίζει μια χαρα... Οποτε με παραξενεύει που το 3050 δε καθετε καλα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από papatsonis

στα 12.5χ250 , ομως οι μνημες εναι στα 3130/13=..241, οποτε μηπως σου κρεμαει λογω μνημων (στα 254) ?

Μπα οι μνήμες ειναι τεσταρισμένες memtest error free μέχρι και 265 με 3.6v σε 1:1... Οποτε δε νομίζω να φταίει αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.