Jump to content



The VX/UTT Thread


mortisboy

Recommended Posts

  • Replies 296
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Voudas

πρέπει να τις δοκιμάσεις και με 11 μούλτι:whistle2: γιατί εγώ χάνω κάπου 5fsb με τόσο ψηλά τη cpu... αυτή είναι η καλή σου ε? που δεν τη θες??:p:P:P

δεν εχω prommie :p

πως να δοκιμασω με 11x ?!?!!? 11x272=2992ΜΗz

Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσιακό που αντέχει ο controller του cpu εκεί (winch είναι βασικά; ), ο δικός μου φαίνεται να τα φτύνει. Eκτός αν το bios ωφελεί περισσότερο τα utt από τα κλασικά bh, το ίδιο band βγαίνει στα 265x10 με bh και δε τη παλεύει. esdee με τι ρυθμίσεις παίζουν εκεί και κυρίως πιο bios φοράς στο dfi; everest latency πόσο δείχνει; thanx

Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι οντως Winchester, και ο controller μου εχει δειξει τα καλυτερα !

τωρα για τον αν οφελουνται τα VX δεν ξερω να σου πω...

δοκιμασες τις λιγο πιο χαλαρες ρυθμισεις που σου ειπα?

Bios : 218

timmings : 2-2-5-2-8-16-2-2-1-1 3072-auto -enable ... auto-0-auto-level 4-7ns-4ns-16cycles-disable-16x-7x-enable (32bit) (για το 32bit granuality ειμαι κατα 95% σιγουρος ...)

στα 275 που εχω δοκιμασει everest dual - channel και latency εχει δειξει 32.2

(band 8103MB/s αν θυμαμαι καλα σε everest ,εχω ποσταρει και screen shot σε προηγουμενο post)

Link to comment
Share on other sites

Πιο χαλαρό Trc από 7 δεν έχω δοκιμάσει θα το τσεκάρω, με πιο χαλαρό Trfc από 12 η διαφορά σε σταθερότητα είναι μικρή ως αμελητέα. Μέχρι 14 είναι καλά, μετά χάνει πολύ σε band (90-80MB/sec) και δεν αξίζει. Ψάξε τη με τα skew, αξίζει και αν είναι σα τα bh θα ακούσουν σε χαμηλές τιμές (20-60) και increase αν και αυτό παίζει πολύ από τον ένα controller σε άλλο. Τα level και αυτά αξίζει να τα ψάξεις αν και το level 4 μου φαίνεται περίεργο, εγώ το βάζω level 1 με 4 βαράει άπειρα λάθη. To άλλο level (1-8) το έχω στο 3. Όπως και το 32 granularity το έχω disable, στο enable είναι χειρότερα. Φαίνεται πως είναι άλλα ζωα τα utt εντελώς. Τι να πω, τέλος με το hijack συνεχίστε ανενόχλητοι. :o

Link to comment
Share on other sites

.....welcome......συμβαινουν και αυτα.....:) .......το πιο πιθανο για να γινεται αυτο ειναι οτι το αλλο σου ντιμακι παει καλυτερα και το εχεις βαλει πρωτο (και καλα εκανες :D )... οποτε βοηθαει λιγο την κατασταση και δεν σου βγαζει λαθη.... ;) ...απλα οταν θα εισαι ψηλα εκει που δεν θα αντεχει το "κακο" ντιμ ....αρχιζουν τα πακετααα....μετα θελει εντατικη θεραπεια μηπως και στρωσει και μπορεσει να ακολουθησει....:p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από TROIDX

Εδώ παίζει άραγε....μιά από τα ίδια (διαλεγμένα UTT);

OCZ EL DDR PC-4000 Gold VX

OCZ EL DDR PC-4000 Dual Channel Gold VX

TROIDX το σκεφτηκα αυτο, αλλα ποσο διαλεγμενα δηλ;τοσο που ζευγαρι να πηγαινουν 260

και μονα τους 230;

Link to comment
Share on other sites

Παντως επειδη ηθελα να δοκιμασω και αλλο ντιμακι καταφερα και βρηκα ενα 512 απο ebay.

LOL 50 ευρω για τετοια μνημη;

Εχω σταμπαρει 2 ακομα αν πηγαινει καλα αυτο που εχω μετα ειμαι υποχρεομενος να το ζευγαρωσω:)

post-1251-1416071708,2946_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.