Jump to content



World of Warcraft


stamatas

Recommended Posts

Εγώ με ι7 @ 4,0 και 5870 στα 950/1200 τα έχω όλα Ultra, και "τερμα δεξια" και με εξαίρεση στην dala Που δεν δινω σημασία, δεν έχω δει σπάσιμο κάπου.

Και παίζω και με την κάμετα τέρμα μακρια.

Γενικά αυτό που βαραίνει τρελά σαν #1 είναι το draw distance, και #2 shadows.

Κοβεις λίγο απο αυτά αν έχεις θέμα και τα καρέ ανεβαίνουν αέρα.

Link to comment
Share on other sites

Τα shadows κατ εμε δεν προσφερουν τπτ και αν κοψεις απο εκει σιγουρα θα δεις διαφορα.

Οντως μονο στην Dala εχω low fps ...λογικο αν σκεφτεις οτι μπαινω σε peek time με 200-300 characters να τρεχουν πανω κατω.

Σε ολα τα αλλα ειμαι στα 60fps (σε raid δεν το εχω δει ακομα ...δυστηχως δεν εχω το χρονο για raid πλεον ...κανω ενα στην χαση και την φεξη με Pugs)

Link to comment
Share on other sites

Μου κανει εντυπωση αυτο (με ultra settings ειναι?).

Σε μια gtx295 που εχω με την καμια δεν φτανω τα 60fps στην dala. Apo 15-20 έως 40-50 σε περιοχες που δεν εχει πολυ κοσμο (4χΑΑ, vsync on) ...και με τα shadows/lighting στο high...ολα τα αλλα ultra.

ΛΟΓΙΚΑ η 295>460 οποτε κατι παιζει.

Τι επεξεργαστη εχεις στο rig σου?

παιδιά πάει απο 45 μέχρι το 60

συνήθως παίζει στα 52 μέχρι 58 το βλέπω

το σύστημα είναι

zotac gtx 460 amp edition

i5-750 3.7

4gb 1950

p55a-ud5

game install: intel ssd raid

επίσης να μην ξεχάσω οτι εχω ενεργό το dx11, που βασικά γίνεται μόνο στα νερά

http://rs911l36.rapidshare.com/files/426348933/WoW_2010-10-21_15-48-37-48.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mαμω το κερατο σας μεσα....καθε μερα ειμαι ενα βημα ποιο κοντα στο reinstall...... :wall:

Please lock this god damn thread!

Είσαι τρελός ρε?

Εγώ από ΜΑΙΟ έκανα unistall σε άλλο game του είδους, αλλά δεν έμεινα εκεί...έσβησα ότι αρχείο από το pc που ήταν σχετικό με το παιχνίδι, από όλα τα φλασάκια, εξωτερικούς, erase bookmarks, Mark as spam στα emails...

...και είμαι καλά. Τώρα βλέπω κάποιους από την παρέα να συνεχίζουν τον βούρκο και τους λυπάμαι. 2 χρόνια από την ζωή μας είναι αρκετά. Αρκετά καήκαμε χωρίς λόγο.

Link to comment
Share on other sites

Dalaran + high pop server + ώρα αιχμής = αποκλείεται να έχει κανεις 60fps. Με οτιδήποτε μηχάνημα.

Το αστείο είναι ότι με το dx11 εφέ, έχεις πολύ όμορφο ripple effect στο νερό, το οποίο όμως δε συμβαδίζει με τα υπόλοιπα γραφικά του παιχνιδιού. Μου φαίνεται κάπως...ξεκάρφωτο..

Πάντως αυτά που σκοτώνουν τις επιδόσεις είναι τα shadow effects και τα particle density ιδιαίτερα σε 25ρια (στυλ ice boss στο voa) που γίνεται της πόπης από spells. Ή στο icc στα trash pulls + AoE.

Παρεπιπτώντος, πήγαν το gold cap στο 1 mil. Ώρα να βγάλουμε το τεφτέρι πάλι :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν υπερβάλω καθόλου.

Η μηχανή γραφικών του έχει τέτοιους περιορισμούς. Στο δικό μου μηχανάκι (q6600/460/4gb) 30ρίζω στην daralan.

Δες εδώ πχ, σε bench με ι7 3.5ghz και 5870sli min frames 45.Και δεν πάτησαν καν πόδι στην dalaran.

Link to comment
Share on other sites

Μπα στο 4.01 patch κανει επιτελους σοβαρο Gpu usage.Πριν maxare 50% τωρα τερματιζει .

Dalaran εχω 60 fps οριακα με low latency και medium κοσμο μπροστα στο συντριβανι της horde bank που ειναι απο τα χειροτερα.Ολα αυτα με GTX 470 700gpu σε ι7 στα 3.8Ghz

Γενικα ομως δε ειναι μετρο το Dalaran πιστευω οτι εχει πεσει κακο programming στο συγκεκριμενο μερος.Δηλαδη renderarei η καρτα ολο το υψος των κτιριων ολη την ωρα γιατι βλεπω και max gpu memory usage μονο εκει.

Οσο για to gameplay βλεπω τον rogue να ειναι μακραν το χειροτερο class στο cataclysm.

Και μετα και την αποτυχια του Wotlk που εκανα μονο pve για προφανεις λογους το βλεπω επιτελους να παει για uninstall

Έγινε επεξεργασία από Helly
Link to comment
Share on other sites

Με εμπειρία 1.5-2 χρόνων λιωσίματος στο WoW και απεξάρτηση ενάμιση χρόνου, διαβάζω τα posts σας και μπορώ με απόλυτη βεβαιότητα να σας πω ότι δεν με αγγίζουν καθόλου! :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις βιώσει τις εποχές με τα 30 min Cds Νομίζω...

Θυμάμαι μετά απο wipe στον Nefarian μας έκανε respawn Theramore! To moto της εποχής θυμάμαι ήταν το Working as intended! Έπαιζα από το Vanilla και μετά απο 3 τουλάχιστον απόπειρες απεξάρτησης (τώρα είμαι στην τέταρτη :hang3:) ελπίζω να μην ξανακυλήσω τωρα σύντομα..

Link to comment
Share on other sites

εμένα εκτός Dalaran με το σύστημα της υπογραφής όλα στο max 60fps. άντε να πάει 45 το λιγότερο. Dalaran πέφτει κάτω απο 10 , γιαυτό και έβαλα τις ρυθμίσεις ποιο κάτω γιατι ούτε ένα quest δεν μπορώ να πάρω

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.