Jump to content



The VX/UTT Thread


mortisboy

Recommended Posts

  • Replies 296
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από phil

Ουτε εγω το εχω ξεχασει αλλα που χρονος.Ασε που ειναι αρκετη φασαρια για ενα bench.Δεν το αποκλειω βεβαια.Εχεις ακρη για dry ice,μονωτικα και χαλκοσωληνες;

εχω την ορεξη ... τα αλλα θα τα βρουμε :T:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ρε παίδες πήρε ένας φίλος μου κάτι twinMos για το megapc του 2χ512 στο τέλος λέει -AA4T και στα chipακια τελειώνει σε E κάτι.. όχι D και αυτά utt είναι? σκέφτομαι να του τα πάρω και να του δώσω κάτι άλλες που έχω έτσι κι αλλιώς P4 fsb 533 έχει πάνω θα είναι το δωράκι στον καινούργιο μου prescot

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Skotadismos BA'

ρε παίδες πήρε ένας φίλος μου κάτι twinMos για το megapc του 2χ512 στο τέλος λέει -AA4T και στα chipακια τελειώνει σε E κάτι.. όχι D και αυτά utt είναι? σκέφτομαι να του τα πάρω και να του δώσω κάτι άλλες που έχω έτσι κι αλλιώς P4 fsb 533 έχει πάνω θα είναι το δωράκι στον καινούργιο μου prescot

αφου ειναι ιδη αγορασμενα δεν χανεται τιποτα να τα βαλετε κατω απο αρκετα Volt και 2-2-2-5 να δειτε. Μετα να ενημερωσετε βεβαια

(οχι μην αγχενεσαι 3.2V και 220@ 2-2-2-5 δεν θα κανουν ζημια ακομα και αν δεν ειναι UTT)

Link to comment
Share on other sites

Μιας και έχω μπει στην διαδικασία να στρώσω τα UTT αντημετόπισα ένα πρόβλημα-περίεργο.

Με 10*250 και 10*255 και με 3.2 στις μνήμες κανένα λάθος στο memtest!

Ενώ με 11*250 και 3.2 ή 3.3 ή 3.4 γίνετε χαμός...

Και μόνο με 11*240 με 3.2 έρχονται όλα και στρώνουν!

Είναι λογικό???

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από FrOsT [Σήμερα, στις 14:27]

Μιας και έχω μπει στην διαδικασία να στρώσω τα UTT αντημετόπισα ένα πρόβλημα-περίεργο.

Με 10*250 και 10*255 και με 3.2 στις μνήμες κανένα λάθος στο memtest!

Ενώ με 11*250 και 3.2 ή 3.3 ή 3.4 γίνετε χαμός...

Και μόνο με 11*240 με 3.2 έρχονται όλα και στρώνουν!

Είναι λογικό???

Απόλυτα! Join the club! Απλά τα φτύνει o IMC. Δεν γουστάρει άλλο bandwidth. Στο memtest πόσο bandwidth σου δείχνει??

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από vdeseris

Στο memtest πόσο bandwidth σου δείχνει??

11*250 single μου δείχνει 2240

Αρχική απάντηση από Voudas

ναι, αλλά μάλλον φταίει η cpu και ο ενσωματομένος κοντρόλλερ (imc)

Αρχική απάντηση από vdeseris

Απόλυτα! Join the club! Απλά τα φτύνει o IMC. Δεν γουστάρει άλλο bandwidth.

:TD::dots::TD:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από FrOsT

11*250 single μου δείχνει 2240

Δεν ειναι τοσο το bandwidth.

αυτο ειναι ενα κουλο bug που συμβαινει μερικες φορες. (διχνει μικροτερο bandwidth)

Παλιοτερα αλαζοντας τα UTT με τα TCCD και ξανα σε UTT το προβλημα λυνοταν αλλα τωρα δεν εχω τα GSkill οποτε θα πρεπει να βρω την λυση και μαλιστα μεχρι το βραδυ που θα πρεπει να κανω κατι δοκιμες.

Προς το παρον θα σου ελεγα να κανεις clear-CMOS, load default και να ξαναπερασεις τις ρυθμισεις με το χερι (και οχι με το CMOS Reloaded).

Ενα ξαναπερασμα του BIOS δεν θα εβλαπτε αν δεν δουλεψουν τα παραπανω

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.