Jump to content



The VX/UTT Thread


mortisboy

Recommended Posts

  • Replies 296
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από esdee

στα 2600 ειναι το CPU.

δεν νομιζω να ανεβαινει αλλο το bandwidth σε αυτα τα MHz ολα τα settings ειναι τερμα σφικτα. ειμαι με

enable-2-2-5-2-7-15-2-2-1-1-3072-auto-enable και auto-0-auto-level 4-7ns-4ns-16cycles-disable-16x-7x-enable(4 bursts)

το trfc δεν κατεβαινει αλλο απο 15 ε? κριμα για δινει πολυ bwidth. παντως παραξενο μου φαινεται γιατι στις ΕΒ παιζει με 10

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mortisboy

.....αυτα ειναι.:D :D :D .....

με 3.5 απο οτι βλεπω...κανα tweaker ???.....μεχρι ποσο σου πανε ως τωρα σταθερα??

το tweaker μου τι να το κανεις? το γνωστο ειναι :D

enable-2-2-5-2-8-16-2-2-1-1-3072-auto-enable και auto-0-auto-level 4-7ns-4ns-16cycles-disable-16x-7x-enable(4 bursts)

στα 270 βγαζω SPi !

Αρχική απάντηση από snaptin

το trfc δεν κατεβαινει αλλο απο 15 ε? κριμα για δινει πολυ bwidth. παντως παραξενο μου φαινεται γιατι στις ΕΒ παιζει με 10

το TRFC βαση memtest δεν μου εδινε καθολου bandwidth, για να ειμαι ειλικρινης δεν το δοκιμασα στο sandra

Link to comment
Share on other sites

2550twinmos4yc.jpg

DFI+UTT= Rulez!!:drool: :worship:

Εδω ειμαι μετα απο 23 ωρες καψιμο στα 3.3 , μολις εβαλα τα 3.3 για να παει απο 250 στα 255, νομιζω καπου στα 265 θα τερματισει. και καπου εδω αναμεσα 2550 και 2600 τερματιζει και η cpu. Εκπληκτικη επιλογη αυτες οι μνημες!

Link to comment
Share on other sites

να δωσω και αλλο ενα 'tip'

τα UTT επειδη ειναι CH-5ιδη ειναι βασισμενα σε 0.13nm process γιαυτο αποφυγετε τα κτηνο-volt.

Γι'αυτο κιολας αποδιδουν τοσο τρελα στα 3.2-3.3 Volt. ειναι το sweet spot τους

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από esdee [Σήμερα, στις 11:34]

το tweaker μου τι να το κανεις? το γνωστο ειναι :D

enable-2-2-5-2-8-16-2-2-1-1-3072-auto-enable και auto-0-auto-level 4-7ns-4ns-16cycles-disable-16x-7x-enable(4 bursts)

στα 270 βγαζω SPi !

....aaa..ok ελεγα μηπως εχεις χαλαρωσει τιποτα για αυτο.....:)

στα 270 εε.....καλη φαση.....εγω ως τωρα ειμαι 245 (ολα τσιτα σαν εσενα) με 3.1v

και 257 με 3.3v......αλλα θελουν ακομα πολυ στρωσιμο.......;)

Με τις VX εχω σταματησει στα 261 με 3.4v......αλλα δεν ξερω μου φαινεται σαν να ακουνε πιο πολυ στο ψησιμο.....μαλλον θα χτυπησω τιποτα heatSpreader για τις SP......:)

......και οντως αυτο με τα κτηνοβολτ το ειδα και εγω μεχρι 3.4 μετα ειναι καπως δωρον αδωρον ....ιδιως στις twinmos......με τις vx κατι γινεται.....μεχρι τα 3.5...;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chris2004

Μόλις πήρα και εγώ σήμερα Twinmos UTT. Να περιμένω να βάλω κανα Heatspreader η να τις δώσω να καταλάβουν;

με 3.2 και 3.3 δεν θα ζεσταθουν και επικινδυνα αν εχεις ενα 8αρη 12αρη να τις φυσαει

δεν θα πρεπει να ανυσηχεις και τοσο, ξεκινα τες με 3.2 να δεις πως σου φαινονται και βλεπεις για HSPb

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chris2004 [Σήμερα, στις 18:19]

Μόλις πήρα και εγώ σήμερα Twinmos UTT. Να περιμένω να βάλω κανα Heatspreader η να τις δώσω να καταλάβουν;

Για πες μας το πέρνουν το 2 στο ras to cas; (στο 875)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unseen

χτες εβαλα κι εγω ενα ζευγαρι επανω.. (κρατησα και ενα για μενα :p) με ενα βραδυ καψιμο στα 3,2 απο 252 σημερα το πρωι εκτοξευτηκαν στα 260@2225. Απιστευτο!

:T: :T: :T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unseen [Σήμερα, στις 10:05]

χτες εβαλα κι εγω ενα ζευγαρι επανω.. (κρατησα και ενα για μενα :p) με ενα βραδυ καψιμο στα 3,2 απο 252 σημερα το πρωι εκτοξευτηκαν στα 260@2225. Απιστευτο!

Αντε να ερθουν και οι δικες μου να δουμε τι θα κανουν πανω στο MSI:jump:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unseen [Σήμερα, στις 10:05]

χτες εβαλα κι εγω ενα ζευγαρι επανω.. (κρατησα και ενα για μενα :p) με ενα βραδυ καψιμο στα 3,2 απο 252 σημερα το πρωι εκτοξευτηκαν στα 260@2225. Απιστευτο!

....χεχε......:D σωστοςς.....ειναι οντως απιστευτο αυτο με το καψιμο.. εγω τελικα πηρα και εβαλα κατι Coolermaster HS ....και εκει που ειχα μετρημενα με σενσορα πανω στα τσιπακια (υπο καθεστως memtest)και παντα ανεμηστηρι , στα 257 2-2-2-5 με 3.3v ειχα 40c ...και τωρα εχω 30.5c :D :D ....και καπακι πηγαν 263 με 3.3v :worship: ........εχουμε πορεια ακομα...:whistling

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.